Nagrywanie dźwieku nie działa 3336 3

O temacie

Autor Mergan

Zaczęty 11.04.2017 roku

Wyświetleń 3336

Odpowiedzi 3

Mergan

Mergan

Użytkownicy
Lord Bambus
posty2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Lord Bambus

Mergan

Nagrywanie dźwieku nie działa
2017-04-11, 15:03(Ostatnia zmiana: 2017-04-13, 08:55)
Siemka! Chciałem dziś nagrać filmik z Gothic II: Gold Edition, lecz nagrywa mi tylko obraz. :/
Używam Frapsa do obrazu i Audacity do mikro. Zbindowanie różnych przycisków dla obu programów nie pomaga. Co więcej gdy włączone mam samo Audacity to też nie nagrywa mi mikro gdy gram, nie reaguje na klawisz nawet gdy jest zminimalizowane. Włączenie nagrywania z klawisza działa jedynie kiedy Audacity jest za wierzchu.

Cóż, ma ktoś jakieś porady jak temu zaradzić, gdyż przez to nie mogę nic nagrać.  :/
 

MrBenson1703

MrBenson1703

Użytkownicy
posty44
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja miałem kiedyś coś podobnego. Kiedy włączyłem audacity i mikrofon ładnie zbierał wszystko było ok, ale jak uruchomiłem nagrywanie frapsem to nagle audacity przestawał rejestrować mikrofon na ten czas. Zastanawiałem się o co chodzi i nie wiem dokładnie jakie to ma znaczenie, ale pomogło przepięcie mikrofonu z tylnego wejścia w kompie do przedniego wejścia. Wtedy w audacity wybierałem do nagrywania zamiast ścieżki "mikrofon" ścieżkę "front input".
 

Mergan

Mergan

Użytkownicy
Lord Bambus
posty2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Lord Bambus
U mnie to raczej nie przejdzie, bo przednie wejście mi nie działa. :/
 

MrBenson1703

MrBenson1703

Użytkownicy
posty44
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Inna opcją, na którą się zdecydowałem, jest odejście od oddzielnego nagrywania dźwięku w audacity. Mnie akurat irytował montaż, bo nie wiem z jakich przyczyn, ale dźwięk często mi się rozjeżdżał z nagranie i musiałem cały filmik przesłuchiwać po kawałku i synchronizować z dźwiękiem, więc zamiast tego zdecydowałem, że fraps będzie nagrywał grę razem z mikrofonem. Jest taka opcja w ustawieniach, pod warunkiem, że ustawisz odsłuch mikrofonu w słuchawkach. Wszystko dobrze słychać i mniej zachodu z montażem.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry