AST (Agama Script Tools) 79945 188

O temacie

Autor Siemekk

Zaczęty 1.08.2016 roku

Wyświetleń 79945

Odpowiedzi 188

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer

Siemekk
Złote Wrota

AST (Agama Script Tools)
2016-08-01, 21:11(Ostatnia zmiana: 2017-06-16, 19:21)
Aktualna wersja v1.003
Co to jest AST?
Agama Script Tools jest to nieoficjalne SDK(Software development kit) dla Gothic 2 (Wkrótce dla pierwszej wersji). AST poprawia błędy silnika oraz pozwala rozszerzać jego funkcjonalność za pomocą wtyczek(plugins).

Jak używać AST?
AST możemy wykorzystać na dwa sposoby:
1. Jako zewnętrzną bibliotekę która naprawia błędy oraz dodaje kilka funkcji zewnętrznych (więcej wkrótce).
2. Jako uzupełnienie - AST posiada olbrzymie możliwości które można wykorzystać! Należy utworzyć plugin i tworzyć co nam się podoba. Jedynym ograniczeniem jest nasza wiedza i wyobraźnia.


Wskazane użycie AST:
Możesz użyć AST bez wtyczek, jeśli nie potrafisz napisać zaawansowanego skryptu (np. zmiana świata) właśnie dlatego w podstawowej wersji AST masz kilka podstawowych i przydatnych funkcji zewnętrznych które można w łatwy sposób wykorzystać :) ("Zmiana świata", "PerFrame Timer", "Bindy" etc.)


Kompatybilność:
Pakiet jest w 100% samowystarczalny i nie wymaga korzystania z dodatkowego oprogramowania. Działa oficjalnie z System Packiem, oraz DX11. Nie jest zalecane używanie AST i Ikarus lub G2Ext.

Linki:
Pokaz możliwości pakietu
Więcej wkrótce...
Pytania i problemy w sprawie pakietu niech będą kierowane tutaj. Poradniki dot. SDK będą pojawiały się w dziale "Tutoriale", ale to dopiero po wydaniu wersji 003. Opis funkcji zewnętrznych i klas AST pojawi się w dziale tutoriale po wydaniu wersji 003.
Na chwilę obecną to tyle...
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty255
Propsy85
Profesjabrak
  • Złote Wrota
Mam takie małe pytanie. Jak naprawić brak pasków życia, many itd.? Korzystam z Ikarusa I AST. Wszystkie bugi i błędy jak dotąd udało mi się usunąć oprócz tego jednego.
 
,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
W constants masz zmienne dot. Barów.  W startup przy inicjacji gry ustaw je na 1.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Nowe wieści z World of Players !
Gratt:
Cytuj
Od czasu wydania wersji 1.1.0.55 biblioteki został przepisany od nowa, ponieważ istnieją pewne różnice w funkcji skryptowych. gdzieś w tytule gdzieś w funkcjonalne. Również ast rozszerza system tworzenia kopii zapasowych i to należy zwrócić uwagę na niezgodność niektórych oszczędza. Nowy plug-ast ma wszystkie cechy typowej biblioteki i połączyć się automatycznie. Pakiet będzie wspierana nie tylko korekcji błędów, ale także wszelkiego rodzaju pomoc dla tych, którzy chcą go zaprogramować, ale nie jako vkurivaet (w większości przypadków nie jest trudniejsze niż skrypty kodzie). dlaczego więc dokładnie wtyczek w C ++, a nie pełnoprawnym symulacja api na Dedala? ponieważ nie ma innego sposobu, aby zrobić wszystko, czysto i bez kul nie ma. Język zapewnia każdemu z was z pełnej funkcjonalności. Zazwyczaj 20 wierszy skryptu łatwo dopasować do 1-5 na Sishke, ale niektóre rzeczy naprawdę tylko napisać na plus ..
Cytuj
Należy również pamiętać, że praca z biblioteki stało się dużo łatwiejsze. Przepisanie wszystko od zera, musimy wyrzucić całą kolekcję bębnów, więc zacząć Libu, wrzuć to na tyle w systemach i prowadzony przez rozrusznik. Wylot zależności od zewnętrznych plików konfiguracyjnych lub skrypty nie ma. Co o zgodności / niezgodności pakietów - moja opinia pozostaje taka sama. nie należy ich mylić, nawet jeśli uważasz, że nikt nie stoi w sprzeczności haka. więc wybrać tylko jeden przedłużacz, w przeciwnym razie wszelkie wsparcie i pomoc specjalnie dla Ciebie, nie zamierzamy przeprowadzić. Mam wszystko.

To, że uwolnienie jest planowane w rejonie 12-14 numerów ..
Link do orginału: http://worldofplayers.ru/threads/39266/page-2

Chyba premiera będzie na dniach...
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Mogłeś chociaż postarać się o przetłumaczenie tego pokaleczonego przez google polskiego. :F
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Dobre chociaż tyle :F
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
 :ohmy: :ohmy: :ohmy: damn, teraz czekać na G1 wersje
 


Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Hmmm jak wywołać funkcje z AST ? Próbuje odpalić te kołczany. Ale nie mam pojęcia jak je odpalić w grze :I
Robiłem tak:
aCQuiver.InitAll();      
//
aCQuiver::InitAll();      
InitAll();
Ale nie działa :I Ktoś wie jak to wywołać ?
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Narkan

Narkan

Użytkownicy
posty435
Propsy115
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Jest szansa, że niedługo wyjdzie jakiś mod dodający takie ficzery jak kołczan i będzie mozna samemu to dograć do każdej modyfikacji? Taki czysty mod, bez ingerencji w świat nowych postaci, zadań czy innych pierdół
 

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
To samo można zrobić bez Ikarusa. PFX + Trigger = win.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
@Bogdan Zwei  ale AST robi to dużo lepiej i przyjemniej dla silnika.
 


Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
@Mark56 I tak raczej się nigdy nie przekonam do AST. Może jeśli w jakiś magiczny sposób będzie działało z Ikarusem (bo nie działają razem, prawda?).
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
  • online
@Mark56 I tak raczej się nigdy nie przekonam do AST. Może jeśli w jakiś magiczny sposób będzie działało z Ikarusem (bo nie działają razem, prawda?).

Ponoć działają normalnie.

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
Nic nie gwarantują, i tez nie polecają kombinować.

Ja myślę odwrotnie. Ikarus to nadużywanie dziur daedalusa, to bardziej taki bug/hack skryptowy. Na pewno zamierzam spróbować z tego
 


Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Czy tylko mi nie działa zSpy z tą wersją AST?
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty255
Propsy85
Profesjabrak
  • Złote Wrota
@Splash mi działa bez problemów, więc to musi być jakiś błąd u ciebie. Jednak niech lepiej wypowiedzą się jeszcze inni dla pewności.
 
,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Mi nie działalo :I  Nie miałem żadnych logów. Myślę że logi są pokazywane w tym nowym GStarterze 1.3.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Korzystam z niego od dłuższego czasu i też nie działa.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty255
Propsy85
Profesjabrak
  • Złote Wrota
Ja korzystam ze starego i mi śmiga. Tyle, że uruchamiam Gothica przez GothicStarter_ast_mod.exe, więc może to od tego zależy.
 
,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry