Problemy z fabułą/zadaniami 430081 1539

O temacie

Autor majaczek

Zaczęty 20.04.2012 roku

Wyświetleń 430081

Odpowiedzi 1539

Taliasan

Taliasan

Użytkownicy
posty378
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Masz opis tego zadania:
Spoiler
Artefakty starożytności
 
Do otrzymania tego zadania trzeba zabić Kruka. Za Krukiem będzie ściana, za którą jest teleport, a obok niego jest kamień ogniskujący. Zabieramy kamień i pokazujemy Saturasowi. Po tym będzie wpis do dziennika.  

Teraz trzeba znaleźć miejsce, gdzie umieścić ten kamień. To jest w zburzonym budynku obok magów wody. Na samym wierzchu będzie piedestał. Wstawiamy kamień i z prawej strony aktywuje się teleport. Trafiamy do złotego smoka.  

Porozmawiamy z nim. Mówi, że trzeba znaleźć sfery, żeby zniszczyć złego demona Senyaka. Są w Górniczej Dolinie.
1. W porzuconej kopalni przy wejściu na górnym płaskowyżu.
2. Stara kopalnia. Obok kopalni paladynów, w której jest kopacz Grimes.
3. W zatopionej wieży Xardasa. Niedaleko od kopalni Silwestro.
4. W byłym obozie bractwa. W apartamentach Y'beriona. Obóz bractwa znajduje się za palisadą orków.
Jeśli sfery zostały oddane stróżom, to nic strasznego, nawet lepiej, smok zachowa swoje życie.  

Jeszcze powie, że można zamknąć duszę Senyaka w Szponie Beliara, za pomocą zaklęcia Mora Ulartu. Powinniśmy porozmawiać z Xardasem o tym zaklęciu.  Xardas powie, że można poprosić o zaklęcie u Beliara, ale musisz zaproponować w zamian amulet Triamar, który znajduje się u paladynów. Także wspomniał o tym, że Beliar może nie dać zaklęcia. Prawdopodobieństwo otrzymania wynosi mniej więcej 33%.( Ale nasz bohater jest wybrańcem Innosa i na szczęście dał nam możliwość wczytywania i próbowania ponownie.)  

Po rozmowie z Xardasem idziemy do miasta. W mieście, między portem i koszarami, będzie znajdować się paladyn Melchior. Podczas rozmowy zaatakuje nas i będziemy musieli go pokonać. Znów z nim rozmawiamy. W wyniku czego będą 3 warianty odpowiedzi. Wybieramy: Jest mi potrzebna informacja. I powie nam, że amulet znajduje się na wyspie Etlu, gdzie paladyni nie będą zadowoleni z pojawieniu się gości. Klucz od portalu na wyspę trzeba wykraść od Lorda Hagena.

 Można też zapytać Xardasa o pokojowy sposób zdobycia amuletu. Zatem trzeba, pomodlić się w kapliczce Beliara, wstępnie upuściwszy z ekwipunku Szpon Beliara i jeśli nie jesteś paladynem albo magiem ognia, pojawi się posłaniec Zigos. Który da nam zadanie na poszukiwanie Fellangora "Dar szaleńca".

Droga do portalu: Idziemy drogą od tawerny Martwa Harpia(po tej, która jest między drogą do klasztoru i drogą na gospodarstwo Onara) do czarnego trolla, ściśle trzymając się drogi, idziemy do mostu przez rzekę przechodząc go, dalej będą starożytne ruiny(piramida), przechodzimy obok, dalej będzie wejście do góry. Doszedłszy do wielkiego jeziora, z lewej strony od niego będzie dużo topielców. Tam też będą zbieracze ziela. Portal jest w jaskini, bezpośrednio za ich plecami. Jeśli nie jesteście jeszcze dobrze przypakowani, to lepiej nie wchodzić do portalu! Droga powrotna prowadzi przez tłum paladynów!  

Będąc na wyspę idziemy ścieżką, jak dotrzemy do paladynów, to nie podchodzimy do nich, są wrogo nastawienie. Natychmiast skręcamy w prawo, gdzieś tam będzie domek z mieszkańcem na urwisku. Opowiada dużo ciekawych rzeczy.  

Potem idziemy do paladynów nocą(jak powiedział mieszkaniec) i zabijamy ich po trochu. W głównym budynku, na pierwszym piętra znajdziemy szkatułkę, a w niej klucz od kaplicy z amuletem.  

Idziemy do kaplicy, znajduje gdzieś na występie urwiska. Bierzemy amulet, naciskamy przełącznik w kaplicy i za kaplicą otworzy się teleport.

Wracamy do Xardasa, a potem idziemy modlić się Beliara. Po tym można wrócić do Ashtara, żeby wezwać demona Senyaka. Wzywamy, zabieramy duszę i zabijamy.  

Potem wracamy z  duszą Senyaka do Xardasa i idziemy znowu do posągu Beliara i ulepszamy duszę szpon Beliara, konieczna jest wysoka karma u Beliara, dokładnie co najmniej 100.

Oraz zadanie Dar Szaleńca:
Spoiler
Dar szaleńca

Trzeba znaleźć Fellangora i zabić go.

Pierwsze miejsce w którym się znajduje,(w postaci Fellana, durnia, co stukał w dzielnicy portowej młotkiem) w porzuconej spalonej chacie obok tego miejsca, gdzie w G2 NK siedział Dragomir. Nie zapomnij przy rozmowie z nim (i przy wszystkich następnych z nim rozmowach) założyć amulet, dany przez Zigosa.

Drugi raz (w postaci Eleny) od godziny 14:00 w pobliżu kamiennego kręgu w gęstym lesie na wschodzi, tam gdzie szliśmy z Laresem po ornament.
 
Trzeci i ostatni (w postaci Ruperta), spotkałem go o gdzoinie 8:00 rano, za piramidą w wykopaliskach magów wody, niedaleko ognistych jaszczurów i ścierwojadów. Oto i właściwie wszyscy.

Za trzeci razem zaproponuje ci bardzo dobry pierścionek. Możesz go wziąć lub nie, ale potem będzie niemożliwe przejście wyspy Etlu w pokojowy sposób.
PS Żeby żaden paladyn nie ucierpiał, można posłużyć sięzaklęcie strachu i snu.

Żeby można otrzymać to zadanie, trzeba zapytać Xardasa o pokojowy sposób zdobycia amuletu. Zatem,  musismy się pomodlić na ołtarzu Beliara, wstępnie wyrzuciwszy z ekwipunku szpon Beliara i jeśli nie jesteście paladynem lub magiem ognia oraz macie dodatnią karmę u Beliara, pojawi się posłaniec Beliara Zigos. Który da wam zadanie na poszukiwania Fellangora.
 

Token

Token

Użytkownicy
posty125
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Token

Problemy z fabułą/zadaniami
#41 2012-09-14, 19:35(Ostatnia zmiana: 2012-09-14, 19:55)
A czy wykradzenie tego klucza kradzieza kieszonkowa Hagenowi to jedyna opcja?

I czy z samym krzyżem elementów, bez tego Mora Ulartu bede mogl zabic Senyaka i używać Szponu?
 

Taliasan

Taliasan

Użytkownicy
posty378
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
A czy wykradzenie tego klucza kradzieza kieszonkowa Hagenowi to jedyna opcja?

To jedyna opcja.

Cytuj
I czy z samym krzyżem elementów, bez tego Mora Ulartu bede mogl zabic Senyaka i używać Szponu?
Można, ale wtedy szpon nie będzie tak mocny, maksymalnie ulepszony bez duszy senyaka jednoręczny, ma dmg 185, a dwuręczny 200, a ulepszony duszą senyaka jednoręczny 265 dmg w tym 190 od broni i 75 od magii, a dwuręczny 300 dmg, w tym 200 od bronii i 100 od magii, ale wtedy trzeba go zabić tą runą krzyż żywiołów.
 

dawideu12

dawideu12

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
poda mi ktoś gdzie sie znajdują wszyscy opiekunowie bo przechodze 2 raz i nie moge znaleźc żadnego
 

Robertboanerges

Robertboanerges

Użytkownicy
posty488
Propsy79
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Znalazłem na razie 2 bo dalej nie doszedłem
Spoiler
Na pierwszego trafisz  szybciej gdy obierzesz drogę maga ognia ale nie tylko po drodze do wykonania zadanie na maga ognia.
Idziesz ścieżką w stonę czarnego trolla ale przed jeziorkiem skręcasz w prawo kawałek dalej prosto i tu trafisz na małe rozwidlenie. Po lewej na ścieżce powinieneś trafić na szczury a kręcisz znowu w prawo i pierwszy opiekun się pojawi.To pewnie Dagoth.

Drugi pojawi się koło wieży Xardasa ale po wykonaniu zadania tego pierwszego opiekuna.

Dalej ci nie powiem bo na razie jestem sam na etapie tego zadania.
 
Z mojego chomika można pobrać moda returing i profesjonale finalne spolszczenie i nowy path.

http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Oficjalne+pelne+profesjonalne+spolszczenie+Returninga

A tu 2 łatki do moda 1.3.1 i najnowsza 1.3.2
http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Path+do+spolszczenia+pro/Patch+1.3.1


Także można z mojego chomika pobrać nową wersję moda DarkSaga łącznie z spolszczeniem
http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Dark+saga+Dark+Saga+1.0.4

Link do moda Złote Wrota
http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Z*c5*82ote+Wrota

Także z mojego chomika można pobrać Returninga 2.0 plus spolszczenie.

https://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Returning+2+PL

Token

Token

Użytkownicy
posty125
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Token

Problemy z fabułą/zadaniami
#45 2012-09-16, 13:54(Ostatnia zmiana: 2012-09-16, 17:30)
Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie kto może nauczyć mnie warzenia normalnego eliksiru siły ze smoczych korzeni i szczawi królewskich? Constantino i Sagitta ucza wszystkiego tylko nie tego... Pomocy

Mam taki problem: Otóż będąc w 3 rozdziale zacząłem zadanie dot. Fellangora - pomodliłem się przy kapliczce Beliara i pojawił się Zigos, który dał mi zadanie zabicia Fellangora oraz amulet. Nie chciałem jednak wykonywać tego questa od razu, więc w międzyczasie rozpocząłem sobie rozdział 4. Problem jest taki, że gdy teraz chce wykonać to zadanie, to Zigosa nie ma już w tym miejscu przed kapliczką, oraz zniknął mi jakby wpis z dziennika z tym zadaniem. Fellan stoi tam koło Dragomira tak jak powinno to być, ale nie mogę z nim porozmawiać nawet gdy założę amulet... Co można zrobić w tej sprawie??

double post
 

Necro59

Necro59

Użytkownicy
Nekromanta
posty1002
Propsy98
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nekromanta
A ja mam takie pytanie. Czy komuś jak walczy gra crashuję? Bo oglądam ZW WardMistrza i mu właśnie takie crashe występują. Czy po prostu jednorazowy błąd?
 
"Jestem NAJLEPSZYM Nekromantą na świecie, jedynym władcą podziemi, ożywieńców, i demonów... Dziwko!"

PC, na którym siedzę:

Karta Graficzna: GeForce GTX 550Ti
Procesor: Intel(R) Core(TM) Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz
Pamięć: 3,00GB pamięci RAM (użyteczne 3,00 GB)
System Operacyjny: Windows 7 Ultimate.

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
hmm... też go oglądam i rzadko je widuję, a oglądam go od początku serii. Miał u mnie suba jeszcze w "W" czasu przede mną. Wszyscy(prawie) wiedzą, że ZenGin jest jak kobieta tj. zmienny i kapryśny.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

dawideu12

dawideu12

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
e co trza zrobic na tej wysepce po przejściu dworu irdorat bo ja nie kumam tego co powiedział Milten Gorn diego i lester xD
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
nie jestem pewien, ale chyba:
Gorn chce mięsa
Milten jakiś tam śmieć z jednej wieży
Diego nie pamiętam
Lester -||-


W każdym razie, to nie najważniejsze
liczy się, żebyś znalazł jedną kopalnie rudy. Mówisz o tym kapitanowi. Masz znaleźć drugą. Po znalezieniu mówisz o tym kapitanowi. Musisz zdobyć sekstans, mape, i kompas(chyba). Potem musisz wszystkich zebrać
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

dawideu12

dawideu12

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
no chyba znalazłem choc jej nie widziałem ale dałem mu sekstans jaką kamienną tablicze i coś jeszcze ae nw oddał mi podaeł chyba jakąś mape tajemniczej wypy pisałeo i wyglądała jak wyspy irdorat to znajde drugą jakimś cudem xD możecie powiedziec gdzie to jest a pozatym milten gdzieś znikł
 

Token

Token

Użytkownicy
posty125
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Token

Problemy z fabułą/zadaniami
#51 2012-09-19, 15:31(Ostatnia zmiana: 2012-09-19, 15:31)
Mam takie pytanko: Mianowicie mam przy sobie już czar Mora Uraltu. Moim celem jest posiadanie jak najmocniejszego Szponu Beliara. Czy jak pójdę z samym tym czarem - zabije Senyaka i ulepszę szpon,a PÓŹNIEJ zbiorę wszystkie sfery do krzyża żywiołów, to czy będę mógł jeszcze tym krzyżem mocniej ulepszyć szpon?
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
hmm... od dawna mam problem. Jak zdobyć jajo pełzacza dla guru. Z tego co wiem, to moża albo poszukać go w jaskini przy pierwszym opiekunie(racja, ale potwory są za silne), albo kupić u Lutera. I tu problem. U Lutera właśnie nie ma, a nie chcę cheatować. Zna ktoś może jakis sposób na te jajo?
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

dawideu12

dawideu12

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
panowie nie wiem jak ale ja tej wyspy przejśc nie moge milten gdzies znikł złoto znikło a ja sie nei moge z wyspy ruszyc byłem w jakieś wieży mam księge ale jak przejśc wyspe to nw
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
milten jest teraz w jednej jaskini. Jeżeli masz problem z jej znalezieniem, to używaj K pod ziemią
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Token

Token

Użytkownicy
posty125
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ponawiam:

Mam takie pytanko: Mianowicie mam przy sobie
już czar Mora Uraltu. Moim celem jest
posiadanie jak najmocniejszego Szponu Beliara.
Czy jak pójdę z samym tym czarem - zabije
Senyaka i ulepszę szpon,a PÓŹNIEJ zbiorę
wszystkie sfery do krzyża żywiołów, to czy będę
mógł jeszcze tym krzyżem mocniej ulepszyć
szpon?
 

dawideu12

dawideu12

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
nie no ja już sie poddaje jorgenowi dałem te zastępcze kolo i dalej nic isje na tej wyspie niby wykonane qtej kśiązki nie moge otworzyc miltena znalazłem jestem na powierzchni ale przejsc nie moge pomocy dajcie coś linka z opisem jak przejś albo powiedzcie bo ja już nie wiem co zrobic
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
nie raz dawałem link :facepalm:  . Poszukaj. Jeżeli chodzi o problem, to musisz znaleźć kopalnie rudy. jedna jest przy brzegu(trzeba popływać), a druga gdzieś na wyspie.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
Cytuj
Mam takie pytanko: Mianowicie mam przy sobie
już czar Mora Uraltu. Moim celem jest
posiadanie jak najmocniejszego Szponu Beliara.
Czy jak pójdę z samym tym czarem - zabije
Senyaka i ulepszę szpon,a PÓŹNIEJ zbiorę
wszystkie sfery do krzyża żywiołów, to czy będę
mógł jeszcze tym krzyżem mocniej ulepszyć
szpon?

nie ważne czy będziesz miał mora ultaru to i tak będziesz musiał mieć jeszcze krzyż elementów żeby walczyć z senyakiem,krzyżem nie ulepszysz szpon bo to czar. a co do ulepszenia z duszy senyaka to nie ma takiej możliwości ale mylić się mogę
 

ZarzaPL

ZarzaPL

Użytkownicy
Nie.
posty445
Propsy83
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nie.

ZarzaPL

Problemy z fabułą/zadaniami
#59 2012-09-27, 19:15(Ostatnia zmiana: 2012-09-27, 19:18)
Hej, mam do "wateranów" tego moda takie oto 2 pytania:

1.
Czytałem w kilku poradnikach o The Returning, o zadaniu dla Baal Namib'a. I w tych poradnikach były najczęściej słowa że najlepiej nie inwestować na mane jeśli nie idzie się ścieżką Guru, tylko załatwić sobie amutel i 2 pierścienie na mane. I moje pytanie: Gdzie znajdują się oba pierścienie wraz z amuletem? Może nie jest to pytanie zbytnio związane ze światem Returning, ale proszę o odpowiedź :)

2.
Ile wymagane jest zręczności by okraść Gorax'a? (zadanie dla Baal Tyon'a)

Pozdrawiam
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry