[NB] Problemy techniczne, trudności oraz inne pytania ogólne 35524 109

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 11.01.2021 roku

Wyświetleń 35524

Odpowiedzi 109

dave36

dave36

Użytkownicy
posty48
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
 

Cocytus

Cocytus

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam czy mógłby mi ktoś pomóc ponieważ mam problem z dx11. Mianowicie gdy instaluję NB to mod działa i jedynym problemem są spore spadki fps w mieście mimo, że mój laptop nie jest jakiś bardzo słaby. Postanowiłem zainstalować dx11 i wtedy zaczęły się problemy ponieważ mimo, że gra uruchamia się normalnie to gdy próbuję wczytać lub zacząć nową grę to ładowanie dochodzi prawie do końca a następnie wyskakuje mi błąd access violation. Próbowałem uruchamiać jako administrator oraz przy użyciu karty dedykowanej ale niestety nie pomaga. Czy ma ktoś pomysł jak mogę rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Może twoja karta nie obsługuje dx11?
 

Cocytus

Cocytus

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam kartę GeForce GTX 850M więc to chyba nie z tym jest  problem.
 

Foytaz

Foytaz

Użytkownicy
posty55
Propsy1
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Jaki klawisz bądź kombinacja przywracają postać po transformacji w cokolwiek. U mnie żaden nie działa?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Na pewno cała klawiaturę sprawdziłeś? pisać to każdy może ale czy to jest aby prawda co napisałeś?
Enter za to odpowiada
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Foytaz

Foytaz

Użytkownicy
posty55
Propsy1
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Całą. Zrobiłem chyba ze 3 resety ustawień i dopiero teraz zadziałało. Ale thx.
 

Guniok

Guniok

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam
Czy orientuje się ktoś może dlaczego nie działa mi przyspieszenie gry mimo poprawnie wpisanych linijek w pliku konfiguracyjnym ?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Jakie przyspieszenie gry?

Wydawało mi się zawsze że: Lepszy komp = przyśpieszenie gry :>
 

Guniok

Guniok

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przyspieszenie które odpalasz klawiszem i które ustawia się w pliku konfiguracyjnym
 

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Żeby działało to przyspieszenie pod Z trzeba w Gothic.ini:
Ustawić bToggleWorldTimeAcceleration na 1,
Zmienić ActivationKey na Y,
bo te klawisze są odwrotnie.
Przed aktualizacją należy się rozebrać.

Ustawiłeś tak? Sprawdź bo może gothic Ci zresetował plik .ini.
 

Guniok

Guniok

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dokładnie tak jest ustawione jak wg instrukcji :(

bToggleWorldTimeAcceleration=1
ActivationKey=Y
AccelerationRatio=3
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Jakby tak było to by działało no chyba ze masz zmieniony układ klawiszy, w takim wypadku ustawiamy na Z i jest pod Z 
Upewnij się ze ta linijka jest ustawiona bToggleWorldTimeAcceleration na 1 ona domyślnie jest ustawiana na zero to raz, dwa ona nie istnieje  w pliku ini dopóki gra nie zostanie po raz pierwszy uruchomiona.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Guniok

Guniok

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Układ klawiszy standardowy, próbowałem na wszelki wypadek zmieniać na Z, linijki przekopiowałem ze swojego pliku ini. Kiedyś jak grałem w ab nie było z tym problemu i działało i trochę teraz jestem w kropce :/
 

SolariS

SolariS

Użytkownicy
posty361
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Guniok
spróbuj zmienić Polish_version na 1 i ustaw Z jako klawisz
 

Guniok

Guniok

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Udało się, okazało się ze linijka bToggleWorldTimeAcceleration=0 samoistnie wpisywała mi się w gothic.ini w losowym miejscu więc z automatu wyłączała mi opcje przyspieszenia, dzięki za wskazówki
 

Izyro

Izyro

Użytkownicy
posty4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam mam problem dlaczego za każdym razem w ustawieniach gry zmienia mi się automatyczne celowanie z łuku z tak na nie co powoduje że kompletnie na dx11 nie mogę strzelać z łuków czy kusz.Robiłem reinstall jak i zmieniałem w gothic.ini autoaim-0 na autoaim-1 i cały czas po sekundzie bo nawet sprawdzałem zmienia mi się automatycznie opcja.
Pamiętam że 5 dni temu grałem i po prostu losowo takie coś mi się zrobiło podczas strzelania z łuku.
Bez dx11 nie działa mi gothic kompletnie a przed aktualizacją nowego dx11 gra kompletnie nie chciała się urochomić.
Jeśli chodzi o fpsy czy wymagania sprzętowe mam cały czas 60 fps tylko te celowanie.
Dziękuje za pomoc i jeszcze raz genialny mod jak i spolszczenie.
 

Guniok

Guniok

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej.
Powracam z innym problemem tym razem :( Grałem jakiś czas temu na AB i ukończyłem grę i chciałem sobie ograć NB sprawdzić zmiany, porobiłem wszystkie zadania w khoronis wyczyściłem mobki wszedłem do jarkendaru a tam wszystkie potwory wybite npc znajdują się w końcowych lokacjach(np jack aligator jest juz pod obozem piratów, riordian nie zyje, teleporty odblokowane) ktoś wie czy da sie wyczyścić jakoś tą bazę zapisów z ab żeby nie przenosiło mi się to do gry teraaz :( ?
 

SolariS

SolariS

Użytkownicy
posty361
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dziwny błąd. Na twoim miejscu w ogóle bym zrobił świeżą instalację Gothica a zapisy są w folderze Gothic - Saves
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Hej.
Powracam z innym problemem tym razem :( Grałem jakiś czas temu na AB i ukończyłem grę i chciałem sobie ograć NB sprawdzić zmiany, porobiłem wszystkie zadania w khoronis wyczyściłem mobki wszedłem do jarkendaru a tam wszystkie potwory wybite npc znajdują się w końcowych lokacjach(np jack aligator jest juz pod obozem piratów, riordian nie zyje, teleporty odblokowane) ktoś wie czy da sie wyczyścić jakoś tą bazę zapisów z ab żeby nie przenosiło mi się to do gry teraaz :( ?

Trzeba było nie grać z aktywnym Marvinem, tzn nie zapisywać gry gdy masz go aktywnego własnie przez to takie bugi sie tworzą.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry