Kupujesz/Modernizujesz komputer? 549450 2307

O temacie

Autor Gothix

Zaczęty 15.04.2008 roku

Wyświetleń 549450

Odpowiedzi 2307

Szulwik

Szulwik

Użytkownicy
posty781
Propsy92
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
W zasadzie wybór tej płyty został spowodowany tym, że taką obecnie posiadam.  :trollface:
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Jeżeli interesuję cię taniość, przy nieznacznie niższych osiągać, idź w AMD. Patrzysz sobie na takiego Wiedźmina, spoglądasz na minimalne i widzisz opcje dla Intela i Amd, dla Nvidia i AMD, wybierasz w obu AMD bo taniość. Cieszysz michę mając dwa do pięciu FPS'ów mniej. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Tylko, że do procesorów AMD trzeba mieć w miarę dobre chłodzenie.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

gothic1210
  • Gość
No i co? Na boxie też poleci. A taki spartanik to wydatek ledwie 70 zł a spokojnie starczy do tego FX 6300. Ja lecę na boxie, ale kiedyś tam coś kupię ;x
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Potwierdzam, mój 8320 jechał na AAB P4, 92mm coolerze za 50 złotych - podkręciłem go na nim do 4.2GHz (chociaż dotykałem już bezpiecznej granicy).
Teraz używam SPC Grandisa (ojezu <3) za 150 złotych, w sumie dalej siedzę na 4.2GHz (ograniczenia chipsetu/vrmek płyty głównej) - ale teraz moje temperatury na pełnym obciążeniu są baaardzo daleko od bezpiecznej maksymalnej temperatury dla procesora.

Polecam te AMDki nie tylko z powodu wysokiego współczynnika cena/wydajność, ale głównie dlatego że widzę w tym momencie mój wykres obciążenia procesora w wieśku 3 i jest on idealnie "równy". Gra wykorzystuje w pełni każdy z ośmiu dostępnych rdzeni, a to oznacza że naprawdę dobrze wykorzystuje te wielordzeniowe FXy.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Skoro już mówimy o FXach. Sam powoli zbieram hajsy na jakiegoś kompa, ale mam dylemat z procesorem. Lepiej będzie kupić FX 8320 (+ jakiś cooler) i go podkręcić do min. 4 GHz, czy może jakiś i5 lepszy od 4460?
Reszta bebechów najprawdopodobniej będzie wyglądać tak:
- do 8 GB RAM w rozsądnej cenie min. 1333 MHz (4 GB 1333 ze starego mogę włożyć)
- GTX 760 lub 670
- Zasilacz Thermaltake  Smart SE Modular 530W
- Buda Z3 Plus
- Płyta główna nie za droga z min. trzema slotami na RAM
- HDD min. 500 GB
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Sloty na ram przypadkiem nie muszą być parzyste? :F
i5 4460 jest gorszy od fx8530 który jest tańszy, wnioski sam wyciągnij. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Wiesz, to nie jest tak że do 4460 nagle nie będzie wypadało kupić dobrego chłodzenia. Intelowskie stockowe chłodzenia wyją równie głośno jak AMDkowskie.

Porządny haslelowy i5 jest lepszy w praktycznie każdym aspekcie poza ceną. Pytanie, jak bardzo zależy Ci na cenie.

Od siebie mogę powiedzieć że mój kręcony 8320 nie zawiódł mnie jeszcze ani razu, w żadnej grze. O innych zastosowaniach nawet nie wspominam: wydajność w linuksach jest niesamowita, czasy kompilacji większych projektów (oczywiście znowu linuksowe) są świetne, różne programy rozłożone na tych ośmiu rdzeniach działają świetnie i niezależnie od siebie - kompilując mogę sobie przeglądać internet i nie ma z tym żadnego problemu, przeglądarka nie zwalnia nawet delikatnie.

Lubię mój 8320, ale fakt faktem taki 4460 stoi nad 8320 w benchmarku prawie każdej gry.


Sawik, widziałem płyty z trzema slotami. Norma.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Sloty na ram przypadkiem nie muszą być parzyste?
Mój pierwszy komputer miał 3 sloty. U mnie w szkole jest komputer z płytą główną co ma jeden slot, a na pokładzie Pentium III.
Cytuj
i5 4460 jest gorszy od fx8530 który jest tańszy, wnioski sam wyciągnij.
Dlatego mówię, że jeśli miałbym kupić i5, to na pewno byłby to lepszy od 4460, ale ceny tych lepszych...
Cytuj
Wiesz, to nie jest tak że do 4460 nagle nie będzie wypadało kupić dobrego chłodzenia. Intelowskie stockowe chłodzenia wyją równie głośno
jak AMDkowskie.
Głośność mi zwisa dopóki nie brzmi jak odkurzacz.
Cytuj
Porządny haslelowy i5 jest lepszy w praktycznie każdym aspekcie poza ceną. Pytanie, jak bardzo zależy Ci na cenie.
Nie chcę przepłacać, skoro 4460 to ponad 800 zł, a wydajniejszy i tańszy jest FX 8320. Lepsze procesory Intela to cena co najmniej 1000 zł, a ja nie potrzebuję procka do lansu, tylko do głównie do grania.
Cytuj
Lubię mój 8320, ale fakt faktem taki 4460 stoi nad 8320 w benchmarku prawie każdej gry.
Sprawdzałem i jedyne w czym lepszy jest 4460, to praca na jednym rdzeniu.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Skoro głośność Ci nie przeszkadza, to stockowe chłodzenie z serii FX jest również wystarczające. Ba, powiem więcej - w kartce z instrukcją jest wyraźnie napisane, że MUSISZ korzystać ze stockowego chłodzenia i tylko wtedy gwarancja jest honorowana. Takie zajebiste i godne zaufania.

Benchmarki które przeglądałeś to pewnie benchmarki użytkowe. Geekbench, Passmark, może jakaś tam konwersja filmów - zgadza się? I w tym faktycznie 8320 niszczy nawet wyższe i5. Ale gry to inna bajka:
http://www.techspot.com/review/1000-project-cars-benchmarks/page5.html
http://www.techspot.com/review/917-far-cry-4-benchmarks/page5.html
http://www.techspot.com/review/878-metro-redux-benchmarks/page4.html


Chociaż z tych gier chyba tylko metro redux porządnie rozkłada obciążenie na wątki (ale i wiele nie wymaga). FC4 jak widać jedzie tylko na czterech rdzeniach - no ale fakt faktem widzisz, jeśli chodzi o gry to intel ma niemałą przewagę.
To moze się z czasem zmienić, obie nowe konsole mają osiem rdzeni więc multiplatfusy będą je wreszcie obowiązkowo wykorzystywały. Ale fakt faktem jak na razie jest jak widzisz: i5 ma przewagę w grach.
Ogółem polecam ten techspot, fajne są te ich benchmarki. Ładnie, rzetelnie, tu karty, tu procki, przyjemna stronka. Tylko dalej nie mam pojęcia gdzie jest ich kategoria/lista z benchmarkami, zawsze wpisuję w google "<nazwagry> techspot performance" :F
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Benchmarki które przeglądałeś to pewnie benchmarki użytkowe. Geekbench, Passmark, może jakaś tam konwersja filmów - zgadza się?
CPU Boss.
Cytuj
FC4 jak widać jedzie tylko na czterech rdzeniach
Akurat Far Cry'em bardzo się nie jaram :F Project Cars jak najbardziej :ok:
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Siemanko. Dawno mnie tu nie było. 

Dotychczas pracowałem na lapku + monitor, ale powoli nerwy siadają. 
Czas na zakup peceta, głównie do prac w Photoshopie, Zbrushu, nieco 3ds max (ale bez większych renderingów, bardziej pod gameart) i mnóstwa kart w przeglądarce. Gram bardzo okazyjnie, ale fajnie byłoby pyknąć czasem w Wiedźmina
Myślę przeznaczyć ok 3000zł na skrzynkę, jednak jeśli stosunek jakość/cena będzie tego wart, mogę nieco dołożyć. 
Na pewno chciałbym mieć SSD. Przeglądałem trochę kart graficznych i zastanawiam się nad http://www.morele.net/karta-graficzn...ng-4gd-725166/ 
Pytanie czy warto dołożyć do GTX970? Jest jeszcze Radeon R9 280X, ale chyba lepiej coś od Nvidii. 

Jaki procek to takich zastosowań? Macie jeszcze jakieś sugestie odnośnie zestawu w takiej kwocie?
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
970 jest o wiele wydajniejszy od 960, ale 970 ma ten słynny problem z ostatnią połową gigabajta pamięci - raczej nie odczujesz tego w grach, ale to może być problem jeśli faktycznie zdarzy Ci się zapełnić te całe cztery gigabajty swoimi specjalistycznymi programami do grafiki.

960 z całą pewnością wystarczy do wieśka. Przeszedłem na high/ultra z moim 770 który jest minimalnie wydajniejszy od 960.
280x to w ogóle zły pomysł, w cenie 970 powinieneś znaleźć 290(a może nawet 290x) - i to już by mogło mieć jakiś sens.

Procek? W trzech tysiącach nie ma co oszczędzać, więc jakiś haswellowy i5 - 4690k powinien zmieścić Ci się w budżecie.
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Chetnie bym wziął 770, ale już nie idzie dostać. Szkoda, bo w tej cenie nowsza  960 jest mniej wydajna. Dziwna sprawa. 970 trochę droga  i nie wiem czy mi potrzebna. Pytanie czy warto dopłacać do 960 4gb w stosunku do 2gb?
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Znaczy są bardzo porównywalne, więc się nie martw. 960 ma 128bitową szynę, stąd ta niska wydajność.

Ja na moim 770 2GB jeszcze problemu z pamięcią nie miałem (w żadnej grze poza shadow of mordor - ale tam ustawiłem tekstury 4k których i tak nie było widać w 1920x1080 :F)
Więc myślę że nie.


A czemu nie kupisz używanej karty? Skoro ja za 770 dałem mniej niż tysiąc złotych bodajże rok temu, to teraz pewnie trafisz nawet za 700.
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
V3Q standardowy zestaw oparty o I5 i gtx 970 nówka

Procek : http://www.morele.net/procesor-intel-procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/ - 1045zł
Mobo: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/ - 508zł
Ram: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ - 249zł
Grafa: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/ - 1598zł
HDD: http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/ - 221zł
SSD: http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/ - 285zł
Zasilacz : http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs550m-modular-80-plus-gold-cp-9020076-eu-619730/ - 349zł
Buda: http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201/ - 186zł
Naped + Chłodzenie Procka to około 250zł

Suma:4691zł
Zwazywszy ze teraz sa ostro chujowe ceny jest lipa bo 2 miechy temu to samo nowka za 3900 szło miec, zas uzywki to i w granicach 3k szło się zmieścić
Powiem tak obecnie to jak by jeszcze poczekał bo ceny juz bardziej w góre nie pójdą obecnie sa i tak u granich moliwosci a ze zaraz ma wyjsc GTX980Ti to sie to odbije na wszystkich kartach i juz będzie gdzieś taniej.
 
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Suma:4691zł
Płyta główna za 500 zł, która głównie mu się przyda do trybu SLI.
Do GTX 970 spokojnie wystarczy słabszy zasilacz. Thermaltake Smart SE Modular 530W spokojnie da radę, a kosztuje 120 zł mniej.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
I tak nawet do 4k nie zejdziesz, kwestia gustu ja nie oszczędzam na płytach inni jebią gownix płyte za 200 zł do i5 4690k, ja uważam ze to błąd i podkreślam teraz są chujowe ceny 2 miechy temu za ten zestaw nowy dałby 3900 za używkę z 3200-3300

Wartość procka była 930zł płyta była za równe 400 grafa za 1380 już 500zł mniej ale ceny się nonstop zmieniają dlatego zalecam czekać bo wartość tego zestawu powinna oscylować w niecałych 4k nówka i to jest poprawna wartość dla takowego zestawu.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Zdecyduję się chyba jednak na tę kartę:  GTX 970

Wolałbym wszystko nowe i z jednego sklepu, ponieważ biorę na F-VAT, najlepiej jeszcze w maju ;)

Taki zestaw sobie wymyśliłem: KOMP
Jakieś uwagi? Smutno trochę, że ładnych parę miesięcy za te same części zapłaciłbym sporo mniej.
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Dopłać do Samsunga 850. Intelowskie SSDki są takie sobie, Samsung bije je zarówno w kwestiach wydajności jak i awaryjności*, zresztą ogółem intelowskie SSDki nigdy nie miały się czym chwalić. Zawsze przeciętne.
 
Rozumiem że nie zamierzasz kręcić procka? Bo jeśli zamierzasz, to ani płyta ani procek się do tego nie nadają. Tak czy siak dokup sobie CM 212+ czy jakiś tam inny budżetowy cooler, intelowskie boxowe wiatraki wyją jak potępieńcy. Warto dopłacić te 50-100 złotych i mieć spokój.


*co do awaryjności, potwierdź w internecie. Pamiętam że gdzieś o tym czytałem ale już nie pamiętam gdzie
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry