Jak tworzyć animacje ruchomych obiektów mobsis? 1945 0

O temacie

Autor pagi111

Zaczęty 14.09.2021 roku

Wyświetleń 1945

Odpowiedzi 0

pagi111

pagi111

Użytkownicy
posty51
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam,
Chciałem stworzyć nowego moba z animacją - coś na wzór osełki, czyli animację wykonuje npc, ale sam obiekt też się porusza (czy raczej jego część - osełka obraca się i porusza się stopka). O ile mi wiadomo, robiąc taką animację potrzebuję wziąć model HUM_BODY_NAKED i dorobić do niego animację, którą będzie wykonywał npc oraz wykonać model mojego moba + jego animację.
Najpierw chciałem jednak poćwiczyć na czymś, co już jest zrobionę - w tym wypadku na osełce. Problem jest następujący: po dekompilacji zarówno pliku HumanS jak i skompilowanej animacji osełki, mam 4 pliki, które mnie interesują:
1) model Hum_Body_Naked
2) animację npc przy osełce
3) model osełki (statyczny)
4) animację osełki (kręcenie się i ruch stopki)
Żeby wgl dało się zaimportować animację ASC z punktu 2) lub 4) do Blender lub GMaxa z wtyczką Kerrax (próbowałem w obu tych programach) to najpierw trzeba zaimportować model. Jeśli chodzi o 1) i 2) problemu nie ma, bo 1) to model dynamiczny. Natomiast żeby zaimportować animacje z pkt. 4), to najpierw muszę zaimportować model z pkt. 3). Problem w tym, że model sam w sobie jest statyczny i potem po imporcie animacji 4) i jej modyfikacji, gdy chcę znów to wyeksportować do pliku ASC to niestety nie mam możliwości wybrania eksportu animacji (jest na szaro, nie da się tej opcji zaznaczyć), mogę wyeksportować tylko mesh. No ale jeśli tak zrobię, to potem w tym wyeksportowanym pliku nie ma animacji - to jest tylko nieruchomy model.

Pytanie zatem jak to zrobić? Nie widziałem nigdzie tutoriala od podstaw dot. animowania mobów, więc może coś tu bardzo źle robię po prostu, ale jeśli tak, to nie wiem co.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry