Ram i bitowy sistem... 3525 13

O temacie

Autor Nezzie

Zaczęty 17.06.2017 roku

Wyświetleń 3525

Odpowiedzi 13

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam serdecznie. Czy sprzęt komputerowy pomieści nie wiadomo ile ramu, jeśli płyta to msi ms-7646, a z tego co czytałem, to płyta da 8gb na 4 sloty, plus wg. innych "speców" - możesz tu cytat "wjebać ile się da" - koniec cytatu - kości pamięci pod dany typ jeśli system ma prefekturę 64 bitową. Proszę o rozwianie wątpliwości.
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • online
  • Untersturmfuhrer
Zależy to od płyty głównej oraz od architektury systemu. System 32-bitowy może pomieścić max. 4GB pamięci RAM, zaś system 64-bitowy może pomieścić (o ile się nie mylę) 64GB pamięci RAM. Płyta główna też ma ograniczenia maksymalnej pamięci starsze typy mogły nie mogły używać 64GB.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Twoja płyta główna obsługuje do 8GB RAM DDR3 o taktowaniu maks. 1333 MHz. Możesz tam wsadzić kości o wyższym taktowaniu, ale wtedy zostanie i tak zaniżone do 1333. Oczywiście musisz mieć system 64-bitowy system, inaczej system będzie obsługiwać do 3,25GB pamięci.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Oczywiście musisz mieć system 64-bitowy system, inaczej system będzie obsługiwać do 3,25GB pamięci.

Niekoniecznie. Dzięki PAE niektóre systemy 32-bitowe mogą obsłużyć większą ilość RAM.

Wikipedia - Physical Address Extension
 

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer

Wonski
Gry (themodders@telegram)

Ram i bitowy sistem...
#4 2017-06-17, 18:06(Ostatnia zmiana: 2017-06-17, 18:16)
Cytuj
64-bitowy może pomieścić (o ile się nie mylę) 64GB pamięci RAM
może pomieścić (nawet nie tyle pomieścić, co zaadresować :)) znacznie więcej:
2^64 coś koło 16EB (eksa bajtów, jeśli dobrze policzyłem cyferki w kalkulatorze :D)., ale jest to teoretyczna ilość pamięci.
Nawet konfiguracje z 128GB RAM w desktopie nie są czymś aż tak egzotycznym.

I zależy nie tyle od architektury systemu co od architektury procesora.
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
I zależy nie tyle od architektury systemu co od architektury procesora.
Karny kutas.

Systemy mają limity pamięci ram którą mogą "obsłużyć".

Windows 7:

Starter: 8GB
Home Basic: 8GB
Home Premium: 16GB
Professional: 192GB
Enterprise: 192GB
Ultimate: 192GB

Version                                            Limit on X86                                  Limit on X64
Windows 10 Enterprise                        4 GB                                                  2TB
Windows 10 Education                         4 GB                                                  2TB
Windows 10 Pro                                        4 GB                                                  2TB
Windows 10 Home                                  4 GB                                                  128GB
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Windows 7 Home Premium... Dobrze że go mam wgranego. Płyta MSI MS-7641 ile obsłuży ramu? Posiadam wersję x64
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
@Sawik Oślizgłe praktyki biznesowe :P
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Windows 7 Home Premium... Dobrze że go mam wgranego. Płyta MSI MS-7641 ile obsłuży ramu? Posiadam wersję x64

Windows 7:
Home Premium: 16GB

Twoja płyta główna obsługuje do 8GB RAM DDR3 o taktowaniu maks. 1333 MHz. Możesz tam wsadzić kości o wyższym taktowaniu, ale wtedy zostanie i tak zaniżone do 1333.

Chłopie może przeczytaj temat od początku bo tam już ci odpowiedzieli? Anie zadajesz to samo pytanie 2 razy.
 
 

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam serdecznie. Czy sprzęt komputerowy pomieści nie wiadomo ile ramu, jeśli płyta to msi ms-7646, a z tego co czytałem, to płyta da 8gb na 4 sloty, plus wg. innych "speców" - możesz tu cytat "wjebać ile się da" - koniec cytatu - kości pamięci pod dany typ jeśli system ma prefekturę 64 bitową. Proszę o rozwianie wątpliwości.
Cytuj
Windows 7 Home Premium... Dobrze że go mam wgranego. Płyta MSI MS-7641 ile obsłuży ramu? Posiadam wersję x64


Czy widzisz różnicę? Ja widzę. taka jedna cyferka a zmienia postać rzeczy
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer
to jakiś kurwa troll?

google  cpypast i pierwszy wynik:
https://pl.msi.com/Motherboard/760GM-P23-FX.html#hero-specification

Posiadasz wersję 64bit - czego? Systemu, procesora, płyty? :D
 

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Sztywny ... 64 bit-ową wersję windowsa.. home premium..
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
To w końcu masz płytę MS-7641 czy MS-7646?
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Splash mam obie. Na aktualnym sprzęcie, mam MS-7641. Na sprzęcie stricte pod Linuxa, mam 7646.
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry