Vampyr 3456 9

O temacie

Autor Zireael

Zaczęty 14.02.2017 roku

Wyświetleń 3456

Odpowiedzi 9

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Założę sobie temat, żeby można było prowadzić dyskusję. Zdziwiłem się nieco, gdy nie znalazłem w dziale "gry", żadnego wątku o nadchodzącej gry RPG Vampyr. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier w tym roku.

Jak wiadomo nad tym projektem pracuje studio DONTNOD odpowiedzialne przede wszystkim za świetną grę Life is Strange. Widać było, że twórcy stawiali głównie na fabułę i historię pełnej emocji i zaskoczeń.

Więcej możecie sobie poczytać tutaj: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=26028

Spodziewam się, że w tej grze ważną rolę będą odgrywały dialogi oraz wybory moralne, które będą mieć swoje poważne konsekwencje. Co do fabuły to nie martwię się. Gracz praktycznie będzie miał dużą swobodę w wykonywaniu zadań oraz prowadzenia sposobu życia. Jest to taki właściwie mroczny RPG, nasz protagonista został jakby zarażony i przemieniony w wampira. Bohater stanie przed trudnymi wyborami, czy kogoś zabić dla zaspokojenia żądzy krwi, czy nie. To ponoć ma mieć bardzo istotny wpływ na fabułę. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać.
Oglądałem materiały i powiem wam, że graficznie wiadomo prezentuję się dobrze.

Kompendium wiedzy: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=102516
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Jaram się bardzo, ze wszystkich wymienionych przez ciebie powodów, jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier tego roku.
Ostatnio poinformowali, że Londyn składa się z kilku dystryktów i kazdy można swoimi decyzjami doprowadzić do zniszczenia. Cały Londyn. Ma być kilkadziesiąt postaci, każde z historią, pracą, hobby i rodziną. Każdego można zabić i gra automatycznie zapisuje się bo zabiciu kogoś i nie ma ZADNEGO sposobu na cofnięcie swojego czynu.

Odnośnie fabuły mam lekkie obawy. Ostatecznie nie zdziwię się jak stanie się tlem które tylko pozwoli nam bawić się w kata na ulicach. Mam nadzieje, że nie zrezygnowali z pomysłu włamu na komisariat w celu przeglądania aktów zbrodniarzy by móc na takich zapolować :D
 

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Jasne, tylko, że tym sposobem zablokujesz sobie dalsze questy. Więc możliwe, że nie ukończysz grę.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Vampyr
#3 2017-02-16, 18:24(Ostatnia zmiana: 2017-02-16, 18:34)
Odnośnie fabuły mam lekkie obawy. Ostatecznie nie zdziwię się jak stanie się tlem które tylko pozwoli nam bawić się w kata na ulicach. Mam nadzieje, że nie zrezygnowali z pomysłu włamu na komisariat w celu przeglądania aktów zbrodniarzy by móc na takich zapolować :D
Oby to nie była prawda. Co to za moda teraz na jakieś nudne sandoxy  :facepalm:

To fabuła zawsze była motorem pociągowym w grze

edit: Chodzi o to że fabuła idzie na 2 plan
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Jasne, tylko, że tym sposobem zablokujesz sobie dalsze questy. Więc możliwe, że nie ukończysz grę.


Podobno zniszczenie Londynu nie zamyka fabuły a jest jednym z możliwych końców.

@Mac Dun lol, przecież tu chodzi o to, że.musisz zabijać by levelować itp co jest uzasadnione fabularnie. Takie rzeczy budują tło postaci, naszego potencjalnego celu, pomagają podjąć wybór, konkretną decyzje. Budują świat. Każda z tych postaci ma być rozbudowana by utrudnić graczowi decyzje o mordzie.

Osobiście nie lubie ustalania z góry że dana rozgrywke rozegram złolem/aniolem. Zazwyczaj decyzje podejmuje z własnym sumieniem, zwłaszcza w Wieśku.
 

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Przybliżona data premiery to listopad tego roku.

https://www.youtube.com/watch?v=_YLhQJSwCQo
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Leoxiq1993

Leoxiq1993

Użytkownicy
Mistrz
posty175
Propsy75
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Mistrz
Też ostatnio widziałem jakiś zwiastun, napewno zakupie ;s ale czego się spodziewać? Nie mam zielonego pojęcia. Jedyną wskazówką jest tutaj Life is Strange
 
Pozdrawiam mame i tate

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
https://www.youtube.com/watch?v=nH4sL2MG0lQ


10 minutowy gameplay, wersja alpha. Ogólnie prezentuje się ładnie, walka wydaje się być przekombinowana, ale nie mam uwag.

Więcej info: http://www.eurogamer.pl/articles/2017-06-13-vampyr-dziesiec-minut-akcji-z-mrocznej-gry-rpg
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Gra się zapowiada ekstra. Jego moce w ogóle przypominają mi moce wampirzego lorda ze SKyrima :D
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Pograłem chwile, gra jest bardzo fajna. Powiedzcie mi, kto grał, czy walka z łowcami wampirów i ich zabijanie wpływa jakoś na ,,moralność" naszego bohatera i jakieś zakończenie? Wiem, że wysysanie krwii z mieszkańców i zwykłych ludzi wpływa na to, ale czy łowcy którzy de fakto chcą nas zabić też?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry