Gdy masz problemy ze Złotymi Wrotami pod Windows 8/8.1 26015 11

O temacie

Autor swordancer

Zaczęty 19.05.2014 roku

Wyświetleń 26015

Odpowiedzi 11

swordancer

swordancer

Użytkownicy
posty11
Propsy4
  • Użytkownicy
Poniższe rozwiązania oczywiście dotyczą ogólnie Gothica 2/NK.

Poniższa łatka w systemach Windows 8/8.1 rozwiązuje problem z nieprawidłowym wyświetlaniem na pełnym ekranie. Sprawdzałem na dwóch komputerach i działa.
http://community.pcgamingwiki.com/files/file/4-gothic-and-gothic-ii-fullscreen-border-fix/


1. Skopiuj Gothic-borderless.sdb do flderu systemowego "Dysk:\Windows\System32\".
2. Uruchom jako Administrator plik "install.bat".
3. Wejdź do folderu System w głównym folderze gry gothic i otwórz plik Gothoic.ini w notatniku.
4. Wyszukaj i zmień "extendedMenu=0" na "extendedMenu=1" po czym nadpisz plik.
5. Uruchom grę i w trybie zgodności z Windows XP jako adminstrator, wybierz odpowiednią rozdzielczość.
6. Uruchom grę ponownie i ciesz się poprawnym wyświetlaniem Githica, bez głupich pasków.

0. Aby odinstalować fix, uruchom plik uninstall.bat jako administrator.

Tutaj jest wszystko ślicznie wytłumaczone: http://pcgamingwiki.com/wiki/Gothic_II#Fullscreen_border_.28Windows_8.29

Gdy gra jest powolna, laguje, ma mało FPS:

W pliku Gothic.ini zamień zStartupWindowed=0 na zStartupWindowed=1 i nadpisz plik. W folderze nie moga wtedy znajdować się biblioteki ddraw - patrz ostatnia część posta.

Problemy z myszką USB (najczęściej dotyczy tych z rozbudowanym oprogramowaniem):


1. Jeśli nie możesz ustawić szybkiej czułości myszy w grze, uruchom plik Gothic.ini (folder "System" głównego katalogu z grą) w notatniku.
2. Zamień wartość "zMouseRotationScale=2" na "zMouseRotationScale=X" gdzie X to twoja wartość czułości (np. u mnie wygodne było 12).
3. Nadpisz plik i uruchom grę, sprawdź czy  Ci pasuje i w razie potrzeby powtarzaj krok aż uzyskasz wygodną czułość.

Poprawa ewentualnie innych problemów z grą:

Jeśli masz błędy typu "Access Volation" lub inne, warto pobawić się koligacją rdzeni procesora w menadżerze zadań oraz priorytetem (patrz google).
Watro zaktualizować sterowniki do karty graficznej i ustawić wszystkie pliki ".exe" w folderze "System" Gothica, aby uruchamiały się jako administrator i w trybie zgodności z Windows XP lub Windows7/8 dla bibliotek ddraw. W razie konieczności odinstalować całą grę wraz z modami i zainstalować ponownie.

To stosujemy w ostateczności:
W przypadku wolnego działania gry, są jeszcze biblioteki ddraw, które należy wkleić do folderu System z grą i uruchomić ją w trybie zgodności z Windows 7 lub 8 (sprawdzone z kartami Nvidia), bo na tych systemach najczęściej gra laguje. Nie jest perfekcyjnie, ale znacznie poprawia płynność. Przykładowo ja mam GTX770 i i5 4670k/8GB RAM, a gra miała ok 25 klatek. Po spatchowaniu między 40-200. Te łatki dotyczą nowych systemów i tylko gdy problem występuje, a zmiana zStartupWindowed=0 na zStartupWindowed=1 w pliku Gothic.ini nie pomaga. Niestety wada jest taka, że po próbie wyłączenia gry, ta się wiesza i jedynie wylogowując przez alt+ctrl+del, można ją wyłączyć, żeby móc używać systemu normalnie. Jeśli znajdę rozwiązanie i tego, to dam znać. Link do pobrania bibliotek:
http://pl.rghost.net/1873208



 

Gornos

Gornos

Quest Pack Team
posty90
Propsy87
ProfesjaLvl designer
  • Quest Pack Team
Odnośnie Windowsa 8.1 (więc prawdopodobnie i zwykłej 8) to pomaga jeszcze gra w tak zwanym "oknie", które uruchomić można poprzez zmienienie w Gothic.ini - zStartupWindowed=0 na 1. Jak miałem 20 klatek to podskoczyło tak od 40 w górę
 

swordancer

swordancer

Użytkownicy
posty11
Propsy4
  • Użytkownicy
Faktycznie pomaga, ale należy pozbyć się wówczas ddraw. Jako, że jest to znacznie lepszy pomysł, dodam do pierwszego postu. Dzięki temu mam między 120-250 klatek.
 

nitro123

nitro123

Użytkownicy
posty47
Propsy7
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
pytanie wytłumaczysz jak zainstalować to że jest fullscreen
 

swordancer

swordancer

Użytkownicy
posty11
Propsy4
  • Użytkownicy
1. Skopiuj Gothic-borderless.sdb do flderu systemowego "Dysk:\Windows\System32\".
2. Uruchom jako Administrator plik "install.bat".
3. Wejdź do folderu System w głównym folderze gry gothic i otwórz plik Gothoic.ini w notatniku.
4. Wyszukaj i zmień "extendedMenu=0" na "extendedMenu=1" po czym nadpisz plik.
5. Uruchom grę i w trybie zgodności z Windows XP jako adminstrator, wybierz odpowiednią rozdzielczość.
6. Uruchom grę ponownie i ciesz się poprawnym wyświetlaniem Githica, bez głupich pasków.

Gra powinna też działać w trybie zgodności z win 8.

0. Aby odinstalować fix, uruchom plik uninstall.bat jako administrator.

Na dysku C powinien pojawić się plik txt.txt, a w nim potwierdzenie instalacji. Można go usunąć.
 

Elrond

Elrond

Użytkownicy
posty6
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam oczywiście Win8.1, więc uznałem, że odpowiedni temat.

Ściągnąłem, instaluje wedle instalatora do głównego katalogu gry. Następnie klikam stworzony skrót na pulpicie i pojawia mi się Playerkit. Wybieram "Złote wrota" i play.
Pojawia mi się animacja loga pirani, animacja loga Złotych wrót. Następnie menu gry, identyczne jak te ze zwykłego Gothica. Nowa gra -> okienko ładowania nie przerwane żadnym filmem i nagle pojawiam się w świątyni Adanosa, w samych slipach z hp równym zero.

Nie ma zielonego pojęcia jak to naprawić. Macie jakieś pomysły?
 

swordancer

swordancer

Użytkownicy
posty11
Propsy4
  • Użytkownicy
Gdzieś na forum już czytałem o tym problemie, musisz poszukać. Nie pamiętam jakie było rozwiązanie, ale to nie dotyczyło chyba tylko Win 8.1. 
 

nitro123

nitro123

Użytkownicy
posty47
Propsy7
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ta nareszcie kurwa postanowiłem gothica poprawnie zrobić i działał Fuck Yeay
 

labinetc

labinetc

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzięki wielkie.
Właśnie tego szukałem, śmiga jak tralala.
 

dada354d

dada354d

Użytkownicy
posty90
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 swordancerzmieniłem zStartupWindowed=0 na zStartupWindowed=1 w pliku Gothic.ini i nadal mam ten problem z zawieszaniem, a ten twój link z bibliotekami nie działa
 

Kynek

Kynek

Użytkownicy
posty4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
 jak włączam testuj program w  XP to wtedy i się włacza uninstalka
 

rafalek20

rafalek20

Użytkownicy
posty4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witajcie. mam Windows 8.1 w dodatku notebook, jakoś radzi sobie ogólnie z grą dobrze, jedynie na co narzekam jest brak paska u góry na ekranie, ucięte z obrazu. Próbowałem różnych metod ale niestety no nic. Wstawiłem poniżej zdjęcie z zaufanej strony. Czekam na odpowiedź. Najlepiej jak najszybciej bo i przez to nie wyświetla życia wroga, drugiej postaci.
Pozdrawiam :P

 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry