[Skyrim] Gildia Wojowników a'la Morrowind 3374 3

O temacie

Autor Gorithow

Zaczęty 11.08.2014 roku

Wyświetleń 3374

Odpowiedzi 3

Gorithow

Gorithow

Użytkownicy
posty3
Propsy3
  • Użytkownicy
Witam

Zacznę od tego, że jestem miłośnikiem systemu gildii z Morrowinda, gdzie nasza kariera w danej organizacji była jasno opisana przez naszą rangę, oraz wymagane umiejętności potrzebne do zdobycia następnej rangi. Co więcej był tam również ukryty system reputacji w danej gildii, co było drugim czynnikiem wpływającym na nasz awans. Same gildie były mniej honorowe od tych znanych z TES V i wiele zadań, które otrzymywaliśmy opierało się na sabotażu działań konkurencyjnej organizacji. Kolejnym różnicą w stosunku do Skyrima było to, że gildie miały wiele siedzib, w różnych miastach. Właśnie tego typu gildie zamierzam dodać do Skyrima :)

Mój projekt w założeniu będzie dużym modem gildyjnym o nazwie GuildsMod. Dwie organizacje, które na pewno będę chciał umieścić w modyfikacji to Gildia Wojowników i Gildia Magów. Fabularnie w poprzednich częściach zawsze było mówione, że gildie te działają na terenie całego Tamriel, więc nie widzę powodu dla którego miało by ich zabraknąć w Skyrimie. Oczywiście podarujemy sobie siedzibę Gildii Wojowników w Białej Grani i Gildii Magów w Zimowej Twierdzy, jednak bez wątpienia pojawią się zadania, których celem będzie sabotowanie (a może nawet wybicie, lub podporządkowanie sobie?) Towarzyszy i Akademii. Jeśli te dwie gildie ukończę sprawnie będę myślał nad innymi organizacjami. Być może kapłani Kultu Tamriel? A może Wy mi coś podpowiecie? Jeśli modowanie będzie mnie kręcić tak długo, że zdążę i uda się zebrać jakąś większą ekipę do pomocy w projekcie to stworzymy również nowe, młode, typowo cesarskie miasto gdzie działalność gildii będzie miała duże znaczenie w życiu miasta.

Ze spraw technicznych dodam, że do działania moda, będzie potrzebny SKSE.

To tyle ogólnie o planach, ale zacząć zamierzam od Gildii Wojowników. Dokładniej - od jej pierwszej siedziby, którą umieściłem w Markarth. Jak na razie gotowe są pierwsze skrypty (odpowiedzialne za okno gildii) i budynek gildii. Zdjęcia:


Okno gildii. Dostępne pod klawiszem "G". Nazwy rang pochodzą z gry Morrowind. Wymagania rosną o pięć poziomów z każdą kolejną rangą.

Siedziba w Markarth. Sztandar dobrze znany graczom Obliviona, a tabliczka przy drzwiach graczom Morrowinda. Nie wykluczam, że zostanie stworzony nowy budynek, jednak ten "ujdzie". Nie wygląda na duży, jednak w środku zamierzam utworzyć pokaźną piwnice.

To jest jedno z pierwszych miejsc w sieci, gdzie dzielę się moim pomysłem i do tej pory pracowałem sam. Jeśli dalej tak będzie to mod na pewno powstanie, jednak czas oczekiwania na niego będzie długi. Dlatego szukam osób chętnych do pomocy. Sam jestem głównie programistą i zarządcą projektu. Dobrze sobie radzę również z pozostałymi zadaniami, jednak jak już pisałem - chodzi o czas.

Szukam przede wszystkim:
- Aktorów - Osób, które będą chętne podłożyć swój głos pod wojowników i wojowniczki z gildii, oraz prostaczków w potrzebie.
- Twórców Questów i Fabuły - Sam na pewno wymyślę kilka zadań, jednak wiadomo, że wyobraźnia jest ograniczona, a im więcej zadań tym lepiej. Osoby te niekoniecznie muszą się znać na tworzeniu modów. Wystarczy, że podeślą mi ładnie, profesjonalnie rozpisane zadanie, a implementacją w grze zajmę się już ja, lub ktoś inny.

Mile widziani będą również:
- Tłumacze - Przede wszystkim na język angielski. Gdy już modyfikacja będzie gotowa i uda się ją przetłumaczyć na język angielski to zyskamy spory "rynek zbytu". Tłumacze związani z innymi językami również są mile widziani.
- Graficy 3D i 2D - Zawsze dobrze mieć kilka własnych modeli i tekstur :)
- Level Designerzy - Osoby, które potrafią pracować, lub mają chęci nauczyć się pracować z Creation Kit'em. Chodzi o tworzenie różnych lochów, jaskiń i wnętrz budynków.
- i inni Creation Kit Masterzy - Do implementacji zadań i nie tylko!

Liczę na to, że uda się zebrać jakąś fajną ekipę. Gorąco zachęcam do pomocy, ponieważ myślę, że będzie można się sporo nauczyć. Zarówno w kwestii informatycznej, jak i pracy w grupie. No i można zdobyć też ciekawe znajomości. Nie muszę chyba wspominać, że pomoc w tworzeniu modyfikacji będzie się odbywała na zasadzie non-profit, jednak każdy kto zostanie oficjalnym członkiem Team'u będzie wymieniony w twórcach modyfikacji. Gdy zbierze się więcej osób zadbam o jakieś miejsce do wymiany informacji.

Oczywiście mile widziane jest mniej aktywne wsparcie mojego projektu. Pomocne będą wszelkie komentarze, uwagi i sugestie. W poszukiwanych osobach nie wymieniłem programistów. Po prostu nie uważam, żeby potrzebna była imponująca ilość kodu, sam jestem programistą, a "gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść". Jednak gdyby pojawił się jakiś programista znający się na Papyrusie i zainteresowany pomocą w projekcie, również niech się do mnie zgłosi. Nie znajdę dla niego aktywnego zadania, jednak w programowaniu często pojawia się problem, który łatwiej rozwiązać, gdy ma się kogoś do kogo można ten problem podesłać.

Jeśli ktoś chce wspomóc projekt finansowo, choćby małą kwotą udostępniam adres portfela BitCoin: 1GkdDgg3HiJbsiTih71cDnHnnimEjoWpfG

Sponsorzy również zostaną wymienieni w pliku tekstowym rozpowszechnianym razem z modem, podpiszcie się tylko w tytule przelewu. Środki w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane na wykupienie jakiejś fajnej domeny, oraz serwera na stronę internetową i forum dla zespołu tworzącego modyfikacje. W razie uzbierania większej ilości pieniędzy zawsze znajdzie się coś na co będzie można je wydać. Reklamy, modele 3D, a może nawet profesjonalni aktorzy?

Czekam na wasze komentarze!
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Fabularnie w poprzednich częściach zawsze było mówione, że gildie te działają na terenie całego Tamriel, więc nie widzę powodu dla którego miało by ich zabraknąć w Skyrimie.
W Skyrimie jest podane (loadingscreeny), że Gildia Wojowników nie jest obecna w Skyrim i zamiast tego są Towarzysze.
Mi osobiście w grze brakowało Mitycznego Brzasku (choć wiem, że to też niezgodne z lore).
Mogę przetłumaczyć moda - sam już przetłumaczyłem parę za pomocą TESVTranslator (choć głównie na użytek własny, obecnie jedynym tłumaczeniem które mam zamiar opublikować jest Helgen Reborn, nad którym pracuję, przetłumaczyłem 1200 stringów). Moda też mogę przetestować pod względem kompatybilności.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Gorithow

Gorithow

Użytkownicy
posty3
Propsy3
  • Użytkownicy
Widziałem ten ekran ładowania, przestanie być aktualny :)  Jednak wydaję mi się, że w sam świat dosyć ładnie się wkomponuje Gildia Wojowników. Właściwie ekran ładowania nie jest częścią fabuły, a jedynie sprawą mechaniczną. W samym świecie gry nie znalazłem żadnych tego typu informacji, a i w Morrowindzie było powiedziane, że Gildia Wojowników działa na terenie całego Tamriel. Mitycznego Brzasku niestety nie znam, bo w Obliviona zacząłem grać dopiero ostatnio, w związku z rozpoczęciem prac nad modem, jednak jak pisałem - po ukończeniu Gildii Wojowników i (być może) Magów będziemy szukać kolejnych gildii, więc na pewno będą brani pod uwagę ;)

Miło wiedzieć, że jesteś chętny do pomocy Zucklov i na pewno będę się z Tobą kontaktował :)

EDIT: Okej, jednak znam Mityczny Brzask! Gram w Obliviona po angielsku i nie ogarnąłem, że to Ci zabójcy z początku gry ;)
 

Gorithow

Gorithow

Użytkownicy
posty3
Propsy3
  • Użytkownicy
Czas na pierwszą, małą, relację, żebyście wiedzieli, że projekt jest aktywny. Nakręciłem krótki filmik na którym widać górną część siedziby Gildii w Markart, m.in: pierwszego NPC'a, księgę, którą dodałem (Statut Gildii Wojowników), oraz Skrzynie z Zaopatrzeniem (jej zawartość ulegnie pewnie jeszcze zmianie). Nie przejmujcie się brakiem polskich znaków w filmie. Po prostu mam angielską wersję gry, w polskiej wszystkie znaki będą działały.

https://www.youtube....eature=youtu.be

Co do zbierania załogi to zgłosiły się do tej pory do mnie cztery osoby (tłumacze i aktorzy). Dalej będę wdzięczny za każdą deklarację pomocy. Najbardziej, by mnie ucieszyło, gdyby zgłosiła się do mnie jakaś osoba znająca się na Creation Kit'ie. Niekoniecznie do pracy z nami, ale do pomocy w kilku problemach. Często przez to, że jeszcze dobrze nie znam tego narzędzia siedzę nad jakimś problemem cały dzień, a potem okazuje się, że sprawa była banalna. Jest na forum może ktoś komu mógłbym od czasu do czasu zadać kilka pytań? 

PS. Myślę, że pod koniec sierpnia zrobię jakiś publiczny, ładnie się prezentujący "trailer", który może przekona do pomocy kilka osób  
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry