Co najlepiej pod modding story 726 5

O temacie

Autor Serwatus

Zaczęty 1.02.2016 roku

Wyświetleń 726

Odpowiedzi 5

Serwatus

Serwatus

Labirynt
posty11
Propsy4
ProfesjaScenarzysta
  • Labirynt
Cześć.

Od jakiegoś czasu przymierzam się by zebrać jak najwięcej doświadczenia w dziedzinie storywritingu typowo pod gry. Chciałbym się zapytać, czy znacie może jakieś nowsze tytuły gier, do których udostępniono narzędzia, dzięki którym łatwo i szybko można zrobić proste mody skoncentrowane na wyeksponowaniu takich umiejętności? Wiecie - rozbudowane dialogi, opisy, klimatyczna historia, a wszystko to na paru obszarach (w rozumieniu np nwn) lub niewielkim terenie (tu już do gothica), koncentracja wyłącznie na zbudowaniu zajebistego klimatu i niebanalnych postaci w grze, modele, grafiki i level design wymagające tylko i wyłącznie przeklikania (najlepiej prostego i intuicyjnego). Tak aby prosty mod na 1-2h gry max skupiony właśnie na rozwiązywaniu jednego, rozbudowanego questa mogła zrobić osoba, której zależy niemal wyłącznie na pisaniu story (z racji "wyszkolenia" programistycznego skryptowanie mnie nie odpycha)

Te warunki idealnie spełnia aurora do nwn1, tylko że tu już jest bardzo niewielki feedback po polsku, a w angielskim (jeszcze) nie czuję się na tyle mocny, bo tworzyć mody, w których tekst ma być najmocniejszą stroną. Więc pytanie w sumie o nie tyle najnowsze gierki, ale takie, do których jak się coś stworzy, to można liczyć na jakąś odpowiedź zwrotną od rodaków :)
 

Sawik

Sawik

Quest Pack Team
Rebel
posty4702
Propsy3047
ProfesjaNierób
  • Quest Pack Team
  • Rebel
Wiedźmin.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3685
Propsy996
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ja polecam jednak nwn1. Skrypty sa bardzo proste i bardzo szybko ogarnac mozna.
 

Dark

Dark

SoulFire
posty1055
Propsy2019
Profesjabrak
  • SoulFire
Wiedźmin 2
http://www.youtube.com/watch?v=DbkVNLLub54

Serwatus

Serwatus

Labirynt
posty11
Propsy4
ProfesjaScenarzysta
  • Labirynt
Dzięki :) A ktoś coś do W2 modował może? Zna próg wejścia? Bo myślę, że kryterium "dobre, bo polskie" i fakt, że nie za stare i ktoś w to by zagrał są spełnione. Ale trochę mnie niepokoi czy właśnie za dużo czasu bym spędził ustawiając całą otoczkę naokoło story.
 

Dark

Dark

SoulFire
posty1055
Propsy2019
Profesjabrak
  • SoulFire
Próg wejścia jest wręcz zerowy. Masz genialny tutorial jak pracować w REDTools, a edytor ma narzędzia do modelowania terenu i tworzenia miast jak w The Sims
Ewentualnie jesli nie chcesz tracić na to czasu to dołącz do jakiegoś profesjonalnego teamu modderskiego i wspomóż go - a pisząc dla kogoś przejdziesz najlepszy trening


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry