Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - shergar

Strony: [1] 2 3
1
Offtopic / Larp Gothic
« dnia: 2022-08-27, 22:00 »
Przyznajcie się czy ktoś był :D Całkiem fajnie to wyszło:
https://www.facebook.com/LarpGothic/photos/pcb.5296581220419507/5296551870422442
BR,
Shr

2
Offtopic / FechtFest 2020 - turniej szermierczy
« dnia: 2020-09-16, 21:30 »
Hej, jakby ktoś miał czas i ochotę to zapraszam na Fechtfest 2020, który odbędzie się w tą sobotę godz. 11 w Centrum Kultury Zamek pl. Świętojański 1 Wrocław - będzie widowiskowy turniej szermierczy, sporo broni białej, ciekawe warsztaty dla dzieciaków oraz młodzieży (m.in. walka mieczem) i trochę prelekcji na podstawie traktatów historycznych: https://www.facebook.com/freifechter.poland/posts/3522975114413771 😉

Jakby ktoś chciał pomachać mieczem to okazji będzie aż nadto, a dla chętnych mogą też być noże i inne wynalazki :D
BR,
Shr

3
Offtopic / Kiełbasa wyborcza
« dnia: 2018-09-12, 08:14 »
Witam,
Mam do Was nietypową prośbę ;-) Ponieważ kiełbasa wyborcza już pięknie skwierczy, a ja też zaangażowałem się w tegoroczne wybory, chciałbym poprosić Was o lajki na FB dla konta KWW Krzysztofa Kazimierczaka. Lajki są na sztukę, chodzi o ilość, bo dobija to obecnego wójta, którego chcemy wyautować bo to kawał hipokryty, który nie szanuje ludzi. Tylko prośba o nie pisanie bzdurnych komentarzy na profilu KWW. Z góry dzięki za pomoc ;-)
BR,
Shr

4
Offtopic / Kursy programowania dla dzieciaków
« dnia: 2018-01-12, 22:29 »
Witam,

Jak w temacie. Znacie coś ciekawego dla 10-latka? Na razie zaczął kurs na code.org i nawet nieźle mu idzie, więc szukam czegoś ciekawego, żeby dalej się bawił coś jak scratch, zainstalowałem też small basic, ale z tym chciałem jeszcze chwilę poczekać.

Jest tu trochę młodych ludzi, którzy niedawno zaczęli zabawę z programowaniem, może coś podrzucicie. Ogólnie dobre byłyby jakieś kursy online o różnej tematyce i stopniu złożoności.

Z góry dzięki.
Sher

5
Gry / Expedition Vikings
« dnia: 2017-09-28, 21:03 »
Nie wiem czy jest już temat, ale polecam Expedition Vikings wszystkim którzy zagrywali się Baldurami. Bardzo fajne RPG, rzut izo, walki turowe, nawet ciekawe fabuła, zero magii i no świat wikingów ala Ragnar. To pierwsza gra od kilku lat którą przeszedłem od początku do końca.
BR,
Shr

6
Offtopic / Freifechter Wrocław
« dnia: 2017-07-20, 20:46 »
Jeżeli ktoś chciałby spróbować szermierki długim mieczem i jest z okolic Wrocka to może zainteresuje go ogłoszenie Freifechter (znajdziecie ich też na FB).

Cytuj
Ważna informacja! Ogłaszamy nabór do grupy początkującej szermierki długim mieczem. Jeśli do tej pory coś powstrzymywało Cię przed przyjściem na trening bo bałeś się, że nie dasz sobie rady to teraz jest najlepszy moment by spróbować. W grupie początkującej nauczysz się wszystkiego od podstaw więc zabierz ze sobą strój sportowy + zmienne buty i przyjdź w dowolny PONIEDZIAŁEK o 19.00 na trening. Miejsce: ul. Hubska 6 TEATR TOTU.

Od siebie dodam, że chłopaki poważnie do tego podchodzą, dodatkowo pracują nad traktatami na podstawie których odtwarzają średniowieczne sztuki walki (nie tylko miecze). Jak ktoś ma wolny czas to polecam ;-)

BR,
Shr

7
Offtopic / Patologia
« dnia: 2017-04-28, 22:43 »
Młodsza córka zapytała mnie dzisiaj co to jest patologia, no to jej wytłumaczyłem - tekst znaleziony w necie ;-)

Kazz pamiętasz te czasy? ;-)

Patologiczność...
My, urodzeni w latach 70, 80tych, wszyscy byliśmy wychowywani przez rodziców patologicznych.
Na szczęście nasi starzy nie wiedzieli, że są patologicznymi rodzicami. My nie wiedzieliśmy, że jesteśmy patologicznymi dziećmi. W tej słodkiej niewiedzy przyszło nam spędzić nasz wiek dziecięcy. Wszyscy należeliśmy do bandy osiedlowej i mogliśmy bawić się na licznych budowach. Gdy w stopę wbił się gwóźdź, matka go wyciągnęła i odkażała ranę fioletem. Następnego dnia znowu szliśmy się bawić na budowę. Matka nie drżała ze strachu, że się pozabijamy. Nie chodziliśmy do prywatnego przedszkola. Rodzice nie martwili się, że będziemy opóźnieni w rozwoju. Uznawali, że wystarczy, jeśli zaczniemy się uczyć od zerówki.
Nikt nie latał za nami z czapką, szalikiem i nie sprawdzał czy się spociliśmy. Z chorobami sezonowymi walczyła babcia. Do walki z grypą służył czosnek, miód, spirytus i pierzyna. Dzięki temu nie stwierdzano u nas zapalenia płuc czy anginy. Zresztą lekarz u nas nie bywał, zatem nie miał szans nic stwierdzić. Stwierdzała zawsze babcia. Dodam, że nikt nie wsadził babci do wariatkowa za smarowanie dzieci spirytusem. Do lasu szliśmy, gdy mieliśmy na to ochotę. Jedliśmy jagody, na które wcześniej nasikały lisy i sarny. Mama nie bała się ze zje nas wilk, zarazimy się wścieklizną albo zginiemy. Skoro zaś tam doszliśmy, to i wrócimy.
Latem jeździliśmy rowerami nad rzekę, nie pilnowali nas dorośli. Nikt nie utonął.
Zimą któryś ojciec urządzał nam kulig starym fiatem, zawsze przyspieszał na zakrętach. Czasami sanki zahaczyły o drzewo lub płot. Wtedy spadaliśmy. Nikt nie płakał, chociaż wszyscy trochę się baliśmy. Dorośli nie wiedzieli, do czego służą kaski i ochraniacze. Siniaki i zadrapania były normalnym zjawiskiem. Szkolny pedagog nie wysyłał nas z tego powodu do psychologa rodzinnego.
W sobotę wieczorem zostawaliśmy sami w domu, rodzice szli do kina. Nie potrzebowano opiekunki. Po całym dniu spędzonym na dworze i tak szliśmy grzecznie spać. Pies łaził z nami – bez smyczy i kagańca. Srał gdzie chciał, nikt nie zwracał nam uwagi. Raz uwiązaliśmy psa na sznurku i poszliśmy z nim na spacer, udając szanowne państwo z pudelkiem. Ojciec powiązał nas później na sznurkach i też wyprowadził na spacer. Zwróciliśmy wolność psu, na zawsze. Mogliśmy dotykać inne zwierzęta. Nikt nie wiedział, co to są choroby odzwierzęce.
Sikaliśmy na dworze. Zimą trzeba było sikać tyłem do wiatru, żeby się nie obsikać lub „tam” nie zaziębić. Każdy dzieciak to wiedział. Oczywiście nikt nie mył po tej czynności rąk. Stara sąsiadka, którą nazywaliśmy wiedźmą, goniła nas z laską. Ciągle chodziła na nas skarżyć. Rodzice nadal kazali się jej kłaniać, mówić Dzień Dobry i nosić za nią zakupy. Wszystkim starym wiedźmom musieliśmy mówić Dzień Dobry. A każdy dorosły miał prawo na nas to Dzień Dobry wymusić. Dziadek pozwalał nam zaciągnąć się swoją fajką. Potem się głośno śmiał, gdy powykrzywiały się nam gęby.
Skakaliśmy z balkonu na odległość. Musieliśmy znać tabliczkę mnożenia, pisać bezbłędnie. Nikt nie znał pojęcia dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii i kto wie jakiej tam jeszcze dys… Nikt nas nie odprowadzał do szkoły. Każdy wiedział, że należy iść lewą stroną ulicy i nie wpaść pod samochód, bo będzie łomot.
Gotowaliśmy sobie obiady z deszczówki, piasku, trawy i sarnich bobków. Czasami próbowaliśmy to jeść. Jedliśmy też koks, szare mydło, Akron z apteki, gumy Donaldy, chleb masłem i solą, chleb ze śmietaną i cukrem, oranżadę do rozpuszczania oczywiście bez rozpuszczania, kredę, trawę, dziki rabarbar, mlecze, mszyce, gotowany bob, smażone kanie z lasu i pieczarki z łąki, podpłomyki, kartofle z parnika, surowe jajka, plastry słoniny, kwasiory/szczaw, kogel-mogel, lizaliśmy kwiatki od środka. Jak kogoś użarła przy tym pszczoła to pił 2 szklanki mleka i przykładał sobie zimną patelnię.
Ojciec za pomocą gwoździa pokazał, co to jest prąd w gniazdku. To nam wystarczyło na całe życie. Czasami mogliśmy jeździć w bagażniku starego fiata, zwłaszcza gdy byliśmy zbyt umorusani, by siedzieć wewnątrz. Jak się ktoś skaleczył, to ranę polizał i przykładał liść babki. Jedliśmy niemyte owoce prosto z drzewa i piliśmy wodę ze strugi, ciepłe mleko prosto od krowy, kranówkę, czasami syropy na alkoholu za śmietnikiem żeby mama nie widziała, lizaliśmy zaparowane szyby w autobusie. Nikt się nie brzydził, nikt się nie rozchorował, nikt nie umarł. Żarliśmy placek drożdżowy babci do nieprzytomności. Nikt nam nie liczył kalorii.
Nikt nam nie mówił, że jesteśmy ślicznymi aniołkami. Dorośli wiedzieli, że dla nas, to wstyd. Nikt się nie bawił z opiekunką.
Od zabawy mieliśmy siebie nawzajem. Bawiliśmy się w klasy, podchody, chowanego, w dwa ognie, graliśmy w wojnę, w noża (oj krew się lała ), skakaliśmy z balkonu na kupę piachu, graliśmy w nogę, dziewczyny skakały w gumę, chłopaki też jak nikt nie widział. Oparzenia po opalaniu smarowaliśmy kefirem. Jak się głęboko skaleczyło to mama odkażała jodyną albo wodą utlenioną, szorowała ranę szczoteczką do zębów i przyklejała plaster. I tyle. Nikt nie umarł.
W wannie kąpało się całe rodzeństwo na raz, później tata w tej samej wodzie. Też nikt nie umarł. Podręczniki szanowaliśmy i wpisywaliśmy na ostatniej stronie imię, nazwisko i rocznik. Im starsza książka tym lepiej. Jedyny czas przed telewizorem to dobranocka. Mieliśmy tylko kilka zasad do zapamiętania. Wszyscy takie same. Poza nimi, wolność była naszą własnością.
Nasze mamy rodziły nasze rodzeństwo normalnie, a po powrocie ze szpitala nie przeżywały szoku poporodowego – codzienne obowiązki im na to nie pozwalały. Wszyscy przeżyliśmy, nikt nie trafił do więzienia. Nie wszyscy skończyli studia, ale każdy z nas zdobył zawód. Niektórzy pozakładali rodziny i wychowują swoje dzieci według zaleceń psychologów. Nie odważyli się zostać patologicznymi rodzicami.
Dziś jesteśmy o wiele bardziej ucywilizowani. My, dzieci z naszego podwórka, kochamy rodziców za to, że wtedy jeszcze nie wiedzieli jak nas należy „dobrze” wychować. To dzięki nim spędziliśmy dzieciństwo bez ADHD, bakterii, psychologów, znudzonych opiekunek, żłobków, zamkniętych placów zabaw.
A nam się wydawało, że wszystkiego nam zabraniają!

8
Offtopic / Tłumaczenie WRIKE
« dnia: 2017-03-31, 21:15 »
Witam,

Mam zlecenie. Potrzebuję przetłumaczyć Wrike: https://translate.wrike.com na PL.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany to zapraszam na pw, ale musi być FV. Chyba, że ktoś chce to zrobić w czynie społecznym za free :D

Proszę tylko o poważne propozycje bo zależy mi na czasie i profesjonalizmie.

Pozdrawiam,
Sher

ps. wrzuciłem tutaj najpierw, jak coś w poniedziałek zapodaję do firm i innych znajomych, ale może ktoś z Was sobie dorobi.

9
Offtopic / Tablet graficzny
« dnia: 2016-07-17, 20:23 »
Witam,
Mam prośbę. Chcę kupić córce tablet graficzny, ale kompletnie się na tym nie znam. Nie chcę też wywalić na to za dużo kasy bo młoda niby lubi rysować, ale jej hobby zmienia się średnio kilka razy w roku. Co byście doradzili?
BR,
Sher

10
Gry / SW: ToR
« dnia: 2016-01-17, 22:11 »
Jakby ktoś chciał wrócić bądź po raz pierwszy zagrać w Star Wars: The Old Republic to może wykorzystać mojego referalla (zakładacie konto przez tego linka, dostajecie wtedy 7 dni suba za darmo):
http://www.swtor.com/r/YDB8Zw

Wróciłem do gry po 3 latach i strasznie mnie zassało :D Bardzo dużo poprawili i dużo nowego contentu na end game + dodatki są całkiem niezłe. TOR zdecydowanie zmierza w stronę single playera więc bez problemu można grać w pojedynkę, ale nie ma też żadnego problemu ze znalezieniem teamu w gildii bądź pugu.

Jakby ktoś miał pytania to piszcie na pw albo tutaj. I niech mocz będzie z Wami :D

BTW dla nowych graczy, najciekawszy fabularnie jest wątek imperialnego agenta i wojownika sithów.

BR,
Sher

11
Offtopic / Oddaj swój głos!
« dnia: 2015-11-25, 07:35 »
Witam,
Mam prośbę o oddanie głosu na moje arcydzieło :D Jak coś można też wygrać trochę makulatury do poczytania:
http://www.ksiazkanagwiazdke.pl/index.php?content=glosowanie

Instrukcja co do głosowania.
Kategoria: Dla miłośników fantastyki
Pozycja: Opowieści Czarnego Lodu

Na podanego maila przyjdzie wiadomość, w której trzeba kliknąć link potwierdzający.

Z góry dzięki! Jak macie jakiś znajomych, którzy lubią poczytać fantasy to można im podrzucić link

Pozdrawiam,
Sher

12
Gry / Pillars of Eternity
« dnia: 2015-04-06, 10:14 »
Pykam sobie właśnie w PoE i gra bardzo przypadła mi do gustu (bugi na szczęście szybko poprawiają). Tylko jedna rzecz bardzo rzuca się w oczy - niezagospodarowany świat. Jest pełno niewykorzystanych BNów, w mieście jest też mega pusto. Przejrzałem pliki i w sumie grę powinno się dość łatwo modować, ale przydałby się do tego jakiś konkretny edytor bo ręczne babranie się z plikami tekstowymi trochę za dużo czasu zabiera.

Ma ktoś z Was doświadczenie z Unity? Chodzi mi o toole, które można wykorzystać w PoE. Assety rozpakować i spakować umiem, ale brakuje mi jakiegoś edytora do modyfikacji map i tworzenia story.

13
Offtopic / Terry Pratchett
« dnia: 2015-03-12, 22:39 »
http://mashable.com/2015/03/12/author-terry-pratchett-died/?utm_cid=mash-com-Tw-main-link

Już żadna śmierć nie będzie taka jak Pratchetta... ;( Szkoda gościa.

Kurde, żeby Martin nie wykitował zanim skończy Pieśń...

14
Pisarstwo / Wesprzyj fundusz emerytalny Shera!
« dnia: 2014-12-10, 22:17 »
Witam,

Wydałem zbiór opowiadań sprzed kilku lat, serdecznie zapraszam do zakupu, czytać nie musicie grunt, żeby tantiemy leciały :D Cena nie wygórowana, to tylko kilka piw, albo paczka fajek, czy tam "lody z automatu" przy drodze.
http://www.goneta.net/sklep2/index.php/pl/przypisany/start/opowiesci-czarnego-lodu-detail

Dopiero upnięte na serwer więc może jeszcze być problem jakby ktoś chciał oblookać najpierw urywek pdfu.

Pracuję teraz na dwoma projektami, wg mnie i Pilipiuka dużo ciekawszymi i dobrze rokującymi, ale to chciałbym wydać w wersji drewnianej. Może next year. Jak coś dam znać.

Pozdrawiam,
Sher

ps.
Można też kupić na:
http://virtualo.pl/opowiesci_czarnego_lodu/volko_dovsher/a55959i154994/?q=volko
http://ebookpoint.pl/ksiazki/opowiesci-czarnego-lodu-volko-dovsher,e_150z.htm
http://www.gandalf.com.pl/e/opowiesci-czarnego-lodu/
Niedługo też na Empik, Legimi, Merlin.

15
Gry / Eador
« dnia: 2013-05-24, 12:20 »
Jak ktoś lubi turówki w starym stylu to niech sprawdzi Eador:
http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=8952

Znajomy który recki na golu pisze mnie zachęcił i gra mnie strasznie wciągnęła. Nie jest tak monotonna jak Herosy, ma sporo z Civ i trochę ze strategii ekonomicznych, aż dziwne, że dopiero ruscy na to wpadli. Fakt, że jest zdeka zabugowana, ale nie przeszkadza to w grze, a updaty dość często wychodzą.

16
Offtopic / Merry Christmas!
« dnia: 2012-12-22, 14:38 »
Szanowne nolify!

Ile Rydzyk ma moherów,
Ilu w Sejmie jest frajerów.
Ile Tusk przez Jarka szlochał,
Ile Berlusconi kobiet kochał,
Ile Misztal w disco szalał,
Ile Palikot ziela wyjarał,
Ile Kwachu dni się bawił,
Ilu Komorowski ułaskawił,
Ile wdzięku jest w Giertychu,
Ile win obalił Zbychu,
Ile Władek miał nadziei, że z Januszem sukces dzieli,
Tyle zdrowia pomyślności, szczęścia, ciepła i radości!

Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i jak najlepszego roku 2013!


17
Pisarstwo / Czarny Lód
« dnia: 2012-10-03, 01:10 »
Witam,

Wrzucam dość stare opowiadanko, które stanowi część większego cyklu. Jest tego kilkanaście historyjek, które mniej lub bardziej się splatają. Może komuś przypadnie do gustu - grafiki z BITa, opowiadanko też w realiach założeń gry (stare, dobre czasy).

Pozdrawiam,
Sher

18
Gry / GW 2
« dnia: 2012-08-26, 22:39 »
Planuje ktoś? Gra jest "F2P" - niestety trzeba zapłacić za keya, ale bez abonamentu. Jak ktoś się zdecyduje i chce dołączyć do gildii ze średnią 30+, na serwie bez pl/rus zergu to zapraszam:
http://lastbastion.guildlaunch.com/forums/index.php

19
Gry / WoT
« dnia: 2012-04-18, 23:18 »
Gra ktoś w World of Tanks? Wg mnie świetna odskocznia i nieźle wciąga, jedyny warunek - trzeba myśleć co się robi :D

Jak coś gra za free, ale na premium szybciej leci exp i gold. Można by zebrać ekipę i zrobić tMowe naparzanki?

20
Archiwum / Poszukiwany betatester!
« dnia: 2012-04-16, 21:13 »
Witam,

Jak w temacie. Szukamy co najmniej 2-3 osoby, które wezmą na siebie testowanie moda. Niech każdy kandydat ma świadomość, że nie jest to ani łatwe, ani przyjemne zadanie, trzeba wiele razy przechodzić moda od początku, powtarzać określone wątki, etc.

Każdy tester musi przygotowywać raporty, w takiej formie jak w temacie z bugumi. Bardzo zależy nam na tym aby jak najszybciej oddać gotowego moda w ręce graczy, ale bez konkretnych betatestów to się będzie ciągnęło kolejny rok.

Proszę o wpisywanie się w tym temacie chętnych. Potraktujcie ofertę poważnie, nie potrzebujemy dzieciaków, które znudzą się po kilku dniach.

Pozdrawiam,
Sher

Strony: [1] 2 3
Do góry