Edycja świata dla debila 2479 7

O temacie

Autor Ebhodini

Zaczęty 1.01.2020 roku

Wyświetleń 2479

Odpowiedzi 7

Ebhodini

Ebhodini

Użytkownicy
posty77
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chciałbym pozmieniać trochę wygląd, powiedzmy na początek SO, dodać parę chat itp itd. Może jakąś nową lokację nowy obóz czy coś takiego. Posiadam Blendera i ściągnąłem wtyczki od kerraxa do modowania G1 i G2. Tylko ni cholery nie potrafię otworzyć żadnego ZENa w blenderze. Czy zabieram sie do tego od właściwej strony? 
 

Parzival

Parzival

Użytkownicy
CEO (Itharu Team)
posty104
Propsy25
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • CEO (Itharu Team)
Musisz otworzyć mesh, a nie zen.
 

Ebhodini

Ebhodini

Użytkownicy
posty77
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Ebhodini

Edycja świata dla debila
#2 2020-01-01, 22:49(Ostatnia zmiana: 2020-01-02, 12:39)
Tak to już ogarnąłem tylko, że skala jest na tyle żle ustawiona, że nic nie widać. Zmniejszanie jej  czy zwiększanie nic nie daje.

Mam kolejne pytanie. Mianowicie stworzyłem w blenderze prostą skrzynię oteksturowałem itp itd wrzuciłem do mesh odpaliłem spacerem, super ekstra działa widać oteksturowaną skrzynię.
Zrobiłem dokładnie tak samo małą chatkę 4 ściany parę belek i dach. Zapisałem dokładie tak samo oteksturowałem wrzucam do mesh odpalam spacera i jak wczytuję visual tego voba to nic się nie wyświetla. Jest ta czerwona ramka wokół voba ale nic poza tym jak zmienię visuala na coś innego to normalnie się wczytuje tylko ta jedna chatka nie chce...
 

nashadu

nashadu

Użytkownicy
Zielony nowicjusz
posty10
Propsy5
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Zielony nowicjusz
Obiekt jest zbyt duży. Musisz takie rzeczy wstawiać w blenderze.
 

Ebhodini

Ebhodini

Użytkownicy
posty77
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spróbowałem wyeksportować inny zrobiony przeze mnie model. Specjalnie dałem na początek malutką skalę żeby tylko zobaczyć czy zadziała. Ale przy eksportowaniu plik ma 0 KB. No i oczywiście nie otwiera się w spacerze ;)
 

Pan Damian

Pan Damian

Użytkownicy
posty39
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Wrzuc ten model na forum
 

Ebhodini

Ebhodini

Użytkownicy
posty77
Profesjabrak
  • Użytkownicy
W sumie to już to ogarnąłem. Tzn nie wiem co dokładnie było źle ale coś z teksturowaniem, dodałem w material dopiero na to nałożyłem tekstury i ... jakoś ruszyło, ale do zrozumienia jak to zrobiłem jeszcze trochę drogi przede mną :D
 

Ebhodini

Ebhodini

Użytkownicy
posty77
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No a co z tym otwieraniem świata czy obozu w edytorze? Niekoniecznie musi to być blender, macie jakieś inne programy w których "łatwo" będzie pogrzebać w świecie Gothica? Chodzi mi głównie o zmianę terenu, otoczenia, przeszkód itp. Bo dodawanie Vobów w spacerze mam już opanowane ;)
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry