Osiągnięcia graczy 32049 69

O temacie

Autor diferoent

Zaczęty 9.02.2016 roku

Wyświetleń 32049

Odpowiedzi 69

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy

diferoent

Osiągnięcia graczy
2016-02-09, 14:07(Ostatnia zmiana: 2017-01-14, 22:17)
Zakładam temat aby gracze przechodzący aktualnie moda na wersji 1.4.5 mogli się pochwalić osiągnięciami i aktualnym etapem rozgrywki.

Zacznę oczywiście od siebie. Jak tylko dowiedziałem się, że zostały dodane specjalnej potwory mające utrudnić graczom wybicie całej kolonii w pierwszym rozdziale, to obrałem sobie za cel, aby tego dokonać.

http://imgur.com/LvkBqT1


Jak widać na zrzucie ekranu osiągnąłem poziom 18, choć myślę, że da się z 19 zdobyć bijąc jeszcze wszystkie postacie jakie są w kolonii, ale nie chciało mi się tego robić.
Udało mi się finalnie zabić wszystkie potwory jakie są w kolonii, za wyjątkiem: pełzaczy i królowej w zamkniętym korytarzu kopalni, przeciwników w świątyni śniącego, potworów w wolnej kopalni i orków z cmentarza orków.
Powodem oczywiście jest trudność dostania się tam (da się wykorzystując buggi), ale nie chciałem tego robić.

http://imgur.com/BcAJ18Q - Tutaj dowód, że jest to rozdział I


Zadania: "Test zaufania" oraz "Tajemnicza kobieta" mi się zbuggowały i nie mogę ich zakończyć.

http://imgur.com/4jYNLci - A tutaj pełna lista zadań które zrobiłem


Myślę, że odnalazłem i zrobiłem wszystkie zadania, które się da zrobić w I rozdziale. Najlepsza zbroja jaką zdobyłem to ta lekka zbroja nowicjusza ognia. Najlepszy miecz jednoręczny jaki da się zdobyć w pierwszym rozdziale to miecz Kruka (jeżeli jest gdzieś lepszy to dajcie znać, ja nie znalazłem), ponieważ Blizna jest nieśmiertelny :( Jest jeszcze większy miecz rozpaczy co ma 78 obrażeń, ale wymaga 70 many.

Od razu mówię, że nie korzystałem z żadnych kodów, jedyne czego używałem to buggi na spadanie z dużej wysokości i omijanie strażników w początkowej fazie gry skacząc za ich plecy aby wejść np. do zamku. Natomiast później zawsze legalnie kupowałem lub zdobywałem możliwość przejścia.

Wielkie gratulacje i podziękowania dla twórcy moda. Jeszcze nie grałem w moda do Gothica 1, który będzie taki trudny i pięknie wykonany. Świetnie się bawiłem męcząc się w tym pierwszym rozdziale :D Teraz jestem maszyną do zabijania i nie pozostaje mi nic innego jak przemknąć przez pozostałe rozdziały.

Jak skończę rozgrywkę, to wczytam zapis z końca pierwszego rozdziału i za pomocą przemiany w chrząszcza wejdę do świątyni śniącego i spróbuję przejść grę w I rozdziale. Dam znać czy mi się udało, życzcie szczęścia :p
 

KarolskyDamiansky

KarolskyDamiansky

Użytkownicy
Strażnik Strażników
posty78
Propsy4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik Strażników
Tylko ja nie mam takiego fajnego Menu statystyk ? ;p Może to przez rozdzielczość..
 
"Smoki mają jakiegoś władcę, ale nie chcą o nim nic mówić. Oczywiście poza tekstami typu „Nasz pan przyjdzie i zniszczy świat” i takie tam" - Z pamiętnika Bezimiennego, ???r

gothic1210
  • Gość
Dobre staty.  :ok: :D  Serio udało ci się wybić elitarnych orków z miasta? Nawet Ahn miał z nimi problemy na 5 rozdziale.
I powiedz jeszcze gdzie nabiłeś tyle atrybutów, skoro nie masz alchemii, a z punktów nauki nie da rady :D
No i zdradź też czas gry. Długo ci to zajęło? :D
 

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy

diferoent

Osiągnięcia graczy.
#3 2016-02-09, 16:36(Ostatnia zmiana: 2016-02-09, 16:42)
Tak btw. teraz jak gram to zauważyłem. Na zrzucie słabo widać, ale to jest poziom 18 a nie 10 xD

Wszystkich orków wybiłem bez żadnych problemów, wyciągasz ich pojedynczo i nie stanowią problemów. Najgorsze są zwierzęta typu cieniostwory, ogary czy brzytwy.

Szamanów było ciężko bo zabijali mnie na jedną kulę ognia. Mikstura szybkości, zabiłem pierwszego. Schowałem się szybko za drugim i go biłem, a on zbierał kule rzucane przez trzeciego szamana. Potem schować się za tym słupem przy którym się modlą i pozostałą dwójkę już bez problemu.

Co do atrybutów, to uczyłem się siły tak długo jak nie osiągnąłem 55 i nauczanie wymagało już 15 punktów. Wtedy też zjadłem 11 tych owoców dających siłę, przeczytałem tabliczkę, użyłem kryształu, wypiłem mikstury, pouczyłem się u NPC'ów za free i zabiłem boss'ów. Uzyskałbym więcej siły, ale na początku gry nauczyłem się od Horacego 5 siły niepotrzebnie bo nie wiedziałem, że im więcej siły tym więcej trzeba wydać umiejętności.

Cała reszta statystyk również z roślin i innych ulepszaczy.

Co do czasu to trochę długo, nie wiem dokładnie ile, ale będzie kilkadziesiąt godzin :p
 

gothic1210
  • Gość
Skoro to 18 lvl to wszystko ok. Szkoda, że zjadłeś, po nauce alchemii by ci się to zwróciło bardziej, ale i tak kozak jak na 1r :D
Czas możesz sprawdzić przy wczytywani save'a. W menu.
 

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
30 punktów nauki na alchemię, książkę miałem. Jedna mikstura to 2 siły. Z 11 roślinek 22 siły. Czyli zaoszczędziłem 11 siły. 11 siły kosztowało mnie 22 punkty umiejętności. No raczej się nie opłaca :P
 

gothic1210
  • Gość
Miksy z alchemii dają 3 pkt.
 

tldr

tldr

Użytkownicy
posty715
Propsy117
Profesjabrak
  • Użytkownicy

tldr

Osiągnięcia graczy.
#7 2016-02-10, 15:57(Ostatnia zmiana: 2016-02-10, 16:16)


Grałem ścieżką: Kopacz -> Cień -> Mag Ognia -> Mag Wody -> Nekromanta

End game przed walką ze Śniącym :P Po zabiciu Cor Kaloma wpadł 28 lvl.

Olałem alchemię i zrobiłem duży błąd na początku gry. W jakimś dialogu było że kostury wymagają siły a nie many to pakowałem w siłkę. Ale co tam, od momentu zdobycia amuletu lukora i regeneracji many zostało dobić magiczne kręgi. Generalnie grało się lajtowo.
 

Bot

Bot

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cholera, nie ten temat... Przepraszam. xd
 

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Też się pochwalę jeśli można xD A więc tak:

Screen wykonany ledwo co po wybiciu Miasta Orków (ta pierwsza część) jest to pierwszy rozdział, PN wypakowane w siłę broń dwuręczną oraz umiejętności typu skórowanie... Czas grania to 16h wykonane wszystkie z możliwych Questów, wybite prawie wszystko oprócz wieży Xardasa,górnej części miasta orków i miejsc z kamieniami (poźniej je wybije ale na pewno w I rozdziale)...
Jeżeli kogoś to ciekawi odbijanie miasta to była Katorga XD Co chwilę wywalało grę ponieważ używałem czasowych eliksirów... Ale jak widać udało się :) Dodatkowo ubity Troll z kanionu i wszyscy szkodnicy pobici...
Jak widać jest możliwe osiągnięcie takiego czegoś bez kodów xD
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zmniejszyłeś Trolla z kanionu czy go biłeś normalnie?

Bo ja go biłem chyba z 10 minut xD

A co do broni dwuręcznej to polecam pobić Lee. Posiada najlepszą broń dwuręczną w grze i spokojnie da się w I rozdziale zdobyć dość siły, żeby go założyć.

Sam jestem zawiedziony orężem jednoręcznym, bo nie zostały dodane jakoś specjalnie lepsze bronie od tych z Gothica 1, a najlepsza broń czyli miecz blizny jest nie do zdobycia...

Post połączony: 2016-02-11, 19:36
Metoda na pobicie Lee.

Śpisz do nocy, żeby Orik (czy jak on tam ma) wyszedł z pomieszczenia. Stajesz w takiej odległości od Lee, że jak wyciągniesz broń i zostaniesz ostrzeżony kilka razy, to Lee wyciągnie łuk i zacznie strzelać. Wtedy podbiegasz i na spokojnie go bijesz. Broń dwuręczna jest twoja :)

Post połączony: 2016-02-11, 19:38
Swoją drogą, ja nie używałem żadnych eliksirów czasowych :P
 

gothic1210
  • Gość
Przeszedł ktoś tego moda Bandytą? Był ktoś w Opuszczonej Kopalni? :ok:
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Byłem jestem zaraz po. Po wyjściu nie odpaliła rozmowa z Doylem + (wszyscy mówili że odkopano tam jakiś grobowiec ale nic nie znalazłem tylko maga i 2 królowe pełzaczy). Mam nadzieję że ruszy później, ale miałem wcześniej buga ze zniknięciem riordiana i nefariusa zniknęli w 3 rozdziale w 4 też ich nie było więc przyzwałem kodami nie wiem czy to nie zafałszowało problemu z doylem + Gdy idziemy do kopalni spotykamy grupę uciekinierów kruka i oni mają bardzo mało hp i ginie połowa od tych strażników co obok nich stoją a są do siebie agresywnie nastawieni
 

gothic1210
  • Gość
Ale przyjąłeś zlecenie od Quentina żeby się wybrać do kopalni?
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, zebrałem Chrisa i Rockiego, razem poszliśmy do kopalni wtedy Doyle powiedział że nie wchodzi bo przeklęta. Wszedłem do kopalni zabiłem co się dało. Usunołem Nekromantę, zabrałem jego ząb (po co on jest ;p) wyszedłem i żadnej opcji u Doyla, nic też nie zagaduje. Próbowałem go pobić, wchodzić do kopalni i z niej wychodzić nic. Ale tak jak napisałem to może być wina tego że przyzwałem tych magów wody kodem. Wczoraj skoczyłem do 5 rozdziału sprawdzę czy teraz dialog zaskoczy.
 

diferoent

diferoent

Użytkownicy
posty30
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie ma to związku z przyzwaniem. Ja nikogo nie przyzwałem. Strażnicy zabili mi tylko Dextera. Normalnie rozmawiałem z Cronosem i dostałem zadanie. Poszedłem z 3 bandytami pod kopalnię. Zostali przed. Zabiłem nieumarłych i demona co są przed kopalnią oraz wyczyściłem wszystko w kopalni. Zrobiłem zadanie z Cronosem i stołem alchemicznym. Wykonałem wszystkie zadania jakie były dostępne i mogłem je zrobić. Nic to nie dało.

Ścieżka u bandytów jest zbuggowana. Quest nie do dokończenia. Fabuła nie rusza dalej, a jedynym sposobem jest chyba wejście do wolnej kopalni na kodach i próba pociągnięcia głównej fabuły z Gothica 1.

Ja sam się wkurzyłem i odinstalowałem grę :D

Swoją drogą. W 4-tym rozdziale, grając dla bandytów, zbuggowani są łowcy orków. Gdy pogadam z jednym z nich to pojawia się jakiś dialog odnośnie opuszczenia ich obozu i zadanie z pomocą temu w zbroi królewskiej, bo niby został w ich poprzednim obozie. Gadam z nim, a on mi dziękuje za pomoc z jakimiś orkami i zadanie wykonane. Problem w tym, że wszyscy normalnie siedzą w tym pierwszym ich obozie i nic się nie zmianiło.
 

gothic1210
  • Gość
Ja sam się wkurzyłem i odinstalowałem grę :D
Chwała ci za to! Ja rzucam modding. Zjebałem sobie  4 lata życia. Aż szkoda...
 

K@T

K@T

Użytkownicy
posty152
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Zjebałem sobie  4 lata życia. Aż szkoda...

Czemu tak uważasz? Zrobiłeś dobry mod. Trzeba go tylko trochę poprawić. nie przejmuj się hejterami.
 

Siekiera

Siekiera

Użytkownicy
posty55
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ja sam się wkurzyłem i odinstalowałem grę :D
Chwała ci za to! Ja rzucam modding. Zjebałem sobie  4 lata życia. Aż szkoda...

To poprawisz/ poprawiłeś to ?  :D Bo bardzo chciałem grać bandytą  :lol2:
 

oboe

oboe

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy

oboe

Osiągnięcia graczy.
#19 2016-03-22, 18:49(Ostatnia zmiana: 2016-03-22, 19:00)
Siema
Chciałbym się pochwalić moimi statami na koniec gry. Jest to przed samym ubiciem ostatniego serca w świątyni śniącego.
Grałem drogą kret->szkodnik->najemnik. Łączny czas gry na tym sejwie to 39h 34min. Jak chcecie to mogę odpowiedzieć na pytania odnośnie mojej gry lub mogę wstawić inne screeny.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry