Martwica forum-przyczyny i remedium 8031 33

O temacie

Autor Gother

Zaczęty 22.04.2023 roku

Wyświetleń 8031

Odpowiedzi 33

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
Jak w nazwie tematu. Zachęcam do pisania tu choć to nie ja jestem tutejszym porządkowym. Zachowa się dłużej dla potomności. Zacytowana treść pochodzi w całości z forumowego shoutboxa, więc jeśli coś wydaje się w niej niejasne to przypominam, że trzeba to czytać od dołu do góry.

Cytuj
[15:55]Simon Said:TheModders to ciągle jest bardzo fajna baza modów też
[15:55]Simon Said:Odświeżenie layoutu i ogarnięcie problemów technicznych na pewno mogłoby kogoś zachęcić do skorzystania z forum. Aktywni userzy są i teraz, więc ich pula mogłaby się zwiększyć ;d
[15:54]Splash:cokolwiek byś nie zrobił, nie zachęci to ludzi do korzystania z forum
[15:53]Splash:zostały zepchnięte przez Discorda i grupy na Facebooku
[15:53]Splash:powtarzam: fora umarły
[15:52]Splash:ale po co je rozwijać?
[12:04]Simon Said:@Leinnan nie mówię o Tobie :*
[12:04]Simon Said:Dodajmy do tego braku zaangażowania administracji w rozwój forum, brak jakichkolwiek działań przeciwko botom, wyłączenie rejestracji i voila, martwica forumowa gotowa
[18:43]Fabio:Ludzie sie przeniesli na discordy, bo fora to przeżytek
[07:20]Gother:Jak myślisz, jakie są przyczyny tego stanu rzeczy?
[19:19]Delph(Delphoxed):taka martwica że nawet nikt już nie postuje

Cytuj
[15:53]Splash:powtarzam: fora umarły
Część na pewno, ale fora nie umarły. Jak patrzę to niektóre mają niemały ruch choć z pewnością nie taki jak mogłyby mieć, powiedzmy z 10 lat temu. Tzw. discordy i tego typu komunikatory przejęły wiele aktywności, ale to takiej za jaką bywalcy forów raczej nie tęsknią czyli pytania typu: gdzie jest dobry miecz dwuręczny pod 30 siły w modzie R., albo nauczyciel zręczności w modyfikacji R:ER.
Zastanawia mnie też kwestiua Telegrama. Czy on nie zalicza się do discordowej grupy? A jaki tam jest ruch na forumowym kanale? Bo w tej chwili podaje dane o 13 zarejetrowanych użytkownikach, w tym 2 online.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Ja nawet nie korzystam z Telegrama od themodders :D
Ani jakiegokolwiek innego :P
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
13 zarejetrowanych użytkownikach, w tym 2 online.
Telegram pokazuje użytkownika online tylko wtedy, kiedy aplikacja jest zmaksymalizowana i jest aktywnym oknem.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Czudak

Czudak

Użytkownicy
posty141
Propsy60
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Jest wiele przyczyn (a ogólnie, na chwilę obecną, większość potencjalnej bazy użytkowników siedzi na socjal mediach).

1. Brak innowacji ze strony właścicieli forum.
2. Nowe socjal media (FB, YT, WhatsApp, Instagram, TikTok, Twitter, Discord, itp.) formatują ci mózg, żebyś wciąż na nich siedział; forum nie było zaprojektowane w tym kierunku.
3. Forum wygląda na przestarzałe dla nowego narybku.
4. Forum skupia się wokół jednego tematu (tutaj modowanie Gothica, nawet mimo iż są działy na inne gry i inne tematy).
5. Aplikacje dla socjal mediów są łatwiejsze w obsłudze.
6. Potęga gówno grup z Ryjoksiążki (i prywatnych serwerów Dickorda).

Jedyne remedium to takie, które podeszłoby do problemu na wielu płaszczyznach.
 

Leoxiq1993

Leoxiq1993

Użytkownicy
Mistrz
posty175
Propsy75
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • online
  • Mistrz
Ja jako ktoś kto zagląda tu już z 10 lat powiem tyle, że mnie jakieś innowacyjne interfejsy nie interesują. Kiedyś zaglądałem tu z wypiekami na twarzy, żeby zobaczyć jakie to nowe mody powychodziły, lub jakie są zapowiedziane, teraz wchodzę coraz rzadziej i i tak co raz mniej nowości się mogę spodziewać. To nie wina forum, po prostu modów jakoś mniej, a te które są tworzone i tak raczej tworzone są w ciszy.

Dla przykładu, na grupie żeglarzy burz , twórcy ciągle coś piszą, ostatnio nawet screeny wrzucili. Tutaj cisza.
 
Pozdrawiam mame i tate

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Ja jako ktoś kto zagląda tu już z 10 lat powiem tyle, że mnie jakieś innowacyjne interfejsy nie interesują. Kiedyś zaglądałem tu z wypiekami na twarzy, żeby zobaczyć jakie to nowe mody powychodziły, lub jakie są zapowiedziane, teraz wchodzę coraz rzadziej i i tak co raz mniej nowości się mogę spodziewać. To nie wina forum, po prostu modów jakoś mniej, a te które są tworzone i tak raczej tworzone są w ciszy.

Dla przykładu, na grupie żeglarzy burz , twórcy ciągle coś piszą, ostatnio nawet screeny wrzucili. Tutaj cisza.

Jaka grupa żeglarzy, dej linka?

W sensie wiem o jakiego moda chodzi, nie mam grupy, a chetnie popatrze :D
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Pewnie chodzi o Discordową.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Jest gdzieś link?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Leoxiq1993

Leoxiq1993

Użytkownicy
Mistrz
posty175
Propsy75
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • online
  • Mistrz
Ta, chodziło o discorda
 
Pozdrawiam mame i tate

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Ja powiem tak- Zdunek ma serwer. Bez niego większych zmian nie możemy zrobić- nieważne jak bardzo byśmy nie chcieli. Aktualnie w jego życiu dzieje się dużo i szybko, więc do forum przysiąść nie może i temat trochę wisi i będzie wisiał najprawdopodobniej do początku roku. W tym momencie nawet średnio chcę za dużo mieszać w samym forum administracyjnie, aby czegoś zbytnio nie naruszyć.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Myślę że trzeba rozbujać modding nowej gry. Pomyślę o napisaniu kilku poradników.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Cool, cool, cool
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Moim zdaniem zamiast próbować ratować forum, łatwiej byłoby zrobić z niego archiwum, a cały ruch przenieść na Discorda. Fora upadają na całym świecie. Facebook jeszcze jako tako dycha w Polsce ale już na zachodzie wszyscy przerzucają się na inne platformy. Tutaj też gamingowe sprawy głównie toczą się na Discordzie i twitchu, więc ja bym na to stawiał.

Ja bym proponował:
- Zamknięcie forum i stworzenie z niego archiwum. Można się nadal zarejestrować, można przeglądać, ale nie można dodawać zawartości.
- Stworzenie albo zmodyfikowanie istniejącego serwera na Discordzie by stał się oficjalnym serwerem TheModders.
- Wstawienie na forum odnośnika do Discorda i umieszczenie wtyczki pokazującej ile jest na nim użytkowników.
- Może zrobienie również jednej otwartej kategorii na forum, gdzie ludzie mogliby nadal wstawiać poradniki i dobre rady na często zadawane pytania. Takie rzeczy można wprawdzie na Discordzie przypinać, ale i tak łatwo się gubią w nawałnicy wiadomości i trudno je znaleźć.
--- Generalnie moim zdaniem dla niezarejestrowanego użytkownika powinny być widoczne tylko działy z poradnikami, odnośniki do Discorda oraz wtyczka z widokiem na ilość osobów na Discordzie. Dopiero po rejestracji reszta forum (zarchiwizowanego), powinna być dostępna. Dlaczego? Ponieważ nowi użytkownicy nie będą zainteresowani starym biadoleniem i gównoburzami, natomiast starzy będą mogli wracać i wzdychać do dawnych czasów świetności naszej cebulandii.

Natomiast co do Discorda:
- Skupiłbym się na moddingu jedynej słusznej gry i zrobił najwięcej kanałów właśnie dla niej.
- Dodałbym również kilka ogólnych kanałów dla moddingu innych gier i sprawdzał, która zbierze największą popularność.
- Dodałbym jeden lub dwa kanały związane z twitchem, żeby ludzie mogli tam reklamować streamy swojego kanału lub swoich modów.
- Żeby nie przepełniać Discorda kanałami, umożliwiłbym robienie tematów w którymś kanale (np. problemy techniczne oraz zapowiedzi modyfikacji).
- Zminimalizowałbym tematy niezwiązane z Gothiciem i moddingiem do jednego kanału offtopic i jednego voice-chatu, żeby tam cały spam sobie leciał.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Discord theModders nie za bardzo ma sens, ponieważ istnieje już anglojęzyczny Gothic Modding Community
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A no to w takim razie w ogóle nie ma sensu cokolwiek robić polskiego dot moddingu gothica, skoro jest angielska wersja na Discordzie.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Znaczy tworzenie Discorda TM nie ma sensu, bo jest i Kucownia i moja grupa, a tam zawsze znajdziesz rozmówcę o moddingu :P
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
A no to w takim razie w ogóle nie ma sensu cokolwiek robić polskiego dot moddingu gothica, skoro jest angielska wersja na Discordzie.
...bo są tam też działy w języku polskim, a znaczną część tego serwera stanowią Polacy.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Znaczy tworzenie Discorda TM nie ma sensu, bo jest i Kucownia i moja grupa, a tam zawsze znajdziesz rozmówcę o moddingu :P

Tylko na kucownie wstęp mają tylko osoby rozgarnięte w modowaniu Gothica, bo inaczej bez tej wiedzy nie przejdzie się weryfikacji (przynajmniej kiedyś tak było, nie wiem jak teraz).
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Znaczy tworzenie Discorda TM nie ma sensu, bo jest i Kucownia i moja grupa, a tam zawsze znajdziesz rozmówcę o moddingu :P
Wiesz, tbh ja tam bym po prostu twojemu serwerowi zmienił nazwę na TheModders i dodał/zmienił kilka kanałów. 🤭

Post połączony: 2023-05-14, 19:56
A no to w takim razie w ogóle nie ma sensu cokolwiek robić polskiego dot moddingu gothica, skoro jest angielska wersja na Discordzie.
...bo są tam też działy w języku polskim, a znaczną część tego serwera stanowią Polacy.

W takim razie tym bardziej nie widzę powodu, żeby cokolwiek robić. Fora generalnie umierają, więc moim zdaniem nie ma sensu próbować ratować TheModders. Ja bym zrobił nowy serwer Discorda albo przerobił jakiś istniejący i po prostu nazwał to nowym TheModders. Ale jeżeli nie chodzi tu o przedłużenie żywotności TheModders jako społeczności... To nie widzę powodu żeby to robić lmao.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry