Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2623745 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2623745

Odpowiedzi 7398

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
ten twój mod jest powiązany z edycja rozszerzona czy to inny mod czy połączenie jednego i drugiego
 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To sub-mod czyli wzbogacenie ER. To będzie zasadniczo Quest Pack czyli pakiet nowych questów.
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
rozumiem ale będzie można dać jedno i drugie
 

Nowuś

Nowuś

Użytkownicy
posty22
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Chciałem zapytać o pewna poradę. Mianowicie gdy już mam np płacić za 5 siły w zamian za 15/20 punktów nauki to lepiej robić stałe poty na siłę, czy pakować do 100 siły i dopiero pakować potami/kryształami itd. Bo strasznie dużo 15 punktów nauki, albo 20 za 5 siły. Jakieś porady, bądź jak wy roblicie/robiliście?
 
Mad Nowuś

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Ja, grając postacią walczącą wręcz, bardziej koncentruję się na umiejętności walki daną bronią (1H/2H) niż na samej sile. "Pakuję" w nią tyle, żeby wystarczyło mi do używania najlepszego egzemplarza danego typu broni. Koniec końców i tak w "end game" używa się Uriziela. :D Także, ja bym ci radził koksić się już potami. Nawet najlepsza broń 2H w grze wymaga (chyba) 120 siły, a potów zrobisz coś koło 10-12(?). Oczywiście, jak zwykle, zapraszam do niezgadzania się z moim zdaniem. :D
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nigdy nie grałem w ER. Polecacie tego moda?
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
  • online
MT ciekawsze, mimo że zaburza lore itp itd. ER jest mocno zachowawcza. Content się nie wyróżnia pod względem klimatu jak w MT. Te zadania i fabuła w nich jest jednak trywialna w większości aspektów.
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
No już nie bądź taki skromny Outlander :D

@Cruc ER najprościej można określić jako "Więcej tego samego". Jeśli nie interesują cię nowe wspaniałe, "epickie" historie, a jedynie chcesz pograć w G1 "o zapachu wanilii" i szukasz moda który dopieści elementy podstawki nie ingerując w główną nić fabularną to ER jest w sam raz. Zawsze mi się przyjemniej gra w ER niż w MT. Nie gubię się tak w ogólnym chaosie. :D Także "Zapraszam i polecam. Piotr Fronczewski." Chociaż moje ulubione mody to "Velaya", "Pirackie życie", "Juran", "Cienie Przeszłości" oraz absurdalny "Podróżnik" więc się mogę nie znać. :D
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Nowuś

Nowuś

Użytkownicy
posty22
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dzięki za poradę Urielek. Tak zrobie! :D
 
Mad Nowuś

Nowuś

Nowuś

Użytkownicy
posty22
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Chciałem zapytać o pewną rzecz. Wykonałem zadanie z Czarnymi Tabliczkami dla Steha. W czasie wykonywania zadania odnalazłem również notatki alchemika" i zainteresował mnie wątek zawarty w tej notatce.  
Mianowicie gdzie jest ta jaskina o której mowa w tekście, bądź inaczej. Czy w ogóle jest to jakoś rozbudowane, czy właśnie oddajemy misje dla Steha i na tym się kończy?
 
Mad Nowuś

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Ta notatka dotyczy innego zadania, które możesz dostać u Gor na Shana w świątyni, gdy nie jesteś członkiem Bractwa.
Spoiler
A ta jaskinia to cmentarzysko orków.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Nowuś

Nowuś

Użytkownicy
posty22
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ta notatka dotyczy innego zadania, które możesz dostać u Gor na Shana w świątyni, gdy nie jesteś członkiem Bractwa.
Spoiler
A ta jaskinia to cmentarzysko orków.

A no tak! Ja już tą misje, która opisałeś także wykonałem, a nawet się nie skapłem, że to o to chodziło. Dzięki!
 
Mad Nowuś

Neck

Neck

Użytkownicy
posty81
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przechodzę właśnie Edycje Rozszerzoną po raz trzeci tym razem jako członek starego obozu, podczas gry wpadłem na kilka pomysłów odnośnie zmian oraz 2 małe błędy:

- Przydałoby się przypisać skrzynie i przedmioty leżące w domach npc oraz obok npc do nich aby po zebraniu przedmiotu/otworzeniu cudzej skrzyni zaczęli atakowac jak w Gothicu 2 (wypowiadając dialog np. "Łapy precz"), bo to trochę dziwne że wchodzimy do czyjejś chaty okradamy go z przedmiotów lub skrzyni a ten nic (co najwyżej powie "Wynoś się stąd", w obecnym stanie okradanie nie sprawia żadnej trudności,

- Handlarze we wszystkich obozac powinni być nieśmiertelni np taki Sharky czy Wilk bo możemy ich pobić i mamy towar za darmo, co psuje balans i tym sposobem można zyskać bardzo dużo rudy czy też zwojów i mikstur (w obozie na bagnie),

- Proponowałbym dodać tekst z G2 przy zaczepianiu npc mianowicie -Hej    -Hej ty! myślę że byłboby to fajne usprawnienie no i była by pewność że npc który np gotuje czy piecze mięso zaraz przerwie prace i będziemy mogli z nim porozmawiać,

- Lorenzo ma drobną literówkę, w dialogu gdy przyprowadzimy mu kopaczy mówi "Acha" zamiast "Aha", do tego napotkałem też drobny błąd mianowicie gdy zmierzamy z jednym ze szkodników do chatki nad jeziorem a za bezim podąrzają dwa inni można z nimi chodzić po całej kolonii i zdobywać expa z wybijanych przez nich potworów,

- Ciężko zagadać do NPC którzy wykonują niektóre czynności np. Gravo gdy piecze mięso na patelni nie przerywa czynności po zaczepieniu go tylko kontynuje dalej smażenie,

- Proponowałbym zmienić wartość przywracanego HP z jedzenia i mikstur na procenty z punktów, w ten sposób np. szynka zawsze przywracałaby tyle samo HP niezależnie od ilości punktów życia,
 
- Alchemia jest trochę  zbyt skomplikowana myślę że prócz eliksirów pernamentnych reszta na chwilę obecną jest nie opłacalna do wytwarzania,

- Misja z chromaninem właściwie do niczego nie prowadzi ani niczego nie wyjaśnia fajnie byłoby gdybyś ją rozwinął np. że to jakaś starożytna księga beliara lub powiązać z jakąs misją bo ta istniejąca jest dziwna, lata się bez celu zbierając książki i na końcu nic nie wiadomo,

Na razie to tyle, gdybym jeszcze podczas gry wpadł na jakieś inne pomysły dam znać ;)
 

r2m5k

r2m5k

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest gdzieś spis questów do najnowszej wersji? Patrzyłem po starym poradniku i widzę, że niektóre questy są usunięte i kilka zostało dodanych. Chciałbym zobaczyć co już zrobiłem, a co nie, bo jak przechodzić tę gierkę to na 100% :P

Mówię o wersji: https://www.moddb.com/mods/na29142/downloads/banda-quentina-wer-093-najnowsza

 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
  • online
Brak danych na ten moment. Będą może dopiero jak wyjdzie kolejny patch.
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Hej hej, witam ponownie wszystkich. Jakiś czas nie pisałem (ale obserwuję co się w tym temacie dzieję), bo...no życie panie, życie. Deadline'y w robocie gonią, crunch niemiłosierny, nie ma czasu na granie. Ale idzie ku lepszemu.
Post @Neck  przypomniał mi o jednej sprawie związanej z questem którą zaobserwowałem daaaaaaaawno temu, podczas poprzedniego przechodzenia ER. Jeśli coś się zmieniło w tej kwestii w najnowszej wersji to przepraszam za zawracanie gitary i obiecuję zakopać się w żwirowni. Uprzedzam, że będzie trochę ogólnikowo ale nie pamiętam nazwy tego zadania, a ostatnio grałem piromanem z SO i tego zadania nie dostałem; podejrzewam, że jest "gildyjnie zablokowane". Do rzeczy. Robotę zleca nam Rączka i mamy dla niego obrobić skrzynię która znajduje się w piwnicach Magnatów.
Spoiler
W tym pomieszczeniu gdzie czeka na nas Snake podczas końcówki zadania "Blizna na sumieniu".
Kuferek jednak jest zamknięty na klucz, który jest w posiadaniu Berga[?] (strażnika knurzącego się na ławce za wiatą Aidana, na drodze do NO). Strażnik ten daje go nam na pewien czas, pod warunkiem, że przyniesiemy mu jego pierścionek (jak sądzę jest dla niego taki ważny, bo to symbol gorącej ale czystej i niesłabnącej miłości do Gomeza xD). No i spoko, tylko, że grając ostatnio magusem (bezwiednie) dokonałem szturmu na zamek tej skrzynki z pomocą wytrychów. Skutecznie. Zgarniam fanty, a tam Pierścień Berga. Dobrą godzinę spędziłem idąc do Berga, a później obwąchując każdy kąt w SO i zagadując do każdego imiennego NPC w nadziei, że to może ma tak być i ktoś coś się zająknie. Dopiero później sobie przypomniałem, że było z tą błyskotką takie zadanko. XD Także, przydało by się w w/w skrzyni "umieścić lepszy zamek".  :D
Wpisałbym to do Feedbacku na Google Drive ale nie pamiętam jak się to zadanie nazywało. Także, jeśli ktoś się lepiej orientuje, ma moje błogosławieństwo do wpisania tam moich "gorzkich żali".
 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeśli chodzi o ER Plus to oskryptowaliśmy już 10 zadań i pracę idą w szybkim tempie.
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Cytuj
Jeśli chodzi o ER Plus to oskryptowaliśmy już 10 zadań i pracę idą w szybkim tempie.

"Edycja Rozszerzona +" - Premier Morawiecki Approved.  :lol2: :lol2: :lol2:

Żarty, żartami ale to dobra wiadomość. Oby tak dalej.  :D
 


0 użytkowników i 3 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry