Opinie, wrażenia po przejściu gry [temat zawiera spoilery] 114402 247

O temacie

Autor Sentarion

Zaczęty 11.05.2014 roku

Wyświetleń 114402

Odpowiedzi 247

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Że niby MT lepsze od ZW? Doobre  :lol2: Nie mam więcej pytań do panów którzy tak uważają  :lol2:
 

Orsimer

Orsimer

Użytkownicy
Eksplorator światów
posty89
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Eksplorator światów
Mac Dun, ja chyba też już więcej nie mam. :D
 
The night is dark and full of terrors.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Bo niema PL modów, my nie niemcy czy ruscy ze mamy tego od groma, ogólnie poza CZ którego nie wymieniłem bo wiem ze nie do końca jest on w takiej postaci jakiej chcieliby twórcy, to niema w tej kategorii co ZW gdzie spełnia podane kryteria, wiec wychodzimy poza PL i wymieniam mody które są spolszczona jakby dodać te które nie są oj to listy by się ciągła.

Jeśli grałeś w mody które wymieniłem i twoja opinia o ZW jest dalej tak pochopna to ok, szanuje twoje zdanie ale nigdy w nie nie uwiężę.


Dunio dawaj listę w czym ZW jest lepsze wątpię ze ja dostane.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Orsimer

Orsimer

Użytkownicy
Eksplorator światów
posty89
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Eksplorator światów
Napisałem:
 Podaj mi proszę tytuł polskiej modyfikacji lepszej od Złotych Wrót, powodzenia :D

Tak mi odpisałeś:
Duzo ich jest na czele z MT

A teraz piszesz, że nie ma PL modów. :d Zawiodłem się xD

(...) to ok, szanuje twoje zdanie

No dzięki :D Chociaż nie przypominam sobie, żebym pisał, że ZW są lepsze od DS. :D
 
ale nigdy w nie nie uwiężę.

na czym polega uwiężęnie? To takie uwięzienie przez jeża, czy co? xd
 
The night is dark and full of terrors.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Porównując CZ z ZW, jeśli chodzi o skrypty, to CZ był fatalnie wykonany. Chyba nie grałeś w udostępnioną betę CZ...
Grałem w pełną wersję. W poście, który zacytowałeś porównałem już nie ilość bugów, a innowacje skryptowe pokroju pasków kinowych czy wyświetlania przyspieszonego toku dnia podczas snu.
Przemek, skoro mod nie musi w 100% działać, to skąd tyle niepochlebnych komentarzy na temat drobnych bugów w Złotych Wrotach? :) Przeczytałem twojego posta, ale nie za bardzo jest tu co komentować. Lansjer przyznał mi rację i nie musisz się pienić o to, że twego zdania nie skomentował. :)
Drobnych dla ciebie, dla kogoś, kto nie jest laikiem w tej dziedzinie już to nie jest takie drobne. Sam przyznałeś też, że nie zauważyłeś tych bugów, więc po raz kolejny pokazujesz, że się na modach nie znasz, bo np. ten deszcz to dość pospolita niedoróbka. A żeby usłyszeć źle zapętlającą się muzykę wystarczy przejść z głównego obozu plażą do jaskini z więźniami. Jeszcze mi się przypomniała ciekawa sytuacja, gdy podczas wykonywania zadania z Vamem ze znalezieniem posążka Beliara (droga najemnika orków) zaczepił mnie Ahtar i po dialogu pojawiły się u niego dwie opcje "KONIEC", chyba wybrałem tą złą i oprócz Ahtara zaatakowało mnie jeszcze dwóch stojących w pobliżu orków, którzy, jak wynikało potem z dialogu, mieli mi pomóc.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Złote Wrota, mimo błędów, są bardzo udanym modem i podstawowym wyznacznikiem było to, czy grając dobrze się bawiłem, a bawiłem się świetnie.

Dyskusja wyżej jest tak bezwartościowa, jak większość na górnym forum, co potwierdza to, że forum dawno zeszło na psy. 
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Dunio dawaj listę w czym ZW jest lepsze wątpię ze ja dostane.

Fabuła, dialogi, zbroje, klimat, zadania, textury, DUBBING. Mało?  :lol2: Jak sobie przypomnę to dopiszę  :lol:

@DOWN

Poza tym tobie już mówiłem to za dużo razy porównujesz moda totalna konwersa do rozszerzenia fabuły

Szkoda tylko że poza CZ, nie mam innego dobrego moda pl total konwersjon  :lol:

 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Szkoda ze w druga stronę listę jest dużo większa na korzyść MT
Poza tym tobie już mówiłem to za dużo razy porównujesz moda totalna konwersa do rozszerzenia fabuły
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Orsimer

Orsimer

Użytkownicy
Eksplorator światów
posty89
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Eksplorator światów
Jasiu, ta muzyka faktycznie była, przypomniało mi się. Ok, to drobny bug.
Jeszcze jedno... Moje zdanie jest mniej warte, bo nie siedzialem w je*anej chacie, żeby zobaczyć, czy deszcz będzie przez nią padał? :D
Drobny bug, to drobny, niezależnie czy ktoś jest graczem, czy modderem...

Szkoda ze w druga stronę listę jest dużo większa na korzyść MT
Poza tym tobie już mówiłem to za dużo razy porównujesz moda totalna konwersa do rozszerzenia fabuły

Tizgar, sam podałeś MT, jako przykład lepszego, polskiego moda, a teraz wyrzucasz porównania do MT Duniowi? :D
 
The night is dark and full of terrors.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Nawet nie doczytałem ze chodziło o PL wiec tam był mój błąd
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Orsimer

Orsimer

Użytkownicy
Eksplorator światów
posty89
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Eksplorator światów
Nawet nie doczytałem ze chodziło o PL wiec tam był mój błąd

Ok  :ok:
 
The night is dark and full of terrors.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Jeszcze jedno... Moje zdanie jest mniej warte, bo nie siedzialem w je*anej chacie, żeby zobaczyć, czy deszcz będzie przez nią padał? :D
Nie powiedziałem, że jest mniej warte. Nie powiedziałem w tym całym flame tak do nikogo. Powiedziałem tylko, że nie wiesz, iż to dość popularny bug i jako graczowi w mody wypadałoby to sprawdzić. Gwoli ścisłości chodzi o chaty w obozie orków.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Konkurencja złotych wrót czyli DarkSaga zgniata tego moda. Tam jest całkiem nowy świat, w pełni żyjący. Nowe potwory na nowych modelach. Tarcze duale, balans, mega fabuła. Nie no w swojej kategorii ten mod to porażka. Już nawet z braku porównania, przy porównaniu z inna kategorią np returnem, globalem wypada bardzo cienko.
 

Amand

Amand

Użytkownicy
jestę studentę xD
posty238
Propsy94
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • jestę studentę xD
Ocenianie moda na podstawie porównań do innych, to według mnie totalna głupota.

Co do moda :
Ciekawy, przyjemny, ogółem fajnie się grało. Jeśli chodzi o wady, to nie podobała mi się walka z piratami (nekromanci z piratami wtf?), dubbing Hannibala i Xardasa, i mało ciekawe zastosowanie magicznej bariery (spodziewałem się znaleźć za nią coś ciekawszego...)
7/10 (Mogłoby być wyżej, ale za duży apetyt wywołaliście u mnie zapowiedziami niż to wyglądało w rzeczywistości)
 
Wystąpił błąd podczas próby wyświetlenia sygnatury

Orsimer

Orsimer

Użytkownicy
Eksplorator światów
posty89
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Eksplorator światów
Konkurencja złotych wrót czyli DarkSaga zgniata tego moda. Tam jest całkiem nowy świat, w pełni żyjący. Nowe potwory na nowych modelach. Tarcze duale, balans, mega fabuła. Nie no w swojej kategorii ten mod to porażka. Już nawet z braku porównania, przy porównaniu z inna kategorią np returnem, globalem wypada bardzo cienko.

Z braku porównania? Chociażby wymienione przez Tizgara Jaktyl, Juran, Velaya... Grałem we wszystkie te modyfikacje i uważam, że Złote Wrota są od nich lepsze.
 
The night is dark and full of terrors.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Czy za lepsze uważasz to ze świat żyje tylko w r1, bo po zabiciu zwierząt nic się nie respi pusty świat tez traci na klimacie
Czyli to ze jesteśmy bezkarni tez jest ok , to jest cofanei cos mamy w gothicu ale niemamy tego w modach ogolnie jest to pierwszy mod ktore jest łatwiejszy niz jego podstawa przeważnie mody choćby o 1% ale sa trudniejsze

Jaktyl i juran oferują nowe światy i je dostajemy, ZW oferuje aż jak dobrze pamiętam z zapowiedz 3 nowe światy, hmm ale czy my je dostajemy
Szanuje twoje zdanie ale ja tez uważam ze coś jest lepsze od innego, możesz argumentować co niby w ZW jest lepsze niż w tych modach, ja się pytam z ciekawości inni pewnie ze śmiechu bo się z opinia nie zgodzą.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Skoro Jaktyl i DarkSaga to mega mody z wysoką oceną, a DarkSaga ma ją w skali na 10 około 8, a między nim ja Złotymi Wrotami jest przepaść, to niestety ale złote wrota mają pecha.
 

Victarion

Victarion

Użytkownicy
posty13
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hmmm. Czytam i czytam więc postanowiłem wypowiedzieć się raz jeszcze. Moim zdaniem ZW to najlepszy Polski mod. Zaraz ktoś napisze że nie mam porównania. Owszem mam. Grałem niemal we wszystkie mody do Gothica(nie licząc Global Mod ale mam zamiar to nadrobić) Aha dodam że nie wymieniam reszty modów bo za dużo tego jest.

Czas Zapłaty? Dziękuje. 2 razy próbowałem przejść grę ale występowały błędy , które mi to uniemożliwiły. A 3 raz nie będę psuł sobie nerwów.

MT - mod jest naprawdę super ale questy Mrocznych jak ich opis nie trzymają sie kupy. Fabuła kuleje totalnie. Starożytni? Uriziel WTF.Nie zmienia to faktu że mod był jednym z najlepszych w jakie grałem do Gothic 1.

Teraz czas na mody zagraniczne.


Juran- nie ma opcji by ten mod był lepszy od Zw. Czemu? Bo jest tak nudny że odechciewa się w niego grać. Questy , rozmowy itp kuleja. Więc ZW wygrywa.


Jatkyl - niby duzo wprowadza trucizny itp  Więc bez zbędnego gadania Jatkyl jest lepszy od ZW. Z tym się zgadzam.


Piratecoś tam (isze na biegu a nazwy nie pamiętam.- mod był dla mnie super. Oceniam go na równo ze ZW.

Velaya > ZW , tu polski mod posiada jedynie ładniejsze modele i textury. W reszcie przegrywa.

Returning - ten mod to jest jakiś żart. Dla mnie najgorsze co chyba wyszło. Możecie już jechać po mnie za to. Ten mod to porazka. No niby nowe gildie zadania wszystko pięknie ładnie. Ale fabuła to dno. Moc potworków też. Musiałem rozpoczynać grę 2 razy bo mi gobliny zabijały Cavalorna zanim dobiegałem, Potem taka sama sytuacja u Sekoba. Moda ukończyłem ale drugi raz nikt mnie nie zmusi by w to grać.

No i Dark Saga. Tu jest pogrom. DS pod każdym względem jest lepszy. Nowe animacje,stworki,świat i wiele innego. DS wygrywa.

Teraz mój ranking

Dark Saga
Velaya
Jatkyl
PIratecoś tam/Złote wrota
reszta


ZW ma wiele dziwnych rozwiązań choćby ta bezkarność ale jest modem naprawde dobrym. A zarzuty typu 6 lat i tak mało dali. A ruscy w 3 robią więcej. Ale może Ci ruscy maja na to czasz. Mogą siedzieć 15 godzin dzienię bo mogą se na to pozwolic. A niektórzy muszą się uczuć , pracować itp. Więc nie dziwi mnie czas produkcji. Jakby twórcy ZW siedzieli codziennie po 24/7 to by mod wyszedł pewnie w 2,5 roku. Ale oprócz Gothica istnieje inna gra , którą nazywamy życiem i nie zapominajmy o tym. Dziękuje pozdrawiam czekam na hejt.
 

Orsimer

Orsimer

Użytkownicy
Eksplorator światów
posty89
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Eksplorator światów
Jaktyl i juran oferują nowe światy i je dostajemy, ZW oferuje aż jak dobrze pamiętam z zapowiedz 3 nowe światy, hmm ale czy my je dostajemy
Szanuje twoje zdanie ale ja tez uważam ze coś jest lepsze od innego, możesz argumentować co niby w ZW jest lepsze niż w tych modach, ja się pytam z ciekawości inni pewnie ze śmiechu bo się z opinia nie zgodzą.

Kategorie, w których moim zdaniem Złote Wrota wygrywają:

- klimat, składają się też na niego takie drobiazgi, jak pieśń orków do Ducha Przodków
- dialogi
-lepsze, bardziej autentyczne i żywe postaci
- tekstury
- fabuła, ciekawy pomysł z nachdorrskimi orkami
-questy, na mój gust są całkiem dobre, zwłaszcza takie zadania, jak "Nowy pupil Mynkosa", Kult Beliara u orków, czy "Podróż do Górniczej Doliny"
- grywalność, miodność. W Złote Wrota chciało mi się grać,  w Jaktyla też, lecz mniej, w Jurana średnio
- gustowne, staranne wykonanie (starscreen, loadscreen i inne). Pod tym względem Jaktyl i Juran nie są złe, ale Złote Wrota prezentują się lepiej

Faktycznie nowe światy miały być 3, a jest zapowiedź Elei i dwa malutkie mini-światy (miejsce z teleportem do Górniczej Doliny, miejsce z artefaktem potrzebnym do przypołania Złotych Wrót).
 
The night is dark and full of terrors.

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Przeszedłem Złote Wrota. Zajęło mi to ok. 30 godzin, jako że ja jestem typem gracza zbierającego przez całą grę każdą roślinkę itp. Grało się fajnie, mimo kilku bugów.

Zalety:
+ ciekawa fabuła główna
+ ciekawe questy: najbardziej przypadły mi do gustu podróże do GD wraz z Fortuno oraz walki na arenie
+ Jarkendar w nowej odsłonie, teksturki są dobre, klimat i tajemniczość krainy mimo wielu zmian zostały zachowane
+ obozy, bardzo dobrze zrobione - najlepszy obóz piratów w mrocznej odsłonie
+ dubbing - po prostu rewelacja, choć w kilku przypadkach mi się nie podobał: słaba jakość dubbingu Mynkosa, koszmarny dubbing Xardasa, głupawy głos Fortuno
+ bitwy z piratami - podobało mi się to, że bierzemy w nich udział i musimy coś robić, bitwa w Returning też była epicka, jednak tam brakowało udziału Bezia, który mógł stać i nic nie robić
+ nowe potworki, te z hordy Beliara są bardzo dobre
+ tajemnica magicznej Bariery - mi się podobał wątek z Corristo

Wady:
- mała rola przyjaciół Bezieminnego, Gorn, Diego i Milten nie odrywają zbyt wielkiej roli, nie mówiąc już o braku :Lestera. Przydałoby się jakieś klimatyczne spotkanie i ich role powinna być generalnie większa
- bugi takie jak:
* orkowie mówiący ludzkim głosem
* zdublowane zupki Kuicharza i bronie Hokara
* brak możliwości wykonania misji z krzesiwem, jeśli wcześniej zrobiliśmy misje z pancerzem cieniostwora po stronie Sandry
* Ancilla zabierający nam całe złoto
* "Złe sny Apollosa" znikające z dziennika
* za głośna i często dublująca się muzyka w obozie piratów
-  mała ilość pancerzy gildyjnych, jako paladyn miałem tylko dwa pancerze
- mała ilość nowych broni
- brak jakiś większych udoskonaleń skryptowych, choć nie jestem pod tym względem za bardzo wybredny
- największa wada: ujawnione imię Bezieminnego
- mało roślinek do zbierania w świecie
- mała ilość pogaduszek u NPC, niektórzy w ogóle nic nie mówią (głównie raziło to u bandytów)

Ogólnie daje tej modyfikacji: 7,5/10. Czekam na drugą część, która mam nadzieje zostanie zrobiona jako mod do G2NK i będzie w sobie zawierała 1 część. Kilka ciekawostek wyłapałem, jak choćby mapa Nordmaru w kufrze Hannibala. Mam nadzieje że będzie możliwość dopadnięcia go. Liczę też na większą rolę przyjaciół Bezia oraz pojawienie się Lestera, Laresa, Angara czy Vatrasa. Końcówka dała niezły smaczek, Elea mimo że nieco płaska mi się podoba :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry