Ostatnie wiadomości

@Sentarion Czy do ZW 2 także jest planowane wydanie poradnika?

🎉 Złote Wrota 2 już są dostępne! 🚀

Wyspa Samoa zaprasza do odkrywania sekretów 🔥,  bossowie czekają na pojedynki ⚔️, a  osiągnięcia na odblokowanie 🏆. Mamy nadzieję, że znów poczujecie ten niezwykły klimat Gothica i zatopicie się w questach i eksploracji. 🗻

Moda można pobrać z Warsztatu Steam, GOG oraz z ModDB:
Steam https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=3622283076
GOG https://www.gog.com/en/game/golden_gate_2_goddess_heart
ModDB https://www.moddb.com/mods/golden-gate-2-goddess-heart

⚠️Mod wymaga posiadania Gothic 2 (na Steam i GOG właśnie jest promocja -75%).

⚙️ Ważne wskazówki:   
 1. W celu przyspiesznia uruchamiania w warsztacie Steam zalecamy zainstalowanie Steam Launcher Optimizer https://gothic.org.pl/.../gothic-steamlauncheroptimizer/
 2. Gdyby na GOG działała tylko myszka, należy odznaczyć overlay: Ustawienia -> Właściwości gry -> Overlay.
 3, W samodzielnej instalacji znajdziecie instrukcję, koniecznie trzeba zainstalować Union 🛠️, zalecamy także DX11 ✨.

W przypadku pytań zapraszamy na nasz discord: 💬 https://discord.gg/rP2ZKy7pP8

Przypominamy także o trwającym głosowaniu na moda roku: 🏆 https://www.moddb.com/.../2025-mod-of-the-year-awards/top100
Jeśli modyfikacja Wam się spodoba, możecie nas wesprzeć 💰 https://ko-fi.com/goldengateteam

Screeny:








73
Coś jest nie tak z optymalizacją lasów w tym modzie. Niezależnie od tego czy jestem w lesie między bagnem a starym obozem, czy też w lesie między starą kopalnią a starym obozem, to moja karta graficzna RTX 2070 Super osiąga temperaturę 105 stopni na HotSpocie. Normalna temperatura wynosi 73 stopnie. Gdy biegam normalnie tylko po świecie to nie ma z tym problemu ale wciąż temperatura jest zawyżona. Uruchomiłem jeszcze specjalnie samego G1 bez Reworked i tam w lasach maksymalna temperatura to 57 stopni i 75 stopni na Hot Spot. Czy ktoś inny zauważył u siebie coś podobnego?
Długi czas oczekiwania dobiegł końca! 🔥🔥🔥 Z ogromnym dreszczem emocji przedstawiamy zwiastun i ogłaszamy tę DATĘ – dzień premiery Złotych Wrót 2! 👇👇👇

https://www.youtube.com/watch?v=r_udEj1BK7M


📢Co możecie zrobić teraz?
   1. Przekażcie wieści dalej! (To dla nas bardzo ważne!)
   2. Dodajcie Złote Wrota 2 do swojej wishlisty na GOG 👇
https://www.gog.com/game/golden_gate_2_goddess_heart
   3. Dodaliśmy także możliwość wsparcia naszego projektu 💰
https://ko-fi.com/goldengateteam

📅 Wszyscy widzimy się 12 grudnia, niech do tego czasu Innos ma Was w swojej opiece! 🔥
75
@rezu93 Spoko, że jest dubbing AI, ale wszystkie dialogi są opitolone jednym głosem, myślałeś nad elevenlabs? Oni mają swoją bazę głosów z której mógłbyś skorzystać.
Uważam że pomysł na mod całkiem spoko.
Dla poczciwego fana serii Gothic nigdy modów nie będzie zbyt wiele ;).

Jeśli chodzi o moje doświadczenie w modowaniu Gothic, Gothic II, Noc Kruka oraz Gothic 3, to zajmuję się tym z doskoku od dobrych 15 lat, oczywiście tylko czysto hobbystycznie nie mniej jednak imałem się każdego jej aspektu.

Ogólnie w miarę przyzwoicie ogarniam grafikę 3d, tworzenie różnorakich budynków, roślinności i ogólnie assetów ozdabiających lokacje.

Dłubię trochę w grafice 2d (Głównie na potrzeby modeli które tworzyłem na przestrzeni lat do różnych Gothic'owych projektów).

Jeśli chodzi o skryptowy język Gothic'a to po przeczytaniu twojego opisu myślę, że jestem na podobnym poziomie co ty, wiec nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał.

Bawię się też w level design tz. pisząc wprost umiem dekorować świat za pomocą spacer.


Tak z grubsza to chyba tyle, miałem prawie rok przerwy od modowania, ale gdy wczoraj przeczytałem twój opisy coś mnie tknęło żeby wrócić i jakoś wykorzystać nabytą wiedzę.

Aczkolwiek trochę martwi mnie fakt, że na potrzeby modyfikacji używasz gotowych modeli z vog'a lub innych portali, osobiście jestem przeciwnikiem takich rozwiązań i wole sam robić takowe modele niż opierać się na gotowcach, które bardzo często mają porozjeżdżane tekstury, są nie wymiarowe a ich optymalizacja woła o pomstę do nieba.

Także, jeśli jesteś zainteresowany to wyślij mi pw dam ci namiary na discorda popiszemy/pogadamy i może się jakoś dogadamy ;).
Powodzenia, pomysl moze o zebraniu jakiejs ekipy, bo projekt wydaje sie duzy jak na jedna osobe.
Hej, mam szybkie pytanie. Jakie są z grubsza różnice pomiędzy edycją rozszerzoną + a 2.0?
79
Witam serdecznie wszystkich fanów Gothica. Już od dłuższego czas rzeźbię sobie w wolnych chwilach w naszej ukochanej drewnianej gierce. Początkowo edytowałem sobie świat, w taki sposób, który ukazałby go w formie która ciekawi nie tylko mnie, ale podejrzewam że również większość fanów Gothica. Chodzi oczywiście o wyspę Khorinis przed powstaniem magicznej bariery. Efektem moich wyobrażeń oraz prac, jest koncepcja modyfikacji roboczo nazwanej Gothic Prequel (wyszukana nazwa swoją drogą).

KRÓTKI OPIS:

Głównym motywem historii jest poszukiwanie prawdy przez naszego bohatera,  nazwanego (oczywiście roboczo) Arvid. Mieszkał on na kontynencie, konkretniej w Vengardzie, wraz ze swoim ojcem, który był jednym z bardziej zaufanych rycerzy króla. Na kilka miesięcy przed akcja modyfikacji, ojciec Arvida wyruszył z pewną misją na wyspę Khorinis, parę tygodni po powrocie został znaleziony martwy, według śledczych było to samobójstwo. Główny bohater nie mógł sie pogodzić z takim obrotem spraw, zaczął więc dociekać prawdy, w tym celu postanowił udać się na Khorinis, aby dowiedzieć się co takiego się tam wydarzyło, co spowodowało "samobójstwo" jego ukochanego ojca. Oczywiście dołączenie do jednej z frakcji może znacznie ułatwić poznanie prawdy. Wydarzenia te czasowo będą zbiegać się z powstaniem magicznej bariery (kto by się spodziewał?), w co nasz bohater również będzie siłą rzeczy wplątany...

CO  W MODYFIKACJI?

- Kanoniczność – bardzo zależy mi na tym aby modyfikacja była w miarę kanoniczna, pomimo dość obszernego i czasem sprzecznego ze sobą lore
- Przebudowany świat gry - Poza kilkoma mniejszymi lokacjami oraz level designem, świat jest na ukończeniu
- Trzy grywalne gildie:
   * Straż miejska - chyba nie trzeba tłumaczyć
   * Królewscy zwiadowcy - pomimo nazwy działają w dużej mierze niezależnie
   * Wojownik Innosa - to taki Mag, ale nie do końca bo wywija również kosturem
- Dwa główne zakończenia
- Długość fabuły? Nie wiem, nie potrafię tego oszacować, ale raczej coś zbliżonego długością do G2 NK
- Ilość zadań? Wystarczająca. Chodzi o to aby skupić się na wątku głównym, a z czasem dodać różne aktywności poboczne, niezbyt dużo, aby nie było przesytu, czyli mało ale treściwie
- Nowe itemki, ale to w sumie oczywiste więc nie będę wypisywał ile to broni, a ile pancerzy itp.

Załączam screeny z efektów mojej pracy.

TAK! Zdaję sobię sprawę że gołym okiem widać że korzystałem z modderdatenbank'u, niestety moje umiejętności w grafice 3D ograniczają się do połączenia wszystkiego w blenderze i ogólnie do drobnych zmian. Jeśli chodzi o tekstury to również leżę i kwiczę.

Jest to równocześnie prezentacja moda, jak i również prośba o pomoc/rekrutacja, nie jest to konieczne ale miło byłoby znaleźć kogoś kto pomógłby w poniższych dziedzinach:
- Grafika 3D
- Grafika 2D
- Union/Ikarus LeGo - sam nie wiem czo lepsze i jakie są ich poszczególne zzalety

Z podstawowymi skryptami, może nawet z tymi bardziej skomplikowanymi, bez tych wszystkich pakietów, jakoś sobię radzę.
- Miło było by również znaleźć kogoś kto ma doświadczenie w pisaniu questów.

Od razu odpowiadam na komentarze w stylu – „Żerujesz na sukcesie Kronik Myrtany” albo „Gdyby nie Kroniki Myrtany i Dzieje Khorinis to nie wpadł byś  na taki pomysł”
Mogę się inspirować kim chce, lub czym chcę. Czy Kroniki/Dzieje wyszły bądź nie wyszły to nie zmienia faktu że mógłbym na taki pomysł wpaść.
strona gry > warsztat
Post wyskoczyl i zobaczylem, ze nie podziekowalem wtedy xD wiec dzieki
Do góry