Heroes III 24879 30

O temacie

Autor Incantatoris

Zaczęty 22.08.2010 roku

Wyświetleń 24879

Odpowiedzi 30

Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy
Ladies and Gentlemen, chciałbym przedstawić Wam sposób na modding najlepszej gry z serii Might and Magic, a mianowicie Heroes  III. Pewnie wielu z was próbowało już szukać różnych narzędzi, poradników i jakichkolwiek informacji na ten temat, ale jak wnioskuje po braku tematów na tym forum – nieskutecznie. Dlaczego nikt nic nie znalazł? Otóż dopiero od marca tego roku, fani otrzymali możliwość moddingu tej gry. Twórcy pierwszej, większej modyfikacji, In the Wake of Gods udostępnili nam swoje narzędzia, dzięki którym stworzyli swoje dzieło.
   No dobra, czas przejść do konkretów jakiś. Będę starał się regularnie udostępniać jakiś pomoce. Póki co, udostępniam Wam adres do tematu, gdzie znajdziecie dużo przydatnych informacji, Oczywiście po angielsku. Jak ktoś będzie miał czas, niechaj przetłumaczy co nieco i wyodrębni parę informacji. Na pewno komuś się przyda.
   Wszystkie pliki wrzuciłem na inny hosting, ponieważ tamten (Ekhem..) to jakiś żart. Czekanie 20 minut, aby pobrać drugi plik o rozmiarze mniejszym niż megabajt? Ogólnie byłoby miło, aby wrzucono te pliki na serwer themodders..
   Kończę z tym „pierdoleniem o szopenie” i wrzucam Wam linka. Pozwoliłem sobie wszystkie narzędzia wrzucić razem, tworząc paczkę ze wszystkimi programami. A oto zawartość Heroes III Modding Pack:

MMArchive (wersja 1.0.2) – program umożliwiający wypakowywanie danych gry. Oprócz tego,ma możliwość tworzenia paczek.

DefTool – narzędzie, dzięki któremu możemy zedytować grafikę z gry.

ERM Tools – trzy programy, do edycji skryptów z gry.

TextEdit – aplikacja do modyfikowania plików tekstowych Heroesa III

Rozmiar pliku: 4.4mb
http://hotfile.com/dl/63837747/4c2e84c/Heroes_III_Tools.rar.html

Jak tylko znajdę czas to spróbuje przetłumaczyć. Niechaj wiedzą, że Polak nie gęś i swój język ma!
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Bardzo ciekawa inicjatywa. Mam nadzieję, że ktoś z forum za to się weźmie, chociaż pewnie ciężko będzie znaleźć kogoś, kto narysuje nowe jednostki.
 

SkorpionX

SkorpionX

Użytkownicy
posty108
Propsy2
  • Użytkownicy
Ja był polecił wejść do kwasowej wroty (acidcave) a na forum do działu WoG. Tam jest dużo na ten temat. Jestem tam userem i narysowałem jedną jednostkę, co prawda sklejanka, ale to i tak była męka!
 
http://themodders.org/index.php?/topic/11296-the-modders-pack/



Soldat zu Soldat:

-Ich fand eine Handgranate!

-Last vom Himmel fallen ....

muttley

muttley

Użytkownicy
posty567
Propsy381
  • Użytkownicy
Zabieram się do roboty :D
 

Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy
W przypadku jakiegoś problemu - pisz. Chętnie podzielę się moją wiedzą i jakże wieeelkim doświadczeniem ; )
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Można tylko edytować bohaterów (chodzi mi o portrety) czy można dodawać, jeśli tak, to w jakim pliku trzeba "dopisać" bohatera?

muttley

muttley

Użytkownicy
posty567
Propsy381
  • Użytkownicy
Btw. da się dodać zamek :D ?
 

Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy
No żeś kurwa.. zapomniałem o najważniejszym. Aby móc w pełni modować trzeba mieć dodatek WoG. Do edytora WoGu pobieramy patch. Później zaktualizuje pierwszy post i dodam WoG i patch.

Póki co, linki:
http://files.acidcave.net/allinon1.zip - WoG
http://erm.acidcave.net/link.php?zid=zxmapedpatch3.3_pl.rar - patch edytora
 

Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy

Incantatoris

Heroes III
#8 2010-08-22, 21:21(Ostatnia zmiana: 2010-08-22, 22:46)
Cytat: Incantatoris link=topic=11209.msg108106#msg108106#msg108106#msg108106 date=1282504850
No żeś kurwa.. zapomniałem o najważniejszym. Aby móc w pełni modować trzeba mieć dodatek WoG. Do edytora WoGu pobieramy patch. Później zaktualizuje pierwszy post i dodam WoG i patch.

Póki co, linki:
http://files.acidcave.net/allinon1.zip - WoG
http://erm.acidcave.net/link.php?zid=zxmapedpatch3.3_pl.rar - patch edytora

Edit: 2x da się, tylko że to nie jest łatwe.
 

LordSmarkula

LordSmarkula

Użytkownicy
posty141
Propsy1
  • Użytkownicy
Wow, narzędzia do modowania wydane na 11-lecie gry. Brawa dla twórców.
 
Ludzie zamienili religię na telewizję. Teraz telewizja daje lepsze efekty w manipulowaniu ludźmi.



Znakiem bogatej młodzieży nie wiedzącej co zrobić z pieniędzmi nie powinien być banan, a nadgryzione jabłuszko.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Przecież te narzędzia są dostępne od dawna (przynajmniej niektóre).

LordSmarkula

LordSmarkula

Użytkownicy
posty141
Propsy1
  • Użytkownicy

LordSmarkula

Heroes III
#11 2010-08-23, 09:27(Ostatnia zmiana: 2010-08-23, 09:28)
Szczerze to nie wiem, ale wzorowałem się na tym.
Cytuj
Dlaczego nikt nic nie znalazł? Otóż dopiero od marca tego roku, fani otrzymali możliwość moddingu tej gry.
 
Ludzie zamienili religię na telewizję. Teraz telewizja daje lepsze efekty w manipulowaniu ludźmi.



Znakiem bogatej młodzieży nie wiedzącej co zrobić z pieniędzmi nie powinien być banan, a nadgryzione jabłuszko.

SkorpionX

SkorpionX

Użytkownicy
posty108
Propsy2
  • Użytkownicy

SkorpionX

Heroes III
#12 2010-08-23, 10:39(Ostatnia zmiana: 2010-08-23, 10:43)
Ja uważam że modding Gothica jest o wiele łatwiejszy.

Swoją drogą robi ktoś mapki z ERM ? Ja próbowałem ale tyle błędów że wolałem zostać przy robieniu animacji...


Jak narazie zamek dodali tylko ruscy. Tz. WoG 3.59 będzie dodawał Egipskie Miasto na YT są filmiki. Podobno HoTA (Horn of The Abbys - Też rosja :D ) dodała zamek, ale nie pokazywali filmików tylko scrreny więc można uznać to za fotomontaż.

Ale jest polska modyfikacja dodająca The Forge bodajże zamiast Wrót Żywiołów.

Czyli jak narazie to najwyżej podmienia się zamki ale to i tak kilka miesięcy roboty.

Jest też Polska produkcja VCMI. Jej twórcy od podstaw piszą kod źródłowy Heroes 3. Aktualnie jest wer. 0.8X  . Tak więc jeżeli skończą będzie można dodawać zamki bezpośrednio przez kod źródłowy. HUUURRRRAAAA!

Uf...Ale się rozpisałem...
 
http://themodders.org/index.php?/topic/11296-the-modders-pack/



Soldat zu Soldat:

-Ich fand eine Handgranate!

-Last vom Himmel fallen ....

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
The Forge to czasem nie zamek usunięty z gry, którego pliki jednak zostały w grze? Jeśli tak, to raczej średnio polska ta modyfikacja
 

muttley

muttley

Użytkownicy
posty567
Propsy381
  • Użytkownicy
Tak, to było to, bardzo ciekawe, ale "fanom" się nie spodobało
 

SkorpionX

SkorpionX

Użytkownicy
posty108
Propsy2
  • Użytkownicy
Z tego co wiem Heroes 3 został wypuszczony bez plików The Forge. Ale część krążyła w necie i ponoć były też koncepty.
 
http://themodders.org/index.php?/topic/11296-the-modders-pack/



Soldat zu Soldat:

-Ich fand eine Handgranate!

-Last vom Himmel fallen ....

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja




Może zdążę jeszcze na Dzień Screena  :lol:

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Cytat: Adanos link=topic=11209.msg108164#msg108164#msg108164#msg108164 date=1282567248




Może zdążę jeszcze na Dzień Screena  :lol:
w podstawowych umiejętnościach powinna być także ta co daje kasę na poczatku, oraz jakiś mieszek złota, albo antenka która przynosi kasę :D
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Zawsze można dodać :D  To jest jak na razie testowe :D

Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy
Ej! Nie zabieram mi roboty! Ja miałem się zająć Catolandem!
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry