[GMP] Aderthad RP, czyli RolePlay w świecie Gothica. (START 05.08 W ŚRODĘ O 18!) 49009 93

O temacie

Autor Adasze

Zaczęty 24.07.2015 roku

Wyświetleń 49009

Odpowiedzi 93

Garret

Garret

Użytkownicy
posty143
Propsy32
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wyjaśni ktoś jak się gra w takie tryb w ogole? (rozumiem ze ma to cos wspolnego z papierowymi rpgami).
 

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
wbijam,obczajam.
Zapowiada sie swietny serw do G2 zobaczymy jak to jest w praniu ;p 
Do zobaczenia w grze
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Adasze

Adasze

Użytkownicy
posty19
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Garretcie. Grałeś kiedyś w SAMP'a? Zapewne jak porównam SAMP'a do GMP zostane tutaj zjechany... No bo różni się to poziomem rozgrywki i "mocą" skryptu. Jest to taki sam rodzaj rozgrywki. RolePlay to ogólnikowo mówiąc odwzorowanie życia panującego w realiach uniwersum. Grając na Aderthazie możesz zostać mieszczuchem, kowalem, szlachcicem czy bandytą. Siedzimy na mapie Khorinis, choć bardzo zmodyfikowanej (wielkie bagna dodane, klasztor druidów, dodana forteca itd.) Gracze wcielają się w postacie i tworzą tętniący życiem świat. Zapraszam na forum, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć kilka SS'ów, masę poradników i ogólnikowo zobaczyć z czym to się je.
 

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
wbiłem i wyszedłem.
Nie wiadomo o co chodzi respi mnie pod karczmą.
Nie wiadomo jak z kims gadac i czy wgl sie da.
Zabija mnie scierwojad który mnie zabija,respie sie w miescie z którego nie da sie wyjsc.
W pisuje /pomoc ale nic nie ma tu takiego ważnego tylko chat,grzyby,kucie i to wszystko
człowiek wbija i nie wie o co chodzi,co do czego a i nie ma nawet w grze zadnego wyjaśnienia co i jak na początek
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Adasze

Adasze

Użytkownicy
posty19
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Siewka przeczytaj opis - Trwają pracę nad nową edycją, napisane to jest przy ściągnięciu launchera, tutaj, i w opisie serwera.
Pomoc jest w dziale "Poradniki" na forum.
A żeby stworzyć postać, gdy już wejdziesz otwierasz chat "t" i wpisujesz /logowanie <Nazwa postaci> <hasło>
 

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
Siewka przeczytaj opis - Trwają pracę nad nową edycją, napisane to jest przy ściągnięciu launchera, tutaj, i w opisie serwera.
Pomoc jest w dziale "Poradniki" na forum.
A żeby stworzyć postać, gdy już wejdziesz otwierasz chat "t" i wpisujesz /logowanie <Nazwa postaci> <hasło>
to trzeba było dać to w zapowiedziach skoro prace trawają a nie w ukonczonych.
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Adasze

Adasze

Użytkownicy
posty19
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
ALe sam serwer już przeszedł 2 edycje, projekt jest ukończony. Po prostu za kilka dni będzie jego nowa odsłona.
 

Pelon

Pelon

Użytkownicy
Jego Magnificencja
posty47
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Jego Magnificencja
Jaki to jet system handlu ? Czyli np jestem kopaczem i zarabiqm 10 sztuk zlota na dzien czy to co zabije. Tylko moje.
Np. Ja bym zrob8l tak ; pracujesz i masz pasek energii i im wiecej energii tym szybciejj wykonasz prace regeneruje sie ona jak cos zjesz taki system glodu. Czyli pracujesz i zaraboasz a misisz jeszcze kupić żarcie z. Zarobionego hajsu . Taki lepszy rpg i npc bylby : dowódca drwali i daje ci narzedziq do pracy np kilof i nawalasz 20 razy i od ilosci energii salwy ile ci wypadnie np kruwzcu zlota.
I iotem odbierając dniowke oddajesz kilof i ileś sztuk kruszcu.
Problem byłby tu se zerver nie wytrzymq zapisu wszystkich miejsc wyloowqnia i ew graczy.
Piszcie czy tak jest qlbo czy wytrzyma to silnik g2 mmo.
 
Chce być ninja ;D

Adasze

Adasze

Użytkownicy
posty19
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
System handlu... Po pierwsze posiadamy 100% zapis EQ i uprawnień. System handlu łączy się ze systemem craftingu. To wszystko opiera się na systemie uprawnień. Każde uprawnienie daje coś innego. Przykłady? Uprawnienie myślwego: Jak zabijesz zwierzę zyskujesz skórę i więcej mięsa (zapomniałem dodać, że na serwerze jest system głodu)
Uprawnienie płatnerza: Możesz tworzyć porządne zbroje.
Uprawnienie krawca: Możesz szyć ubrania i skórzane pancerze.
Uprawnienie kucharza: Możesz gotować skomplikowane potrawy..
Tego jest naprawdę dużo nie będę tutaj się rozpisywał. I jak to działa w praktyce? Myśliwy sprzedaje skóry płatnerzowi ten robi pancerz i sprzedaje złoto. Górnik przynosi żelazo kowalowi = miecze. A jak dziala wydobycie surowców? Musisz mieć kilof i znaleźć odpowiednią rudę. Wpisujesz komendę /kop i wtedy rozpoczyna się animacja kopania. Co jakiś czas wyskakuje komunikat czy znajdujesz coś czy nie. Jest to czasochłonne prawda. Ale nie biegają wszyscy w najlepszych zbrojach i uzbrojeni bo zęby w najlepszą broń.
http://aderthad.c0.pl/forum/showthread.php?tid=1838 - Przykładowe podanie o profesję. Trzeba się wykazać, że potrafisz grać rzemieśnika.
 

Pelon

Pelon

Użytkownicy
Jego Magnificencja
posty47
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Jego Magnificencja
Ciekawe zacznę od września teraz nie mam jak tylko 1 rzecz mnie odrzuca. Niekompetentni gracae... koles dzieciak dostanie sie np do klasztoru i będzie sapraszal wszywtkich znajomych ...
Albo stanie sie przywodzą bandutow i bedie toperowal klawiszy steaznikow . Powinna byc wojna totalna... tylko każdy bedzie wiedzial gdzie sa bandyci i możne zrohic 1 najazd i po nich...
a system respienia ?  i te uprawnienia będzie mosnq mieć tylko 1 czy wszystkie ?
 
Chce być ninja ;D

Adasze

Adasze

Użytkownicy
posty19
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Uprawnienie możesz mieć tylko jedno.. Utrudnienie wiem ;3
Tak to jest spory problem ze spraszaniem kolegów.. Ale Administracja (jestem moderatorem, więc zaręczam) Wybraliśmy przez podania naprawdę dobrych, sprawdzonych dowódców. A oni nie spraszają znajomych tylko otwierają podania na członków frakcji oto link, możesz zobaczyć: http://aderthad.c0.pl/forum/showthread.php?tid=1753&pid=14326#pid14326
Dalej... to są tylko podania na ekipę początkową.. Gdy serwer wystartuje wszystko musisz ugadać In Charakter, nie ma podań. Chcesz być strażnikiem? Najpierw musisz znaleść sobie pracę, dom, zostać obywatelem. Potem przechodzisz trening i bach! Możesz nazwać się strażnikiem - jeśli Kapitan Cię przyjmie.
Poza tym jest przydzielony jednen moderator, którego zadaniem jest kontrola gry dowódców. Jeśli wyłapie jakiekolwiek kolesiostwo - będzie źle.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Ciekawe zacznę od września teraz nie mam jak tylko 1 rzecz mnie odrzuca. Niekompetentni gracae... koles dzieciak dostanie sie np do klasztoru i będzie sapraszal wszywtkich znajomych ...
Albo stanie sie przywodzą bandutow i bedie toperowal klawiszy steaznikow . Powinna byc wojna totalna... tylko każdy bedzie wiedzial gdzie sa bandyci i możne zrohic 1 najazd i po nich...
a system respienia ?  i te uprawnienia będzie mosnq mieć tylko 1 czy wszystkie ?
Ty czytasz w ogóle swoje posty? Wszystkie twoje posty zawierają tyle literówek, że każdy kto je czyta łapie się za głowę, by zrozumieć jego treść.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Pelon

Pelon

Użytkownicy
Jego Magnificencja
posty47
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Jego Magnificencja
Oj wybacz kolego pisząc z tel ciężko mi poprawiać autokorekte... tak więc nie zgrywaj bohatera języka polskiego ... wracając do mmo to server będzie postawiony na stale ? i czy ew. Jk grales w Csa to będzie taka możliwość uzywania mikrofonu w poblizu innych gracay ? Takie może urosmaicejie nis denne 3 animację gestykulacji i pisania na chacie ?
 
Chce być ninja ;D

Farias

Farias

Użytkownicy
Pachołek z przerostem ambicji
posty9
Propsy2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Pachołek z przerostem ambicji
Adasze bardzo ładnie, bardzo ładnie. Wujek Revix jest z ciebie dumny. To ja ci pomogę tu z ogarnianiem pytań.

Pelon, my mamy od tego TS.
 
Memento Moras

Adasze

Adasze

Użytkownicy
posty19
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dziękuje Fariasku. Mamy TS'a jak powiedział Farias, ale do pogaduszek. Cała gra opiera się na czacie, tak jak w przykładowo w papierowym RPG. A serwer będzie stawiany na stałe, być może za miesiąc bądź dwa będzie zmiana fabuły i mapy.
 

Remix

Remix

Użytkownicy
Murzyn Internetów :O
posty291
Propsy41
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Murzyn Internetów :O
Remix jakby rzeczywiście, było tak jak mówisz, to było by mnóstwo serwer MMORPG a nie same RP z tym samym GM -.-

Cóż, ludzi przytłacza natłok czasu który trzeba poświęcić na stworzenie MMORPG oraz koszta (nie oszukujmy się, by dobre mmorpg chodziło płynnie, potrzebujemy dobrego VPS'a, nie takiego za 20 zł). Jedyną trudną rzeczą mogłoby być zaplanowanie projektu GM do MMORPG, poza tym usuwanie bugów. Reszta to pikuś :) Dlatego mamy tyle prostych serwerów RP i tak mało MMORPG mrdragothic ;)
 
https://www.youtube.com/watch?v=TNdy0ea6gc4

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Bo MMORPG to gówno dlatego jest tego mało. @Farias ty tutaj? :trollface:
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Oj wybacz kolego pisząc z tel ciężko mi poprawiać autokorekte... tak więc nie zgrywaj bohatera języka polskiego
No bo przecież tylko najlepsi umieją przeczytać post przed jego wysłaniem :facepalm:
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Pelon

Pelon

Użytkownicy
Jego Magnificencja
posty47
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Jego Magnificencja
Ts to ts masz kanał i wwsyscy siedzą nawet na odległej mapie ... a nie w okolicy 10 m od parafii .
 
Chce być ninja ;D

Farias

Farias

Użytkownicy
Pachołek z przerostem ambicji
posty9
Propsy2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Pachołek z przerostem ambicji
No i ja nie widzę problemu.
 
Memento Moras


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry