[AB] Pytania i problemy techniczne 172990 779

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 1.03.2019 roku

Wyświetleń 172990

Odpowiedzi 779

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co jest nie tak z "nograss", nie działa. Próbowałem nawet zmieniać nazwy ale to nic nie daje.
Poda ktoś link do działającej wersji?

Post połączony: 2020-09-21, 16:57
Ściągnąłem z rpgrussia i problem dalej pozostał. Usunąłem nawet Textures_Replacer i dalej to samo.
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
https://mega.nz/#!KPRhSbpC!NJlDS8A4wUoZKtszFik137VSvdLJmX9-eavn8HbSJYQ

Działa jak marzenie i to w każdym modzie bo nograss jest  modyfikacja globalna
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Właśnie o te pliki mi chodziło. Wielkie dzięki.

@Ventrue, Mógłbyś przypiąć ten link do sekcji spolszczenie.
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
1.Czy do poprawnego działania DX11(bez błędów) jest potrzebny systempack?Gdzieś wyczytałem że potrzebny jest czy to prawda? Instalowałem jak na razie tylko to co potrzebne w launcherze R2.0
2.Zastanawiam się czy grać na wersji 17.1 czy może 17.5 by Liver albo tej wyższej i najnowszej 17.6.4. Jakie są różnice w tym wersjach? która daje najlepszy efekt?
3.Czy texturpack by ExCluD3D nie wpłynie negatywnie na działanie DX11?

To tyle byłbym wdzięczny za pomoc.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Przecież SP jest instalowany razem z returningiem, serio myslałes ze  tu nie ma SP? on jest cały czas
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Przecież SP jest instalowany razem z returningiem, serio myslałes ze  tu nie ma SP? on jest cały czas

Tak zainstalowałem go ale jakimś cudem się nie wgrał razem z modem i pisało że go nie mam(a na 100% zrobiłem to dobrze, bo ja zazwyczaj 3x pomyślę zanim coś zrobię) Więc zainstalowałem go ponownie i dopiero wskoczył i wszystko jak na razie działa, mam nadzieje że te inne pliki z modów go nie nadpisują i nie będę miał problemów w dalszej fazie gry. DX11 też muszę odpowiednio skonfigurować widzę bo czasem przycina ale jak to Gothic i ta optymalizacja słynna.

 EDIT
Nie wiem czy ktoś spotkał się z problem z grafiką, otóż przed wgraniem reshade i texturpacka wszystko było w porządku, lecz po ich wywaleniu Bezi wygląda jak by spaliło mu ramiona i szyje, kilka kropek czarnych na plecach jak by dodatkowo jeszcze savy mają czarne tło w miejscu gdzie powinien być właśnie obrazek z miejscem wykonanego sava jak by ss. Bardzo dziwna sprawa, że nie mogę komfortowo sobie sprawdzić pików i pozostaje reinstalacja całejj gry, co za badziewie. (chociaż po reinstalu i tak wygląda paskudnie, no cóż już chyba tak ma xD)

Ogólnie szukałem jakiegoś Reshade/Sweetfx do tego ale jakoś słabo to wygląda wiec zostałem na DX11, do szkaradnego wyglądu postaci można przywyknąć. Spróbuje jeszcze się pobawić ustawieniami Reshade na własną rękę. Najlepszy reshade jaki widziałem to niemiecki, ale on już padł i nie działa, praktycznie po wgraniu zamazuje całe menu.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
1. Hejka mam problem z modem Returning 2.0 AB. Po starcie nowej gry na poziomie Gothic moja mana regeneruje sie super szybko. (Mam 10/10 many a moge uzyc zwoju kuli ognia na zebaczu przy wiezy xardasa kilka razy) Uzywem takze komendy edit abilities i sztucznie zwiekszylem max mana do 1000 - mana zregenerowala sie do full w kilka sekund. Przez co zwoje wygladaja jakby nie uzywalo many a to niszczy balans. Zdrowie też się regeneruje - nie tak szybko jak mana - ale i tak wystarczajaco by na poczatku gry eliksiry i zywnosc byly praktycznie bezuzyteczne.. Nie wiem jak to naprawic, ktoś ma pomysł?

2. Wiecie moze jak wyswietlac filmy przerywnikowe na full screen z D3D11? Bez D11 filmy ladnie skaluja sie na caly ekran a z D11 wyswietlaja sie na malym oknie tylko
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
2. W pliku gothic.ini ustaw scalevideos=0.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
2. Dzięki! Zadziałało w G2, ale w G1 nadal nie jest full screen - różnica jest jedynie taka, że wideo jest w centrum zamiast gdzieś na rogu.

1. Czy ktoś ma podobny problem? Próbowałem w google znaleźć info o tym ale nikt niczego nie raportował. Trochę szkoda bo to wygląda na bardzo fajny mod a z praktycznie nie ograniczoną maną i szybko regenerujacym się zdrowiem od samego początku to trochę słabo :(
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Cytuj
1. Czy ktoś ma podobny problem? Próbowałem w google znaleźć info o tym ale nikt niczego nie raportował. Trochę szkoda bo to wygląda na bardzo fajny mod a z praktycznie nie ograniczoną maną i szybko regenerujacym się zdrowiem od samego początku to trochę słabo :(

Trzeba się kodami nie bawić. Reinstalacja gry, innej możliwości nie widzę. I nie ustawiaj wszystkie w trybie Gothic na ultra low, bo pewnie być może dlatego, ale nigdy nie grałem, więc nie wiem.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Nie nie - bez kodów już nie działało - kodów użyłem tylko po to by przetestować prędkość regeneracji. HP regeneruje się zaraz po rozmowie z xardasem 1HP/s. 1000 Many regeneruje się w około 5-6 sekund. Próbowałem kilka razy instalować ale nie pomogło. Sprawdze z innymi ustawieniami startowymi

EDIT: Sprawdziłem poziomy koszmar i koszmar+. Wciąż to samo :/
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Nie nie - bez kodów już nie działało - kodów użyłem tylko po to by przetestować prędkość regeneracji. HP regeneruje się zaraz po rozmowie z xardasem 1HP/s. 1000 Many regeneruje się w około 5-6 sekund. Próbowałem kilka razy instalować ale nie pomogło. Sprawdze z innymi ustawieniami startowymi

EDIT: Sprawdziłem poziomy koszmar i koszmar+. Wciąż to samo :/

Reinstalacja gry powinna pomóc, ale skoro nie pomaga. wtf. Więc przychodzi mi do głowy jedno, po prostu używasz złych skryptów, bądź źle instalujesz grę. Taki problem to po prostu NoLogic jest. Zrób filmik i daj na RPG rusia, może tam pomogą.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Hej, właśnie udało mi się rozwiązać problem.

Instalowałem grę używając poradnika:
https://themodders.org/index.php?topic=29904.0

Podczas ściągania AB, ściągnąłem i zainstalowałem oba pliki - najpierw większy, potem mniejszy z tego linku:
https://drive.google.com/drive/folders/1aVll71KmjH4p-q5NX2NPPCFbQ7nw6sRe

Okazuje się że ten mniejszy plik ze skryptami z 10.10.20 powoduje ten błąd - gdy zainstalowałem wszystko bez niego, regeneracja działa normalnie.

Wychodzi na to że nie zawsze instalacja najnowszych wersji ma sens :D
Dzięki Sorfarius za Twój czas jednak!
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Nwm, ale czasem tekstury mi po prostu głupieją. Pomaga tylko restart gry.
https://zapodaj.net/1889083b42bef.png.html
https://zapodaj.net/9b18e752d49ac.png.html
https://zapodaj.net/0f2b0d00c4784.png.html
https://zapodaj.net/0f2b0d00c4784.png.html
https://zapodaj.net/e305b9bb2009b.png.html

Sorki za jakość, ale takie SS robi gra xD na F9
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Może zrób jeszcze mniejsze te screeny będzie wtedy lepiej widać problem...
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Grasz z DX-11?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Grasz z DX-11?

Dokładnie. Problem nie pojawia się często, ale przyznam szczerze że jest czasem irytujący. W sensie ziemia wyglądająca jak by ją wodą zalało. Przezroczyste ściany i tekstury. Czasem nawet w pół czarne głowy npc się trafią. Ale wszystko rozwiązuje restart gry, więc darowałem sobie ten problem. Przyznam szczerze że dość długo gra działa u mnie i być może dlatego. Po jakimś czasie i tak wywali mi Gothic.2 przestał działać. Karta grafiki to GTX 750 Ti. Cienie dynamiczne wyłączone.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Problem jest ofc Dx właśnie wywal go to natychmiast wszystkie te problemy znikną
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak grasz z DX11 to musisz robić tradycyjne screen'y z klawiatury, ale wówczas sam musisz je zapisywać.
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Mi na tekstury zalane "wodą" działa tylko restart gry.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry