[G2NK] Kolejny Dzień 10876 20

O temacie

Autor A.K.

Zaczęty 25.07.2016 roku

Wyświetleń 10876

Odpowiedzi 20

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spoiler
A, co mi tam...  :cool:




Lumpecja - do niedawna niepodległe królestwo, obecnie zaledwie jedna z niezliczonych prowincji Wielkiego Imperium. Nieustanne przemiany polityczne i społeczne, wzajemne oddziaływanie dwóch różnych kultur oraz lokalne konflikty - wszystkie one wywołują coraz większy chaos wśród mieszkańców tej niewielkiej krainy, której wcześniej już nieobce były zjawiska wszechobecnego absurdu i zamętu. Na domiar złego utracono kontakt z miejscowymi kopalniami węgla, co jeszcze mocniej zachwiało i tak już bardzo niestabilną sytuacją gospodarczą regionu.

Aby załagodzić napiętą sytuację, lokalne władze ogłaszają amnestię dla więźniów politycznych. Jedyny objęty nią skazaniec opuszcza mury więzienia, zderzając się z nową, nieznaną dotąd rzeczywistością. Dokąd się uda? Jak potoczy się jego historia?

Na razie wiadomo tylko jedno - naprzeciwko jest karczma...




Kolejny Dzień to "komediowy" mod do Gothic II +NK, z zupełnie nowym światem i fabułą. Będzie co prawda nieco dłuższy niż Jaskinia, ale nie tak dopracowany. :F

Ogólnie prace rozpoczęły się w pierwszej połowie 2014r. Później projekt został na ładnych parę miesięcy zawieszony, ponieważ... efekt wydał mi się zbyt kiepski, żeby poświęcać na to więcej czasu. Nie chodzi tu tylko o beznadziejne modele, słabe tekstury i tragiczne mapowanie, ale też o bałagan w skryptach i ogólną nijakość fabuły. Jakiś czas temu uznałem jednak, że może dam temu potworkowi szansę i dokończę go przynajmniej na tyle, żeby wypuścić chociaż okrojoną wersję. Obecnie prace są już na takim etapie, że w jakiejś formie to najpewniej kiedyś wyjdzie, ale na polskiego Podróżnika nie liczcie.

Więcej zrzutów możecie obejrzeć na TEJ stronie, w zakładce Galeria.
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Klimt moda jest mi dość odległy, jednak jeśli jesteś zainteresowany to mam trochę fajnych modeli z niewydanego projektu forumowego 'themodders forum mod' - już odpowiednio poskalowane fajne samochody, autorski model ciężarówki nysa, a nawet ciężarówke zis-5 - więc chyba całkiem pasujących do klimatu. Poza tym pare beczek, skrzyń i innych pierdół z dzisiejszych czasów. Generalnie wysokiej jakości.

PS: miejscami robisz bardzo ładne mapowanie w świecie

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Szkoda, że tylko miejscami. :)

Odnośnie modeli - możesz podesłać, będę wdzięczny. Coś się na pewno wykorzysta. Rzecz jasna, jeśli nie przeszkadza Ci wykorzystanie dobrych modeli w mocno średnim modzie.


Ale ale, chłopy, co z Wami? Temat już ze dwa dni wisi, a tu żadnej fali masowych krytyk ani drwin o tytanach czy spalonych dyskach. :F
 

KornikS

KornikS

Użytkownicy
posty104
Propsy72
NagrodyV
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
Uuu... hejt i wgl. masa masowych krytyk. Za dużo tytanów i dysków spalonych. Mocne 10 na 10

A tak ogólnie to nie przepadam za tego typu, "humorystycznymi" modyfikacjami do starego Gothic'a. Ale kto wie, może jeśli wyjdzie to sprawdzę co i jak. Bądź co bądź, niektóre screeny prezentują się całkiem nieźle.
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dark

[G2NK] Kolejny Dzień
#4 2016-07-27, 17:11(Ostatnia zmiana: 2016-07-27, 17:21)
Szkoda, że tylko miejscami. :)


popatrz sobie na dach przyczepy i tego domku obok drogi. Oba są zmapowane drobno i wyglądają dzięki temu bardzo HQ. Natomiast żwir obok bruku po lewo jest już nałożony conajmniej kilkukrotnie za wielko - wszystko jest porozciągane. Sam bruk też przydałoby się zdrobnić i ponaprawiać te miejsca w których jest porozciągany

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, wiem o co Ci chodzi. Poza tym są jeszcze inne paskudztwa, których nie widać na screenach, na przykład:


Niektóre próbowałem pozakrywać vobami, ale też nie zawsze to wychodziło. Ogólnie znaczna część "podłoża", gór itp. jest do gruntownego przerobienia, żeby to się jako tako prezentowało.
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dark

[G2NK] Kolejny Dzień
#6 2016-07-27, 19:33(Ostatnia zmiana: 2016-07-27, 19:38)
W takich wypadkach jak na 1 screenie to najlepiej dorób do gothicowych tekstur teksturę przejścia (między jedną a drugą). Wtedy będzie to wyglądać bardzo płynnie i dokładnie

SanTiago

SanTiago

Użytkownicy
posty212
Propsy47
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
Robisz coś tam jeszcze, czy porzucasz? :)
 

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Szczerze, to zastanawiam się, czy nie porzucić. Coś raz za czas dorobię, ale idzie mi to tak powoli, że szkoda słów. Szczególnie, że w wolnym czasie średnio mi się chce nad tym ślęczeć. Tak więc premiery niestety szybko nie będzie, tym bardziej, że gdybym wypuścił tylko zawartość planowanego pierwszego rozdziału+ fragment drugiego (jak początkowo zakładałem), to mod byłby oparty głównie na gadaniu, więc muszę jeszcze sporo dołożyć.

Nowego niestety nic nie pokażę, bo to, co od ostatniego czasu ovobowałem zaspoilerowałoby fabułę.
 

SanTiago

SanTiago

Użytkownicy
posty212
Propsy47
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
Życzę powodzenia w tej żmudnej, ale jednak pracy :) Bo zapowiada się naprawdę interesująco i to jest chyba jedyny po podróżniku z takimi realiami :)
 

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy

A.K.

[G2NK] Kolejny Dzień
#10 2017-01-22, 16:27(Ostatnia zmiana: 2017-04-18, 06:48)
@Simen

Fakt, że ustawiam pięć vobów na tydzień, ale nie znaczy to, że projekt porzuciłem.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
No to może informuj raz na jakiś czas o pracach? Bo Twoja wcześniejsza wypowiedź na temat porzucenia modyfikacji i następnie brak aktywności sporo sugerowały.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy

A.K.

[G2NK] Kolejny Dzień
#12 2017-02-06, 19:35(Ostatnia zmiana: 2017-02-13, 20:51)


Dwie informacje na temat moda, bo nie wspomniałem o tym wcześniej:

Pierwsza - Fabuła (poza kilkoma drobnymi wyjątkami) będzie całkowicie liniowa.

Druga - Zniknie typowy rozwój postaci. Kolejne zdobywane poziomy doświadczenia zwiększać będą jedynie punkty życia bohatera, zaś zwiększanie statystyk będzie z góry ustaloną nagrodą za wykonywanie zadań głównych i pobocznych. Powód jest prosty - takie rozwiązanie znacznie ułatwi zbalansowanie rozgrywki (przynajmniej do w miarę akceptowalnego poziomu).
 

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po kolejnym bezowocnym tygodniu uświadomiłem sobie wreszcie, że rozwijanie tego moda nie ma sensu.
Nie daje mi to ani radości, ani satysfakcji, a jedynie poczucie bezsensownie traconego czasu.
Przepraszam wszystkich, którzy na tego moda czekali, ale naprawdę nie mam ochoty nad nim dłużej pracować, szczególnie że przy obecnym tempie prac ciągnęłoby się to pewnie latami, a efekt końcowy i tak byłby żaden.

Obecnie zamierzam jedynie jako tako połączyć te kilka krótkich, bezsensownych zadań i wydać całość jako mini-mod, do ukończenia może w jakąś godzinkę. Pomysły, które miały ratować całość, być może wykorzystam kiedyś w inny sposób.

I tak kończy się Kolejny Dzień.

Jeszcze raz przepraszam.
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Zawsze możesz udostępnić skrypty komuś kto dokończyłby moda
I radzę to zrobić bo wtedy czas który włożyłeś nie zostanie zmarnowany
 

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Uwierz mi, że to właśnie skrypty są najgorszą częścią tego wszystkiego  :F
Kiedy zaczynałem, to nie potrafiłem jeszcze tego wszystkiego sensownie poogarniać i ogólnie mam tam taki bałagan, że głowa mała. No i poza tym niczego odkrywczego tam nie ma - ciekawsze patenty miałem dopiero dodawać, dialogów nie ma prawie wcale, a główna linia fabularna istnieje tylko w mojej głowie. Innymi słowy przez ostatnie miesiące nieudolnie próbowałem ovobować pierwszy z planowanych pięciu (:facepalm:) małych zenów, z jakich miałby się składać świat w pełnej wersji. Swoją drogą ten zen też płaski i do niczego.

A kończyć nikomu nie bronię, modele i tekstury (poza tymi od Darka) też będzie można wykorzystywać do woli. O ile, rzecz jasna, ktoś będzie chciał to badziewie.
 

Frizbick
  • Gość
Szkoda. Wyglądał (przynajmniej po screenach) na jakiś powiem świeżości w modyfikacjach do Gothica od czasów moda Podróżnik.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Zawsze możesz udostępnić skrypty komuś kto dokończyłby moda
I radzę to zrobić bo wtedy czas który włożyłeś nie zostanie zmarnowany
Ciekawe komu by się chciało  :facepalm: Pojedynczo to i tak jest syzyfowa praca
 

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy
"Kolejny dzień i znowu to samo..."
 

A.K.

A.K.

Użytkownicy
posty159
Propsy161
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak nawiasem - jak ktoś się jeszcze nie domyślił, to właśnie z tego tekstu wziąłem pomysł na tytuł  :F
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry