[MB]The Song of Taliesin 37901 79

O temacie

Autor Kolba

Zaczęty 23.07.2009 roku

Wyświetleń 37901

Odpowiedzi 79

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
texy to 64x64?
 

Kolba

Kolba

Użytkownicy
posty23
  • Użytkownicy
Tekstury były importowane z pewnego moda do Rome: Total War, dlatego takie brzydkie.

Mają rozdzielczość 127x131 (przynajmniej tak mi się wydaje).
 


Fartuess i Thoro - WON!

DuoGum

DuoGum

Użytkownicy
posty224
Propsy8
  • Użytkownicy
Ładnie wyszły ;) . Teksturka ciut rozmazana, ale w grze tego nie widać ;) . Życzę powodzenia dalej :lol2:
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: Kolba link=topic=6544.msg58916#msg58916 date=Jul 30 2009, 11:11 AM\'
Tekstury były importowane z pewnego moda do Rome: Total War, dlatego takie brzydkie.

Mają rozdzielczość 127x131 (przynajmniej tak mi się wydaje).
Mówiłem Ci już, wymiary powinny być potęgami dwójki. Nie sugeruj się że do jakiegoś moda jacyś amatorzy wrzucili byle jakie wymiary, zobacz sobie jakie są wymiary tekstur w M&B - wszystkie to 256x256, 512x512, 1024x1024 lub ewentualnie jakieś wariacje w proporcjach 2:1. Do tarcz proponowałbym zrobić nowe tekstury co najmniej w wymiarach 256x256 - gra zdaje się i tak je zeskaluje dla słabszych komputerów, a nie ma sensu dawać takich rozmazanych tekstur graczom, którzy chcą grać na max i mieć wszystko ładnie.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy

Zysk

[MB]The Song of Taliesin
#44 2009-07-30, 14:12(Ostatnia zmiana: 2009-07-30, 14:14)
pewnie są 128x128. raczej gra nie zaakceptuje innych niż potęgi dwójki.
Cytuj
gra zdaje się i tak je zeskaluje dla słabszych komputerów
tak zrobi i nie tylko dla słabych kompów. także na najwyższych detalach będą używane mipmapy, bo to zwiększa jakość w przypadku gdy wiele tekseli przechodzi na piksel.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
pewnie są 128x128. raczej gra nie zaakceptuje innych niż potęgi dwójki.
Możliwe, że zaakceptuje, tylko będzie miała nieco utrudnione przeliczanie - jeśli tekstura ma standardowe rozmiary, komputerowi chyba łatwiej to ogarnąć :lol2:  Ale nie znam się na tym do końca. Tak czy siak, nie widziałem chyba w żadnej grze tekstur innych niż potęgi dwójki, chyba, że była to gra robiona przez kogoś z Warsztatu ;)  Pamiętam jakie zdziwienie tam mieli gdy ktoś właśnie powiedział o tych potęgach dwójki ;)

tak zrobi i nie tylko dla słabych kompów. także na najwyższych detalach będą używane mipmapy, bo to zwiększa jakość w przypadku gdy wiele tekseli przechodzi na piksel.
No mipmapy oczywiście także będą. W M&B jednak można ustawić jakość tekstur i będą one po prostu wczytywane od razu jako np. 256x256 zamiast oryginalnego 512x512.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
Możliwe, że zaakceptuje, tylko będzie miała nieco utrudnione przeliczanie - jeśli tekstura ma standardowe rozmiary, komputerowi chyba łatwiej to ogarnąć :lol2:  Ale nie znam się na tym do końca. Tak czy siak, nie widziałem chyba w żadnej grze tekstur innych niż potęgi dwójki, chyba, że była to gra robiona przez kogoś z Warsztatu ;)  Pamiętam jakie zdziwienie tam mieli gdy ktoś właśnie powiedział o tych potęgach dwójki ;)
nie wiem po co mieliby dodawać obsługę tekstur o dziwnych rozmiarach. jeśli jednak ktoś by sobie tego zażyczył to pewnie byłoby to zrobione w ten sposób, że się teksturę wypełnia czymkolwiek do uzyskania prawidłowego rozmiaru.
 

Kolba

Kolba

Użytkownicy
posty23
  • Użytkownicy

Kolba

[MB]The Song of Taliesin
#47 2009-07-31, 10:32(Ostatnia zmiana: 2009-07-31, 10:34)
Dobra, tych brzydkich tarcz już nie ma. Pracujemy obecnie nad takimi:



Jeszcze mój nowy banner dla Piktów:

 


Fartuess i Thoro - WON!

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Obrazki na bannerze są zwyczajnie naklejone - powinny wyglądać na naszyte albo namalowane oraz powinny być pocieniowane/pofałdowane tak samo jak sam materiał. Jeśli chodzi o tarcze, to ładne, ale jeden orzeł nie ma głowy :P
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Kapusta Wam w tym roku obrodziła!

Namiot własnej roboty? Widać ;)

Dodajcie jakieś ostrokoły czy coś, żeby te wały groźniej wyglądały.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kolba

Kolba

Użytkownicy
posty23
  • Użytkownicy
Zapowiedź moda na polter.pl (podziękowania dla shergara):

http://gry.polter.pl/The-Song-of-Taliesin-...ca-do-MB-c20180

Nowe kolory tunik z Native:



Nowy sprzęt:




Oraz sztandar:


 


Fartuess i Thoro - WON!

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Strasznie rozmazane są te tekstury ubrań. A o kolczudze już się wypowiadałem - warto zrelaksować mapowanie, zanim nałoży się teksturę. Na chwilę obecną wygląda ona tragicznie. Jeśli chodzi o ubiory, najbardziej przypadł mi do gustu kolor żółty.

Tak w ogóle to dobrze że nastawiasz się bardziej na takie lekkie ubiory - to właśnie w tej grze lubię. Chyba nie zdarzyło mi się, żebym kupował w grze płytówki, garnczki czy w szczególności te rogate hełmy - nie lubię ich po prostu. Moja ulubiona zbroja to ta skórzana, w którą uzbrojeni są strzelcy, wygląda po prostu świetnie. Jeśli w niej są jakieś elementy, którym można zmienić kolor, to jak najbardziej powinieneś także zrobić kilka wersji.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Dopracowana to ona jeszcze nie jest i nie kosi. Proponowałbym najpierw pomyśleć jak powinna wyglądać taka wieś, a dopiero potem ją robić. Owszem, będąc grupą wieśniaków starałbym się ją otoczyć jakąś palisadą czy murkiem, ale czy robiłbym z tego murku jakieś głupie działki na zboże? Zboże to trzeba zrobić porządnie, z pierdolnięciem, jako wielkie pole otoczone jeśli już to co najwyżej miedzą lub drewnianym płotkiem. Robienie czegoś takiego jak tu nie jest fajne.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kolba

Kolba

Użytkownicy
posty23
  • Użytkownicy
Nowe screeny



 


Fartuess i Thoro - WON!

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
może coś przeoczyłem ale... na kiedy przewidujecie zakończenie prac?
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: Kolba link=topic=6544.msg60571#msg60571 date=Aug 12 2009, 07:36 AM\'
Relax! Mówiłem relax!

A ta góra w oknie ekwipunku taka ni z gruchy, ni z pietruchy.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kolba

Kolba

Użytkownicy
posty23
  • Użytkownicy
Wrzucam nowe screeny. Komentować!

Lekki hełm grzebieniowy. Niewielkie problemy z uszami, ale to wina tego że gra nie pokazuje włosów gdy są one pod hełmem.



Skandynawski wojownik.



Oteksturowany hełm Brytoński:





Hełm skandynawski

 


Fartuess i Thoro - WON!

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
No, grafik się trochę bardziej postarał.

Jaka rozdziałka tekstur?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry