Edycja tekstur 3667 0

O temacie

Autor maltese

Zaczęty 3.12.2010 roku

Wyświetleń 3667

Odpowiedzi 0

maltese

maltese

Użytkownicy
posty22
Propsy9
  • Użytkownicy
W tym tutorialu dowiesz się jak sprawić, by trójwymiarowe obiekty w stalkerze miały inną barwę.

1. Co potrzebujesz

Do edycji tekstur, bo tak nazywają się obrazki, które nadają trójwymiarowym modelom kolor, najlepiej nadaje się program Adobe Photoshop, jednak z racji na trudny dostęp do niego z powodu ceny, polecam całkowicie darmowy program Paint.NET, który można pobrać z tej strony. Potrzebujesz też wypakowaną zawartość stalkera, o tym jak wypakować zawartość stalkera napisane jest w oddzielnym tutorialu.

2. Edytujemy i podmieniamy teksturę

Wejdź do folderu z rozpakowanym stalkerem, następnie do folderu textures, a z folderu textures wejdź do folderu act. Znajdź interesującą cię teksturę, w moim przypadku jest to act_stalker_face1.dds. Teraz skopiuj ją do schowka, wejdź do folderu ze stalkerem, stwórz folder gamedata, w nim folder textures, a w folderze textures folder act, do folderu act wklej tą teksturę. Teraz otwórz ją za pomocą Paint.NET'a, i przemaluj, na przykład tak:


Teraz kliknij kolejno File->Save as...(wybierz rozszerzenie .dds)->Save, w FileFormat wybierz DTX5, CompressorType slow/HQ, ErrorMetric Perceptual, zaznacz Generate Mip Maps i wybierz z listy Super Sampling. Kliknij OK i gotowe! U mnie wilk wygląda teraz tak:


Autor: ja(czyli mój inny nick-zdzichorowerzysta)
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry