Tworzenie nowej runy teleportu [Nieumiejętne korzystanie z poradników] 4113 21

O temacie

Autor Dragoth

Zaczęty 30.03.2017 roku

Wyświetleń 4113

Odpowiedzi 21

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Halo jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc?
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
To może określ swój problem?
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Więc sytuacja jest taka, że mam teleport i kiedy tylko chcę się teleportować, to postać wykonuje animacje, lecz nie teleportuje się. Nie rozumiem dlaczego. Mam waypointa oraz mam określony świat do którego ma się udać. Co jest powodem?
 

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Nie da się teleportować ze świata A do świata B.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
No tak, lecz nawet mi nie pokazuje, że ''Za daleko'' kiedy np chcę się przeteleportować z NewWorld do AddonWorld ... A gdy jestem w AddonWorld - w świecie w którym jest waypoint do którego mam się przeteleportować to postać wykonuje animacje, lecz potem ją kończy i staje w miejscu trzymając tą runę.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Waypoint jest napisany dużymi literami?
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Ta '' TELEPORT ZABOJCY '' Tak nazwałem i tak dałem w skrypcie.
 

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Z tego co mi wiadomo to waypoint nie może zawierać spacji.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Właśnie jest jedna sprawa ... Udało mi się zrobić jeden teleport pt ''TELEPORT FANATYCY'' i jako, że mi Reservedy nie działały to dałem temu ID 18 zamiast np RESERVED_98 i dałem jego linijkę pod ostatnią z run, która zawierała ID 17. ID 18 zawiera LIGHT ... Lecz dziwne bo działa mi ta runa i normalnie teleportuje. Lecz kiedy chciałem wstawić 5 nowych run to dawałem 19 - 20 - 21 - 22 - 23 ... I tak zacząłem kopiować i wklejać linijki z TEXT, ALLE_TELEPORT itd ... Oczywiście każdemu pozmieniałem np z TeleportFanatic dałem na TeleportRobber ... Gothica mi całe szczęście nie wywaliło. Przywołałem zatem wszystkie runy. Chciałem się przeteleportować, lecz tak jak na górze napisałem, że postać robi animacje a potem ją kończy nie teleportując się. Przesiedziałem przy tym kilka godzin porównując tą runę, która mi się udała do tych przez które postać nie chce sie przeteleportować. Przyjrzałem się również dokładnie waypointom i choć ta runa, która działa posiada waypoint ''TELEPORT FANATYCY'' to np waypoint ''TELEPORT ZABOJCY'' nie działa (czyli postać się nie chce tepnąć). Jedyna różnica jaką zauważyłem to ID. Czyli ta, która działa ma 18 a reszcie dawałem 19-20-21-22-23 ... Dziwne, że ta runa mi działa skoro ID 18 ma również Spell ''LIGHT'' ... 19 ma ''FIREBOLT'' 20 ma ''ICEBOLT'' itd ... Uznałem, że spróbuję zrobić ponownie jak na poradniku czyli Reserved. I udało się w takim sensie, że mi gothica nie wywalało ... ALE dziwne jest to, że postać dalej nie chce się przeteleportować ... Mogę wysłać wszystkie linijki tego teleportu:
Constans:
const int SPL_TeleportRobber      = 19;
"Teleport",                           // 19   SPL_TeleportRobber
   "SUM",              //            19   SPL_TeleportRobber

Proces_Mana
   if (activeSpell == SPL_TeleportRobber   )   {   return  Spell_Logic_TeleportRobber   (manaInvested); };

Teleport_Alle

// ------ Obóz Zabójców------
func int Spell_Logic_TeleportRobber (var int manaInvested)
{
   if (Npc_GetActiveSpellIsScroll(self) && (self.attribute[ATR_MANA] >= SPL_Cost_Scroll))
   {
      return SPL_SENDCAST;
   }
   else if (self.attribute[ATR_MANA] >= SPL_Cost_Teleport)
   {
      return SPL_SENDCAST;
   };
   
   return SPL_NEXTLEVEL;
};

func void Spell_Cast_TeleportRobber()
{
   B_PrintTeleportTooFarAway (AddonWorld_ZEN);      
   
   if (Npc_GetActiveSpellIsScroll(self))
   {
      self.attribute[ATR_MANA] = self.attribute[ATR_MANA] - SPL_Cost_Scroll;
   }
   else
   {
      self.attribute[ATR_MANA] = self.attribute[ATR_MANA] - SPL_Cost_Teleport;
   };

   AI_Teleport      (self, "TELEPORT ZABOJCY");
   AI_PlayAni      (self, "T_Practicemagic" );   
};

Runen


 const int    Value_Ru_TeleportRobber      =   500;
INSTANCE ItRu_TeleportRobber (C_Item)
{
   name             =   NAME_Rune;

   mainflag          =   ITEM_KAT_RUNE;
   flags             =   0;
   
   value             =   Value_Ru_TeleportRobber;
   
   visual            =   "ItRu_TeleportFarm.3ds";   
   material         =   MAT_STONE;

   spell            =    SPL_TeleportRobber;


   wear            =    WEAR_EFFECT;
   effect            =   "SPELLFX_WEAKGLIMMER";

   description         =    NAME_SPL_TeleportRobber;
   
   
   TEXT   [1]         =   NAME_Manakosten;         
   COUNT   [1]         =   SPL_COST_TELEPORT;
   TEXT   [5]         =   NAME_Value;               
   COUNT   [5]         =   value;
};

TEXT
   "Teleport do Obozu Zabójców",   // 19   SPL_TeleportRobber
const string NAME_SPL_TeleportRobber         = "Do Obozu Zabójców";
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Użycie tagu code byłoby bardzo pomocne.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
 

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
AI_Teleport      (self, "TELEPORT ZABOJCY");
... WayPointy nie mogą mieć takiej nazwy - NIE MOŻE BYĆ PRZERWY.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Właśnie ta teleportacja o której wspomniałem (działająca) posiada waypoint ''TELEPORT FANATYCY'' a np u ''TELEPORT ZABOJCY'' nie działa D: Teraz nawet dałem ''ZABOJCY'' i dalej to samo ... Postać nie chce się przeteleportować ...
 

Toworish

Toworish

Użytkownicy
http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
posty1664
Propsy254
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
Pokaż tutaj plik Constants.d a dokładnie wszystkie stałe związane z czarami, to co zrobiłeś opisujesz strasznie niezrozumiale, ciężko stwierdzić czy podmieniasz orginalne czary czy robisz czary z tym samym id co już istnieje czy zwiększasz id od 17 w dół o ilość swoich czarów. Nie możesz tego robić bo przemiany nie będą działać, zresztą podmiana pod rezerwowe czary musi działać, widocznie coś pominąłeś skoro ci nie działała, chyba że teleporty w g2 są jak jak przemiany, ale jakoś wątpię w to bo w modach bez ikarusa zdaje się występowały teleporty nowe.
 
Niebawem...Pierdolnę se poradniki do Goticzka. Albo i nie, bo sie mnie nie chce.

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
http://www50.zippyshare.com/v/OeBCmqLw/file.html - Tutaj jest Constans kiedy zamieniam Reserved 98. Chodzi ogólnie o teleport ''TeleportRobber'' bo ''TeleportFanatic'' działa. Próbowałem zatem zrobić identycznie jak TeleportFanatic tylko zamiast 18 dać 19, lecz też nie działało.
 

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Ja już Ci powiem, co spierdzieliłeś. Czary przemiany (nie pamiętam numerów, nazwa to albo Transform_* albo Trf_*) są hardcodowane w silniku. Jeśli te numery nie będą się zgadzały, to czary, które leżą na ich miejscu nie będą działały. Tak samo jest z niektórymi Spell_Reserved. Najlepiej zwiększyć Max_Spells o 1 i dodać przed tym swój czar, nie naruszając żadnego czaru stworzonego przez twórców gry.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Wyskakuje mi błąd ''Spellfx_b'' we wszystkich plikach chciałem wyszukać tego i nie było nigdzie. Jedynie w IT_Runen było ''SPELLFX_WEAKGLIMMER'', ale to praktycznie każda runa posiada coś takiego D:
 

Toworish

Toworish

Użytkownicy
http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
posty1664
Propsy254
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
Nie może tak być. Spierdoliłes constnts xd

const int SPL_TeleportFanatic = 18;


// Kreis 1
const int SPL_Light = 18;

1. Jak wspomniałem wyżej, po czym wspomniał o tym Bogdan, nie możesz w taki sposób psuć tablicy czarów.
2. id nie może się powtarzać w ten sposób.
3. Przywróć constants.d do normalnego stanu i zrób to z reserved.
4. obawiam się że nie mozna było zwiększać maxSpeel bo wtedy też przemiany się psuły.
 
Niebawem...Pierdolnę se poradniki do Goticzka. Albo i nie, bo sie mnie nie chce.

Dragoth

Dragoth

Użytkownicy
posty23
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Ehhh ... Ile razy mam powtarzać xD Jak już mówiłem TeleportFanatic mi działa. To jest właśnie dziwne, że to cholerstwo już działa. A kiedy robię TeleportRobber tym samym sposobem co teleport wyżej to nie działa. Zatem próbuję reserved, gdzie również postać nie chce się przeteleportować. D;
 

Toworish

Toworish

Użytkownicy
http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
posty1664
Propsy254
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
Bo winnyś obydwa teleporty przepisać na reserved. W tej chcili psujesz gothica, nie ważne że działa.
 
Niebawem...Pierdolnę se poradniki do Goticzka. Albo i nie, bo sie mnie nie chce.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry