Windows 10 - potrzebna porada 2854 10

O temacie

Autor Dark

Zaczęty 11.08.2016 roku

Wyświetleń 2854

Odpowiedzi 10

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej, potrzebuje Waszej porady.

Przez okres około miesiąca/dwóch mam jeszcze możliwość darmowej aktualizacji do Windowsa 10.
Obecnie odziedziczyłem po mamie całkiem dobry komputer Sony Vaio z Windowsem 7.
Jedyna zmiana to wmontowałem sobie dysk SSD dzięki czemu śmiga niewyobrażalnie szybko.

Teraz pytanie - czy warto robić tą aktualizacje? Ktoś straszył mnie, że ponoć jeśli to zrobię to mogą mi nie działać niektóre sterowniki - np. karty sieciowej. Poza tym zastanawiam się, czy komputer z jakiegoś powodu może nie zacząć zwalniać/sypać się (windows 10 obciąża ram i procesor bardziej od w7 ??)

Poza tym interesuje mnie z perspektywy modowania Gothica i częstego odpalania spacera - bo często to musze robić żeby wypisywać miejsca do vobowania lub poprawki w 3D. Stabilniejszy będzie na Windows 7 czy 10? Gdzie mieliście więcej problemów?

Proszę o porady

K4R0L111

K4R0L111

Użytkownicy
posty31
Propsy14
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
Ja mam Windowsa 10. Co do Gothica to nie widzę różnicy, wszystko działa. Wystarczy mieć SystemPacka.
Sterowniki w Windowsa 7 pasują do Windowsa 10.
A jeśli chodzi o wydajność to Windows 10 jest lepszy ponieważ ma obsługę Directa 12. Nawet jeśli GPU go nie obsługuję to i tak w grach jest różnica w wydajności.

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ok, dzięki. A jak ze spacerem? Robiłeś testy, działa Ci normalnie?

K4R0L111

K4R0L111

Użytkownicy
posty31
Propsy14
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
Tak, wystarczy mieć program SpacerStarter.
Bo bez tego nie pojawia się główne okno. W Windowsie 7 też miałem ten błąd więc W10 nic nie zmienia w tej sprawie.

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Ja mam Windows 10 Pro i wszystko działa jak należy, spacer również, ale aktualizacji darmowej do Windows 10 chyba już się nie da zrobić. Nie trzeba mieć SpacerStartera.

K4R0L111

K4R0L111

Użytkownicy
posty31
Propsy14
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
Mi bez SpacerStartera nie pokazywało się główne okno(to czarne).
Ale ten błąd miałem na innych systemach. Może to coś u mnie ale od razu mówię by nie było niespodzianek  :F

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
Sterowniki w Windowsa 7 pasują do Windowsa 10.

Tylko te które są zaktualizowane. Np te do mojej karty graficznej nie były i musiałem wrócić do Windowsa 7.
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
ale aktualizacji darmowej do Windows 10 chyba już się nie da zrobić.
Da się jeśli masz w rodzinie osobę niepełnosprawną, lub sam posiadasz jakiś stopień niepełnosprawności (nawet najlżejszy)

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
Ja bardzo dawno jak mialem Win10 nie moglem odpalic spacer. Ale chyba sytem pack juz to naprawil.

Post połączony: 2016-08-11, 21:58
 


Zohrokey

Zohrokey

Użytkownicy
Buggerfall
posty138
Propsy51
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Buggerfall
Ja mam Win 10 i mi spacer działa mi bez problemowo, nie wyłącza się samoistnie, ani nie niszczy dysku.
Co do sterowników, ja mam sterowniki Nvidia i po zaktualizowaniu Windowsa z 8.1 na 10 to musiałem pobrać i zainstalować te na 10 a stare odinstalować a te to karty sieciowej działały mi bezproblemowo
 
Steam

System operacyjny: Windoors 10 Home (64-bitowy)
GeForce GT 740M
8GB RAM
Intel i5-3317U/1.70GHz CPU

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Mi ewentualne sterowniki (z 7 ultimate na 10 pro) pobrały się automatycznie.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry