Opis modyfikacji (Download v1.2) 43347 84

O temacie

Autor TheKetrab

Zaczęty 12.06.2019 roku

Wyświetleń 43347

Odpowiedzi 84

osiaka112

osiaka112

Użytkownicy
posty78
Propsy2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Kto uczy otwierania zamków bo mam ukraść w obozie myśliwych piłę ale nie znam się na otwieraniu zamków
 

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu
Kto uczy otwierania zamków bo mam ukraść w obozie myśliwych piłę ale nie znam się na otwieraniu zamków
Ratford.
 
while(false) Do();

osiaka112

osiaka112

Użytkownicy
posty78
Propsy2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Tylko jak chce żeby mnie czegoś nauczył to on odpowiada że NIE WIEM O CZYM MÓWISZ a żeby ukraść tą piłę muszę mieć nauczone otwieranie zamków
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bo w dialogu wyraźnie zaznaczył, że uczy tylko w późnych godzinach, kiedy znajduje się w pobliżu ogniska.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu
Nowa łatka w pierwszym poście, naprawia błąd z zestawem łowców, nieśmiertelnym orkowym psem, skupowaniem skór przez Hunta.
 
while(false) Do();

osiaka112

osiaka112

Użytkownicy
posty78
Propsy2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Mam taki problem może ktoś się z nim spotkał że gdy chce się uczyć np zręczności albo siły podchodzę do nauczyciela klikam chce być silniejszy a tam tylko KONIEC gdzie wcześniej normalnie mogłem się uczyć jakieś porady co zrobić ?
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Może nie masz odpowiednio dużo złota? Te opcje nie pojawiają się, gdy go brakuje.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu
Aktualizacja łatki.
 
while(false) Do();

mrx11

mrx11

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bardzo bym sobie zagrał w tego moda, ale wkurzające jest to, że nie ma żadnego opisu jak zainstalować. Rozumiem, że większość osób tutaj ma to w małym palcu ale nie wszyscy. Mam gothic 2 gold z GOG-a, szukałem na forum sam co powinienem zainstalować, bo ciągle wyskakuje mi access violation (mam windows 10). Mam playerkita, gothic fixa i systempacka tego, który można znaleźć na forum. Nadal cały czas błędy. Jak restartuje komputer to wyskakuje popup od windowsa że dwa pliki mają tą samą nazwę i czy zmienić. Ogółem gothic z goga sam bez dodatku się włącza i nie ma błędu z access-em. A jak w końcu udało mi się włączyć ucieczkę, to pojawił mi się nowy bohater w wieży xardasa, którego nie było więc totalnie wtf. (a tryb zgodności z windows XP też ustawiłem na gothic starterze) Oczywiście na pewno ja zainstalowałem coś źle, ale mam prośbę, wrzucajcie opis instalacji, bo na prawdę nie wszyscy to wiedzą.
PS. Mam nadzieję że podpowiecie mi co mam poinstalować żeby w końcu zadziałało bo mnie już kurwica z tym access violation bierze.

Pozdrawiam
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Jedna klikniecie i wszystko podane na tacy. Z czym można mieć problem z czytaniem?
http://www.g2ucieczka.pl/download.html
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spine jednak nie powstało bez powodu. Mnóstwo ludzi, o dziwo, wciąż ma problem z instalacją modów.

@mrx11 Instalowałeś G2MDK? Nawet jeśli nie chcesz żadnych assetów, to przy instalacji wizard robi pożyteczną rzecz - zamienia rozszerzenia wszystkich plików vdf na .vdf.disabled. Prawdopodobnie u Ciebie nie było takiej zmiany i m.in. worlds.vdf pozostał "włączony". Przejdź się do folderu z gothciem/data i zamień rozszerzenia wszystkich plików niezwiązanych z modami na .disabled. Powinno pomóc.

Problem z access violation może wstępować z różnych powodów. Trudno wywróżyć z fusów jaki jest problem u Ciebie. Najwygodniej byłoby, gdybyś dostarczył logi zSPY. Bo równie dobrze problem może wynikać z powodu bugogennych skryptów Ucieczki :x

Dlatego od razu polecam pobranie paczki, albo w ogóle poczekanie na wersję 1.0.1.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Mod ukończony, wypada więc dać trochę feedbacku, po przeczytaniu końcowego listu Ketraba nie dałoby mi to spokoju xD
Rozgrywka zajęła mi 27 godzin z lekkim hakiem i był to czas spędzony bardzo przyjemnie. Modyfikacja prezentuje się solidnie, choć muszę dla uczciwości rzec, że fajerwerków też nie było - albo to mnie tak ciężko zdobyć. Chociaż... urzekł mnie pomysł zainkorporowania cmentarzyska i miasta orków do głównego świata - problem w tym, że ostatecznie niewiele to zmienia - równie dobrze mogłyby pozostać oddzielnymi zenami. Anyway, misje były fajne, balans ogarnięty (choć od 4 rozdziału było troszkę za łatwo jak na mój gust), wątek główny... w większej mierze porządny - wrócę do tego. W wielu miejscach czuć, że jest to list miłosny do Kolonii karnej z pierwszej części - choć ja aż takiej nostalgii wobec niej nie odczuwam, zapewne twórca już tak, i z pewnością wielu graczy - z mojego punktu widzenia ani to dobrze, ani źle.
Ale były też bolączki. Po pierwsze bugi (ale te odpuszczam, wiadomo, będzie patch, to wtedy się o nich pogada), po drugie - i mówię to ze smutkiem - dubbing. Pomimo szczerej chęci nie wyrzuciłem pliku z dubbingiem, bo to jednak efekt sporej pracy, ale... ech. Nie wiem, jak to się stało, przecież nawet dubbing MT mnie nie odpycha, a większość uważa go za niemożliwą tragedię. Mimo wszystko, ja chyba wolę złej jakości mikrofon od nagrywanego sprzętem za dwa tysiące głosem z wybitną dykcją, od którego Ivona ma więcej uczucia - a to się zdarzało. Tym niemniej, moja krytyczna ocena dubbingu bierze się o dziwo nie z tego - to jeszcze mogę darować. Ale kto wpadł na pomysł, żeby aktor grający demona co chwila zmieniał głos pomiędzy szeptem a rykiem? To naprawdę źle brzmi, myślę, że takie coś lepiej wyszłoby, gdyby nagrać każdą kwestię dwa razy (raz szeptem, raz rykiem) i potem wymieszać w postefektach. Dobra, udając, że dubbingu nie ma, jedyne, co mi się naprawdę nie podobało, to
Spoiler
przyzwanie bogów. W kwestii twórczości w świecie Gothica bogowie, jeśli mają tak aktywną rolę, to powinni albo mieć faktycznie istotną co do losów świata rolę, albo dać do zrozumienia o dystansie dzieła do samego siebie. A tu - cholerni BOGOWIE są tylko po to, żeby dać po dwa questy i otworzyć portal - darowałbym to tylko, gdyby to była komedia. O wiele lepiej wyszłoby, gdyby Monastir powiedział po prostu "Wiesz, gdzieś tu chyba można otworzyć portal, ale potrzebuję tej książki, tego kryształu i jakiegoś żródła magii - o, może być serce demona z bagien".
Podsumowując, mod - pomimo iż nie jest doskonały - jest bardzo dobry. Muszę się jednak podzielić wrażeniem, że nie jest żadnym przełomem (żeby ująć to barwniej: jest wytworem rzemiosła raczej niż sztuki). Tym niemniej, z całą pewnością zapewni przyjemne wrażenia z rozgrywki i jest wart polecenia.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Dziwi mnie fakt ze nie wspomniałeś o według mnie największej bolączce moda ( nie grałem ale wniosek ten nasuwa się po oglądnięciu każdego kto grał ) czyli fail jakim jest 5 rozdział, na co on? skoro to jest max 20 minut gry które mogło być wpięte w rozdział 4.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu
Wyszła wersja 1.01, która ma w sobie zmiany ze wszystkich łatek + fixy paru zadań oraz parę innych mniejszych zmian.
 
while(false) Do();

Taigho

Taigho

Użytkownicy
posty33
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Będą działać stany zapisu jak jestem w 3 rozdziale?
 

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu

bogu9821
Moderator działu

Opis modyfikacji (Download)
#35 2019-07-17, 21:18(Ostatnia zmiana: 2019-07-17, 21:49)
Będą działać stany zapisu jak jestem w 3 rozdziale?

Nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo może działać i może nie działać. Grasz na własną odpowiedzialność.
Ale ogólnie, to poczekaj chwilę, bo zapomniałem o czymś i trzeba jeszcze raz paczkę zupoloadować.

EDIT: Gotowe.
 
while(false) Do();

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bardzo klimatyczna modyfikacja. Udało się wam stworzyć coś do czego jeszcze wrócę mimo że akcja dzieje się w odgrzewanej górniczej dolinie. Niestety nie udało mi się skończyć moda przez jeden bug który uniemożliwił dalsze pociągnięcie go do przodu. Było kilka rzeczy które bym zmienił, ale najbardziej przeszkadzał pasek szybkiego użycia. Były z nim niezliczone problemy. Poczekam, aż podszlifujecie jeszcze prace nad łataniem błędów i na pewno znowu zagram.
Dobra robota.
 

Deathrou

Deathrou

Użytkownicy
posty112
Propsy12
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
No, właśnie ukończyłem moda więc wypadałoby dać od siebie kilka słów zważywszy na to, że bawiłem się świetnie. Ukończenie zbiegiem okoliczności zajęło mi dokładnie tylko co Jao, to znaczy 27 godzin z kawałkiem. Tu już plus dla twórcy - czas przejścia w opisie moda nie odbiega od rzeczywistości. Wspominam o tym dlatego, że jak na razie dosłownie każda modyfikacja którą przeszedłem miała podany zawyżony, przynajmniej dla mnie czas przechodzenia. Owszem, nie jestem jakiś super ultra dokładny, ale rush na pałę też to nie jest. Powiedzmy że przechodzę grę tak na 95%. :) Gdybym pokończył wszystkie zadania które po prostu wydały mi się zbędne, bo swojej postaci i tak lepiej rozwinąć już nie mogłem to bankowo wyszło by ponad 30 godzin.
Co do samej modyfikacji, rzeczą która zrobiła na mnie największe wrażenie jest napracowanie. Serio, z tej modyfikacji aż wylewa się widoczny gołym okiem ogrom pracy która została w nią włożona. Choćby taka pierdoła jak to, że brama do nowego obozu jest zamknięta, gdy bohater to dostrzega wypowiada kwestie na ten temat i pojawia się wpis w dzienniku, że musisz poszukać okrężnej drogi. Takich rzeczy jest mnóstwo i naprawdę to doceniam. Oko cieszy również sama górnicza dolina i modyfikacje którym uległa. Tutaj dodatkowa ścieżka, tu jaskina a tam droga na arenę w obozie łowców orków na pagórku niewykorzystanym w podstawce. Nie wiem dlaczego, ale bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie połączenie wszystkiego w jeden zen. Gdy wszedłem do cmentarza orków i na ekranie nie pokazał się ekran ładowania - super, choć niby nie ma to znaczenia. Linia fabularna wciągająca, jak najbardziej daje radę, chociaż nie obyło się bez rzeczy które mi się nie podobały, ale o tym później. Stopniowe odkrywanie nowej starej górniczej doliny, zwiedzenie terenów za palisadą po ponad 20 godzinach rozgrywki - to cieszy. Balans dobrze zachowany, chociaż od końca trzeciego rozdziału moja postać była już maksymalnie rozwinięta, bylo więc ciut za łatwo, pojawiło się też lekkie znużenie po utracie motywacji do czyszczenia wszystkiego. Myślę, że lepszy był by limit do 110-120 choćby od 90 miało to kosztować po 5PN za 1 siły, wciąż czuć by było ten minimalny progress. Nowinki techniczne i inne na plus, chociaż nowe umiejętności, może prócz regeneracji były dla mnie mocno bezużyteczne. Pomijając pierwsze zadanka to z wydobytych minerałów nie skorzystałem ani razu. Dubbing jak na amatorską robotę świetny, w szczególności wrażenie zrobiły na mnie kwestie Kerolotha. Jakoś tak dobrze to brzmiało. Na koniec muszę wspomnieć jeszcze o arenie zombie w zatopionej wieży Xardasa - kozackie.

No dobra, co mi się nie podobało. Klasycznie, nie obyło się bez bugów i niedociągnięć, niektórych zadań nie dało się ukończyć ale powiedzmy, że to standard. Po drugie, te cholerne modele krzaków i drzew z gothica 1... nie zliczę ile razy ja lub co gorsza npc zaciął mi się na tych tytanowych gałęziach i liściach. Było to turbo irytujące. Kilkanaście linijek bez dubbingu. Na pochwałę nie zasługuje też wątek z przyzwaniem bogów. Naciągane, dialogi jakieś takie czerstwe, nie czuć, że spotykasz się z ostatecznymi bytami świata. Ten element osobiście bym usunął i zastąpił go mniej więcej w taki sposób w jaki opisał to Jao. Generalnie końcówka gry na trochę niższym poziomie.

Podsumowując mod jest świetny choć do ideału mu brakuje. Cieszę się że mogłem go ograć. Dobra robota, gratuluje :D
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Czy ta wersja jest już stabilna i bez bugów? Czy planujecie może w najbliższym czasie jeszcze jakieś łatki, patche?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Ja bym czekał do października, bo patrząc po live'ach Wagona, obecna wersja jest bardziej zbugowana niż 1.0 (która z kolei, jeśli wierzyć Simenowi, była bardziej zbugowana niż wersja testowa).
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry