Tekstury Tramisa 31016 48

O temacie

Autor Tramis

Zaczęty 26.01.2016 roku

Wyświetleń 31016

Odpowiedzi 48

Tramis

Tramis

Użytkownicy
posty8
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak już zostało powiedziane, nie da się całej kwestii sprowadzić do kilku schematów i opisać w jednym tutorialu. Nie jestem profesjonalnym grafikiem - większość rzeczy robię na wyczucie, zaglądając czasami do poradników takich jak te, w poście Jedairusza.
Kiedy będę robił następną teksturę, to wrzucę również na forum plik bezpośrednio z GIMPA, w którym rozdzielone będą warstwy - akurat taki materiał może się komuś przydać.
@Wowoz - Spróbuję korzystać od tej pory tylko z własnych materiałów, tak by móc podbić rozmiar.
 

MrBenson1703

MrBenson1703

Użytkownicy
posty44
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Szkoda, że odpuszczasz magiczną zbroję ale w pełni Cię rozumiem. Mnie ona też strasznie denerwuje i nie będę Cię do tego zmuszał.
Dalej postuje byś nagrał jakieś filmik z tego co robisz albo zrobił jakiś mini tutorial. Przyda się bo większość tutoriali, które są odnoszą się do pojedynczych aspektów a nie do całości + znalazłem tylko jeden, który odnosił się do gothica.
Co do tekstury przyjemna, ciekawi mnie jak by wyglądał strój bardziej "szlachecki" na tym modelu, wiesz jakaś purpura, żółć, niebieski, żywsze kolory staranniejsze wykonanie może wyglądałoby to ładnie ?
Sprawdzasz, na modelach wygląd ?
Ja myślę, że strój bardziej "szlachecki" nadawałby się do modelu ubrania kapitana, tego co Greg nosi :)
 

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dawno mnie nie było, a tu Tramis do theModders dołączył - moim prywatnym zdaniem: najlepszy grafik (pancerze) do Gothica :D :D :D.
 (Już na Midgardzie pokazywał cudy, a tu tylko, że Miszczu z niego  :D :cool: :))

MrBenson1703

MrBenson1703

Użytkownicy
posty44
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak tam Tramis, masz jakieś nowe textury? :) może zaczął byś robić również te pod gothic 2 np. zbroje łowców smoków. Chętnie bym takie zobaczył w twoim wykonaniu :)
 

marabel

marabel

Użytkownicy
posty11
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bardzo ładne tekstury czy jest możliwość ich wypróbowania w grze bo naprawdę mi się podobają ;)
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
No skoro udostępnił texturę to chyba tak? Wystarczy podmienić Gomanem textury w pliku textures.vdf
 

smoku69

smoku69

Użytkownicy
posty1
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
niezle :)
 

Tramis

Tramis

Użytkownicy
posty8
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Tramis

Tekstury Tramisa
#27 2016-07-10, 18:37(Ostatnia zmiana: 2016-07-14, 19:22)
Dwie nowości:


+ buty

- na lekką strażnika (G1), ostatni mój pancerz w rozdzielczości 512


- na ciężką świątynną

Wygląd w grze:


Na dniach powinna pojawić się jeszcze tekstura na model pancerza skórzanego.
 

MrBenson1703

MrBenson1703

Użytkownicy
posty44
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wiem, że Tramis odpuścił sobie zbroję z magicznej rudy ale  jako, że nagrywam serię z Gothica na YT potrzebuję ją odświeżyć dlatego postanowiłem zrobić coś samemu. Skorzystałem ze starych textur tramisa, posklejałem je, troszkę dodałem od siebie i oto efekt:



Jedynie miałem problem z butami ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedniego kształtu i tu moja prośba. Tramis mógłbyś dorysować buty tak by zbroja była kompletna? Byłbym naprawdę wdzięczny :)

A tutaj macie porównanie starej textury i nowej jak wygląda w grze:





Moim zdaniem prezentuje się całkiem nieźle ale nie mnie oceniać :)
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Calkiem nieźle, ale ta niebieska ruda wygląda zle, sztucznie. Org w zbroi wygląda jak ruda, u ciebie nie wiadomo co :D
 

MrBenson1703

MrBenson1703

Użytkownicy
posty44
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
możliwe, tak mi jakoś przyszło do głowy by dać w to miejsce imitację kryształów, ale rzeczywiście po przemyśleniu to idiotyczny pomysł ( kryształy na zbroi? ) Generalnie zamysł był taki by textura w tym miejscu była przejrzysta bo oryginalna jak dla mnie jest zbyt pstrokata ale to moje osobiste zdanie. Wielkie dzięki za opinię :)
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Jakby ci się chciało pobawić, to zamiast tych kryształów możesz dać org teksturę rudy. Wtedy efekt może być super :)
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Albo lepiej - sprobowac sobie wyobrazić jak wygladala by blacha z rudy i to zrobic.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Przecież teraz wygląda idealnie na zwykłej teksturze, ruda roztopiona z widocznymi kryształkami rudy.  :pokerface:
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
Przecież teraz wygląda idealnie na zwykłej teksturze, ruda roztopiona z widocznymi kryształkami rudy.  :pokerface:

tak, ruda i blacha xD

 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Tramis

Tramis

Użytkownicy
posty8
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dorysowałem buty i dodałem kilka fragmentów z mojej nieukończonej wersji, możesz je poprawić wg. uznania.

Do poprzedniego postu dodałem screeny wyglądu pancerzy w G1.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Tekstury Tramisa
#36 2016-07-14, 19:23(Ostatnia zmiana: 2016-07-14, 19:30)
No, teraz ta tekstura zbroi z magicznej rudy wygląda zajebiście :D
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
O kurwa, wyglada niesamowice. Te dwie u góry (straznika i straznika swiatynnego) też.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Lobos

Tekstury Tramisa
#38 2016-07-15, 18:23(Ostatnia zmiana: 2016-07-15, 20:30)
Tramis, świetne textury. Użyczyłem kilka z nich do mojej modyfikacji którą nadal tworze (kiedyś pytałem cie o pozwolenie i się zgodziłeś).

https://zapodaj.net/150822041ba83.jpg.html

Tiramis, było by super jakbyś dorobił jeszcze średni i ciężki pancerz strażnika pod styl tego lekkiego, wrzucił bym wtedy do moda tego nowego seta ^^
 

MrBenson1703

MrBenson1703

Użytkownicy
posty44
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Teraz wygląda idealnie :D Właśnie tego szukałem. Wielkie dzięki, odwdzięczę się kiedyś :)

 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry