Pamięć ram 3616 12

O temacie

Autor EdekSumo

Zaczęty 7.02.2017 roku

Wyświetleń 3616

Odpowiedzi 12

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Zakupiłem sobie kość ram 4 gb w kompie mam taką samą, razem mam 8 gb lecz windows nie wykrywa całej pamięci, tj pisze że pamięć zainstalowana 8 gb a dostępna 3.5 gb. Z tego co czytałem jest to wina oprogramowania (win 7 32), wynika z tego że muszę przejść na 64 bity. I tu pojawia się pytanie, czy można ominąć zmianę oprogramowania aby czytało cały ram? A jeśli nie to czy można "zaktualizować" 32 do 64 bez utraty plików itp.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nope, nie obedzie się bez systemu 64bitowego. Nie rozumiem w ogóle czemu zainstlaowałeś 32bity majac (z całą pewnością) 64bitowy procesor.
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Bo mało ramu miałem xd To teraz czy zmiana na 64 bity wiąże się z utratą plików itp?
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Miałem dokładnie ten sam problem i też jedyna rada to przerzucenie się na x64. A co do plików - chyba też nie ma takiego przejścia bezpiecznego, bynajmniej ja nie słyszałem. Zostaje dysk zewnętrzny i zgranie plików :D

Przejście z x32 na x64 to nie jest jak aktualizacja z 7 do 10 że zostają pliki tylko wgranie zupełnie nowego systemu
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Możesz zainstlować system bez formatu partycji systemowej - pliki starego systemu zostaną przeniesione do folderu Windows.old. Z systemami x64 chodzi nie tyle o pamięć co architekture procesora, więc głupio zrobiłeś instalując x86.
Dodatkowo polecam przy okazji przenieść się na Win10.
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dodatkowo polecam przy okazji przenieść się na Win10.
Dlaczego? Oprócz tego, że ładnie wygląda.
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Co lepszego oferuje win 10? xD słyszałem wiele hejtów na jego temat. Dysk mam podzielony na 3 partycje więc jak przeniosę pliki na inną partycję to nie zostaną uszkodzone? Ewentualnie Zainstalowanie nowego winda na innej partycji wchodzi w grę?
 

Frizbick
  • Gość
Co lepszego oferuje win 10? xD słyszałem wiele hejtów na jego temat. Dysk mam podzielony na 3 partycje więc jak przeniosę pliki na inną partycję to nie zostaną uszkodzone? Ewentualnie Zainstalowanie nowego winda na innej partycji wchodzi w grę?
Ano chociażby dlatego, że nowe gry/programy itp będą wychodzić pod W10, dodatkowo polecam sprawdzić tabelkę:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czyli, jeżeli nie grasz w najnowsze gry/nie potrzebujesz Direct 12 to spokojnie można poczekać z migracją na Windows 10 do 2020 roku. Czyli wystarczająco długo, aby ten półprodukt stał się produktem. Jeżeli to jedyny argument, to zalecam zaczekać po prostu :)
 

Frizbick
  • Gość
Czyli, jeżeli nie grasz w najnowsze gry/nie potrzebujesz Direct 12 to spokojnie można poczekać z migracją na Windows 10 do 2020 roku. Czyli wystarczająco długo, aby ten półprodukt stał się produktem. Jeżeli to jedyny argument, to zalecam zaczekać po prostu :)
Ogólnie tak, nikogo ani nie namawiam ani nie zniechęcam do W10 ale mi osobiście się lepiej obsługuje ten system od siódemki i żadnych problemów do tej pory nie miałem.
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
I raczej zaczekam xD ale dalej nie otrzymałem odpowiedzi:
Cytuj
Dysk mam podzielony na 3 partycje więc jak przeniosę pliki na inną partycję to nie zostaną uszkodzone? Ewentualnie Zainstalowanie nowego winda na innej partycji wchodzi w grę?
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Przenieś pliki na inną partycję niż systemową, zrób format C i po problemie.

No chyba, że jest aktualizacja z 32 bit na 64 bit, ale nie pamiętam, czy jest taka opcja przy instalacji.

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Zainstalowałem sobie wersje 64 bit na innej partycji, istnieje możliwość przeniesienia ustawień ze starego winda na nowego?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry