Gry godne polecenia 31175 122

O temacie

Autor Sawik

Zaczęty 13.03.2015 roku

Wyświetleń 31175

Odpowiedzi 122

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Nigdy nie widziałem tu takiego tematu, a to aż dziwne. Ogólnie idea tematu jest prosta, jeśli gramy lub skończyliśmy jakąś naprawdę dobrą grę, to ją tu przedstawiamy, najlepiej z krótkim opisem.

Ostatnio mnie naszło by ponownie przejść Metro 2033 i w końcu mi się udało zdobyć zakończenie Enlighted (co okazało się prostsze niż się wydaje i internety kłamią).
Jeżeli ktoś jeszcze nie rozpierdalał hord mutantów i niemców w post apokaliptycznej Moskwie, pozycja obowiązkowa. Oczywiście jest jeszcze Metro Last Light, które również jest pozycją godną uwagi.

Company of Heroes - Zapomnij o single, ta gra jest stworzona praktycznie wyłącznie do rozgrywek sieciowych. 310 zarejestrowanych godzin na steamie, a grałem jeszcze przed przeniesieniem na steam. Gra w którą swego czasu mała grupka osób z forum grała prawie fanatycznie. Dobrze wykonany RTS w realiach drugiej wojny światowej, trzeba kogoś dalej zachęcać? Na chwilę obecną gra kosztuje 10 funtów na steamie, jednak podejrzewam że znajdzie się gdzieś taniej :ok:


No i oczywiście Dark Souls!
A tak naprawdę to Dark Soulsy zostawię dla @Żyda Pospolitego
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Call of Duty Ghosts - kto lubi strzelanki zna tą serie. Ludzie mowia, ze skonczyla sie na Modern Warfare. Nie, dla mnie, dopiero wtedy sie zaczela. Fabuła Ghosts jest nietuzinkowa, ciekawa, grafika piękna, a strzelanie do kurwiszonów zawsze uspokaja natchnione dusze. Kto lubi jak ja temat sił specjalnych i nowinek technologicznych - pozycja obowiązkowa!

Metro 2033 - też polecam, ale powiedz mi sawik - co znaczy zakonczenie Enlighted? To, gdzie NIE zabijamy homo novus? To nie jest przeciez trudne, pod koniec gry jeden przycisk :D W Last Ligcie za to DOBRE zakonczenie jest o wiele trudniejsze do zdobycia i ponoc taki sam sposob wprowadzili w 2033 Redux, też nie wystarczy isc do przodu a i pomyslec trzeba. W ogole polecam wersje REDUX jezeli ktos ma dobrego kompa, bo poprawia gry nie tylko od strony graficznej, w 2033 dodaje to czego brakuje.

Wiedzmin 1&2 - nikomu przedstawiac nie trzeba, dla fanów RPG obowiązkowa pozycja.

Seria Dragon Age - jak wyżej.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Attorneje, seria Zero Escape, Hotel Dusk, Ghost Trick.

:F

dobra, zaraz wymyślę jakieś CoD'y


Elite: Dangerous. Z racji że gra jest nadzwyczajnie droga wachałem się dobre parę tygodni, okazała się tak dobra w dzień po zakupie zamówiłem joystick.
ED to symulator kosmiczny, taki Star Citizen - ale, w przeciwieństwie do SC jest już grywalną, pełną grą. To wymarzony kosmiczny sandbox, rób co chcesz: walcz z piratami-bądź piratem, handluj-bądź szmuglerem, wydobywaj minerały z asteroid, zostań odkrywcą i sprzedawaj zebrane dane. A jest co zbierać - mapa gry to Droga Mleczna odwzorowana w 1:1.

Gameplay też jest świetny. Od ciężkiej i odczuwalnej fizyki (pierwsze pół godziny spędzisz na nauce dokowania bez upokarzania się) przez kombinowanie z dystrybucją mocy na części statku (albo wyłączanie niektórych jeśli kupiłeś za mocne części/za słaby moduł zasilania i nie wyrabia) po wyłączanie każdej części statku żeby obniżyć temperaturę i niezauważonym przez skanery przeszmuglować towar do bazy. Modyfikacje statku zmieniają dosłownie wszystko, wybór części jest ogromny i nie mają one pojedyńczej statystyki: dobra broń jest dobra, jej zużycie energii, wydzielanie ciepła i waga niekoniecznie.

Gra ma sporo wad. Nie można lądować na planetach (chcą to dodać w dodatku), questy są często MMOwe i powtarzalne, dialogi NPC też, nie ma abordażu i ogólnie żadnej gry poza statkiem, modele stacji się powtarzają - ale mimo wszystko uwielbiam tę grę. Ten ogrom, ta wolność, ta genialna fizyka lotu, te walki, ta (jak na razie) ogarnięta i wkręcona w roleplaying społeczność, ta bezlevelowa konstrukcja rozwoju postaci w której tak naprawdę liczy się tylko to jak dobrze latasz, ten wybór statków/części, ta genialna optymalizacja, ta bezlevelowa, jednolita konstrukcja przeogromnego świata gry - naprawdę cieszę się że jednak kupiłem tę grę.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Europa Universalis IV - najlepsza gra strategiczna. Wcielamy się w historyczne państwo i próbujemy przetrwać, z czasem rosnąć do potęgi militarnej czy gospodarczej. :D

Gothic - niesamowita gra z wciągającą fabułą i z przyzwoitą grafiką mimo upływu tylu lat.

Prince of Persia - prekursor AC, bardzo dynamiczna gra, ze świetną fabułą (najlepsza to w PoPie z 2008, ten z cell-shadingiem).

Heroes of Might and Magic V - słynni bohaterowie w najlepszej części, jaka wyszła.

Max Payne - musisz zagrać.

Tomb Raider - niech Caesum zachwala. :D

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Ode mnie:
Jak wyżej Europa Universalis IV - tylko ostrzegam, że gra wciąga jak diabli i nie sposób czasem się oderwać, a twój portfel niewątpliwie ucierpi na zakupie DLC :D

The Guild 2 Renaissance - gra polegająca na zbudowaniu rodzinnego imperium handlowego, zdobyciu coraz to wyższych pozycji w polityce, kolejnych tytułów, wpływów zarówno w twoim mieście jak i poza nim i utrzymywaniu dobrych (bądź i nie) relacji z innymi rodami - też niesamowicie wciągająca, początek może być skomplikowany (zależy od klasy), jednak potem zamieniasz się w imperialistę człowieka chcącego więcej i więcej.

Mafia I i II - gry, które mogę polecić ze względu na fabułę pełną zwrotów akcji, bardzo ciekawe postacie i gameplay. Na początku może się to wydawać klonem GTA, jednak nic bardziej mylnego; zwłaszcza pod względem fabuły, która, w przeciwieństwie do innych gier tego typu, posiada morał.

Anno 1404 - gra będąca czymś pomiędzy The Guild 2 a EU4, polega na założeniu na archipelagu wysp swojego własnego królestwa (w sumie to nie wiem czego), zarządzaniu nim, wykonywaniu różnych zadań od lokalnych możnowładców i prowadzeniu wojen z pozostałymi graczami - o dziwo gracze AI naprawdę nie są głupi, co jest rzadkością w RTS.

Sea Dogs - staroć, który mimo swojego wieku potrafi wciągnąć na parę ładnych godzin, jest to gra RPG, w której wcielamy się w angielskiego kapitana Sharpa i mamy pomóc jednemu z trzech stronnictw (później się pojawia czwarte, ale nie zdradzę o co chodzi) znajdujących się na archipelagu przejąć dominację. Zasadniczo jak to w RPG rozpoczynamy posiadając jakieś drobniaki, krypę służącą raczej za statek kupiecki niż za okręt wojenny i z wyzerowanymi umiejętnościami (takimi jak Abordaż, Koordynacja, Celność, Obrona, Przyciąganie - pomaga to w walce na morzu). Ta gra zabrała mi "trochę" godzin w dzieciństwie (choć w zasadzie nigdy jej wtedy nie skończyłem) i chętnie do niej wracam.

Drakensang (obie części) - RPG nieco różniący się mechaniką od pozostałych. Zamiast przez całą grę ciachać jednym bohaterem, gameplay polega na skompletowaniu wzajemnie uzupełniającej się drużyny składającej się z max 4 osób, ponieważ gra została tak skonstruowana, że nie da się stworzyć hybrydy złodzieja, wojownika, maga i jeszcze łucznika (i chwała im za to). System walki także się nieco różni od standardowego widocznego w grach RPG - walka jest podzielona na tury(?), co moim zdaniem pozwala pokazać, czy rozwijaliśmy nasze postaci dobrze, zamiast próbując tworzyć jakieś mieszanki. Fabuła też jest niczego sobie, pierwsza część polega na ratowaniu świata, druga na zatrzymaniu spisku. Na uwagę zasługuje muzyka, która wpada w ucho i została dobrze przyporządkowana do lokacji, w których występuje.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
co znaczy zakonczenie Enlighted?
Zakończenie pokojowe. Wbrew temu co mówisz to nie jest takie proste. Jeśli źle poprowadzisz rozgrywkę - nie masz tego wyboru.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Przed chwilą przeszedłem half life 1 + dodatki, miazga totalna :D

Jeden z lepszych FPS jakie widziałem :D Fabuła ciekawa, jak na tamten rok perfekcyjne niszczenie się elementów otoczenia, zajebiste bronie, chyba najciekawsze ze wszystkich FPS, gra nie prowadzi za rączkę, i  w niektórych miejscach trzeba pomyśleć. Klasyka  :ok:

 

MajkeI

MajkeI

Użytkownicy
Front End Developer
posty698
Propsy169
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Front End Developer
Trylogia Gears of War

Third Person Shooter, myślę że może kandydować na najlepszego w swoim gatunku. Super fabuła, a może wydawać się, że to tylko "nawalanka", co jest błędnym stwierdzeniem. Polecam każdemu posiadaczowi X360.
W grze wcielamy się w Marcusa Fenixa, który w celu ratowania swojego ojca przed Szarańczą (potworami wychodzącymi z niewiadomego powodu - bez spoilerów :D - z podziemi planety) łamie rozkazy dowództwa i trafia do więzienia.
Znajdziecie tu krew, flaki, piłę łańcuchową oraz wszelkiego rodzaju przemoc + w niektórych momentach nawet poruszającą fabułę
 

Ali G

Ali G

Użytkownicy
Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
posty682
Propsy727
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
Przed chwilą przeszedłem half life 1 + dodatki, miazga totalna :D

Jeden z lepszych FPS jakie widziałem :D Fabuła ciekawa, jak na tamten rok perfekcyjne niszczenie się elementów otoczenia, zajebiste bronie, chyba najciekawsze ze wszystkich FPS, gra nie prowadzi za rączkę, i  w niektórych miejscach trzeba pomyśleć. Klasyka  :ok:

Pierwszy raz napisałeś coś z czym mogę się zupełnie zgodzić. HL1+bonus disc, Opposing Force, Blue Shift no i 2 wraz z Episodami, najlepszy FPS w jaki grałem i tego raczej nic nie zmieni. Jedyny shooter, który wymaga trochę więcej niż tępego strzelanie do tępych przeciwników.

No, a dla tych co zjedli zęby na HL1 polecam Black Mese, remake 1 na silniku Source, oraz podkręconym poziomie trudności - cudo. Jedynie brak Xenu(który mieli w przyszłości dodać, ale niestety wątpię w to), ale to nie powinno przeszkadzać, bo jednak Xen trochę odstawał od Ziemi.

After

After

Użytkownicy
Kuglarz
posty236
Propsy79
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Kuglarz
Divine Divinity. Może ktoś grał. Stara gra, RPG, której celem jest (jak zawsze) ratowanie świata. Wcielamy się w jednego z Pomazańców i musimy przebyć trudną drogę by zjednoczyć przedstawicieli siedmiu ras i pokonać Księcia Chaosu. Miła gra, polecam.
 

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
co znaczy zakonczenie Enlighted?
Zakończenie pokojowe. Wbrew temu co mówisz to nie jest takie proste. Jeśli źle poprowadzisz rozgrywkę - nie masz tego wyboru.

Generalnie jest tak ze dostajesz punkty moralne za pewne rzeczy i gra nie informuje cie o tym czy to co robisz daje ci te punkty. Jeśli starasz się zdobyć dobre zakończenie wystarczy dać jałmużne kilku chłopom, odnaleźć radio na jednej mapie, podsłuchac kilka konwersacji itp. Niewiele. dostałem to zakończenie za pierwszym razem bo lubie eksplorować każdą grę, każdą mapę, i wysłuchiwać wszystkiego co NPC mają do powiedzenia.


Polecam Hotline Miami, nie wiem jak wytłumaczyć rozgrywkę i do jakiego typu gry ją zaliczyć. Jest w 2D, masa krwi i zabijania, bardzo dobra fabuła, potrafi być trudna, zwłaszcza jesli próbujesz zdobyć wiele punktów, świetny soundtrack, bardzo wciągająca. Gra jest inspirowana filmem drive, więc jeśli ogladałeś, to jest klimat tej gry.

W tej chwili wyszedł sequel, który kupiłem bez namysłu i gram w tej chwili. Uwielbiam tą grę.


https://www.youtube.com/watch?v=oKD-MVfC9Ag
#t=10m10s
wyobraź sobie bezlitosne mordowanie wrogów przy pomocy baseballów, maczet, shotgunów i karabinków m4 w rytm tej muzyki ginąc i restartując co kilka sekund aż uda ci się optymalnie wyczyścić mapę.
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
How do you Do It

Best. Game. Ever.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Dla mnie póki co odkryciem roku pozostaje Factorio. Świetna gra. W skrócie- budujesz fabryki na innej planecie. Gra daje ci do dyspozycji maszyny pozwalające na automatyzację tego procesu. Na początku do zazsilania machin wystarcza opał, z czasem prąd, przeszkadzają w tym obcy(jednak to nie jest główny problem z czasem). Gra jest naprawdę super i jak wczoraj do niej usiadłem o 16 to odszedłem o 24. :D

Trailer pokazuje jak wyglądają ci obcy,  produkcja i jej automatyzacja.
https://www.youtube.com/watch?v=9yDZM0diiYc
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
To może ja też coś dodam od siebie:
Star Wars Knights of the Old Republic - z pewnością uznacie, że jest to jakieś małe "coś" dla nerdów star łorsowych. Otóż nie tylko. KOTOR to gra RPG, która dla mnie osobiście jest świetnym klasykiem (powstała podobnie, jak Gothic, ale odbiega znacząco graficznie :D ) . Cóż, najlepiej, jeśli w nią zagracie (gra kosztuje w edycji KOTOR Collection (pierwsza i drgua część gry) ok. 40 zł, a zapewni wam z pewnością wiele godzin grania (jeśli nawet nie setek - tak, też takich znajdziecie przy tym tytule). Dużo by tutaj opowiadać, ale może pokrótce plusy tej gierki - świetnie wykonana fabuła, pod koniec gry powala na kolana (dosłownie), świetnie wykonane postaci i ich historie, świetnie wykonane dialogi, mamy możliwość wyboru - choć głównego wątku nie można specjalnie zmienić (dopiero pod koniec gry), to praktycznie każdy quest możemy wykonać po swojemu (wiecie po ciemnej albo jasnej stronie mocy). W grze także mamy okazję posłuchać takiej muzyki "z duszą" tzn. potrafi zachwycić. Zresztą, po drodze odwiedzamy wiele różnych światów (planet), z których każda ma swój, niepowtarzalny klimat. Oczywiście standardowo system klas, ulepszeń itemów, rozwijanie umiejętności (np. programowanie komputerowe, perswazja) albo Mocy (błyskawica, odepchnięcie mocą itp.). Plusem także jest fakt, że KOTOR I (pierwsza część) została oficjalnie spolszczona, więc mamy okazję posłuchać świetnego angielskiego dubbingu i wczuć się w otoczenie czytając polskie napisy. KOTOR II TSL (druga część gry) niestety nie zawiera oficjalnego spolszczenia, ale w internecie można znaleźć fanowską wersję. Niestety, podobnie jak z Gothic'iem, ludzie którzy chcą pograć na nowych PC'tach muszą się nieźle wysilić na początku, żeby dostosować grę pod swoje potrzeby (lepsze tekstury, rozdzielczość Full HD itp.), jednak nie jest to duży problem, jeśli wie się co i jak. Jeśli jakoś gra wam się znudzi (a po sobie dodam, że tyle razy w tą grę grałem, a wciąż wracam do niej i gram z wielką przyjemnością) to są także różne modyfikacje (mniejsze, drobne zmiany np. postaci, itemów itd.) lub wielke dodatkowe zawartości (obecnie gram na takim jednym modziku).
Zdecydowanie gra godna polecenia, chyba dla mnie jedyna (poza małymi wyjątakmi), która nigdy się nie nudzi. Jest to też po części, dzięki systemowi wyborów, bo od tego zależy, jak cała fabuła i gra się potoczy, do samego końca. Najmniej ważna informacja jest taka, że gra rozgrywa się w czasach odległych znanych nam z filmów Star Wars -  4 000 lat przed powstaniem Imperium Galaktycznego, także jeśli ktoś nie ogarnia za bardzo filmów ani gier SW, to zdecydowanie odnajdziecie się w tej grze. Gra otrzymała wiele tytułów - np. magazyn TIME w 2012 roku określił ją, jako jedną ze 100 najlepszych gier wideo, kiedykolwiek stworzonych, a redakcja serwisu Gry-Online w 2014 roku przyznała Star Wars: Knights of the Old Republic 8. miejsce na liście najlepszych gier cRPG wszech czasów. 
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
O proszę jaki fajny temat... 
No więc od siebie chciałbym polecić Dark Souls. Zarówno jedynkę i dwójkę. Problem mam tylko ze wskazaniem, gdzie zacząć. 
Zaczęcie od Dark Souls 1 będzie trudniejsze, bardziej wymagające - lecz zaczniemy chronologicznie. Z kolei gdy początek przygody stanowić będzie Dark Souls 2, to o ile mechanika będzie przyjemniejsza (przez co można poczuć później pewne zgrzyty w DS1), tak gra ma w sobie mniej darksoulsowego pierwiastka - tego, za co tak kocham serię.
W DS1 faktycznie czuć, że próbujemy przetrwać w bardzo nieprzyjemnym świecie. Pomoc innych graczy, pozostawione wskazówki są nieocenione, zwycięstwa smakują naprawdę słodko - czuć tą immersję. DS2 z kolei jest casual-friendly (oczywiście w granicach dark soulsowego rozsądku).

No, ale przejdźmy do cech charakteryzujących obie te gry. Przede wszystkim to... aż się prosi, żeby tego użyć... "hardcore experience". 
Nie znaczy to, że gry są trudne (bo nie są), ale stają naprzeciw współczesnemu trendowi - nie prowadzą za rączkę, nie podsuwają rozwiązań pod nos, żadnego "Press X to win".
Jeżeli jesteś graczem zmęczonym kolejnymi asasynami, codami to warto zajrzeć tutaj i przypomnieć sobie stare dobre czasy gamingu. 
Nie chce mi się na ogół dużo pisać, wiec podlinkuję...
https://www.youtube.com/watch?v=kBJ1aERrZlM

Dodam jeszcze, że gry wbrew wszelakim recenzjom, mają bardzo rozbudowaną i głęboką fabułę - moją ulubioną na ogół. Za jej brak obrywało się szczególnie DS1, gdzie (jak zgaduję) recenzenci nie mieli na tyle czasu i świadomości, by to odkrywać. Więcej szczegółów w linku: http://ifotos.pl/zobacz/dscdajpg_eswshnn.jpg czy przykładowym filmie, opowiadającym o losie jednej z postaci, którą napotkamy na swej drodze. 
https://www.youtube.com/watch?v=cdliu3JOSYQ


Na zakończenie jeszcze jakiś trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=mbDmI_2IVQ8


I powodzenia przy duecie w Anor Londo czy Artoriasie. 
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
nie wiem czy ktoś już o tym mówił czy w ogóle wie o tej grze, ale dark souls jest fantastyczna xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Wiedzmin 1&2 - nikomu przedstawiac nie trzeba, dla fanów RPG obowiązkowa pozycja.

Seria Dragon Age - jak wyżej.
Niestety, nie przekonałeś mnie.
Jest wręcz przeciwnie, nie znam tych serii, o ile wiedźmina zacząłem poznawać bo mnie @damian86  zaciekawił (właściwie stąd pomysł na temat), o tyle Dragon Age - mimo posiadania nie mogę się przełamać by w końcu zagrać.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Cytat: Werewolf w 2015-03-13, 08:05Wiedzmin 1&2 - nikomu przedstawiac nie trzeba, dla fanów RPG obowiązkowa pozycja.

Seria Dragon Age - jak wyżej.Niestety, nie przekonałeś mnie.
Jest wręcz przeciwnie, nie znam tych serii, o ile wiedźmina zacząłem poznawać bo mnie @damian86  zaciekawił (właściwie stąd pomysł na temat), o tyle Dragon Age - mimo posiadania nie mogę się przełamać by w końcu zagrać.

To popełniasz błąd. Ja też tak myślalem - broń Boże nie chcialem grać. Uwazalem to za shit. Potem nie mialem co robic na starym blaszaku, sciagnalem z chomika Origins (pierwsza czesc DA) i chuj strzelil caly plan - na nastepny dzien kupilem Ultimate Edition. A teraz mam wszystkie czesci, łącznie z Inkwizycją i dwójeczką ze wszystkimi DLCkami :D
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Jak ktoś lubi dużo walki, mało czytania, to tak, DA jest dla niego  :ok:
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Jak ktoś lubi dużo walki, mało czytania, to tak, DA jest dla niego 
Wypierdalaj debilu :lol2: Jest wręcz przeciwnie :lol2: Choć jest to moim zdaniem bardziej zrownowazone :ok:
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry