Nowy sprzęt 5076 21

O temacie

Autor ExedusHQ

Zaczęty 5.07.2015 roku

Wyświetleń 5076

Odpowiedzi 21

ExedusHQ

ExedusHQ

Użytkownicy
posty191
Propsy39
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Halo, halo!

Sprawa polega na tym, że mój komputer nadaje się tylko do wymiany, za dużo RAM i dobrej grafiki również nie ma.Obecny budżet finansowy nie pozwala mi chwilowo na zakup jakieś bardzo dobrego komputera ale znalazłem dla siebie całkiem niezły.Cena jest w porządku, parametry także ale tu nasuwa się pytanie.Czy procesor AMD Athlon (tm)II X2250 3.OOGHz jest w miarę dobry, do gier głównie?Pytam was bo sam niewiele wiem a okazja jest dobra.
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Lepiej może dozbieraj więcej funduszy zamiast robić dość powszechny błąd i kupować na szybko.
 Wygodniej by było jakbyś podał wszystkie parametry tego co chcesz kupić złożyć whatever.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

ExedusHQ

ExedusHQ

Użytkownicy
posty191
Propsy39
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Tu masz wszystko: http://olx.pl/oferta/komputer-stacjonarny-CID99-ID8I37B.html#a19b5a231e 
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
nie, ten komputer jest przetragiczny
nie nadaje się absolutnie do niczego, a na pewno nie do gier. nie ma nawet karty graficznej, jedzie na integrze z płyty głównej.
 

ExedusHQ

ExedusHQ

Użytkownicy
posty191
Propsy39
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Skoro tam się mają sprawy to może inaczej: czy jest jakaś szansa aby kupić w miarę dobry komputer, do gier, za podobną cenę?Jak nie to najwyżej uzbieram jeszcze trochę. :F
 

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Hmm... pomyślmy.
- Procesor: Intel Pentium G3250 (3,2 GHz, 2 rdzenie/ wątki, BOX) - ok. 235 zł
- Grafika: Sapphire R7 250 X, 1 GB GDDR5 - ok. 400 zł
- Płyta Główna: MSI H81M-P33 (mATX, H81, S-1150) - ok. 170 zł
- RAM: Kingston HyperX Fury DDR3 (1 x 4GB, 1600 MHz, CL9) - ok. 134 zł
- Zasilacz: Be Quiet! System Power 7 300 W - ok. 138 zł
- Obudowa: I-BOX Force 1804 - sprawdź w porównywarce cenę :)

PS: Zakładam, że masz napęd DVD oraz dysk HDD/SSD.

Wychodzi trochę ponad twój budżet, ale taki pecet jest tak naprawdę o wydajności nowych konsol (PS4, XONE).

2PS: Oczywiście poczciwy Wiechu 3 nie pójdzie na takiej konfig. :D

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
- Grafika: Sapphire R7 250 X, 1 GB GDDR5 - ok. 400 zł
Używany GTX 660 - 400-500 zł
Cytuj
- Zasilacz: Be Quiet! System Power 7 300 W - ok. 138 zł
Antec VP 500 (82% sprawności) - nowy ok. 160 zł
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

ExedusHQ

ExedusHQ

Użytkownicy
posty191
Propsy39
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Możecie mnie zbić za to, że się nie znam ale zapytam.Mógłbym na sam początek kupić RAM, Grafikę i Procesor a resztę dopiero potem, czy Płyta Główna i zasilacz też będą bardzo konieczne?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
płyta głowna będzie  Ci raczej bardzo potrzebna, bo musisz mieć do czego podłączyć grafę i procka.

Poprawcie jak się mylę.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Jeżeli nie zamierzasz z tego od razu składać komputera, to przecież nie ma znaczenia. Bez płyty głównej nigdzie nie umieścisz pozostałych podzespołów, a zasilacz jest bardzo ważnym elementem komputera. Bez przyzwoitego zasilacza, stanowczo odradzam granie na gamingowych kartach.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Nowy sprzęt
#10 2015-07-05, 23:46(Ostatnia zmiana: 2015-07-06, 00:02)
Jeśli Twój obecny komputer jest tak gówniany że ten dwurdzeniowy athlon go przebija, zostawianie jakichkolwiek części z niego nie ma żadnego sensu. Ram nie będzie pasował, płyta nie będzie pasowała, karta graficzna pewnie pamięta komunizm a zasilacz podłączony do nowoczesnego sprzętu wysadzi to wszystko w powietrze. Stary dysk również będzie makabrycznie spowalniał resztę sprzętu.

Dozbieraj i kup coś nowego. Wspomniany wcześniej g3258 kosztuje grosze, kręci się jak marzenie a jednocześnie pozwoli na upgrade w przyszłości. I ruszy Wieśka 3.
Problemem będzie dobra budżetowa płyta główna która pozwoli go kręcić, ale to i tak inwestycja w przyszłość. Z takim ~1000-1200 złotych kupując mały dysk i starszą (ale dobrą!), używaną kartę graficzną można już złożyć porządny pecet.

@down
Znaczy jasne, znajdzie się, miałem na myśli że to problem jeśli chcemy złożyć całą skrzynkę za 750 zł. Właściwie najdroższa część zestawu.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Problemem będzie dobra budżetowa płyta główna która pozwoli go kręcić.
MSI B85M-E45 - 4 sloty na RAM, spokojnie podkręci się na niej do 4,5 GHz. Cena ok. 250 zł.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Co do grafiki: Chodzą słuchy, że niedługo Nividia wypuści nowe karty graficzne w przystępnej cenie (GTX 950, 950 Ti). Przecieki wskazują na to, że nowy układ będzie delikatnie okrojoną wersją chipu z GTX 960. Różnice wydajności mają dzięki temu wynosić maksymalnie 25%.
Za kilka tygodni dowiemy się więcej na ich temat.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Poza bardzo niskim TDP nie widzę sensu w kupnie tej karty. Kierując się wydajnością i niską ceną, kupiłbym używaną kartę.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
No wiesz, ale w porównaniu do nieużywanego GTX-a 960 to cena będzie o wiele niższa (poprawka: ma być). :D

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Pożyjemy, zobaczymy. Wielu narzekało na 960, a jak się okazało, nie jest ona złą kartą.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Nie mówię, że jest zła (uważam wręcz odwrotnie), ale po prostu cena nieużywanej w porównaniu do "nadchodzącego"  GTX-a 950, 950 Ti jest większa.

gothic1210
  • Gość
Co do grafiki: Chodzą słuchy, że niedługo Nividia wypuści nowe karty graficzne w przystępnej cenie (GTX 950, 950 Ti). Przecieki wskazują na to, że nowy układ będzie delikatnie okrojoną wersją chipu z GTX 960. Różnice wydajności mają dzięki temu wynosić maksymalnie 25%.
Za kilka tygodni dowiemy się więcej na ich temat.
Nie trzeba być specem, żeby wiedzieć, że ceny tych kart znając nasze realia uplasują się na poziomie 550-600 zł. To za dużo jak na budżetowy komputer. Celowałbym w używaną HD 7850 http://allegro.pl/gigabyte-hd-7850-oc-1-gb-ddr5-gwarancja-krakow-i5503106200.html do tego Pentiuma. Niektórzy mogą powiedzieć, że nawet na wyrost, ale IMO dobry wybór za sensowną cenę.
 

K@T

K@T

Użytkownicy
posty152
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Taki komputer?
APU A10 7850k FM2 3,7GHz Dobry procek z wbudowaną grafika. Można zagrać w niejedno np Grid 2, czy Battlefield 4 na medium, a cena zestawu ok 700 złotych.
 

gothic1210
  • Gość
O ile kupisz szybkie i dwukanałowe pamięci, które tanie nie są. Mam APU, więc wiem coś o tym. Niby dwa lata na tej integrze latałem, tragedii nie ma jednak dupy też nie urywa. Sam proc z wiedźminem radzi sobie dobrze, ale potrzebuje wsparcia w postaci zewnętrznego GPU.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry