[G½] Gothic DirectX 11 #1 548545 989

O temacie

Autor Splash

Zaczęty 4.09.2014 roku

Wyświetleń 548545

Odpowiedzi 989

okociskoko

okociskoko

Użytkownicy
Screenshooter Recovery Team
posty29
Propsy16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Screenshooter Recovery Team
Czyli nie ściągać w ogóle żadnych map i pozostawić folder DX11 replacements pusty? Tylko jak wtedy z teselacją? Czy nie jest ona uzależniona właśnie od tych plików? Czyli wychodzi na to, że mam ściągnąć samego DX11 i L'Hivera, nie ściągać żadnych normalmaps ani vurtsa i pozostawić folder replacements pusty?
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Nie, ściągasz normalmapy do L'Hivera :pokerface:

 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

okociskoko

okociskoko

Użytkownicy
Screenshooter Recovery Team
posty29
Propsy16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Screenshooter Recovery Team
Niezły zonk teraz poczułem... Czyli jak krowie na rowie - pakuje do folderu replacements tekstury original game i podmieniam je tymi z L'Hiever Edition oraz ściągam ten cały mod i go wkładam do folderu z grą, czy tylko ściągam to co w linku u góry, pakuję do folderu replacements, niczego więcej nie ściągam i finisz? Nakieruj mnie dokładnie żebym czegoś znowu nie odstawił  :P
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
To czy wgrasz jako pierwszy DX11 czy L'Hiver nie ma znaczenia. Jak już wkleiłeś poprawnie DX11 i chcesz wgrać/masz L'Hivera, ściągasz normalmapy do L'Hivera; wypakowujesz je i wklejasz do folderu replacements.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
A ja bym chciał wiedzieć, czemu temat z taką modyfikacją nie jest przyklejony. Jest traktowany tak jak jakaś "zemsta wrzoda".
Bo to tylko mod. Jeżeli chcesz go czcić w domu i ustawiłeś mu kapliczkę, to ok, ale inni mogą go mieć tam gdzie słoneczko nie dochodzi.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Szulwik

Szulwik

Użytkownicy
posty781
Propsy92
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
A ja bym chciał wiedzieć, czemu temat z taką modyfikacją nie jest przyklejony. Jest traktowany tak jak jakaś "zemsta wrzoda".
Bo to tylko mod. Jeżeli chcesz go czcić w domu i ustawiłeś mu kapliczkę, to ok, ale inni mogą go mieć tam gdzie słoneczko nie dochodzi.

Nie, aż tak bardzo za nim nie przepadam. Miałem na myśli, czemu nie jest w jednym szeregu z returnem, globalem i innymi. W końcu modyfikacja która aż tak bardzo poprawia grafikę, no to jednak nie powinna być "tylko modem" lecz "aż modem. Ten mod zasługuje na miejsce w "działach podrzędnych".
 

okociskoko

okociskoko

Użytkownicy
Screenshooter Recovery Team
posty29
Propsy16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Screenshooter Recovery Team
Dzięki Splash! Działa :) !
 

Joshin

Joshin

Użytkownicy
posty55
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czym się podniecasz? To wygląda co najwyżej poprawnie.
Jak zobaczyłem "particle" to oczekiwałem, że cząsteczki ognia będą liczone, a nie animowana tekstura (żeby jeszcze przy rzucaniu ognistej burzy nie było przerw...). Tak samo po przywołaniu demona, tam powinny być cząsteczki ognia/dymu/iskier. Obecnie nie ma specjalnego obciążenia CPU, a mamy przecież duuużo rdzeni do spożytkowania.

Uprzedzając, to znam znaczenie słowa "distortion" i stwierdzam, że "particle" pasuje tutaj jak pięść do nosa.

tak wiec na co czekasz? dorwij sie do bytecodu gothica i zaimplementuj tam wielowatkowosc i spraw zeby gothic liczyl takie rzeczy tak jak to ma miejsce we wspolczesnych produkcjach wykorzystujac 100% gpu i wszystkie rdzenie cpu :)
 

Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ale tu nie chodzi o zEngine, tylko ten drugi silnik graficzny-nakładka Degenerated'a. :facepalm: Jeśli uważasz, że Degenerated działa na silniku graficznym Gothica, a nie na własnym, to ...  :lol2:
Wszystko, co liczy Gothic dla siebie, domyślnie, może nadal siedzieć na jednym wątku, to nie jest obecnie problemem.
 

Joshin

Joshin

Użytkownicy
posty55
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
no wlasnie, nakladka GRAFICZNA :) po co obciazac cpu rzeczami ktore moze o wiele szybciej obliczyc gpu i to wlasnie robi? :) a co do liczenia czasteczek jak ogien to sie nie wypowiem, bo nie jestem pewny czy te funkcje sa niezalezne od zEngine, jezeli tak to mozna Dege napisac o tym, na pewno jakos sie do tego odniesie :)
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
To poprawienie efektow czarow, jest prawie niezauwazalne, slaby efekt :/
 

Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
po co obciazac cpu rzeczami ktore moze o wiele szybciej obliczyc gpu i to wlasnie robi?

 :facepalm:  :ayfkm:

Może dlatego, że obecnie narzut na GPU jest bardzo duży, a CPU nie ma co robić?  :hmmm:
W kolejne są do dodania źródła światła rzucające dynamiczne cienie, co dodatkowo obciąży GPU. Jak w przyszłości będzie działało MSAA (a nie półśrodek SMAA), to kolejne obciążenie dla GPU. Jeszcze inne duperele dojdą, których zapewne wstyd będzie nie odpalić, skoro jest taka możliwość.  :lol:
A cząsteczki można liczyć bez problemu na CPU.
 

Joshin

Joshin

Użytkownicy
posty55
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Joshin

Gothic DirectX 11
#572 2015-04-21, 20:18(Ostatnia zmiana: 2015-04-21, 20:47)
ciezko sie nie zgodzic ze bylo by to bardzo optymalne, jednak nie jestem pewien czy CPU na serio moze takie cos szybciej obliczyc niz shadery GPU :) napisalem do degenerata czy planuje implementacje obliczen na CPU, zobaczymy co odpowie.

Co do dynamicznych cieni rzucanych przez zrodla swiatla to mam nadzieje ze zostanie to szybko dodane, bo jest to dosyc upierdliwy glitch graficzny kiedy swiatlo przenika przez sciany :P

EDIT

Cytat: Degenerated
particles are fully CPU computed...

Cytat: Degenerated
in fact, it's the CPU-load that is slowing things down quite a bit

szybko odpowiedzial
 

gothic1210
  • Gość
To poprawienie efektow czarow, jest prawie niezauwazalne, slaby efekt :/

:|
 

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Jeśli ktoś nie widzi efektu to radzę pójść do okulisty bo chyba trza być ślepym xd

Z cząsteczkami jest taki problem że jest to symulacja/trza je liczyć w czasie rzeczywistym, w najnowszych grach takie rzeczy robi phsyx - dlatego musi to robić na cpu żeby działało to na amd.
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Ok, przesadziłem z tym ''prawie niezauważalne'' :F , ale patrząc na inne efekty, to słabo wypada. Dla mnie różnica nie jest jakaś duża, w porównaniu do shaderów choćby, albo cieni.  :ayfkm:
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Dla mnie różnica nie jest jakaś duża, w porównaniu do shaderów choćby, albo cieni.  :ayfkm:
bo
Cytuj
Z cząsteczkami jest taki problem że jest to symulacja/trza je liczyć w czasie rzeczywistym, w najnowszych grach takie rzeczy robi phsyx
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

gothic1210
  • Gość
Mnie się efekt bardzo podoba i jest zauważalny. Szczególnie dobrze widoczne jest to nad ogniskami. Standard w dzisiejszych grach i dobrze, że autor modyfikacji to dodał. 
 

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Mnie się efekt bardzo podoba i jest zauważalny. Szczególnie dobrze widoczne jest to nad ogniskami. Standard w dzisiejszych grach i dobrze, że autor modyfikacji to dodał.

Dokładnie, mocno przypomina to efekty z np Gothica 3(po którymś tam patchu 1.6 albo 1.7), też to się nie rzucało w oczy ale było dosyć przyjemne i takie powinno być.
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry