[G2NK] Gothic Altharu 26139 70

O temacie

Autor Leiwark

Zaczęty 19.07.2016 roku

Wyświetleń 26139

Odpowiedzi 70

Leiwark

Leiwark

Użytkownicy
Kapitan Itharu Team
posty229
Propsy38
ProfesjaAktor głosowy
  • Zbanowany
  • Kapitan Itharu Team

Leiwark

[G2NK] Gothic Altharu
2016-07-19, 23:45(Ostatnia zmiana: 2016-07-21, 09:01)
    GOTHIC ALTHARU!

    Modyfikacja utworzona przez grupę modderską Itharu Team. Po prawie roku pracy i czasem leniuchowania, przedstawiamy wam naszego moda. Oferuje on:
    • Nową ciekawą fabułę
    • Nawiązania do Gothic II
    • Kilkadziesiąt nowych NPC
    • Lekko zmieniony znany nam świat
    • Około 6-9h rozrywki
    • Zmieniony soundtrack w menu
    • Kilka nowych przedmiotów, easter eggi
    • 6 rozdziałów gry
    • Nowego bohatera z wyglądem Beziego

    Fabuła:
    Nasz bohater pojawia się w mieście, sam nie wie skąd, nie pamięta. Dowiaduje się że życie tutejszych mieszkańców jest zagrożone. Stara się stawić opór złu...jednak czy mu się uda? Zobaczcie sami ;)
    Screeny:

    http://ifotos.pl/z/aprrweh
    http://ifotos.pl/z/aprrwea
    http://ifotos.pl/z/aprrwwn

    Jest to nasza debiutancka modyfikacja, zajmuje 87MB, mamy nadzieję że się wam spodoba ;)

    Link do moda: https://www.dropbox.com/s/jn0bplefozzqhlr/Gothic%20Altharu%201.0.rar?dl=0[/list]
     

    Werewolf

    Werewolf

    Użytkownicy
    Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
    posty6339
    Propsy2476
    ProfesjaGracz
    • Użytkownicy
    • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
    Czemu wszedzie są Bezi?
     
    http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

    KOMPUTER:
    Spoiler
    Windows 7 Professional 64-bit SP1
    -Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
    -8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
    Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
    -X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
    -4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
    -931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
    -ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
    -Realtek High Definition Audio

    Keldorn

    Keldorn

    Użytkownicy
    posty439
    Propsy77
    ProfesjaGracz
    • Użytkownicy
    Czemu wszedzie są Bezi?

    Bo to Bezicepcja
     

    Leiwark

    Leiwark

    Użytkownicy
    Kapitan Itharu Team
    posty229
    Propsy38
    ProfesjaAktor głosowy
    • Zbanowany
    • Kapitan Itharu Team
    Jeśli chodzi o ten obrazek to ukazuje on naszą ekipe w grze :D
     

    Draks

    Draks

    Użytkownicy
    Gothic 2 Nowy porządek
    posty1714
    Propsy766
    ProfesjaGrafik 3D
    • Użytkownicy
    • Gothic 2 Nowy porządek
    Może byście napisali łaskawie o czym ta fabuła jest? W ciemno nie pobieram :D
     

    Leoxiq1993

    Leoxiq1993

    Użytkownicy
    Mistrz
    posty175
    Propsy75
    Profesjabrak
    • Użytkownicy
    • Mistrz
    I macie moze alternatywny link? Zapomnialem hasla do drop boxa
     
    Pozdrawiam mame i tate

    SparrowJacek

    SparrowJacek

    Użytkownicy
    Why is the rum gone?
    posty368
    Propsy78
    ProfesjaGracz
    • Użytkownicy
    • Why is the rum gone?
    Już ściągam :) (edytowany, bo głupi ja nie zauważyłem, że źle mam Gothica zainstalowanego :P )
     
    Zapamiętajcie dzień, w którym nie schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa

    J4nek101

    J4nek101

    Użytkownicy
    Arcymistrz Broni Dwurecznej
    posty107
    Propsy2
    ProfesjaTester
    • Użytkownicy
    • Arcymistrz Broni Dwurecznej
    @Leoxiq1993 Co to za problem zalozyc nowe konto na drop boxa albo pobrac przez google ?
     

    A.K.

    A.K.

    Użytkownicy
    posty159
    Propsy161
    Profesjabrak
    • Użytkownicy
    Nie trzeba się logować. Po prostu zamykasz pierwsze okno ("Nie, dziękuję, przejdź do wyświetlania ->" napis na niebiesko u dołu okna), obok przycisku Pobierz masz strzałkę do rozwijanego menu. Wybierasz bezpośrednie pobieranie, zamykasz następne okno ("Nie, dziękuję, przejdź do pobierania ->") i przeglądarka powinna Ci wyświetlić opcje zapisania pliku.
     

    Leiwark

    Leiwark

    Użytkownicy
    Kapitan Itharu Team
    posty229
    Propsy38
    ProfesjaAktor głosowy
    • Zbanowany
    • Kapitan Itharu Team
    Dokładnie ;)
     

    J4nek101

    J4nek101

    Użytkownicy
    Arcymistrz Broni Dwurecznej
    posty107
    Propsy2
    ProfesjaTester
    • Użytkownicy
    • Arcymistrz Broni Dwurecznej
    Znalazlem blad gdy chce wlaczyc handel u Sidgora pojawia sie spam wiadomosci vob pietrzak da rady to jakos naprawic
     

    Leiwark

    Leiwark

    Użytkownicy
    Kapitan Itharu Team
    posty229
    Propsy38
    ProfesjaAktor głosowy
    • Zbanowany
    • Kapitan Itharu Team
    Dzięki za powiadomienie. Zajmiemy się tym.
     

    Serpensa

    Serpensa

    Użytkownicy
    posty26
    ProfesjaGracz
    • Użytkownicy
    Pomoże ktoś z zadaniem "Kostury żywiołów" ? Kostur Wiatru jest gdzieś na statku. myślę, że to statek Straży nie ma go nigdzie przy ławce pomyślałem, że kostur wiatru to może leżeć gdzieś nad nim, ale nie znalazłem ;/
     

    Milux

    Milux

    Użytkownicy
    posty66
    Propsy11
    Profesjabrak
    • Użytkownicy
    Jest na statku jak wchodzisz to idziesz w lewo schodami do końca a tam będzie ławka a obok ławki kostur powietrza
     

    hihi12

    hihi12

    Użytkownicy
    Degustator efru
    posty47
    Propsy3
    Profesjabrak
    • Zbanowany
    • Degustator efru
    gdzie mam wkleeić ten plik tego moda.
     

    Serpensa

    Serpensa

    Użytkownicy
    posty26
    ProfesjaGracz
    • Użytkownicy
    Nigdzie nie widze tego kostura chodzi ci o ławkę na końcu statku ?
    Hihi nazwy folderów
     

    J4nek101

    J4nek101

    Użytkownicy
    Arcymistrz Broni Dwurecznej
    posty107
    Propsy2
    ProfesjaTester
    • Użytkownicy
    • Arcymistrz Broni Dwurecznej
    @hihi12 Do głównego folderu z grą oczywiście ;)
     

    Daemon

    Daemon

    Użytkownicy
    posty81
    Propsy5
    ProfesjaGracz
    • Użytkownicy
    Pograłem w moda godzinę i dłużej już nie zamierzam (z wielu powodów, o których zaraz). W mojej intencji jest, aby tę krytykę twórcy moda potraktowali nie jako połajanki, lecz swego rodzaju wskazówki i porady, które mam nadzieję, okażą się przydatne przy ich dalszej pracy. Od razu chciałbym nadmienić, że modyfikację traktuję jako projekt niedokończony, gdyż takim po prostu wydał mi się w czasie rozgrywki, jest to jednak tylko moja subiektywna ocena.
    Teraz moje spostrzeżenia, uwagi i opinie. Podzielę je na pozytywne i negatywne.

    -Najpoważniejszy zarzut to brak jakichkolwiek wyjaśnień. Dosłownie wszędzie. Tu jacyś Rycerze, tam z kolei Mroczna Straż. Ale skąd się wzięli? Po co tu są? Nikt nam tego nie wyjaśnia. Wiemy tylko, że wszystkim zagraża jakieś zło. Ale jakie? Też nie wiadomo. A najgłupsza rzecz w tym wszystkim to tzw. "Magiczni Ogrodnicy". Tej gildii chyba żadne wyjaśnienia nie byłyby w stanie uratować.

    -Niepoprawne zagospodarowanie terenu. Przede wszystkim- umieściliście w dość dużym mieście Khorinis około 20 postaci. To naprawdę bardzo mało. Przez to obszar sprawia wrażenie pustego, niezagospodarowanego. Wygląda to tak, jakby po prostu reszty miasta nie chciało Wam się w jakikolwiek sposób wykorzystać. Na Waszym miejscu użyłbym mniejszej lokacji, jakiejś bardziej klimatycznej. Najlepiej zrobionej samodzielnie, a jeśli nie, to nawet ściągniętej z WoG, lub innego źródła. Wtedy byłaby ona bardziej intrygująca, klimatyczna. Rozumiem Wasz pomysł na fabułę, atak orków, wymarłe miasto. Ale te same wydarzenia dałoby się z powodzeniem osadzić w innej, mniej oklepanej lokacji, niż Khorinis, które przecież każdy zna jak własną kieszeń. Można było również dodać do miasta więcej postaci.

    -Postaci bez osobowości. Zabrakło w Waszej modyfikacji cech charakterystycznych dla postaci. Wszystkie są do siebie bardzo podobne, trudno mówić o jakichkolwiek wyraźnie zarysowanych osobowościach. Po paru minutach nie pamiętałem nawet żadnego z imion rycerzy, choć rozmawiałem ze wszystkimi. I niestety, charakterystyczne twarze nie rozwiązują problemu. I tak szybko gracz zapomni, którą twarz powinien kojarzyć z daną postacią. To samo tyczy się nazw własnych. Są one trudne do zapamiętania i w ogóle nie są charakterystyczne (jak choćby nowi bogowie, których imion już nie pamiętam).

    -Brak osobowości bohatera. Bohater niczym się nie wyróżnia, dialogi prowadzi na zasadzie przysłowiowego "czytania z kartki", nie da się dopatrzeć u niego żadnych emocji, przeżyć, czy refleksji wewnętrznych. A szkoda.

    -Zeszpecone lokacje. O ile dodane gdzieniegdzie barykady jestem w stanie zrozumieć, o tyle za nic w świecie nie rozumiem, po co dodaliście tyle zbędnych ozdób. Choćby te kapliczki Innosa na każdym kroku. To naprawdę ładnie nie wygląda. Aczkolwiek to akurat detal.

    -Dialogi. Tutaj niestety jest chyba najgorzej. Dialogi są płytkie do bólu, wyjątkowo prymitywne i wręcz głupie. Np. zadanie z jednym ze strażników na statku.
    Cytuj
    -Widzę ciemność.
    -Pomogę ci.
    ...
    -On widzi ciemność.
    -Dobra, daj mu to.
    ...
    -Weź to.
    -Dzięki, już mi lepiej
    Pomijam już nawet fakt, że postać wcześniej miała być do nas "niechętnie nastawiona". Jakim więc cudem tak bardzo nam ufa i od razu bierze wszystko, co mu dajemy? Albo dialog z postacią przy kamiennym kręgu.
    Cytuj
    -Kim jesteś?
    -Szukam kosturów żywiołów. Pomożesz mi znaleźć kostury żywiołów?
    -Tak, pomogę.
    Naprawdę? Żadnych pytań, co to za kostury, po co ich szuka? Radziłbym solidnie popracować nad dialogami, bo to bardzo ważna część każdej modyfikacji.

    -Mnóstwo błędów językowych, składniowych, ortograficznych. Zamiast opisywać, posłużę się przykładami. Farmer Arthur opowiada nam o gospodarstwie:
    Cytuj
    -Uprawiamy tu wraz z żoną kilka pól i dwie owce
    Panowie, owiec to się chyba mimo wszystko nie uprawia, a hoduje, prawda?
    Można też za przykład podać opis paczek, gdzie w przypadku paczek z wnętrznościami owcy i tych z żywnością występuje ten sam błąd. Przy pierwszej uznałem to za pomyłkę, ale przy drugiej... nie wybchana, a wypchana. Może się to wydawać mało ważne, ale te błędy naprawdę rażą w oczy.

    W kwestii krytyki negatywnej to chyba tyle, teraz czas na pozytywy (choć nie ma ich wiele):

    +Zbroje. Całkiem ładne, choć zbroje rycerzy mogłyby być utrzymane w ciemniejszych kolorach. Trochę przesadnie się świecą. Ale ogólnie wypadają ładnie.

    +Ciekawy pomysł z wymarłym miastem. Jak wspomniałem wyżej, zrealizowany kiepsko, aczkolwiek ciekawy i mający potencjał. Chciałbym zobaczyć, jak go w przyszłości rozwiniecie.

    Podsumowując, uważam pomysł na modyfikację za całkiem dobry, zwłaszcza wątek martwego miasta. Uważam, że modyfikacja ma potencjał, jednak zabrakło w niej rzeczy najważniejszych: dobrych dialogów i klimatu. Polecam Wam, twórcom modyfikacji poczytać więcej książek, poszerzyć swoje horyzonty, wzbogacić język. Sięganie do słownika w razie wątpliwości to naprawdę żaden wstyd. Niemniej jednak, czekam na kolejne efekty Waszej pracy, mam nadzieję, że uda Wam się rozwinąć i zrobić jak największy postęp.
     

    Serpensa

    Serpensa

    Użytkownicy
    posty26
    ProfesjaGracz
    • Użytkownicy

    Serpensa

    [G2NK] Gothic Altharu
    #18 2016-07-23, 13:51(Ostatnia zmiana: 2016-07-25, 10:54)
    Wie ktoś gdzie jest ten przyjaciel Ed'a ?
     

    hihi12

    hihi12

    Użytkownicy
    Degustator efru
    posty47
    Propsy3
    Profesjabrak
    • Zbanowany
    • Degustator efru
    gdzie znajde 3 paczki z rzywnością,gdzie znajde poradnik do moda
     


    0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
    0 użytkowników
    Do góry