Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2623587 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2623587

Odpowiedzi 7398

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Od 1.4.8 nie Shrata, tylko Ghorima potrzebujemy. Niby dlaczego tyle osób pisze, że nie mają opcji dialogowych u Shrata?
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Aaa - to przepraszam. Zupełnie zapomniałem o tym, że grałem w starszą wersję moda.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
To zadanie to jedna z najdebilniejszych rzeczy jakie wymyśliłem. Na ten moment potrzebny jest Ghorim.
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
@outlander Nie jest debilne tylko mocno...nieskładne. Wszystko da się naprawić dialogami.

Wiem, że we wcześniejszych wersjach moda był taki "ficzer", że za zabicie "bossów" (np. Nyrasa, Gol-Umika) były premie do statystyk. W najnowszej wersji (1.4.91) dostałem bonus tylko za tego Orka Szamana na Orkowym Cmentarzysku (Varshcośtam Poteżny). I tu pojawia się moje pytanie. Tak ma być czy to jakiś błąd wersji czy u mnie coś nie pykło/chomiki napędzające mechanikę nie zatrybiły?
 

Łysy Niedźwiedź

Łysy Niedźwiedź

Użytkownicy
posty17
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mi wpadło jeszcze za kilku innych np. Szakala, Kaloma
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Teoretycznie powinno działać.
 

Byku935

Byku935

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, potrzebuje pomocy z modem Gothic Edycja Rozszerzona. Intaluje gre instaluje modyfikacje wszystko tak jak jest w intrukcji. Odpalam gre i wszystko ładnie pieknie. Problem jest z niektorymi kwestiami dialogowymi. Konkretnie nie słychac mowy. Niektore kwestie maja dubbing a niektore nie. Jak to naprawic ??
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Modyfikacja nie posiada dubbingu, więc dodane przez nią kwestie dialogowe będą ciche, taka kolej rzeczy.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Szybkie pytania organizacyjno-techniczne. Czy ktoś się jeszcze udziela w tym dokumencie "Feedback - zadania" (oooooo tym, tutaj: https://docs.google.com/document/d/1f7HsArh9ElNsnJPnwaSvGevu74guwGlBnSAgzSTaYLw/edit ) który udostępnił outlander? Czy tylko ja tam harcuję? Czy został zapomniany?

edit:
@outlander Będziesz coś grzebał przy Alchemii? Bo obecny stan to Wyższa Teoria Chaosu. :D
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Szybkie pytania organizacyjno-techniczne. Czy ktoś się jeszcze udziela w tym dokumencie "Feedback - zadania" (oooooo tym, tutaj: https://docs.google.com/document/d/1f7HsArh9ElNsnJPnwaSvGevu74guwGlBnSAgzSTaYLw/edit ) który udostępnił outlander? Czy tylko ja tam harcuję? Czy został zapomniany?

edit:
@outlander Będziesz coś grzebał przy Alchemii? Bo obecny stan to Wyższa Teoria Chaosu. :D
@Uriel co konkretnie masz na myśli? Wiem że jest burdel, ale nie wiem jak to ruszyć
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
@gothic123 Witam serdecznie, siadaj z nami przy ognisku. :D

@outlander  A ja nie wiem jak by tu to ładnie i składnie opisać ale spróbuję. :D Nie wiem co byś chciał wywalić/zmienić w Alchemii, dlatego zamieszczę swoje subiektywne opinie/porady/uwagi.

Zaobserwowane BUGI:
-Sekcja Tytoń: Załóżmy, że chcemy zrobić tytoń miodowy. Jak wybieramy "Tytoń miodowy" to pobiera nam normalnie składniki (miód+zwykły tytoń) ale...daje Tytoń Grzybowy (jeśli dobrze pamiętam) :D i tak jest w pozostałych przypadkach, że nie dostajemy tego czego chcemy. Po za tym jeśli przeskoczymy na liście "do góry" tak żeby być na dole, a następnie z powrotem to wywala komunikat "brak składników" niezależnie od tego co chcemy zrobić. Taka sama sytuacja, jak dwie wymienione, jest przy produkcji skrętów.
- Sekcja Napoje specjalne: jeśli zrobimy tu jakikolwiek napój i minie animacja i znowu będziemy mieli możliwość uwarzenia czegoś, to zamiast Dużej mikstury szybkości będzie nam wypluwało średnią, mimo, że jest napisane duża
- Sekcja Alkohole: wybór Piwo miodowe/Miód pitny daje nam Miód pitny; wybór Nalewka jagodowa/Nalewka jabłkowa daje nam Nalewkę jabłkową; wybór Absynt często wywala "brak składników", trzeba "wejść i wyjść" do eq (to taki błąd ogólny, często objawia się przy płaceniu rudą). A i drobny błąd, przy Bimbrze nie ma jakie składniki są potrzebne.
- ogólnie: jeśli w którąś sekcje szybko wejdziemy i wyjdziemy i później wejdziemy w którąkolwiek to, dość często, wywala "brak składników"; trzeba odejść od stołu i jeszcze raz
Subiektywne UWAGI:
- Ja to bym te wszystkie napoje czasowe wy***** w pi****** (parafrazując Cygana co ciężkie dykty nosił na barkach swych). Przeszedłem ERkę kilka razy na różnych wersjach i zawsze używałem tylko dwóch napojów, w dwóch konkretnych momentach: tego na siłę przy polowaniu na Bestię z Oliwierem i tego na zręczność, żeby obrobić tego Cienia (nie pamiętam imienia) co ma listę Lorenzo. Aaaaa i raz użyłem tego na siłę jak walczyłem z Kharimem, bo mi się nie chciało po ten pancerz w jaskini pod Cytadelą ganiać. I tyle. Sądzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Ja rozumiem zamysł, to miała być pewna "rekompensata" za te progi w nauce (osobiście, subiektywnie i personalnie to bym też wywalił te progi; albo dał jeden od 50 pkt siły/zręczności - ale to moje zdanie, a to twoja modyfikacja :D no i to nie jest meritum tego posta ) ale w praktyce sądzę że "troszkę" to kuleje. Już pomijam jaki to musiał być koszmar programisty implementacja tego.
- Tworzenie tytoniu/skręcanie blantów. Szczerze mówiąc nie wiem po co to jest po za kilkunastoma punktami doświadczenia. Osobiście użyłem tego raz na każdej wersji z ciekawości co tam się pozmieniało (i trafiłem buga o którym było wyżej - co. za. fart. :D) Też bym to wywalił. Niepotrzebnie rozdyma to te menusy.
- Pędzenie bimberu i innych alko. Wywaliłbym tworzenie "zwykłych" alkoholi i zostawił tylko robienie tych dodanych. No i poprawił te błędy o których było wyżej. Ewentualnie wywalił ale zaproponowałem zmiany w zadaniach w tym dokumencie który udostępniłeś i tam by się przydała ta możliwość robienia alkoholi. Także tu jestem stronniczy trochę :D

CDN, bo mi zaschło w gardle.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
O kurde, nie wiedziałem, że jest tak źle. Popatrzę na to w wolnej chwili. Niestety ostatnio nie mam czasu (ani chwilowo też chęci) na tego moda. Dzięki za pomoc!
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
witam chętnie usiądę
fajnie że dalej pracujecie nad modem super
ja obecnie gram w gothic 3 z modami najnowszym qp i cm oraz ltm mod i powrót króla robhara taka mega paczka to jest stary dobry gothic
patrzałem ostatnio na gothic 2 noc kruka edycja rozszerzona tego moda co był tworzony i został anulowany szkoda miał potencjał a przydało by się do tej gry też cos takiego
ale teraz zadowolony jestem że gothic edycja rozszerzona jest kontynuowana
 

RemakeRR

RemakeRR

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
witam chętnie usiądę
fajnie że dalej pracujecie nad modem super
ja obecnie gram w gothic 3 z modami najnowszym qp i cm oraz ltm mod i powrót króla robhara taka mega paczka to jest stary dobry gothic
patrzałem ostatnio na gothic 2 noc kruka edycja rozszerzona tego moda co był tworzony i został anulowany szkoda miał potencjał a przydało by się do tej gry też cos takiego
ale teraz zadowolony jestem że gothic edycja rozszerzona jest kontynuowana
Również witam  :)
No jak na razie to Gothic Edycja Rozszerzona to dla mnie najlepszy mod rozszerzający Gothica 1.
Ale w Gothic 2 NK chyba na razie najlepiej przypadły mi do mody L'Hiver oraz Returning. Pierwszy z nich całkiem ciekawy choć według mnie trochę psuje klimat Gothica, natomiast drugi posiada wiele ciekawych rozwiązań pasujących do Gothica ale jest trochę zbyt przekombinowany według mnie. Ale mimo wszystko to myślę że mogę właśnie te mody do Gothic 2 polecić.
Jeżeli chodzi o Gothic 3 to rzeczywiście te mody sporo naprawiają tego Gothica ale i tak modem do Gothic 3 na którego czekam najbardziej ponieważ według tego jak prezentuje się na screenach oraz filmikach od twórców modyfikacji to wygląda na to że właśnie ten mod odkryje cały potencjał Gothic 3 i wprowadzi do niego prawdziwy klimat Gothica 1 i Gothica 2 oraz naprawi to co powinno być naprawione to właśnie mod Gothic 3 Community Story Project. Polecam i pozdrawiam :) :ok:
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Jasne @outlander , zawsze chętnie. A i nie śpiesz się lepiej jak byś miał pracować rok ale poprawił co się da niż na chybcika wydał poprawki i znowu by się innych błędów namnożyło. Jestem z modem od 1.4 i pamiętam jaka wtedy gównoburza tu szalała. No 10 w skali Beauforta. Nie dziwie ci się, że w pewnym momencie szlag cię trafił i to rzuciłeś w diabły i wyjechałeś w Bieszczady.
 
@gothic123 ja tu tylko sprzątam to outlander ciągnie tą taczkę :D

Jednak wracając do Alchemii. Zapinamy pasy i jedziemy:
- Tworzenie trucizn: nie wiem czy mają one jakieś zastosowanie, po za sprzedaniem. Ja takowego nie znalazłem. Przydaje się tylko w jednym zadaniu (mały spoiler, im mocniejsza trutka tym więcej expa). Wywaliłbym to.
- Mikstury leczące/mana: ogólnie jest to zbędne. W ciągu gry dosłownie potykamy się o takie mikstury w dalszych rozdziałach. Osobiście miałem po kilkaset sztuk mikstur. Ale rozumiem. To żelazny punkt Alchemii i musi być. Wywaliłbym tylko te alternatywne receptury na mikstury leczące/mana.
- Mikstury szybkości: dałbym je do oddzielnej sekcji. Dla czystej wygody. Często się je warzy. Są tanie, a składniki dość łatwo dostępne. Dzięki nim, przemieszczanie się po Kolonii jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Możliwość ich warzenia to doskonały pomysł. Roczna prenumerata Playboy'a dla tego kto to wymyślił. :D
- Mikstury stałe: to samo co szybkości, oddzielna kategoria, dla wygody. Po za tym sądzę, że receptury są dość dobrze zbalansowane. Szukając składników trzeba się trochę przespacerować czasem powalczyć z mobkami. Jedynie wysokość premii jakie dają...ale to już zależy czy chciałbyś zmieniać coś w rozwoju statystyk, progach, wymaganiach broni, umiejętności i takie tam. No tu już zależy od ciebie.
- Niektóre z roślin mają w opisie, że są potrzebne do mikstur, a jeśli mnie pamięć nie myli nie używamy ich w żadnej z receptur (jak byś potrzebował konkretów to nie ma sprawy zrobię notatki).
- Dodałbym jeszcze możliwość uwarzenia Mikstury z pełzacza (czy jakość tak, wiem że jest ona w plikach gry, ma +15(?) do mana i taką bym zostawił) u Caina. W ERce jest chyba około 10 jaj pełzacza. No i z tych wszystkich jaj plus kilka wnętrzności plus jakichś tam ziół np. Velasisów czy czegoś. A no i za konkretną ilość rudy. 1500BR np.

Mój prywatny pogląd/jak ja bym to zrobił:
Ogólnie wywaliłbym całkiem tą umiejętność - Alchemia. Zrobiłbym podobnie jak z kuciem mieczy. Zgłaszasz się do alchemika-specjalisty (Jeremiasz-wóda; Claw-potki leczące/mana; Briam - wóda, tytoń/skręty, potki leczące/mana; Cain - tytoń/skręty, potki mana/leczące, Napoje szybkości, Mikstura z pełzacza; Riordian - wszystko (mikstury stałe także) po za wódą i zielem/tytoniem; Damarok - to samo co Riordian) dajesz mu składniki plus menzurkę, płacisz rudą i masz miksturę. Uważam, że wyeliminowało by to część błędów, byłoby prostsze w implementacji no i byłby dodatkowy obrót rudą. Taka moja mały, subiektywny pomysł.

No i tak o. Czekam na pytania jeśli coś niejasne albo pominąłem. :D
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
no racja
ale do gothic 2 oc kruka ten mod byłby najlepszy
https://themodders.org/index.php?topic=27882.200
jak by ktos go dokończył było by dobrze
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
co myslicie o gothic remake tym nowym
 

BezzebnyJoe

BezzebnyJoe

Użytkownicy
posty69
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Gdzie pobrać najnowszą wersję edycji rozszerzonej? I czy działa ona bezproblemowo że steamową wersja gothica?
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
@gothic123 Pograłem, wypełniłem ankietę, dobrze się bawiłem przez te +/- 2 godziny. Czekam na dalszy rozwój. Drażnił mnie nowy "szarmancki" Diego (trochę jak Robin Hood) oraz niemrawość Burego Zenka. Fajna walka, powolna, taktyczna, trochę drewniana. No miód. Jak chcesz pogadać/poczytać więcej o wrażeniach innych TU jest temat: https://themodders.org/index.php?topic=30308.0

@BezzebnyJoe Możesz pobrać np. ze strony gry-online. Najnowsza wersja to 1.4.91. Nie wiem czy działa z wersją steam'ową, bo jestem #teamGOG. Jednak powinna.
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry