Pytania i problemy techniczne 74385 217

O temacie

Autor Simon Said

Zaczęty 29.07.2016 roku

Wyświetleń 74385

Odpowiedzi 217

Exel.98

Exel.98

Użytkownicy
posty63
Propsy4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jak włączysz Gothica wczytaj najpierw jakiegoś save z Khorinis, i potem wczytaj save z DP, wtedy będziesz miał zmniejszoną widoczność. :)
 

AnoNime

AnoNime

Użytkownicy
posty1
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
Elo czemu jak włączam gothic2 nk przeznaczenie to wyskakuje mi błąd. U:PAR: Dat-File is not compatible. Please use the "SRC"- File. (line 0) o takiej treści. Mam windowsa 7. W gothica wcześniej grałem . zaczeło mi to wyskakiwać tak z dni na dzień. Jakby co gothica odpalałem przez menedżera -mianowicie --- uruchamiałem zwykłego g2nk później startermoda(jakoś tak się chyba nazywał) póżniej odpalałem moda i wchodziłem ctrl+alt+delete i menedzer zadań i zakańczałem proces rundll32*. Odpalam i beng błąd. Niewiem czy dobrze wytłumaczyłem.
 

Exel.98

Exel.98

Użytkownicy
posty63
Propsy4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
skopiuj save i przeinstaluj.
 

GaroK

GaroK

Użytkownicy
posty67
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hdy wchodzę do doliny przodków to wywala mnie na czarną planszę, jak Opuszczona kopalnia w G1.

dawidos

dawidos

Użytkownicy
posty97
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Da się jakoś wyłaczyć efekty świecących broni i zbroji?
 

Daemon

Daemon

Użytkownicy
posty81
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ochroniarz Bromora nie posiada u mnie tekstury twarzy, co niestety za każdym razem, gdy spojrzę w jego kierunku zacina grę. Co mogę zrobić?
Dodam, że w innych modyfikacjach problem znikał po ponownym uruchomieniu gry.
 

RiseOne

RiseOne

Użytkownicy
posty19
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Da się grać tylko ze zbrojami z moda? Granie w niego przełożyłem na za 3-4 miesiące, a zbroje są kozackie.
 

AinAuvry

AinAuvry

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie rozumiem... nie mogę wyjść z Doliny Przodków z mojego aktualnego save'a, a z drugiego sprzed 2 godzin normalnie mogę sobie wyjść bez ściny, jakieś sugestie?
 

Jonxx

Jonxx

Użytkownicy
Wędrowiec
posty20
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wędrowiec
Trochę spóźnione, ale na przyszłość, ten bug był wersji 1.0, i został poprawiony przez poprawkę do niej. Dawno temu. Czyżbyś moda ściągał nie z forum, tylko innego źródła?
 
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.

gothic_raf

gothic_raf

Użytkownicy
posty27
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam,
Mam pewien problem. Po kilkudziesięciu godzinach gry w Przeznaczenie (zaznaczam bez używania konsoli) stwierdziłem, że zniknął mi z wieży Xardas, następnie zauważyłem brak Saturasa i Cronosa w ruinach w khorinis oraz żony sędziego lotty. Obecnie po zrobieniu prawie całego jarkendaru przy powrocie portalem do khorinis wywala mnie dodatkowo do pulpitu. Da się to w jakiś sposób obejść czy też naprawić? Niestety saturasa i xardasa by ruszyć fabułe musiałem przyzwać konsolą :( bo bym się do jarkendaru nie mógł dostać.

W przypadku konieczności rozpoczęcia nowej gry jak uniknąć znikania postaci? Zaznaczam, ze konsola to dla mnie czyste zło :).

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Jonxx

Jonxx

Użytkownicy
Wędrowiec
posty20
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wędrowiec
@gothic_raf
Wypiszę ci co ja zrobiłem aby mi postacie przestały znikać.

1. Nie używanie slota save'a 1.
2. Nie używanie quicksave'a.
3. W pliku ini Gothica zCacheInAllNSCAtNewGame=0 zmienić na 1.
4. Pilnować ile mamy ramu dostępnego przed rozpoczęciem gry. (menadżer zadań.) Jak masz mniej niż 3gb to może powodować różne problemy.
5. Generalnie co do save'ów polecam używać po prostu kilku slotów na zmianę.
6. Co do konsoli, zaleca się nie używać jej wcale, a jeśli już naprawdę do czegoś potrzebujesz, to należy pamiętać o jej wyłączeniu. (b42b).
 
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.

gothic_raf

gothic_raf

Użytkownicy
posty27
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Jonxx
Dziękuję za odpowiedź.
Odnosząc się natomiast do Twojej wypowiedzi muszę powiedzieć, że nie używam slota 1 i nie robię quicksave'a, gdzieś to wyczytałem kto wie czy czasem nie u Ciebie w innym wątku. Z ramem nie mam problemu 16 gb powinno wystarczyć. Zapisy gry zawsze robię na kilku slotach.
Niemniej jednak po użyciu konsoli nie zastosowałem kombinacji b42bwięc to może być powód problemu :(
Zrobię edycje tego pliku ini może pomoże, a napewno nie zaszkodzi.
 

gothic_raf

gothic_raf

Użytkownicy
posty27
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam,

Mam takie raczej "głupie" pytanie, czy do moda przeznaczenie można wrzucić jakiegoś texture packa, np. L'hiver?

Pozdrawiam.
 

kioskarz

kioskarz

Użytkownicy
posty48
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Znalazłem pewien bug. Jestem Nowicjuszem Wody i wielu NPC nie chce ze mną rozmawiać gdy noszę zbroję (nieważne, czy to przepaska, skórzany pancerz, strój obywaleta). Wiem, że tak się często działo w podstawce, gdy mieliśmy inną zbroję niż gildyjną. Więc wynika, że Przepaska Wody nie jest zaprogramowana jako zbroja dla Nowicjusza Wody. Na prawdę męczy ciągłe ściąganie zbroi do rozmów.
 

lee27

lee27

Użytkownicy
posty85
Propsy8
Profesjabrak
  • Użytkownicy

lee27

Pytania i problemy techniczne
#74 2017-01-04, 20:06(Ostatnia zmiana: 2017-01-04, 21:10)
Znalazłem pewien bug. Jestem Nowicjuszem Wody i wielu NPC nie chce ze mną rozmawiać gdy noszę zbroję (nieważne, czy to przepaska, skórzany pancerz, strój obywaleta). Wiem, że tak się często działo w podstawce, gdy mieliśmy inną zbroję niż gildyjną. Więc wynika, że Przepaska Wody nie jest zaprogramowana jako zbroja dla Nowicjusza Wody. Na prawdę męczy ciągłe ściąganie zbroi do rozmów.
A u mnie nie bylo takiego problemu wręcz przeciwnie wszyscy w mieście byli na zielono jak farmerzy czy Lester nawet sprawdzałem teraz wczytałem stary zapis gdzie jeszcze nie miałem gildii i zostałem nowicjuszem wody i wszystkie dialogi są
 

kioskarz

kioskarz

Użytkownicy
posty48
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ale tu chodzi o wybranych NPN. W mieście nawet jest dobrze. Ale np. na farmie Akila kilku NPC nie chce rozmawiać. Mówią, że mam nieodpowiedni strój. Druga sprawa, że NPC w mieście i na Farmie Onara przestali reagować jak ich okradam. Na ich oczach da się otwierać skrzynki w domach.

Jeszcze jeden bug. Szarfa Wody przy założonej Szacie Maga Wody daje tylko +5 do obrony. A z szatą powinna dawać +10. Pas od przepaski działał dobrze.
 

lee27

lee27

Użytkownicy
posty85
Propsy8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A tak z tą szarfą masz racje zobaczę jak będzie ze zdobioną szatą wody
 

eteryt

eteryt

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
poszukuję save myśliwym gdzieś drugi rozdział zaraz początek gdyby ktoś miał byłbym wdzięczny.
 

thedagon

thedagon

Użytkownicy
posty88
Propsy25
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
 

eteryt

eteryt

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
dzięki wielkie
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry