[G2NK] Hardcore Gothic Challenge PL 4782 11

O temacie

Autor Parzival

Zaczęty 15.02.2021 roku

Wyświetleń 4782

Odpowiedzi 11

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)

Twórca L’Hivera: Unknown111
Twórcy polskiej lokalizacji L’Hivera: Gizmor, BGB
Platforma: Gothic II NK

Modyfikacja została wykonana przez Itharu Team w składzie:

  • Parzival Z - kierownictwo projektu, skrypty, drobna grafika, testy
  • Kruk - skrypty, testy
  • Gawaan - testy
  • Simpkin - testy


Opis:

Jest słaby i wiele zapomniał... Ale żyje, powrócił! Te słowa są kwintesencją całej modyfikacji. Może i Bezimienny bohater żyje, ale nie na długo. Jego osłabienie, po kilkutygodniowym leżeniu pod stertą głazów, da mu się we znaki. Śniący ostatnim krzykiem rozpaczy przywołał potężną armię zła... Kto okaże się silniejszy? Czy wybraniec Innosa zdoła znów uratować świat? To się okaże! Przejmij stery i pokaż na co cię stać!

“Hardcore Gothic Challenge” jest niedużym rozszerzeniem klasycznego G2NK. Nie dodaje nowych zadań, czy innego zbędnego contentu, lecz utrudnia graczowi przejście gry na wiele sposobów, m.in. zwiększenie liczby potworów, cen w handlu, czy też wzmocnienie statystyk wszystkiego co się rusza. Modyfikacja zmieniła kompletnie starcie ze smokami, aby było bardziej satysfakcjonujące.

Dodatkowa zajawka: https://gothicmodyfikacje.pl/2023/11/14/gothic-2-hardcore-gothic-challenge-pl/


Cechy modyfikacji:

  • brak zbędnego nowego contentu
  • wysoki poziom trudności
  • w wielu pustych miejscach z L’Hivera, teraz można znaleźć coś nowego
  • zmieniony balans
  • zachowany system nauki z L’Hivera


Screeny:

Spoiler



Instrukcja:

  • Jeśli nie posiadamy Playerkita/GothicStartera, pobieramy go stąd, po czym oczywiście instalujemy.
  • Pobieramy modyfikację Hardcore Gothic Challenge, korzystając z hiperłącza umieszczonego na dole posta.
  • w wielu pustych miejscach z L’Hivera, teraz można znaleźć coś nowego
  • Wrzucamy pliki do odpowiednich folderów
  • Uruchamiamy modyfikację programem GothicStarter (znajduje się on w folderze System w głównym katalogu gry Gothic II: Noc Kruka).


 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Jeśli dobrze rozumiem, to jest jakby wasza wizja L'hivera  z naciskiem na ogólnie pojęta trudność?  To nie zadane hejty tak btw, osobiście  podoba mi się idea brania jako podstawy L'hivera i nanoszenia na niego własnych poprawek.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Nasz kolega pewnego razu powiedział że bardzo chciałby zobaczyć taką podstawkę, lub L'Hivera utrudnionego w dobrym smaku. Więc pomyśleliśmy że zrobimy mu świetny prezent :D Mod jest ciężki. Ale jak się dobrze pomyśli, poeksploruje i będzie się grało zbierając większość rzeczy (bo wszystko ma swoją wartość) to jest do przejścia nawet dla przeciętnego zjadacza chleba. Osobiście przeszedłem od A do Z grając łowcą smoków pod łuk. Jest ciężko, ale jaka satysfakcja później :D
 

PanSreberko

PanSreberko

Użytkownicy
posty394
Propsy63
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy to normalne że w wieży Xardasa na starcie jest warg?
 

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Czy to normalne że w wieży Xardasa na starcie jest warg?

Został tam postawiony specjalnie by sobie na starcie zbyt łatwo nie przywłaszczyć pasa na siłę i roślin dla Constantina ;) Ale to jedyna "trudniejsza" bestia na początku ;)
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Mod dostępny na Steam.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Zaktualizowany link do pobrania - teraz działa.

Więcej informacji i ogólna, dodatkowa zajawka o modzie na blogu GothicModyfikacje.pl: https://gothicmodyfikacje.pl/2023/11/14/gothic-2-hardcore-gothic-challenge-pl/
 

Aziral

Aziral

Użytkownicy
posty92
Propsy22
  • Użytkownicy
Nazwa pliku mod:

HardcoreGothicChallenge.mod

A w pliku .ini dołączonym do moda

[FILES]
VDF=HardcoreGothicChallengeBeta.mod

Odpala się podstawowy Gothic z powodu tych dodatkowych literek.

 

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
O widzisz, dobrze, że zauważyłeś! Wczoraj pakowałem paczkę na nowo i musiało mi się pomieszać. Już zmienione ;)
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Trochę pograłem i zrezygnowałem, fajna robota i w ogóle ale mimo wszystko to ciągle taki gorszy L'Hiver 1.6 od Masty'ego.
 

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Dzięki za opinię :) Gorszy pod względem poziomu trudności? :D
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzięki za opinię :) Gorszy pod względem poziomu trudności? :D

Tak i nie tylko -> zmieniony/rozbudowany crafting, ulepszone AI i fazy bossów - Kruk i Smoki w 1.6 są prawdziwymi walkami z bossami, bardzo mi to przypominało bossy w Dark Souls'ach co według mnie sprawdziło się genialnie, dodane dodatkowe animacje do ataków i zachowań potworów i ludzkich przeciwników, no i ogólny balans gdzie ork/ork elita był poważnym przeciwnikiem do końca gry (nie tylko przez podrasowane staty - ofc bez przesady - ale też nowe animacje).
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry