Prośba o pomoc w tworzeniu wtyczki systemowej 878 0

O temacie

Autor Nuno

Zaczęty 7.07.2022 roku

Wyświetleń 878

Odpowiedzi 0

Nuno

Nuno

Użytkownicy
posty9
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Witam,
po pierwsze chciałbym z góry przeprosić, jeżeli ten działnie jest odpowiednim miejscem dla pytanie, które chciałbym zadać. W takim wypadku uprzejmie prosiłbym o przeniesienie mojego wątku do bardziej odpowiedniego miejsca.

Jeszcze pod koniec roku 2021 rozpocząłem pracę nad pluginem do Uniona, który to ma za zadanie udostępnić grę Gothic osobom z dysfunkcją wzroku. Dzięki olbrzymiej pomocy członków serwera Kronik Myrtany na Discordzie udało mi się zacząć (gra jest w stanie odczytywać tekst z menu jak i dialogów, napisany jest też kod służący do śledzenia NPCów i innych vobów, ale nie jest on jeszcze do niczego podpięty.Niestety na początku roku 2022 znacznie pogorszyło się moje zdrowie i nie miałem siły pracować dalej nad moim modem. W tym samym okresie uświadomiłem sobie też, że pomimo najszczerszych chęci i motywacji nie jestem chyba odpowiednią osobą do napisania całego projektu w pojedynkę. Spowodowane jest to faktem, że jako osoba niewidoma nie mam pojęcia o pewnych rzeczach, które są potrzebne w tego typu przedsięwzięciu. Dla przykłądu, prędzej czy później będę musiał napisać system, który będzie informował gracza o ścianach i przeszkodach w zasięgu jego wzroku. To wymaga użycia techniki raycastingu, o którym nie mam zielonego pojęcia, bo moje doświadczenie z gamedevem jest zerowe.
Moim największym marzeniem jeżeli chodzi o gry video jest zagrać w Gothica, a dzięki Unionowi jest to do zrobienia, jednak wymaga umiejętności, których ja nie posiadam.
Jeżeli ktoś z Was potrafiłby napisać moduły, o których mówiłem, zna kogoś kto byłby w stanie to zrobić albo jest w stanie poprowadzić mnie (poprzez literaturę, tutoriale czy cokolwiek innego) do celu to byłbym dozgonnie wdzięczny. Poniżej zamieszczam link do repozytorium Yagi.
https://github.com/nuno69/Yaga
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry