Gothic vs Wiedźmin 66312 255

O temacie

Autor sebogothic

Zaczęty 14.05.2016 roku

Wyświetleń 66312

Odpowiedzi 255

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Cytuj
Newerwinter czy jakieś kotory to są szajsy wg mnie.
Boze widzisz o nie grzmisz  :facepalm: Typowy przyklad osoby ktora nie najmniejszego pojecia jak gra wyglada.

Dobra, masz wyjątkowo cię poprę.


Ale prawda jest taka, że obecnie z naciskiem na słowo obecnie Wiedźmin 3 to najlepsza gra action-RPG i przy całej mojej gigantycznej sympatii do Piranhi, oni są daleko, bardzo daleko. Piranhie były wysoko, po premierze G2 NK i w trakcie promocji G3 byli na ustach wszystkich. G3 było chyba najbardziej oczekiwaną grą a Gothicami wszyscy się zachwycali. G3 się nie udało, ale nada pozostała szansa na odkupienie. Lekko naprawił błędy Risen 1. Potem Risen 2 miał kampanie większą od G3, czekali na niego nawet w USA mocno. Niektóre portale czyniły z niego najbardziej oczekiwaną grę roku. I ostatnie Riseny pogrzebały studio, również niestety finansowo. Nie przeczę, zagram w ELEX i trzymam kciuki. Bo w sumie nie rozumiem ludzi którzy chcą tego aby ich firma upadła, żeby zbankrutowali. To wyjątkowa głupota, chamstwo i świadectwo istnego zdziecinnienia. Nie podoba się? Nie grajcie, ale na miłość boską! Jak można komuś życzyć aby stracił pracę i wszystko na co liczył poszło się walić. Już nie wspomnę o tym, że ostatnio na forum jest strasznie dużo hejterów Gothica a to on nas tutaj w sumie zebrał. To jemu od początku jest poświęcone forum.

Obecnie pod względem podejścia do gracza i progresu trudno porównać jakie kolwiek studio do Rockstar i Redów. Ci pierwsi są wyznacznikiem jakości i podejścia fair do gracza. A Redzi? Ktoś mi przypomni podobny progres jakie osiągnęło studio? Przy pierwszej części byli grupą zapaleńców, wielkich fanów Sagi. Gra miała być od fanów dla fanów, za granicą jest prawie nie znana, u nas jest kultowa prawie tak jak wspominany Gothic. Wiedźmin 2 był już bardziej międzynarodowy i za granicą przyjął sięz uznaniem, ale Redzi absolutnie nie byli ekipą w ścisłej czołówce.
Przy Wiedźminie 3 dzięki BEZBŁĘDNIE poprowadzonemu marketingowi oraz KAPITALNIE zrobionej grze wybili się na wyżyny. A przecież jakby nie patrzeć Redzi to malutka firma przy takim Ubisofcie, BioWare czy Rockstar. Wiedźmina 3 przy znacznie mniejszym budżecie niż miały wspominane firmy stworzyło 230 osób. Gra przyjęła się genialnie na świecie i nawet biorąc pod uwagę wysyp fanboyów Fallouta którzy wręczali mu nagrody za nic Wiesiek jest obecnie najlepiej utytułowaną grą wszechczasów, na dodatek świetne recenzje i sprzedaż. A podejście Redów jest wielkie. Są w ciągłej komunikacji z fanami, słuchają ich a każdy kto twierdzi inaczej jest albo nie w temacie albo niewidomy. Redzi to firma która z dna umiała wybić się na szczyt.
 

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Jeśli dla ciebię W3 nie przebił dwóch pierwszych gothiców no to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.

Fakt, nie mamy. I widząc dyskusje na tym forum (czasami trudno nazwać to dyskusją, jest to raczej obrzucanie się rynsztokowym słownictwem, miast argumentami) niespecjalnie mam na to ochotę.

Wypisałem już tutaj wystarczająco wiele argumentów na temat gothica 1 i 2, nie chce mi się ich powtarzać. To że grasz z sentymentu(ja też gram) w gothica 1 i 2 nie oznaczają że są one lepszy od wiedźmina 3.
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy

sebogothic

Gothic vs Wiedźmin
#22 2016-05-15, 10:43(Ostatnia zmiana: 2016-05-15, 10:53)
Jak dla mnie jest, bo przy Gothicach bawię się lepiej. Gdyby tak nie było to nie ukończyłbym po kilkanaście razy G1 i G2 + NK. A do W3 już po jednym przejściu jakoś nie mam ochoty do niego powrócić, nie mówiąc już o tym, że miałbym wracać za kilkanaście lat z sentymentu. Dla mnie to czy dana gra jest lepsza, decyduje całokształt, a nie technikalia. Tak chyba powinno się oceniać sztukę, do której aspirują gry. Bo to jest chyba dość oczywiste, że pod względami technicznymi W3 góruje nad Gothicami, wszak te gry dzieli niemal 15 lat, a to w branży gier wieczność. To Gothiki są w stanie sprawić, że zatapiam się w ich światach. A W3 zawsze coś przeszkadza by całkowicie wejść w skórę Geralta. Przeładowany interfejs, poziomowanie wszystkiego (Geralt mistrz miecza nie może go używać, bo poziom), a także głupotki AI NPCów (wcześniej wkleiłem film z niepełnosprytnym myśliwym). Stareńkie Gothiki nadal biją pod tym względem wiele współczesnych produkcji.
To też kwestia tego czego od gry oczekujesz. Ja właśnie szukam immersji dzięki, której znajdę się w świecie gry. Zdecydowanie wolę bardziej kameralną, intymną atmosferę, niż jakieś marketingowe rozbuchanie czy ogromne światy. Wolę spójną, przemyślaną grę i nie jarają mnie wszelakie newsy o wielkości świata (dla niektórych nawet ten z W3 jest za mały), bo wiem, że nie rzecz w wielkości, a jego wypełnieniu i możliwościach eksploracji.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Według ciebie Gothic ma lepszą fabułę, zadania, postacie i dialogi od Wieśka?
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Dialogi i postacie owszem, na plus Gothica, zadania ciezko stwierdzić bo w Wiedzminie jest duuuzo duzo wiecej z czego wiekszosc opiera sie wlasciwie na tym samym, jedynie tło zadań jest inne. A fabuła? Też ciezko stwierdzić, bo Gothic ma lat kilkanascie a Wiedzmin 3 nie.

Co do postaci to ogromny plus do Gothica. Zapamietalem niemal kazdą postać i o każdej potrafie powiedzieć kilka słow - kim byli przed akcją gry, co sie dziej w trakcie. Wystarczy mi imie, bo postacie są ciekawe. We Wiedzminie 3 jedynie postacie fabularne i questowe są ciekawe, reszta to takie wydmuszki. Nie zapamietalem nikogo szczegolnego, a podchodze 4 raz do wieśka i jest to bardzo monotonne. Jedyne kogo pamietam to Ronvid z Malego Legu czy cos takiego :D
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary
Według ciebie Gothic ma lepszą fabułę, zadania, postacie i dialogi od Wieśka?

Przecież ten gościu to jakiś kolejny psycho-fan Piranhi Bytes

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Squerol, weź spierdalaj bo zaczynasz juz wkurwiać. Dla Ciebie każdy kto nie jest na tyle debilem aby hejtować każdy aspekt Gothica czy PB to juz musi byc psychofan? :facepalm:


Może o mnie też powiesz, że jestem psychofanem? :lol2:
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Dialogi i postacie owszem, na plus Gothica

Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=oxiJrcFo724
 

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Na pewno spójność gameplayu i kwestii fabularnych działają na korzyść Gothica, bo w grach to tak powinno działać. Często dobry gameplay obroni się przed słabą fabuła, ale niekoniecznie świetna fabuła obroni słabą grę. Pytanie też czym jest lepsza fabuła? Gothiki mają klasyczną opowieść w stylu dark fantasy bez jakichś wyborów moralnych i jako taka sprawdza się bardzo dobrze. Umiejętnie wprowadza gracza w swój świat, buduje atmosferę zaszczucia, sprawia, że czujemy się jednym z mieszkańców Górniczej Doliny. Sprawia to co powinna robić dobra sesja RPG albo LARP. Są też i zwroty akcji, i np. takie wymordowanie Magów Ognia przez Gomeza o wiele bardziej mnie zszokowało niż 
Spoiler
śmierć Vesemira
. Każdy element tylko buduje wiarygodność świata: nauka poprzez nauczycieli, interakcja z otoczeniem, reakcja NPCów na nasze działania (wyciągnięcie broni, kradzież, zabicie kogoś czy nawet staniecie komuś na drodze), nawet to, że postać w zależności od stopnia wyszkolenia inaczej posługuje się bronią. Postaci też nie pozostawiają nikogo obojętnym i na pewno bardziej zapadają w pamięć niż te z gier Bethesdy. W W3 postacie też są świetne, jest ich sporo, wręcz można się pogubić, lecz ich wadą jest to, iż po skończeniu wątku im poświęconego nie można z nimi pogadać tylko mówią do nas np. "Hmmm?" albo jak Jaskier "Przyjacielu?". Nie mówiąc już o tym, że nie mają swojego cyklu dnia, co niewątpliwie wpłynęłoby na wczuwkę, tylko stoją w przewidzianym przez twórców miejscu z wykrzyknikiem nad głową.
Jak wcześniej pisałem z pewnością w W3 fabuła jest lepiej zaprezentowana, w sposób iście filmowy, pod tym względem Wiedźmin 3 wyznaczył nowe standardy, szczególnie dla takiego BioWare'u. Dialogi też są bardzo dobre, poruszane są ważkie kwestie, ale sam główny wątek jakoś mnie nie porwał. Ponadto jakoś nie mogłem się wczuć w rolę Geralta, wydaje mi się, że w poprzednich częściach natężenie istotnych wyborów i ich konsekwencji było większe. O wiele bardziej do gustu przypadły mi zadania poboczne. Tutaj odbyło się to kosztem o wiele, wiele większej zawartości, co samo w sobie nie jest takie złe. Mimo wszystko uważam, że Wiedźmin 3 jest najlepszą grą z serii (i na pewno najlepszą grą ostatnie roku), bo po ciasnej "jedynce" i "dwójce" można się wreszcie poczuć jak wiedźmin na szlaku, choć szkoda, że Redzi nie zaryzykowali w mechanice, tylko zastosowali popularne rozwiązania. A na Krew i Wino czekam, jak najbardziej, dodatek już zakupiony. Wszak to zupełnie nowy świat i nowa historia, więc to coś innego niż rozpoczynanie W3 od nowa. Ciekaw jestem czy za rok, dwa poczuję chęć powrotu do wiedźmińskiego świata...
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Cytuj
Na pewno spójność gameplayu i kwestii fabularnych działają na korzyść Gothica, bo w grach to tak powinno działać.
AHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA  :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:


Ty tak serio? XD
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Simen - Siła twoich argumentów mnie przekonała. Jesteś zwycięzcą!  :facepalm:
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Według ciebie Gothic ma lepszą fabułę, zadania, postacie i dialogi od Wieśka?
Stwierdzenie że gothic czy wiedźmin ma lepsze to czy tamto, nie jest takie jednoznaczne bo jak dla mnie są na podobnym poziomie. I tak, o ile wiedźmin ma znacznie lepsze zadania poboczne i fabułę, co do tego nie ma wątpliwości tak postacie i dialogi jak dla mnie są na podobnym poziomie.

Dialogi magów w jarkendarze to czysty mastersztyk przecież,opisujących zarówno krainę jak i historię ludzi zamieszkujących jarkendar, uwielbiam czytać je za każdym razem, rozmowa smokiem ożywieńcem z bezi też trzyma poziom. Chyba nikt nie powie że postacie w gothicu są słabo napisane, co prawda nie wszystkie ale jednak. Pewnie gdyby porównywać wszystkie za i przeciw w gothicu i wieśku, to wiedźmin możliwe że wyszedłby plus, ale to już inna kwestia.No i dialogi gothica i wiedźmina mają zupełnie inny styl wypowiedzi.

#POST 100% obiektywny i bez fanboystwa gothiców#



 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
@Simen - Siła twoich argumentów mnie przekonała. Jesteś zwycięzcą!

Nie muszę przed imbecylami niczego argumentowac.

Nawet WW jest świadomy faktu, że PB nie ma zbyt spójnej fabuły między kolejnymi częściami Gothic.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Z Vesemirem sprawa była taka, że śmierć nie miała szokować. To była śmierć którą wieloletni fani książek i gier mieli bardzo odczuć. Miała być emocjonalna i trudna do strawienia. I tak była bo wraz z Vesemirem umarło Kear Morhen. Może i śmierć Magów Ognia zaskakiwał, ale czy ktoś z nas po nich płakał? Ktoś czuł ich brak? Ale tak na poważnie? Nie. A Vesemir? Znam ludzi którzy płakali w momencie tej śmierci, ja sam byłem lekko zdołowany.

Cóż, dialogi w Gothicu były mocne, ale przy Wieśku odpadają. No posłuże się przykładami.

https://www.youtube.com/watch?v=zfvuPIBl2X8


(Znajdź dialog z takim naładowaniem emocji i tak poważny w Gothicu).

https://www.youtube.com/watch?v=_7l9Gz9Z0qM


(A tu masz przykład zajebistego humoru, znajdziesz coś równie dobrego w Gothicu?)

A tego jest znacznie więcej. Jasne, Gothic ma bardzo dobrą stronę merytoryczną, ale to nic przy Wieśku. To RPG które jest do bólu realne (oczywiście w kontekście fantasy), porusza ważne i dramatyczne tematy, porusza je umiejętnie. Dialogi są długie, rozbudowane, emocjonalne. W Wiedźmina nie gra się dla relaksu, w tą grę człowiek angazuje się emocjonalnie, chyba mi nie powiecie, że przy Baronie/Olgierdzie nie czuliście nienawiści/żalu/współczucia, a przy Skurwielu? Był taką amoralną mędą, że pierwszy raz kogoś tak znienawidziłem w grze. Dijkstra i reszta? Macie taki moment w Gothicu w którym musicie wybrać między życiem przyjaciół a niepodległością wielu królestw i życiem jednej ze swoich ulubionych książkowych postaci?
Znajdźcie mi w Gothicu tak rozbudowane relacje jak Geralt-Ciri, Geralt-Leto, Geralt-Triss.

Post połączony: 2016-05-15, 11:39
Gothic świetnie sprawdza się w ramach dark fantasy, gry do pogrania w ramach relaxu. Wiedźmin wstąpił na inny poziom strony merytorycznej.

Post połączony: 2016-05-15, 11:39
I tak, jestem fanboyem.
 

Fexo

Fexo

Użytkownicy
Тебе нужна помощь?
posty167
Propsy152
ProfesjaConcept Artist
  • Użytkownicy
  • Тебе нужна помощь?

Fexo

Gothic vs Wiedźmin
#34 2016-05-15, 11:46(Ostatnia zmiana: 2016-05-15, 11:52)
Dla wielkich obrońców moralności aka @sebogothic dodam, że Wiedźmin to nie tylko gra ale i świetne książki. Więc zanim zaczniecie wypowiadać się o ubogim świecie to najpierw przeczytajcie sagę, a nie pierdolicie trzy po trzy.
Śmierć Vesemira niczym? Dla mnie to był cios, tak cios. Bo Vesemir był ważną i wspaniałą postacią wraz z którą upadło Kaer Mohren. Baron i jego historia? Z każdą poznaną częścią jego życia czułem coraz większy żal do tej postaci bo było mi go szkoda - I nie wspomnę o wyborach moralnych w tej grze. W Gothicu nie mamy wyborów idziemy utartą trasą. Więc błagam nie porównujcie każdego aspektu Gothica do Wiedźmina bo to już jest kurwa śmieszne ze strony kilku osób. Nawet MacDun potrafi wypowiedzieć się czasem obiektywnie.
 
COLORBLIND

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
@Fexo dokładnie!

Post połączony: 2016-05-15, 11:48
A spróbujcie przeczytać książki i potem przejść całą sagę! Niech Sapkowski gada co chce o kanoniczności, dla mnie gry zawsze będą domknięciem książek.
 

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Nie muszę przed imbecylami niczego argumentowac.
Imbecyl cię zrobił pojebie.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Kurwa ludzie, jebnijcie się w dekiel. Kto normalny porównuje Goticzka z Wiedźminem 3 :lol2:

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
A ja ciągle czekam na "kontr-dialogi".

Post połączony: 2016-05-15, 12:34

Nie muszę przed imbecylami niczego argumentowac.
Imbecyl cię zrobił pojebie.

 :facepalm: a wy znowu. Przychamujcie trochę.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
A ja ciągle czekam na "kontr-dialogi".

Chyba się nie doczekasz :P
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry