Europa Universalis - dokonane podboje 122510 359

O temacie

Autor Adanos

Zaczęty 5.10.2012 roku

Wyświetleń 122510

Odpowiedzi 359

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
Może Algieria i Maroko? Aftykańskie prowincje są generalnie tanie, poza tym nie rozumiem czemu nie zjadłeś burgundii, najlepiej to zrobić jak najszybciej zanim przejmę ją Austria lub ktoś inny (jak w tym przypadku).
Niestety nie. Muszą to być europejskie prowincje. Też o tym myślałem (dlatego zająłem Baleary), ale Maroko i Algieria nie są w Europie.
Co do Burgundii, jest ona dość droga w porównaniu do chociażby Anglii czy Szkocji. Nie chcę też atakować cesarstwa z tych samych powodów.
Cytuj
Szkocje mam nadzieje że pokojowo zwasalizowałeś i zaanektowałeś?
Nie, po prostu wypowiedziałem wojnę i zaanektowałem. Dość brutalnie. Chciałem uzyskać w ten sposób CB na Norwegię.
Cytuj
Tak w ogóle próbowałem grać w CK2 i za cholerę nie mogę pojąć jak teraz działają sojusze.
Zacząłem jako prosty baskijski hrabia-wasal, ożeniłem się z córką króla lombardii a moją córkę wydałem za swojego króla.
Też zbytnio nie ogarniam tych sojuszy w CK2 jak grałem. Poza tym, że mariaże to sojusze. Może król Lombardii ma z twoim królem jakąś umowę?

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
Chodzi mi o to że wydaje mi się że Francją można Szkocję dość łatwo zwasalizować, zaoszczędziłbyś w ten sposób AE i admina, można dać jej Anglie i irlandie do żarcia.
Neapol to też bardzo słabe tanie prowincję, nienależące przy tym do HRE, łatwy kąsek.
Francja, GB i neapol razem by dały koło 85 prowincji.


Tak generalnie to fajny ten achievment, normalnie Francją nikt nie gra bo jest za łatwa, aż wstyd nią grać.
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Jednym z niewielu plusów ostatniego update i DLC był porządny nerf tych wszystkich blobów typu właśnie Francja, Osmanie czy Szwecja - ten ostatni już w 7/10 moich gier dostał po mordzie przy wojnie o niepodległość i został zjedzony przez Danię - i skończyli z nerfowaniem państw, które i tak miały niewielkie szanse (Bizancjum) lub prawie żadne i trzeba było wykorzystywać exploity (Albania). Ale do tego nowego systemu fortów i rozwoju nadal nie mogę się przyzwyczaić, strasznie mnie to wkurwia, że ze swoimi aktualizacjami wywracają grę do góry nogami + 15 euro płać za dielsi, bo lubimy ucinać zawartość z podstawki.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
+ 15 euro płać za dielsi, bo lubimy ucinać zawartość z podstawki.
STOP

Przede wszystkim wszystkie te DLC są robione przez paradox daleko po zakończeniu i gry, i oni ciągle to robią to nie jest ucinane w żaden sposób z wersji przedpremierowej, to primo

Secundo, przy każdym DLC masz darmowy update i patche z masą darmowego contentu który dostajesz niezależnie od tego czy kupiłeś DLC czy nie, jak np, nowe stosunki państw wasalnych, nowe eventy itd.. Pamiętasz jak ta gra wyglądała w czasie premiery? Powiedz mi że teraz nie jest lepsza.

Tetrio nawet jeśli te updatey jak system fortów ci się bardzo nie podobają, możesz grać na wczesniejszej wersji, choć to akurat słaby argument, przyznaję.
Poza tym moim zdaniem z tymi fortami jeszcze będą eksperymentować i poprawiać więc się o to nie bój.

Jeśli chodzi o DLC paradox robi to bardzo należycie, chyba najlepiej w branży. Ktoś mógłby argumentować że CD Projekt jest lepszy pod tym względem ale Masa rzeczy które DLC paradoksu dodają nie ma porównania do nowych zbroi lub zadań do wiedźka itp.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
Tak generalnie to fajny ten achievment, normalnie Francją nikt nie gra bo jest za łatwa, aż wstyd nią grać.
Dobiłem do 89 prowincji. :D Ogólnie nie polecam grać na trudnym poziomie, bo koalicja szybko powstanie.

Przejrzałem internet i spodobał mi się pomysł z reddita - zostać cesarzem HRE, zanim umrze król Burgundii. :D To dałoby mi jakieś 20 lub nawet 22 prowincje.

Wasalizacje są dobre na początku, później jak się nakarmi wasala kilkoma prowincjami (nie można zbyt wieloma, bo punkty AE rosną), to żeby go zaanektować trzeba czekać z 10 lat (reputacja dyplomatyczna jest zszargana przy podbijaniu i rozszerzaniu państwa). Później tylko zjadanie państw bez przekazywania terenów wasalom.

Z idei to myślałem o administracyjnej oraz o dyplomatycznej lub wpływowej (influence).

Cytuj
strasznie mnie to wkurwia, że ze swoimi aktualizacjami wywracają grę do góry nogami + 15 euro płać za dielsi, bo lubimy ucinać zawartość z podstawki.
Nie musisz kupować od razu DLC, możesz poczekać jak stanieje. :P Naprawdę nie wiem, co oni mogli wyciąć, jak sam twierdzisz wywracają grę do góry nogami? To nie jest śmieszne 16 "darmowych" DLC do celów marketingowych, wiadomo skąd. :D

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Naprawdę nie wiem, co oni mogli wyciąć, jak sam twierdzisz wywracają grę do góry nogami? To nie jest śmieszne 16 "darmowych" DLC do celów marketingowych, wiadomo skąd. :D
System rozwoju prowincji jest zablokowany, przez co odblokowywanie nowych slotów budynków jest zablokowane na 2-3 (z czego co parę prowincji jeden musi być zajęty przez fort), a jak w późniejszej grze pojawia się ich coraz więcej, ma się zapaść ekonomiczną. Takie rzeczy powinny być dostępne w bezpłatnym patchu, bo gra wtedy nie ma absolutnie żadnego sensu w kwestii ekonomicznej i jest niemiłosiernie trudna. Kupiłem DLC pierwszego dnia na ślepo, jednak wiedziałem, że bez tego nie będzie dało się grać; i rzeczywiście, postanowiłem wyłączyć je raz i nawet Kastylią moja ekonomia była beznadziejna, bo ten system też przeszedł duże zmiany od ostatniego patcha. To nie pierwszy raz: np. po 1.9 (Art of War) nie można podczas wojny przekazywać kontroli nad prowincjami, jeśli nie ma się DLC. 
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Które dlc warto kupić dla niedzielnego gracza? Kupiłem oba :F
I czy warto przejść na eu4
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
Cytuj
To nie pierwszy raz: np. po 1.9 (Art of War) nie można podczas wojny przekazywać kontroli nad prowincjami, jeśli nie ma się DLC. 
yyyy to jest zwyczajna nieprawda, możliwość przekazywania kontroli nad prowincjami istniała od bardzo dawna i wcale nie była wyłączona przy art of war.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
To nie pierwszy raz: np. po 1.9 (Art of War) nie można podczas wojny przekazywać kontroli nad prowincjami, jeśli nie ma się DLC.
yyyy to jest zwyczajna nieprawda, możliwość przekazywania kontroli nad prowincjami istniała od bardzo dawna i wcale nie była wyłączona przy art of war.
Przekazywanie prowincji było możliwe dopiero w Art of War. We wcześniejszych wersjach gry nie było takiej możliwości.

Cytuj
I czy warto przejść na eu4
Tak. EU IV to najlepsza część. Najbardziej rozbudowana, bardzo dobrze przemyślana, dająca dużo frajdy. :D

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Po zainstalowaniu DLC nie mam dźwięku w grze, miał to ktoś? Wiecie co zaradzić? Dźwięk w grze i systemie włączony.

I jest jakiś mod/ustawienie na większe GUI? najebało mi pierdyliard malutkich ikonek w porównaniu z Complete, wolę poznawać rzeczy po ikonach niż po podpisach. Oczywiście zmiana rozdzielczości to ostateczność.
I czy jest możliwość wyłączenia powiadomień o tym że inne kraje wyzywają, wchodzą w soujesze, mariaże etc? Te małe flagi też irytują, ale w sumie będę mógł się przyzwyczaić, jest w nich coś ważnego?
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
Cytuj
Przekazywanie prowincji było możliwe dopiero w Art of War. We wcześniejszych wersjach gry nie było takiej możliwości.
Coś kombinujecie obaj. Pamiętam że jeszcze nie posiadałeś tego DLC i poinformywałem cię że istnieje taka opcja jak przekazywanie okupacji. Działało ci.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Europa Universalis - dokonane podboje
#171 2015-07-30, 09:34(Ostatnia zmiana: 2015-07-30, 09:43)
Cytuj
I czy jest możliwość wyłączenia powiadomień o tym że inne kraje wyzywają, wchodzą w soujesze, mariaże etc? Te małe flagi też irytują, ale w sumie będę mógł się przyzwyczaić, jest w nich coś ważnego?
Można ustawić, które powiadomienia mają być wyświetlane. W opcjach gry "Message settings".

Cytuj
Coś kombinujecie obaj. Pamiętam że jeszcze nie posiadałeś tego DLC i poinformywałem cię że istnieje taka opcja jak przekazywanie okupacji. Działało ci.
Tak, poinformowałeś mnie, bo nigdzie nie było u mnie takiej opcji. I rzeczywiście taka była jak graliśmy razem podczas gry wieloosobowej. :D


Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Udało się. :D Teraz tylko zająć Moskwę, Berlin i Wiedeń. :D


Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
gratulacje, ale te granice -10/10 :lol2:

strasznie brzydko to wygląda
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Tak, wiem, że te granice źle wyglądały, ale jadłem jak najwięcej najmniejszym kosztem. :D

W 1626 tak wyglądają granice:


Moi wasale to Brytania i Zakon Kawalerów. Jak widać został mi Wiedeń do zdobycia, co nie będzie łatwe. :D Zacząłem się też od niedawna bawić w kolonizacje, więc planuję zdobyć Indie i Japonię.

Z mniejszych, łatwiejszych celów to zniszczyć Anglię i powiększyć terytorium w Hiszpanii.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Napoleon "Adanos" Bonaparte :D 
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chcąc dotrzymać towarzystwa Adanasowi w wątku odpaliłem EU4 aby zrobić screena. Pograłem dosłownie 30 minut, źle zakończyłem prowadzone przeze mnie wojny i... wszyscy się buntują :( Jeszcze o 23:00 było spoko. Do rzeczy jednak: To co widać, plus Norwegia (co też troszeczkę widać), jako jedyny mam kolonie w Ameryce Północnej na wschodnim wybrzeżu (może nie licząc dwóch francuskich prowincji), kolonie w Afryce i w Indiach. Wasali brak, Mołdawia jest moją marchią, a Francja jedynym sojusznikiem. Generalnie jestem najsilniejszy, największy i najbogatszy, czego może nie widać, bo jestem po bardzo źle przeprowadzonej kampanii wojennej przeciwko Turkom (jedyny sensowny) konkurent). Będę musiał chyba od nowa zacząć, bo raczej nie powstrzymam fali powstań
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Falę buntów masz jak overextension przekracza 100%, ja zawsze więcej mam rebeliantów do zabicia po wojnie niż podczas samej wojny wrogów, bo zabieram horrendalne ilości prowincji. Działam w ten sposób: gromadzę duże ilości pieniędzy, wynajmuję teologa i wielkie ilości najemników do poradzenia sobie z rebeliantami, jak wszystko jest zacorowane to ich zwalniam.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Jeszcze możesz zwiększyć autonomię w prowincjach i starać się nie przekraczać 100 % rozszerzenia terytorium.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Trochę nie widać Wiednia, ale go zdobyłem. :D


Zdobyłem jeszcze Japonię, Indii całych nie zdobędę, zostało mi jeszcze kilka lat gry.

Jak skończę grać, to wyślę więcej.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry