[G2NK] L'Hiver Edition 0.9.6 49127 149

O temacie

Autor Nefario

Zaczęty 5.01.2017 roku

Wyświetleń 49127

Odpowiedzi 149

quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Miałem wylaczona teselacje. Nic tam nie grzebałem w tych ustawieniach pod F11, oraz ctrl+F11 bo sie balem ze cos popsuję.
Odległość wyswietlania obiektow ? Ta w ustawieniach gothica? , czy też w DX11 ? Bo tam mam max 180 tak jak pisał ktos tutaj na forum.
Napiszesz jak zmienic te ustawienia w dx11 ?

Moj PC : Intel Core I5 4460 8gb Ramu, Asus Strix Radeon R9 380 OC 2GB, 256Bit, 
Nie sadze aby pc byl za slaby. Wiedzmina 3 na uber ciagnol w Toussaint na poziome 40FPS wiec nie widze tutaj problemu z tym. W gothicu trzymal 60FPS,ale byc moze trzeba pozmieniac opcje żeby nie było tego crasha "out of memory"

No to widzisz - trzeba pogrzebać pod F11 :D po pierwsze, z tego co zauważyłem to na DX11 widoczność w opcjach Gothica 2 już nie ma znaczenia - teraz odpowiadają za nią opcje z DX11, także ustaw je na około 20. Wyłącz HBAO+ i filtrowanie cieni, poziom detali cieni weź na 2, wyłącz aktualizację cieni i powinno być dobrze :D
A co do karty - na normalnie zoptymalizowane gry zła nie jest...chociaż troszkę mało VRAM-u ;) mody zawsze zżerają 160% tego co by normalna gra zżarła :D wiesiek jest pisany pod nowe karty, współdziała ze sterownikami odpowiednio to i wszystko lepiej chodzi ;)
A jak tam nazywa sie widoczność ? Gdzie szukac tego ? Ustawie tak jak pisałeś i zobaczę czy bedzie wywalac. Jesli problem sie powtorzy sproboję przeinstalowac wszystko od nowa i wgrac starszą wersje l'haivera, i wtedy zobaczę.
Dziekuję za objasnienie. Leci props
 

Sigmar

Sigmar

Użytkownicy
posty7
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Miałem wylaczona teselacje. Nic tam nie grzebałem w tych ustawieniach pod F11, oraz ctrl+F11 bo sie balem ze cos popsuję.
Odległość wyswietlania obiektow ? Ta w ustawieniach gothica? , czy też w DX11 ? Bo tam mam max 180 tak jak pisał ktos tutaj na forum.
Napiszesz jak zmienic te ustawienia w dx11 ?

Moj PC : Intel Core I5 4460 8gb Ramu, Asus Strix Radeon R9 380 OC 2GB, 256Bit, 
Nie sadze aby pc byl za slaby. Wiedzmina 3 na uber ciagnol w Toussaint na poziome 40FPS wiec nie widze tutaj problemu z tym. W gothicu trzymal 60FPS,ale byc moze trzeba pozmieniac opcje żeby nie było tego crasha "out of memory"

No to widzisz - trzeba pogrzebać pod F11 :D po pierwsze, z tego co zauważyłem to na DX11 widoczność w opcjach Gothica 2 już nie ma znaczenia - teraz odpowiadają za nią opcje z DX11, także ustaw je na około 20. Wyłącz HBAO+ i filtrowanie cieni, poziom detali cieni weź na 2, wyłącz aktualizację cieni i powinno być dobrze :D
A co do karty - na normalnie zoptymalizowane gry zła nie jest...chociaż troszkę mało VRAM-u ;) mody zawsze zżerają 160% tego co by normalna gra zżarła :D wiesiek jest pisany pod nowe karty, współdziała ze sterownikami odpowiednio to i wszystko lepiej chodzi ;)
A jak tam nazywa sie widoczność ? Gdzie szukac tego ? Ustawie tak jak pisałeś i zobaczę czy bedzie wywalac. Jesli problem sie powtorzy sproboję przeinstalowac wszystko od nowa i wgrac starszą wersje l'haivera, i wtedy zobaczę.
Dziekuję za objasnienie. Leci props

Jak dobrze pamiętam to za widoczność odpowiadają dwa pierwsze paski po lewej stronie w ustawieniach (F11) :D ustaw na 20 i sporego boosta dostaniesz :D kolejne dwa pod nimi ustaw na 4 i naprawdę powinno w porządku być ;)
 

reytro

reytro

Użytkownicy
posty23
Propsy5
Profesjabrak
  • Zbanowany
Ten cały DX11 do Gothica to wielka tragedia, gra się płynnie w gry o zdecydowanie większych wymaganiach płynnie a z tym k..  pokaz slajdów  :ayfkm:
Chyba masz jakiegoś kompletnego złoma i oczekujesz nie wiadomo czego bo mi działa płynniej niż zwykły Gothic a gram na starym laptopie.

CHOOOPCZE w nie takie gry mogę zagrań płynnie na swoim złomie  :fuckyeah:
 

Mateusz2241

Mateusz2241

Użytkownicy
posty5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Słaba karta graficzna? Pomieszczenia nie są wymagające nawet dla 10-letnich kart graficznych.

Wszystko nowiutkie, rok temu zakupione. Karta graficzna: nVidia GeForce 920M
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
L'Hiver 0.9.6 jest modem w pełni grywalnym. Chociaż mój komp jest kiepski, to L'Hiver 0.9.6 + [G½] Gothic DirectX 11 #2 działa bez problemu.
Komp - I3 530 GHz (podkręcony do 3,50), Asus GeForce GTX 660 2GB, 6 GB RAM DDR3, Windows 7 64 bit.

Jak czytam, że na dużo lepszych kompach mod nie działa jak trzeba, to zastanawiam się dlaczego? Zakładając, że Gothic 2 jest oryginalny, a mod L'Hiver 0.9.6 został prawidłowo zainstalowany, to pozostaje tylko komputer.

Nie obraźcie się, ale w jakim stanie jest Wasz system? Pytanie banalne, ale widziałem mocne kompy w takim stanie, że nic się nie dało zrobić i trzeba było instalować system od nowa. Czyścicie system, defragmentujecie dysk i rejestr?
 

Yogii26

Yogii26

Użytkownicy
posty14
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jedyne co mnie drażni to powiększone elementy HUD, tak samo jak i czcionka. Przez to wychodzą dziwne "babole", np. napis "Rozdzielczość" jest tak duży że ucina "ć" gdzie w podstawowej wersji tego nie było. Ustawiłem sobie nawet rozdzielczość na 4K ale nie pomogło.
 

reytro

reytro

Użytkownicy
posty23
Propsy5
Profesjabrak
  • Zbanowany
L'Hiver 0.9.6 jest modem w pełni grywalnym. Chociaż mój komp jest kiepski, to L'Hiver 0.9.6 + [G½] Gothic DirectX 11 #2 działa bez problemu.
Komp - I3 530 GHz (podkręcony do 3,50), Asus GeForce GTX 660 2GB, 6 GB RAM DDR3, Windows 7 64 bit.

Jak czytam, że na dużo lepszych kompach mod nie działa jak trzeba, to zastanawiam się dlaczego? Zakładając, że Gothic 2 jest oryginalny, a mod L'Hiver 0.9.6 został prawidłowo zainstalowany, to pozostaje tylko komputer.

Nie obraźcie się, ale w jakim stanie jest Wasz system? Pytanie banalne, ale widziałem mocne kompy w takim stanie, że nic się nie dało zrobić i trzeba było instalować system od nowa. Czyścicie system, defragmentujecie dysk i rejestr?

Czyszczenie rejestru jak i defragmentacja dysków nic nie daje, są to jedynie subtelne różnice których realnie odczuć się nie da.
 

Mateusz2241

Mateusz2241

Użytkownicy
posty5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
L'Hiver 0.9.6 jest modem w pełni grywalnym. Chociaż mój komp jest kiepski, to L'Hiver 0.9.6 + [G½] Gothic DirectX 11 #2 działa bez problemu.
Komp - I3 530 GHz (podkręcony do 3,50), Asus GeForce GTX 660 2GB, 6 GB RAM DDR3, Windows 7 64 bit.

Jak czytam, że na dużo lepszych kompach mod nie działa jak trzeba, to zastanawiam się dlaczego? Zakładając, że Gothic 2 jest oryginalny, a mod L'Hiver 0.9.6 został prawidłowo zainstalowany, to pozostaje tylko komputer.

Nie obraźcie się, ale w jakim stanie jest Wasz system? Pytanie banalne, ale widziałem mocne kompy w takim stanie, że nic się nie dało zrobić i trzeba było instalować system od nowa. Czyścicie system, defragmentujecie dysk i rejestr?

Nie sądzę by coś z tego było problemem, inne gry działają bardzo dobrze, na przykład Wiedźmin 2.
Na poprzednim komputerze, który posiadałem(nie pamiętam jego specyfikacji ale był o wiele gorszy) gothic z L'Hivier chodził wyśmienicie. Teraz bez L'Hivier też ma mniej fps, ale jest grywalny, z L'hivier to już totalnie porażka, próbowałem szukać jakiegoś rozwiązania na "internetach", ale póki co nic nie znalazłem. Może jakiś limit klatek jest włączony? Nie wiem, nie znam się i nie chce pisać głupot
 

Frizbick
  • Gość

Frizbick
Gość

[G2NK] L'Hiver Edition 0.9.6
#68 2017-01-20, 16:22(Ostatnia zmiana: 2017-01-20, 21:40)
L'Hiver 0.9.6 jest modem w pełni grywalnym. Chociaż mój komp jest kiepski, to L'Hiver 0.9.6 + [G½] Gothic DirectX 11 #2 działa bez problemu.
Komp - I3 530 GHz (podkręcony do 3,50), Asus GeForce GTX 660 2GB, 6 GB RAM DDR3, Windows 7 64 bit.

Jak czytam, że na dużo lepszych kompach mod nie działa jak trzeba, to zastanawiam się dlaczego? Zakładając, że Gothic 2 jest oryginalny, a mod L'Hiver 0.9.6 został prawidłowo zainstalowany, to pozostaje tylko komputer.

Nie obraźcie się, ale w jakim stanie jest Wasz system? Pytanie banalne, ale widziałem mocne kompy w takim stanie, że nic się nie dało zrobić i trzeba było instalować system od nowa. Czyścicie system, defragmentujecie dysk i rejestr?
Pewnie kwestia wersji Windowsa, większość raczej ma Windows 10. Na Windows 7 jak pamiętam Gothic działał o niebo lepiej, zresztą na starszym kompie paradoksalnie Gothic może działać lepiej bo gra może nie obsługiwać nowszych kart graficznych/sterowników.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Czy gdyby dać stare tekstury g2 do l'hivera to khorinis wyglądałoby w miarę normalnie? :P
 

Yogii26

Yogii26

Użytkownicy
posty14
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie wiem czy to przez DX11 ale jak próbuję wyłączyć grę to ona po prostu się zawiesza. Nie pomaga nic prócz ALT+CTRL+DEL. Wszystko po za tym jest w miarę ok (po za ww. problemem i tym z HUD). Czy ktoś spotkał się z takim problemem i umie go rozwiązać? Jeśli tak to prosiłbym o odpowiedź :)
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
@Yogii26, mam ten sam problem z wyłączaniem. Jest tak na wszystkich modach w których zainstalowałem Directx 11. Niestety, nie potrafię tego naprawić. Już się do tego przyzwyczaiłem. To nie zbyt wielki problem, w stosunku do wyglądu jaki dzięki niemu mamy.

@MacDun, nie widzę sensu w dodawaniu starych tekstur do L'hivera. Po co zamieniać coś lepszego na gorsze? Poza tym mod dodaje wiele nowego, nie tylko w mieście Khorinis i w okolicy, ale i na innych lokacjach. Nie wiadomo czy coś by się nie gryzło.
 

Yogii26

Yogii26

Użytkownicy
posty14
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Takie pytanko (bo zanim to sprawdzę to trochę czasu minie), mianowicie czy balans broni został przywrócony do tego z Gothic II? Mam na myśli np. czy Topór berserka jest najlepszą bronią czy tak jak to było w podstawce jest nią Duże magiczne ostrze na smoki?
 

Lex3er

Lex3er

Użytkownicy
posty3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Mam pewien problem z brakującymi postaciami (to raczej błąd). Po wyjściu z wieży i natrafieniu na pierwszego Bandytę przy jaskini, nieważne jaką opcję wybiorę (czy spróbuję ostrzec bandytę przed Cavalornem, czy dam mu się zaprowadzić do jaskini) Brago z tym drugim kolesiem nie ma. Swoją drogą nawet jak ostrzegę bandytę i wrócę do Cavalorna to nie ma opcji żeby rozprawić się z bandytami, tak jakby w ogóle nie istnieli w grze.
 

Hosni

Hosni

Użytkownicy
posty149
Propsy51
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Od 3 rozdziału nie atakuje mnie żaden potwór/poszukiwacz a w zenie khorinis nie działają łóżka/kowadła/stoły alchemiczne itp
 
Użyczyłem głosu w modyfikacjach:
- Wyspa [G1]
- Laer Gjoll [G2]
- Mag [G2]

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Spróbuj na kodach przywołać i użyć tego:
INSERT MOBSIBRIEFW skryptach resetuje to zmienne od monologów i sprawia, że teoretycznie wszystko powinno być gites.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Hosni

Hosni

Użytkownicy
posty149
Propsy51
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
A czy odpalenie marvina nie spieprzy mi gry?
Gdzieś tam czytałem że samo odpalenie konsoli robi błędy.
 
Użyczyłem głosu w modyfikacjach:
- Wyspa [G1]
- Laer Gjoll [G2]
- Mag [G2]

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Nie. To mit rozsiany przez Drużynę Spolszczenia.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Paleczka999

Paleczka999

Użytkownicy
posty4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam jestem tutaj nowy, mam taki problem chce sobie zagrać w L'Hiver Edition 0.9.6, ale gra jest strasznie trudna czy jest jakiś sposób na przywrócenie dawnego poziomu trudności(tego z g2+nc) z góry dziękuje za odp
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry