Laptop vs PC 7177 33

O temacie

Autor Buła

Zaczęty 13.03.2012 roku

Wyświetleń 7177

Odpowiedzi 33

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Laptop vs PC
2012-03-13, 13:06(Ostatnia zmiana: 2012-03-13, 13:06)
Witam ludzie.

Mam takie pytanie dla ludzi zaznajomionych z dobrobytem jakim jest technologia przenośnych komputerów.

No więc mam sobie taki o PC:
Intel Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz, 2800 MHz
Płyta: Gigabyte GA-EP43-UD3L
RAM: 2GB
Karta graficzna: GeForce 9600 GT (512 MB)

Zamierzam sobie za parę miesięcy kupić laptopa, aktualnie w cenie ~2500zł na forumpc polecane są np:
http://allegro.pl/asus-k53sv-x53sv-i5-4gb-500g-gt540m-usb3-0-windows-i2174053764.html
http://allegro.pl/acer-4830tg-i5-2-9ghz-4g-500g-gt540-usb3-0-windows-i2174203706.html

Jak widać laptop ma lepsze parametry niż mój PC, ale nie do końca ufam tej technologi miniaturyzacji.
Czy laptop o takich parametrach jak np ten Asus, będzie pracował tak sprawnie i stabilnie jak mój PC? Bo w sumie PC mimo że nowe gry już nie pójdą na nim na maxa, to całkiem się dobrze sprawuje, i boje się że laptop mimo lepszych parametrów będzie mi zamulał i ciężko będzie pracować (nawet na PC jak odpalę blendera z większym modelem + photoshopa z teksturą 1024 i marmoseta to łapie zamułe)
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Ja mam stacjonarny i laptopa i oba sprawują się dobrze. Choć jeśli mam być szczery to do gier lepszy jest komputer, natomiast takie rzeczy jak przeglądanie internetu czy korzystanie programów (np. do grafiki) to preferuję laptopa, szybki sprawny i możesz zabrać do ogródka :ok: .
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Laptop vs PC
#2 2012-03-13, 13:28(Ostatnia zmiana: 2012-03-13, 14:43)
Nie chodzi mi o kwestie wygody, bo wiadomo lapka można wszędzie zabrać i i tak będę miał go kupić na studia, ale nie wiem czy wystarczy mi on do pracy, czy będę musiał też brać dodatkowo PC : |
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Teraz tylko kwestia czym się zajmujesz w pracy? Choć jak i tak miałbyś go kupić to inwestuj.  Przyda się, a jak będziesz chciał zmienić to tego sprzedasz. O wiele więcej ludzi kupuje laptopy i notebooki niż stacjonarne komputery.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Nie chodzi mi o kwestie wygody, bo wiadomo lepka można wszędzie zabrać i i tak będę miał go kupić na studia, ale nie wiem czy wystarczy mi on do pracy, czy będę musiał też brać dodatkowo PC : |
Osobiście jestem za PC. Rozmawiałem z kumplem, to powiedział, że... no w sumie to masz:
Cytuj
Wilku, 2011-09-27 23:49:23:
na akademik przeszloby wziecie stacjonarnego kompa? :D

Łosiu, 23:49:45:
Pff

Łosiu, 23:49:56:
To jest nawet zalecane, jak idziesz na informatykę.

Wilku, 23:50:03:
<ok>
:ok:
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Co do samej informatyki to nie rozumiem argumentu :D
Która to dziedzina informatyki wymaga jakichś super kompów?
 

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
DreamVader 2

Laptop vs PC
#6 2012-03-13, 14:19(Ostatnia zmiana: 2012-03-13, 14:24)
@Buła
Nie chcę narzekać, ale czy temat nie pasuje bardziej w tym miejscu?


//Buła: Faktycznie.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Kazzmir
  • Gość

Kazzmir
Gość

Laptop vs PC
#7 2012-03-13, 14:22(Ostatnia zmiana: 2012-03-13, 14:22)
następny student ma rozterki, jak masz krzepę kup wielki laptop z matrycą 18cali/fullhd, jeżeli jesteś wątły kup coś mniejszego i tyle mam do powiedzenia xD dużo ramu np 6-8gb i co najmniej i5

aztek na szczęście nie będzie takich pytań zadawał
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Wiesz, tylko ja nie potrzebuję lapka tylko do pogrania w CS i pooglądania czasem filmów, jak większość studentów, więc chcę się poważnie zastanowić nad tym :D
Pogadam najlepiej z grafikami z teamu o tym :D
 

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Która to dziedzina informatyki wymaga jakichś super kompów?
Grafika 3D(przestrzenna)? U nas na informatyce nie mamy lekcji z blendera, czy innych programów tego typu, ponieważ komputery w naszej szkole są starsze, niż to Gothic (mam na myśli jedynke). Grafike 2D (Gimp) jeszcze wytrzymają. Jeżeli pytasz, czy gry pójdą, to odpowię. Często w wymaganiach gry pisze jakie karty na laptopach nie są kompatybilne z grą. Do grafiki 2D laptopy są wygodne ( o ile korzystasz z normalnej myszki).
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Która to dziedzina informatyki wymaga jakichś super kompów?
Grafika 3D(przestrzenna)? U nas na informatyce nie mamy lekcji z blendera, czy innych programów tego typu, ponieważ komputery w naszej szkole są starsze, niż to Gothic (mam na myśli jedynke). Grafike 2D (Gimp) jeszcze wytrzymają. Jeżeli pytasz, czy gry pójdą, to odpowię. Często w wymaganiach gry pisze jakie karty na laptopach nie są kompatybilne z grą. Do grafiki 2D laptopy są wygodne ( o ile korzystasz z normalnej myszki).
Sory, ale jako grafik nie uznaję tego jako dziedzinę informatyki :lol2:
To wręcz obelga :lol2:
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Zwykle bywa tak że PC za 2500 jest taki jak laptop którego cena jest wiele wyższa, ponadto jak godzinami siedzisz na laptopie to ci się nagrzewa i spadek wydajności jest mocno wyczuwalny, ja sam pewnie będę miał w tym roku fundusz na komputer i kupię PC.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
DreamVader 2

Laptop vs PC
#12 2012-03-13, 14:32(Ostatnia zmiana: 2012-03-13, 14:33)
Informatyka, to nie tylko programowanie. Informatycy mają swoje specjalizacje np. grafika 2D, grafika 3D, programowanie, webmastering itd.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Kazzmir
  • Gość
buła a gdzie ja mówię o grach? duża matryca, najlepiej matowa, dobre i lub lepsze odwzorowanie kolorów, więcej widać, chyba nie muszę tłumaczyć że to do grafiki lepsze niż małe 15.6 calowe gówienko
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Kazz, ekran mnie średnio interesuje, bo i tak wezmę z domu mój 21 calowy, bo te z laptopów są za małe do wygodnej pracy :D
 

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
Powiem tak: Bardzo chciałem mieć laptopa, jarałem się nim jak go kupiłem w końcu. Ale po czasie zauważyłem, że już mnie tak to nie jara, zwykły PC jest dużo wygodniejszy jeżeli chodzi o korzystanie. Z laptopem przyjmowałem najróżniejsze pozycje, co wpływało źle na plecy, masz już jeden minus. Zastanów się dwa razy czy na prawdę tak bardzo pragniesz mobilności, jeżeli to ma być tylko dla wygody (czyli będziesz mógł tak samo funkcjonować posiadając zwykły pc) to lepiej weź sobie za 2k kup dobrego pc, a za resztę baluj, do tego dochodzą koszty typu monitor, myszka i klawiatura, ale to zawsze znajdzie się w domu jakieś stare albo coś, na allegro można kupić itp.
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Laptop vs PC
#16 2012-03-13, 14:55(Ostatnia zmiana: 2012-03-13, 14:56)
Ale po czasie zauważyłem, że już mnie tak to nie jara, zwykły PC jest dużo wygodniejszy jeżeli chodzi o korzystanie. Z laptopem przyjmowałem najróżniejsze pozycje, co wpływało źle na plecy, masz już jeden minus.
To również mnie nie dotyczy - już postanowiłem że biorę monitor, kupuję klawiaturę i myszkę USB, więc podczas pracy przy kompie siedziałbym jak przy PC, a w razie potrzeby mobilności po prostu odłączałbym monitor, klawiaturę i mysz i brał sprzęt :D
A mobilność jednak jest ważna na studiach :C
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Osobiście jestem za PC. Rozmawiałem z kumplem, to powiedział, że... no w sumie to masz:
Cytuj
Wilku, 2011-09-27 23:49:23:
na akademik przeszloby wziecie stacjonarnego kompa? :D

Łosiu, 23:49:45:
Pff

Łosiu, 23:49:56:
To jest nawet zalecane, jak idziesz na informatykę.

Wilku, 23:50:03:
<ok>
:ok:
:lol2:

Cytuj
Która to dziedzina informatyki wymaga jakichś super kompów?
Pewnie ta, która zajmuje się problemami NP-trudnymi. Poza tym serwerownie, obliczenia naukowe, modelowanie zjawisk przyrodniczych (prognozowanie pogody :lol2: )

Buła, bierz laptopa. No chyba, że wolisz targać PC.

HerrKlebstoff

HerrKlebstoff

Użytkownicy
posty165
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Jak widać laptop ma lepsze parametry niż mój PC, ale nie do końca ufam tej technologi miniaturyzacji.

I słusznie, laptop nie ma takiej wydajności jak pc. Stacjonarny ma po prostu większą masę :D
Ale pc nie będziesz targać, więc jak rzekł wyżej Adanos - laptop.
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
PC buas PC. Laptopy sie nie nadaja do niczego :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry