Szachy 2013 - zapisy i dyskusje 43539 232

O temacie

Autor Anonymized

Zaczęty 14.07.2013 roku

Wyświetleń 43539

Odpowiedzi 232

turbocheat

turbocheat

Użytkownicy
posty243
Propsy31
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Kto z grupy D ma dzisiaj czas pisac.
 
✯✯✯"Specjalizuje się w zadawaniu ciosów w plecy."✯✯✯

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Tak oto  odpadam z gry(matematyczne szanse to żadne szanse), dzięki wszystkim którzy mieli cierpliwość ze mną grać w następnym turnieju się odegram ! :D
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Potrzeba kogoś na miejsce Muttleya...
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie trzeba. Jeżeli nie zjawi się do środy grupa zostanie zamknięta jako 4 osobowa. Najbardziej martwi mnie grupa D - rozegrany został tylko 1 mecz, a nikt prócz turbo i maybiego nie daje znaków życia. Zamknięcie grupy w takim stanie - wypuszczając tych dwóch - byłoby nie fair. Jeżeli znajdę kogoś dodatkowego do gry, to zastąpi właśnie kogoś w grupie D.

Grupa A posiada zawodnika, który rozegrał tylko 1 mecz - Draco, załatw w końcu resztę meczy. To samo tyczy się jego rywali - trujcie mu dupę. Mimo wszystko każdy z zawodników rozegrał jakiś mecz, przez co nie można zamknąć grupy jako 4 osobowa.

Grupa C z kolei ma dwóch zawodników, którzy rozegrali jeden mecz - Niebieskooki i Ringil. Sytuacja jest więc jeszcze trudniejsza.

Termin rozgrywek to nadal 14 sierpnia, środa. W tym dniu zostaną wyrzuceni wszyscy, którzy wyrzuceni być mogą. Jeżeli będzie taka konieczność grupy zamknięte zostaną z 3 zawodnikami. Postarajcie się to załatwić, bo najbardziej szkoda dobrych zawodników, którzy mogą nie wyjść z grupy tylko dlatego, że nie mieli jak zdobyć punktów.

Sawik, DawidOo - fajnie, że macie remis, to dodatkowy powód do dogrywki. Nie jest już brany - jak rok temu - czas potrzebny na mecze, więc i tak i tak, będziecie musieli rozegrać dodatkowy mecz, by zawalczyć o drugie miejsce w grupie.
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
To że z grupy wychodzą dwie osoby?


DawidoO, czekam xD
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Koziek

Koziek

Użytkownicy
posty313
Propsy359
Nagrody
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ringila dorwę jak tylko wejdzie na forum, dotąd nie mogliśmy się zgrać czasowo.
 

tyson90

tyson90

DreamVader
posty389
Propsy143
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader
To się tam streszczajcie, bo zostało wam 3 dni
 
Start | News | FAQ | Solucja | Poradnik | Download | Final Song | MP3

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
-Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.

Koziek

Koziek

Użytkownicy
posty313
Propsy359
Nagrody
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mnie to trochę mniej boli, bo wygrałem 3 partie, ergo: wyszedłem z grupy
 

Ringil

Ringil

Użytkownicy
posty5
  • Użytkownicy
Do środy włącznie postaram się wbijać codziennie przed 21.
 

turbocheat

turbocheat

Użytkownicy
posty243
Propsy31
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Edek , Weird piszcie kiedy macie czas.
 
✯✯✯"Specjalizuje się w zadawaniu ciosów w plecy."✯✯✯

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Dziś mam wolne Ci co chcą grać pisać na gg.

@up to jak gramy :D?
 

Maybe

Maybe

Użytkownicy
Ноопепт
posty305
Propsy449
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Ноопепт
Nie mam gg. Moge grac zaraz.
 

turbocheat

turbocheat

Użytkownicy
posty243
Propsy31
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Sorki Edek musialem cos zrobic zaraz po napisaniu tego posta ale juz raczej bede mial czas wolny , lap moje gg 44441203
 
✯✯✯"Specjalizuje się w zadawaniu ciosów w plecy."✯✯✯

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To już wiadomo, że w grupie B wychodzi faworyt turnieju, Aztek, oraz Sawik - na drugiej pozycji :D

Edit. chyba, że nagle zjawi się muttley i wszystkich pokona :lol2:
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Nie mam gg. Moge grac zaraz.
To może dziś o 23,30 jak wrócę z roboty, wejdę na szachy i będę czekał, nick masz taki sam jak na tm?
 

Koziek

Koziek

Użytkownicy
posty313
Propsy359
Nagrody
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No dobra, zakończyłem moją grupę.
 


Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
tyson90, zelazko będziemy musieli się bić o pierwsze dwa miejsca w grupie :D Jak będziecie, to dajcie znać na gg :D

tyson90

tyson90

DreamVader
posty389
Propsy143
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader
No ja jestem gotów jutro wieczorem grać z każdym z Was, albo nawet z oboma naraz :)
 
Start | News | FAQ | Solucja | Poradnik | Download | Final Song | MP3

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
-Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.

Maybe

Maybe

Użytkownicy
Ноопепт
posty305
Propsy449
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Ноопепт
Edek ok jestem skuty jak szmta ale dbe czkeal bo juz pierdol e mam tens am nick
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry