Mafia II 6854 24

O temacie

Autor Adanos

Zaczęty 1.06.2010 roku

Wyświetleń 6854

Odpowiedzi 24

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Mafia II
2010-06-01, 17:30(Ostatnia zmiana: 2010-06-01, 21:35)

Opis:
Cytat: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=10267\'
Mafia 2 to kontynuacja wydanej w 2002 roku gry Mafia: The City of Lost Heaven autorstwa Illusion Softworks. Za część drugą odpowiada ta sama ekipa, która od roku 2008 znana jest pod inną nazwą (2K Czech). Prócz tytułów opowiadających o niesławnej włoskiej grupie przestępczej, firma znana jest między innymi z Hidden & Dangerous, czy Vietcong.

Chociaż Mafia II jest kontynuacją, przedstawia zupełnie odrębną historię. Nie oznacza to, że rozbudowana fabularnie poprzedniczka poszła w zapomnienie - w dwójce znajduje się mnóstwo nawiązań i smaczków, czytelnych dla fanów. Zmieniają się jednak główni bohaterowie, czasy oraz miejsce akcji. Wcielamy się bowiem w postać Vito Scalettiego, w momencie, gdy kończy on służbę wojskową i zimą 1946 roku wraca do domu - monumentalnego Empire Bay (10 mil kwadratowych), będącego w rzeczywistości wirtualną adaptacją Nowego Jorku (odwzorowanego w dość luźny sposób, wraz z kilkunastoma charakterystycznymi budowlami, jak np.: Empire State Building czy most Brooklyński). Metropolia składa się z kilku różnych dzielnic (np. Chinatown, przemysłowa Millville, portowe Oysterbay i Southport, kraina bogaczy Klingstone), wśród których dla tej historii najważniejsze są oczywiście Małe Włochy (Little Italy). Vito, wraz z przyjacielem Joe Barbaro, próbują odnaleźć się na powrót w tej rzeczywistości. Nie zamierzają jednak zatrudnić się w dokach jako tania siła robocza. Czeka na nich bowiem „kariera” w świecie przestępczym, w szeregach jednej z lokalnych rodzin mafijnych.

Zmiana okresu, w jakim dzieje się akcja, oznacza nowe, jeszcze bardziej okrutne realia oraz nieco inną stylistykę (także szybsze samochody). Druga odsłona serii oferuje znacznie większą swobodę od pierwowzoru. Zamiast jednej tylko „rodziny” otrzymujemy możliwość postawienia się po jednej z trzech stron. Naturalnie wspieranie jednej frakcji prowadzi przeważnie do złych stosunków z innymi, a czasem nawet wojny. Sama fabuła została podzielona na dwa zasadnicze podrozdziały, prowadzące do jednego z kilku możliwych zakończeń. Treść gry to przede wszystkim wykonywane przez nas zadania, od których zależy nasza pozycja i reputacja. Każdy, kto widział filmy o mafii, wie czego się spodziewać – wymuszenia, porwania, napady i pomoc członkom naszej „rodziny”. Wszystko to spięte niezwykle ciekawym wątkiem głównym, pełnym zwrotów akcji, napięcia i charakterystycznego, czarnego humoru.

Prócz tego w mieście czeka na nas mnóstwo atrakcji, zarówno legalnych jak i niezgodnych z prawem. Możemy więc kraść pojazdy (na szybko, przez zbicie szyby, lub subtelnie, przez włamanie), wybierając z pięćdziesięciu modeli wzorowanych na prawdziwych markach, a później ulepszać je i modyfikować w warsztacie. Jeśli ktoś wolałby bardziej oficjalnych metod, może po prostu auto kupić. Wozy to nie jedyne dobra, jakie oferują sklepy – są i ubrania (przydatne czasem, gdy ściga nas policja), jedzenie, a nawet opcja kupna własnych czterech kątów.

Świat gry odnotowuje upływ czasu – w kwestii zarówno cyklu dnia i nocy, jak i zmieniających się pór roku – co jednak jest w pewnym stopniu uzależnione od fabuły. Wachlarz nowych umiejętności zyskał także nasz podopieczny, który potrafi bić się na pięści z wykorzystaniem większej liczby ciosów oraz przeskakiwać przez płoty.

Mafia II wykonana została na nowym silniku graficznym. Z jego pomocą - podobnie jak w części pierwszej - świetnie odwzorowano przede wszystkim twarze bohaterów, ich mimikę (za którą odpowiada ponad 30 mięśni twarzy) oraz animację. Sprawia to, że prezentowane w dużych ilościach przerywniki, zrealizowane na silniku graficznym, sprawiają wrażenie niemal wyreżyserowanych filmów z żywymi aktorami.

Obrazki:






Więcej obrazków

Filmiki:
Trailer [ENG] (wysoka jakość)
Trailer [PL] (gorsza jakość)
Kolejny trailer
Mafia II PhysX Trailer
Mafia II - Z pamiętników dewelopera 2 PL
http://www.gamezilla.pl/content/wideozajawka-mafii-ii-nasza

Premiera: 27 sierpnia 2010 (miejmy nadzieję, że nie będzie przesuwana :P )

Nie wiem jak wy, ale ja czekam na tą najbardziej oczekiwaną grę roku ;p  Chociaż szkoda, że czas na przejście gry szacuje się na 15h...

Zapraszam do dyskusji. Gra podobno ma być bardzo realistyczna.

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
To zaiste fascynująca wiadomość!
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Cytuj
Zapraszam do dyskusji. Gra podobno ma być bardzo realistyczna.
Risen miał być przełomem wykorzystującym sprawdzone schematy

 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Jak będzie grywalność i fabuła na poziomie jedynki, a te physxy i grafika ogólna jak na filmikach, to będzie naprawdę dobre. A powinno być chociaż podobnie do tego poziomu.
 

DzikiBen

DzikiBen

Użytkownicy
Niewielki Mistrz Gothica
posty638
Propsy602
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Niewielki Mistrz Gothica
nom, szkoda ze czas gry to ponoc 4/5h.
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
nom, szkoda ze czas gry to ponoc 4/5h.

Nie wieżę w to.

Jedynka mi się nie podobała, nie mój klimat, na tamte czasy dla mnie zbyt trudna aczkolwiek doceniłem kunszt i chętnie sprawdzę Mafie II. Wygląda to zacnie, stylowo i klasycznie i przynajmniej z wyglądu nie jest to kolejne gówienko na fali typu dead space, jakieś arrowhead i inne konsolowe nołnejmy gdzie gramy jakąś małpą.
 

Triple

Triple

The Modders
posty98
Propsy1
  • The Modders
Ja jedynkę pokochałem, choć gdy pierwszy raz w nią grałem, sprawiała mi sporo problemów i z pewnością przekroczyłem kilkukrotnie przewidziany czas gry :ok:   Za drugim razem, jakiś rok temu, przeszedłem praktycznie "w locie", bez większego trudu.
Dwójka to dla mnie pozycja obowiązkowa, ale nie podoba mi się opcja wyboru między trzema rodzinami - no aż mi powiewa gotikiem, wolę całkiem liniową fabułę, ale bez prowadzenia za rączkę w czasie gry (na co ponoć cierpią nowe gry - przyciskasz i gra się sama przechodzi - nie wiem, nie grałem).
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mafia, Hidden&Dangerous2, Kameleon, jak po takich wspaniałych tytułach mógłbym nie zagrać w kolejną produkcję studia 2K ;]  Również czekam na tą grę niecierpliwie i kupuje ją na 100%

LordSmarkula

LordSmarkula

Użytkownicy
posty141
Propsy1
  • Użytkownicy
Ogrodnik nie kumam co rexona ma wspólnego z Risenem.
 
Ludzie zamienili religię na telewizję. Teraz telewizja daje lepsze efekty w manipulowaniu ludźmi.



Znakiem bogatej młodzieży nie wiedzącej co zrobić z pieniędzmi nie powinien być banan, a nadgryzione jabłuszko.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
to znak ok
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Mafia to jeden z moich ulubionych tytułów. II na pewno zagości i na moim komputerze. Oby tylko znów był extreme freeride.


Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Jest już demo Mafii 2!!! Można ją pobrać ze steama: http://store.steampowered.com

Vierzba

Vierzba

Użytkownicy
Seba
posty590
Propsy1408
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Seba
PJERDOLNIĘCIE TO TO MA OJ MA
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Warto było ściągać, wróciła stara dobra Mafia!

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Mafia II
#15 2010-08-10, 19:47(Ostatnia zmiana: 2010-08-11, 18:47)
physx na 8800gt = 15-25 fps : (

co nie zmienia faktu, że gra rozpierdala system.


edit:
wyszła jakaś łatka do dema, teraz da się grać i z physxem.
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Mafia II
#16 2010-08-25, 15:39(Ostatnia zmiana: 2010-08-25, 15:41)
Gram już w to trochę i stwierdzam, że gra jest zajebista w każdym calu. GTA (obojętnie jaka część) o przy tym zwykłe nieporozumienie na czele z czwórką, która była dla mnie oznaką uwsteczniania się względem poprzednich części. Co najbardziej w tej grze cieszy to optymalizacja. Na nie najnowszym już komputerze, w zalecanej optymalnej rozdzielczości i maksymalnych ustawieniach gra mi działa płynnie, bez przycinek. No, pomijając wyłączony AA, który bez względu na wymagania wyłączam zawsze oraz zmniejszona jakość cieni, co też robię zawsze bo to tylko cienie. Nie ma tu żadnych paskudnych lodów, czy denerwującego doczytywania terenu, obiektów i tekstur jak to miało miejsce na każdym kroku w gta4. Ogólnie grafika raczej aspiruje do bycia realistycznej i nie ma tu jakichś durnych bloomów, blurów i całej masy tego gówna w obecnych grach, które mają być "fajne".

Kolejną zajebistą rzeczą i atutem tej gry jest historia. Można zapomnieć o idiotycznych, szablonowych misjach rodem z gta, które od dawna nie zaskakują niczym nowym. Tu opowiedziana historia jest kompletna i naprawdę potrafi zaskoczyć dobrymi zwrotami akcji rodem z klasycznych filmów. Bardzo miłe jest na przykład to, że rozgrywkę zaczynamy zimą a później czeka nas kolejny ciekawy epizod po którym zastajemy miasto w pełni lata - sprawia to niesamowite wrażenie. Istotną różnicą względem gta jest tu jednowątkowość. Nie możemy jeździć po jakichś czarnuchach wykonując różne misje zapełniacze tylko po to, aby odblokować główny wątek. Tutaj wszystko zachowuje odpowiednią ciągłość i dynamikę.

Z takich pierdół to naprawdę świetne jest w tej grze światło. Przykładowo w nocy latarnie czy reflektory samochodów w oddali tworzą realistyczne refleksy świetlne. Słońce również daje super efekt, zwłaszcza gdy jedziemy  autem a ono co chwile przysłonione budynkami puszcza subtelne promienie i pryzmaty. Nie przypominam sobie, abym w jakiejś grze widział ten poziom estetyki.

Ogólnie rzecz biorąc to polecam tą grę każdemu, nawet jeśli nie jesteśmy fanem tego gatunku, czy takich realiów. Mi również pierwsza część mafii nie przypadła do gustu. Warto w to zagrać i wiedzieć, że wychodzi jeszcze coś ambitnego w czasach gdzie wyznacznikiem "zajebistości" stały się jakieś dragon agi, dead spejsy i modern warfare, które w oczach gimbusów urosło do rangi kurwa podręcznika wiedzy o życiu.
 

Vierzba

Vierzba

Użytkownicy
Seba
posty590
Propsy1408
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Seba
Mafia to jedyna gra, w której jedziesz przez miasto 40 na godzinę i jest zajebiście.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Mafia 2, to obok AC2 i Wiedźmina 2, gra która bardzo mi się podobała właściwie od samego początku, kiedy zobaczyłem pierwsze screeny czy filmiki. I raczej się nie zawiodłem, na razie grałem jedynie w demo, ale jestem pewien, że pełna mnie nie rozczaruję.

MrAntananarywa

MrAntananarywa

Użytkownicy
posty3
  • Użytkownicy
no też mocno na tą gre czekam. ostatnio nawet sobie przeszłem jedynkę i barzdo mi się podoba taki filmowy styl.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry