SW: Knights of the Old Republic - Dubbing PL 2740 5

O temacie

Autor Fabio

Zaczęty 28.12.2015 roku

Wyświetleń 2740

Odpowiedzi 5

Fabio

Fabio

The Modders
posty3293
Propsy2032
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Witam. 2 lipca 2014 roku wystartował projekt dubbingu do gry "Star Wars: Knights of the Old Republic" z inicjatywy niejakiego Sithaniego ze strony Grajpopolsku.pl Po jakimś czasie połączyliśmy siły i postanowiliśmy działać wspólnie. Początkowo były problemy związane z dziwnym sortowaniem kwestii oraz ich nazwami, ale potem stopniowo zaczęło się wszystko rozjaśniać. Można powiedzieć, że ten rok czasu został poświęcony na ogarnięcie wszystkiego w kwestii dubbingu do tej gry. Projekt aktualnie został wznowiony. Gra posiada postacie pierwszoplanowe, drugoplanowe oraz trzecioplanowe. Pierwszoplanowe to te, które idą na pierwszy ogień. Są nimi towarzysze czyli: Carth,Canderous,Trask,HK-47, Bastila, Juhani, Jolee, Mission i kilka innych, które nie wymagają polskiego dubbingu (droidy lub wookie, więc chyba nie muszę tłumaczyć).

Przede wszystkim wymagania co do niego są takie:

1. DOBRY mikrofon. Nie musi to być mikrofon nie wiadomo jaki za 500zł lub wyżej, aczkolwiek takie za 20-30zł raczej nie zdadzą roli. Nie będzie czasu ani ochoty na usuwanie szumów z każdej kwestii gdzie będzie ich 200-300 czy nawet więcej.

2. CHĘCI. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dubbing amatorski i w pełni darmowy, ale chcemy zachować jak najlepszą jakość nagrania również względem gry aktorskiej. Nie można podejść sobie do sprawy obojętnie, na luzie (no chyba, że postać to będzie typowy luzak, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). Klimat ma być jak najbliżej pierwotnym nagraniom.

3. Ukończenia minimum 18 lat. W grze oprócz kilku wyjątków (są dzieci), ale oprócz nich wszystkie inne postacie to przeważnie osoby dorosłe. Mam nadzieję, że zrozumiałe jest o co chodzi.

4. Komunikatywności i odrobinę wolnego czasu. Ważne jest żeby można było się szybko skontaktować w razie ewentualnych poprawek, pytań i tak dalej. Nie chcemy żeby potem na 200 kwestii zabrakło jednej a kontakt się urwie, i co wtedy? No właśnie. A jeśli chodzi o wolny czas to nie wymagam 24/7, bo przecież to tylko projekt fanowski, nikt na tym nie zarabia i nie zarobi.

Kwestie MUSZĄ być nagrywane z takimi parametrami (polecam program Audacity):

a) Format: MP3
b) Częstotliwość: 44kHz
c) Kanał 1 (Mono)

W sumie jeśli chodzi o wymagania co do aktorów to tyle, przejdę teraz do samych postaci. Na początek odbędzie się 'casting' na dwie postacie:

1. Carth Onasi

Spoiler

Opis postaci: http://www.ossus.pl/biblioteka/Carth_Onasi
Próbki postaci do nagrania: https://drive.google.com/file/d/0B7KNtOgNfy6-cGg1WTZCTllncEk/view

2. Trask Ulgo

Spoiler

Opis postaci: http://www.ossus.pl/biblioteka/Trask_Ulgo
Próbki postaci do nagrania: https://drive.google.com/file/d/0B7KNtOgNfy6-QXJZVFhZSUhTV3M/view

Mogę jeszcze dosłać na życzenie oryginalne (angielskie) próbki postaci do kwestii, które sobie wybierzecie. Z tymi informacjami powinniście poradzić sobie lepiej. Skontaktować można się ze mną na GG: 34392195 (jestem codziennie), Skype: ziomska (co jakiś czas wchodzę, ale wchodzę). Oczywiście tutaj również jak i na PW, w wyszukiwarkę jak wklepiecie nazwę tego tematu to też będzie na paru innych stronach.

Żeby nie być gołosłownym tu małe co nieco z tego co również udało się wykminić (aczkolwiek HK-47 jest do poprawek):

Pierwsze spotkanie z Calo Nordem: https://www.facebook.com/photo.php?v=707211025981185
"Sprzeczka" z HK-47 (do poprawek):
https://www.youtube.com/watch?v=D-JTqGGcm9o

Próba naprawy HK-47:
https://www.youtube.com/watch?v=U9FFUDtWS5s
Z mojej strony to tyle, dziękuje i czekam na zgłoszenia.

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
Ooo, to świetna wiadomość, że ktoś jedną z moich ulubionych gier zamierza spolszczyć do końca :D

Niestety, wymagania wskazują, że nie mógłbym pomóc osobiście. Nie mniej chciałbym poinformować, że na forum kotor2.pl od czasu do czasu wchodzi trochę ludzi, może tutaj byłoby większe zainteresowanie. Jest także pewien Polak, twórca jednego z najlepszych modów do KotOR'a 2 - zbyl2, który udziela się na tym forum deadlystream.com (to jest swoją drogą takie themodders, ale poświęcone KotOR'om). Być może on zechciałby pomóc. Mogę w tym wypadku spróbować się z nim skontaktować w tej sprawie.

Chciałbym także dodać, że jeśli zamierzacie spolszczyć Knights of the Old Republic (K1), to dobrze byłoby też dołożyć do tego moda KotOR1 Restoration (K1R). Dodaje to sporo fajnych i (według mnie) potrzebnych rzeczy do takiej "pełnej" gry. Uzupełnia to grę, także w postaci nowych dialogów. Problem mógłby być tylko w tym, że mod sam w sobie nie został jeszcze spolszczony.. Ale przetłumaczone wcześniej i zdubbingowane kwestie dialogowe to byłby duży postęp i być może wtedy ktoś pokusiłby się o spolszczenie kompletne moda. Zakładam, że to już jest taka rzecz trochę nadprogramowa, ale warto wspomnieć :)

 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3293
Propsy2032
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
O czym w ogóle mówisz i do czego zmierzasz? Temat dotyczy DUBBINGU do Star wars kotor 1, a nie czego innego. Nie mamy (nie mam) zamiaru nic spolszczać, bo gra ukazała się z polskimi napisami (cdp zrobiło), więc nie ma takiej potrzeby. O modyfikacji wiem, ale na razie nic w tym kierunku nie będzie robione, przynajmniej z mojej strony. kotor2.pl to brzydka strona, brzydkie forum i nie ma kontaktu z twórcami. Chciałem powrzucać tam swoje 'tutoriale', ale jak nie ma informacji kontaktowej to podziękuje. O tym, który działał przy modzie do Kotora 2 słyszałem, ale nie widzę potrzeby kontaktowania się z nim, dubbing tego nie wymaga, a nawet jeśli to wiem co i jak.

Pozdrawiam.

Mixu

Mixu

Użytkownicy
posty1
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Cholera szkoda że nie mam porządnego mikrofonu bo z chęcią bym się dograł.
 

Benku

Benku

Użytkownicy
posty132
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Coś nadal jest robione z projektem? Czy projekt upadł?
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3293
Propsy2032
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Nieaktualne. Rozgryzłem technikalia, zrobiłem spis kwestii (dla wszystkich postaci głównych, którzy byli towarzyszami), ale ludzie nie byli zbytnio zainteresowani albo jakość była dostatecznie słaba, by był sens w ogóle to ciągnąć. Tak naprawdę tylko na dwóch towarzyszy z kilku były fajne głosy (w dodatku pod postacie żeńskie), a co z Jolee Bindo czy Canderousem, którzy mają naprawdę mocne głosy w oryginalnej wersji...


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry