Gothic się nie uruchamia, dziwny problem. 8580 8

O temacie

Autor BarteX98PL

Zaczęty 12.08.2017 roku

Wyświetleń 8580

Odpowiedzi 8

BarteX98PL

BarteX98PL

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam otóz po powrocie z wakacji chciałem zagrać w Gothica jednak po naciśnieciu ikonki windows chwilę myśli i nic się nie dzieje. Jest tak z Gothiciem 2 Noc Kruka jak i z Gothiciem 1 identycznie. Postanowiłem zrobić reinstalkę wszystkiego wraz z modami, patchami i innym badziewiem. Ponownie zainstalowałem systempacka do G2NK (do G1 instalator nie widział folderu). Nie używam i nigdy nie używałem DX11. Po tej reinstalacji już nie mam żadnych modów, wcześniej miałem Mroczne Tajemki, Globala i Przeznaczenie. Mam Windows 10, wcześniej działało na tym systemie, a nie wiadomo mi o żadnych aktualizacjach. Wymagania do Gothica spełniam 10-krotnie albo więcej. Mam kartę NVIDII na której sterowniki są te same od marca, a wtedy wszystko działało.

Po dalszych próbach włączenia Gothica zorientowałem się że obydwie gry tak jakby włączają się na chwilę i od razu wyłączają (nie pojawia się okienko wczytywania ani nic), pojawia się jedynie w menedżerze proces na 2-5 sek, po czym znika. Na dodatek przed reinstalką próbowałem uruchomić gothic_starterem i po naciśnieciu graj, okno startera minimalizowało się po czym za 2- 5 sek wracało na środek ekranu jakbym już skończył grać. Inne zastosowane metody:

- Zgodność z wszystkimi systemami, uruchamianie jako administrator i wszystkie inne opcje.
- Gra znajduje się na dysku innym niż C
- Instalacja PlayerKita do G1 (nie powiodła się, instalka się zacina)
- Czyszczenie Rejestru
- Instalacja SteamPatcha (nie jest to wersja steam ale spróbować nie zaszkodzi)
- Sprawdzenie pliku vdfs.cfg (wszystko jest w porządku)
- Wyłączanie różnych procesów które mogłyby blokować start Gothica (Microsoft Skype, Firefox, Chrome)
- Niema nigdzie w menedżerze rundll32.exe

Naprawdę nie wiem już co może powodować ten problem, zaczynam myśleć że to jednak jakaś aktualizacja do WIN10 :/ Oby nie, liczę na jakąś pomoc.
 

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Mnie czasami też nie odpala różnych programów jak i gier, chociaż mam win7. Mój sposób to naciśnięcie ikonki, odczekanie aż myszka przestanie przetwarzać (zamieni się z powrotem w normalną strzałkę) i naciśnięcie tej samej ikonki ponownie.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

BarteX98PL

BarteX98PL

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Problem ten występuje od kilku dni, w czasie których próbowałem różnych metod, także spamowania ikonki Gothica jak i odpalania z folderu :/
 

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
I jak, udało ci sie coś poradzic ? Zdaje się że mam to samo. Wczoraj jeszcze grałem w sequela, dziś zabrałem lapka do szkoły by troche podziałać przy modzie i nic się nie odpala, żaden z gothiców
 

Dwuokicyklop

Dwuokicyklop

Użytkownicy
posty6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Miałem tak 2 dni po zainstalowaniu sequela. Jestem w 99% pewien, że to jego wina. Mam lapka z windows 10. Takie same objawy: odpalałem gothica 1 przez ikonkę w różnych trybach zgodności, chwilę kółko ładowania się pokręciło i nic. Okienko w gothic starter znikało i po chwili się pojawiało. Exe sequela wywalał błąd. Chyba z 6 razy reinstalowałem gothica, ale w końcu się udało. Proponował bym ci: usuń rozpakowane pliki sequela, następnie usuń wszystkie mody, fixy, patche, systempacki, a na końcu gothica (chodzi mi o to byś usuwał co się da przez panel sterowania). Jeśli to zrobisz wyłącz komputer, chwilę odczekaj, włącz go zrób oczyszczanie dysku ze zbędnych plikow, znów zrób restart kompa i teraz zainstaluj gothica. Powinno działać. Tylko się nie śmiejcie, że proponuje wam wyłączanie kompa co chwilę, bo u mnie to pomogło. Według mnie komputerowi może się coś je**ć plik exe sequela z exe gothicowym i wariuje. Teraz gothic śmiga zajebiście. Nie polecam sequela.

Zapomniałem dodać, że komputer strasznie się zamulał po pierwszej próbie uruchomienia gothica, nawet menadżer zadań włączał się dosyć długo. Zauważyłem, że obciążenie dysku cały czas oscylowało ok 100%.
 

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
cholera, mam tyle modów powgrywanych i różnych plików do tego sam tworze moda, wolał bym sie nie bawić w reinstale bo zejdzie mi pół dnia żeby wszystko to znowu poinstalować Wywale tego sequela może wyczyszcze FRST
 

Dwuokicyklop

Dwuokicyklop

Użytkownicy
posty6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zrób tak jak mówisz, może oszczędzisz sobie wiele pracy. Ja miałem tylko orginalnego gothica. Myślałem o czyszczeniu rejestrów, ale za bardzo się na tym nie znam, a można więcej szkody narobić niż pożytku.

"do G1 instalator nie widział folderu"- Mam nadzieję, że wcześniej zainstalowałeś gothic playerkit, jeśli tak to może to być wina wersji, ja korzystam z gothic playerkit 1.08, bo z gothic playerkit 2.8 miałem ten sam problem.

Głupi jestem. Teraz dopiero zauważyłem, że problem pojawił się miesiąc temu, więc to niekoniecznie przez sequel.

 

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dobra, działa. Może to za sprawą muzłumanina który godzine temu wszedł do pokoju i zaczął się modlić do allaha
Wywaliłem sequela , przejechałem adwcleanerem, komputer sie zresetował i działa
 

BarteX98PL

BarteX98PL

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mi o dziwo ostatecznie pomogła zwykła aktualizacja do Win10
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry