Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Żadna Głupia Spółgłoska

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Offtopic / Tawerny wspomnień czar
« dnia: 2017-06-23, 14:20 »
Jestem tu już od 11 lat (rocznica stuknęła dokładnie 5 dni temu) i z tej okazji mam dla Was coś, co przypomni Wam, co tu się działo w tamtym czasie, kiedy dołączałem do forum. Był to moment przenosin z modders.go na dmkhosting i przed przeniesieniem skopiowałem na szybko całą Tawernę ze wszystkimi jej opowiadaniami. Przed Wami surowy, nieedytowany plik - nie wygląda może zbyt zachęcająco jeśli chodzi o jego wygląd, ale może komuś się łezka w oku zakręci podczas czytania ;)


https://drive.google.com/file/d/0BzEyFGWLiUTyUDNKTWhubGFUc0E/view?usp=sharing

2
Offtopic / Wielki jubileusz!
« dnia: 2017-04-08, 23:06 »
Panowie, nie wiem czy jesteście tego świadomi, ale właśnie dzisiaj mija równo 5 lat od narodzin jednej z największych forumowych tradycji. To także pięć lat od czasu, kiedy ThorusOrca rzuciła dziewczyna, oraz od pierwszej (nieudanej co prawda) forumowej ustawki. Pamiętajcie:


3
Offtopic / Dajcie mi rapsy
« dnia: 2016-12-31, 21:59 »
Szukam kogoś kto ma dobry flow i dobrze wchodzi w tekst. Do nagrania dwa kawałki. Najlepiej jakby ogarnąć jakąś rapującą dupę jeszcze.

4
Offtopic / Rozterki miłosne 2016
« dnia: 2016-11-24, 22:58 »
Jeśli myśleliście że to będzie temat pokroju żali #9 to się grubo daliście nabrać, frajerzy. Wyznań nie będzie. Ale dobrze że tu jesteście. Jak już weszliście to napiszcie co u Was, bo jestem ciekaw.

Kyro

5
Offtopic / ŻGS w Himalajach
« dnia: 2016-04-06, 20:27 »
350km rowerem przez góry
Kilkanaście kilometrów przewyższeń
Piach, błoto i kamienie
Deszcz, śnieg i grad
Temperatury od ujemnych do upalnych
Kilkanaście kilogramów jedzenia w sakwach
Dziesiątki tysięcy spalonych kalorii
Noclegi w namiocie w skrajnych warunkach
Wejście z rowerem na 5416m n.p.m.

Tylko po to, żeby cały świat dowiedział się, że

Spoiler


Przełęcz Thorong La, 5416m n.p.m., Himalaje, Nepal, 05.04.2016r.

6
Offtopic / Zagadka
« dnia: 2016-02-11, 19:29 »
Ritam Panów,
Mam dla Was dzisiaj zagadkę. Powiedzcie proszę: czym są lub w jakim celu zbudowane zostały domki na poniższym zdjęciu?Dodam tylko, że w większości z nich nikt nie mieszka, nie ma w nich prądu, dróg dojazdowych, urządzeń sanitarnych ani niczego innego. Domki znajdują się w północnej Kambodży, pomiędzy miejscowościami Anlong Veng a Sra'Aem (nie pytajcie co robiłem w tym drugim xD). W tym miejscu jest ich kilkaset, położone są na kompletnym odludziu.

Temu, kogo odpowiedź będzie najbardziej trafna, wyślę pocztówkę z Azji, ale może z jakiegoś bardziej cywilizowanego kraju niż Kambodża xD

7
Oferty pracy i pomocy / Szukam pasjonatów i zapaleńców
« dnia: 2016-02-04, 22:04 »
Ritam wszystkich serdecznie.

Tak, dobrze czytacie. Szukam ludzi do pomocy przy stworzeniu projektu gry. Projektu, nie samej gry, czyli opracowania konceptów, stworzenia dokumentacji, wypracowania metod, przeprowadzenia symulacji. Czyli bez implementacji tego wszystkiego.

Czemu projekt, a nie sama gra? Powody są w sumie dwa:
1. Jeśli coś ma być zrobione, trzeba to zrobić w pewnej uporządkowanej kolejności. Bolączką wszystkich amatorskich projektów jest robienie wszystkiego na opak, zaczynanie od implementacji, nie mając wypracowanego konceptu.
2. Jestem w podróży, jadę sobie rowerem przez Azję Południowo-Wschodnią. Od dzisiejszego popołudnia jestem w Kambodży. Wcześniej Tajlandia. Sam pomysł zrodził się w Laosie. W gruncie rzeczy oznacza to, że mam dość ograniczony dostęp do internetu, a więc nie chcę robić niczego "pełną parą", tylko z taką prędkością, na jaką czas pozwoli. Swoją drogą podczas jazdy rowerem do głowy przychodzą fajne pomysły i generalnie mają czas, żeby się wyklarować.

Dlatego też generalnie żadnego pospiechu, żadnego gonienia pełną parą. Za robienie czegoś na poważnie można wziąć się, kiedy wrócę do Polski lub osiedlę gdzieś na dłużej.

Parę słów o grze:
Realistyczny, rozbudowany townbuilder (symulator rozbudowy osady), w którym głównym przeciwnikiem gracza jest Natura. Gracz ma za zadanie poprowadzić osadników przybyłych na nowy kontynent poprzez proces kolonizacji. Kampania opiera się na szeregu misji, w czasie których gracz buduje osady w różnych warunkach klimatycznych i na różnym terenie, zmagając się za każdym razem z innymi trudnościami. Osady mają zostać połączone odpowiednią infrastrukturą oraz ostatecznie stworzyć skomplikowaną sieć powiązań handlowych. W międzyczasie gracz buduje wielkie struktury, takie jak kopalnie, tamy, mosty, latarnie morskie. Gra ma wprowadzać parę innowacji do tradycyjnej konwencji RTS/strategii/symulacji.

Podobne do: Banished, wzorujące się na konceptach użytych w: serii Anno, serii Twierdza, 1849, Cultures.

Bardziej szczegółowy opis mogę dostarczyć w wiadomości prywatnej bądź poprzez e-mail.

Jakich ludzi poszukuję?
- osób z rozwiniętą wyobraźnią, ale połączoną ze zdolnością logicznego myślenia,
- osób potrafiących przedstawiać swoje pomysły za pomocą konstrukcji logicznych/matematycznych,
- osób, którym pojęcia: geografia, klimat, kolonizacja, osadnictwo, rzemiosło itd. nie są obce,
- osób znających obecne trendy w dziedzinie gier strategicznych, silników, grafiki,
- osób potrafiących pisać dokumentacje za pomocą opisów, diagramów i pseudokodu,
- osób krytycznych, potrafiących uargumentować swoje racje,
- osób starannych, lubiących wykonywać wszystko porządnie,
- wszelkich pasjonatów i zapaleńców.

Nie szukam programistów, grafików ani rysowników, chociaż jak najbardziej znajomość metod programowania może być przydatna w kwestii designu, a umiejętności graficzne mogą przydać się przy tworzeniu wizualizacji i konceptów.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt w wiadomości prywatnej lub poprzez e-mail: kyroman@gmail.com. Zachęcam również do zadawania pytań tutaj.

Spoiler
PS: To prawda :lol:

8
Hej frajerzy,

Przesyłam jeszcze ciepłe pozdrowienia z całkiem ciepłej ulicy pełnej ciepłych chłopców w całkiem ciepłym mieście :) Mogłem zrobić to zdjęcie na ulicy z dziwkami, ale nie wiem czy na tym forum by to przeszło, wiem że dla niektórych byłoby to zbyt dużo :D

Spoiler

9
Offtopic / Magia Chaosu
« dnia: 2015-08-21, 19:37 »
Właśnie zostałem Magiem Chaosu. Czy są na tym forum jacyś Magowie Chaosu? Chętnie wymienię się spostrzeżeniami.

10
Grafika 3D / Konkurs Model Market 3D
« dnia: 2015-02-04, 01:12 »
Kogoś może zainteresować:

http://modelmarket3d.com/pl/#

Nie chodzi tu o wykonanie modelu z teksturami, mapami i super renderem, a o zrobienie samego modelu, ale poprawnego technicznie i spełniającego odpowiednie wymogi, a więc całkiem ciekawa sprawa :)

11
Sprzęt, oprogramowanie / Microsoft HoloLens
« dnia: 2015-01-25, 20:11 »

12
Gry / Banished
« dnia: 2015-01-08, 23:37 »

Słyszeliście o Banished albo graliście? Ostatnio szukałem czegoś ciekawego do pogrania, trafiłem na to, a że całość waży około 100 MB, to załatwiłem sobie kopię zapasową. Gra okazała się prosta jeśli chodzi o mechanikę i zasady, ale trudna, jeśli chodzi o wcielenie ich w życie :D Dodatkowo jest cholernie uzależniająca, więc zdarzało się, że siedzieliśmy obok siebie z dziewczyną (która podłapała ode mnie bakcyla) i przez parę godzin napieprzaliśmy na osobnych komputerach zamiast się sobą zająć xD

Banished to hardkorowy RTS - symulator średniowiecznej wioski, stworzony przez zaledwie jednego człowieka - koleś chyba jest w dodatku Polakiem. Nasi ludzie zostali zbanowani (banished) ze swojego miasta i mając tylko mały wóz z jedzeniem, opałem i narzędziami, próbują szczęścia w nowej okolicy. Trzeba więc im zapewnić żywność, dach nad głową, ciepełko (ubrania i opał) oraz narzędzia do pracy. Wydaje się to proste, ale jeśli gra się na trudnym poziomie, do tego z trudnymi warunkami klimatycznymi - to jest to spore wyzwanie. Gra nie ma konkretnego celu ani - co odróżnia ją od większości innych RTSów - nie ma tam żadnych wrogów. Nie zbroimy się więc ani nie wyruszamy na ostateczne starcie z przeciwnikiem. Liczy się tylko rozwój i przetrwanie. Trzeba się w szczególności chronić przed takimi rzeczami jak: katastrofy naturalne (np. tornada), wczesne ataki zimy, choroby czy pasożyty na polach uprawnych.

Sporym atutem gry jest to, że sukces może zapewnić tylko zrównoważony rozwój. W wielu grach jest tak, że pewne rzeczy bardziej opłaca się robić niż inne - np. pamiętam, że w Twierdzy 2 zupełnie nie opłacało się produkować broni, dużo łatwiej było ją kupować, a produkować i sprzedawać inne rzeczy. Tutaj nie ma takiej opcji - trzeba zachować balans pomiędzy wszystkimi elementami gospodarki. Co prawda gra jest dość prosta i ilość dostępnych budynków czy zawodów nie jest aż tak zróżnicowana, ale gra wciąż się rozwija.

Gra ma także spory potencjał modderski, nawet spolszczenie funkcjonuje jako mod, który można w każdej chwili włączyć i wyłączyć. Jako że wioskę można rozwinąć całkiem szybko, to potencjalnie mody mogłyby działać na zasadzie dodania jednego nowego budynku i postawienia przed graczami wyzwania: spróbuj przetrwać na nowych zasadach. W ten sposób każdy tego typu mod mógłby dawać po parę godzin rozrywki więcej ludziom, którym normalna wersja już się znudziła.

Tutaj strona oficjalna gry:
http://www.shiningrocksoftware.com/game/
Funkcjonuje także obszerne anglojęzyczne forum.

Jakby ktoś się skusił, to podawajcie swoje osiągnięcia. Mi udało się zrobić wioskę liczącą 900 osób na trudnym poziomie i w trudnym klimacie i już mi się nie chce grać, głównie dlatego że komputer powoli przestaje wyrabiać i gra coraz bardziej spowalnia xD

13
Sprzęt, oprogramowanie / Chłodzenie w laptopie
« dnia: 2015-01-07, 22:33 »
Siema,

Mam problem z laptopem, bo ostatnio coraz bardziej się grzeje i staje się to bardzo uciążliwe. Mam całkiem porządny sprzęt - czyli taki, który powinien mi spokojnie wystarczyć do robienia tych rzeczy, które robię:
Acer Aspire v3-571g
i3-3110M 2.4GHz
6GB RAM
GF 630M 2GB
Intel HD4000 zintegrowana

Niestety od jakiegoś czasu strasznie się grzeje. Wymieniłem pastę termoprzewodzącą - nic nie pomogło, w sumie to jest chyba nawet gorzej, mimo że stara była już zeschnięta. Wentylatora nie byłem w stanie wyczyścić, bo nie mogłem odkręcić jednej śrubki.
Jeśli komputer działa na karcie zintegrowanej, to procesor utrzymuje temperaturę 60-65C, co jest normalne dla tego modelu. Jeśli jednak uruchomi się karta dedykowana (która ma wspólne chłodzenie z procesorem) to temperatura procesora skacze do 80+C i niekiedy komputer się przegrzewa i wyłącza. To wkurza, bo normalnie ten komputer jest w stanie płynnie pociągnąć wiele gier i dość wymagające programy (np. Photoshop albo DxO Optics Pro), ale niestety teraz jak się nagrzeje, to wszystko zacina. Gry normalnie działające na kilkudziesięciu FPS, teraz zwalniają do 10 FPS, a DxO spowalnia tak, że robienie czegokolwiek jest niezwykle uciążliwe.

Znacie jakieś sposoby, żeby ograniczyć przegrzewanie się komputera? Czy wymiana całego systemu chłodzącego byłaby sensowna, możliwa i opłacalna, i czy wtedy komputer mógłby zacząć działać tak, jak działał po wyjściu z fabryki?

PS: generalnie komp zacząć się przegrzewać po upgrade do Windows 8.1 (które zrobiło się wbrew mojej woli), myślicie, że może mieć to coś wspólnego? Cały komp zaczął od tego czasu chodzić wolniej, nawet menu start ma opóźnienie.

14
Offtopic / Jibo
« dnia: 2014-12-15, 22:17 »

15
Offtopic / Gry planszowe
« dnia: 2014-11-03, 13:47 »
Siema,
Chciałem pogadać z Wami o grach planszowych, zarówno w kontekście grania, jak i nawet tworzenia ich. Z tego drugiego powodu temat można by nawet wrzucić do Developingu, ale z powodu pierwszego wrzucam go do Offtopa.

To jak - w co graliście lub grywacie? A może interesował się ktoś grami planszowymi od kuchni?

16
Offtopic / Żadna Głupia Wyprawa
« dnia: 2014-10-26, 23:48 »
Dawno się tu nie pojawiałem i był ku temu prosty powód - byłem w Iranie na stopa :D Zapraszam na mojego bloga na krótkie podsumowanie wyprawy:

http://mojaslodkabezdomnosc.wordpress.com/2014/10/26/autostopem-do-iranu-podsumowanie/

Niestety tradycyjnego zdjęcia z karteczką nie zrobiliśmy, mimo że cały czas miałem ją w portfelu :D

17
Sprzęt, oprogramowanie / Pixlr
« dnia: 2014-02-18, 14:40 »
Nie działa mi Photoshop, a więc jak chcę sobie na szybko poprawić jakość jakiegoś zdjęcia, to używam Pixlr. Jest to edytor zdjęć online, działa bardzo szybko i sprawnie. Nieraz ze zdjęcia nie potrafi wiele wyciągnąć, ale niekiedy efekty są zdumiewające. Dla przykładu:

Oryginał robiony telefonem:I efekt po użyciu zaledwie opcji AutoFix, zmniejszenia jasności oraz zwiększenia nasycenia i kontrastu:Polecam.

http://pixlr.com/

18
Offtopic / Potańcówki!
« dnia: 2014-02-06, 21:34 »
Kolejne zadanie dla Was, Panowie! Był już temat "Ambient" o muzyce dobrej do posłuchania w tle, teraz natomiast potrzeba muzyki innego typu - takiej, do której dałoby się potańczyć na klimatycznej imprezie. Załóżmy, że organizujemy imprezę z okazji Walentynek, a więc ma być romantycznie i przyjemnie. Trzy kategorie piosenek: takie, które mogą lecieć w tle kiedy ludzie sobie rozmawiają, te do potańczenia oraz te do tańców-przytulańców. Wykażcie się kreatywnością, w grę wchodzi wszystko od Celine Dion i The Police po Presleya, Amy MacDonald i wszystko inne, co przyjdzie Wam do głowy. Żadnego disco polo :D

Liczę na Waszą inwencję :D

19
Forum / Upadek tradycji, upadek forum
« dnia: 2014-01-29, 21:42 »
Jestem głęboko zażenowany tym, co dzieje się ostatnio na forum. Shoutbox został przejęty przez ludzi, którzy na forum pojawili się nagle znikąd i którzy za nic mają sobie nasze tradycje, nasze wypracowane przez lata zwyczaje i kulturę. Rozumiem, że forum ostatnio przycichało (szczególnie po przenosinach na SMF), jednakże my tutaj cały czas pozostaliśmy, przez cały czas czuwamy. Niestety obecnie wchodząc na forum spotykam się z wyobcowaniem i brakiem poszanowania dla starszych użytkowników, którzy tworzyli to miejsce przez lata i pracowali na rzecz jego świetności. Oto dowody, które pokazuję z bólem serca, oczywiście należy czytać to z dołu do góry:Czy naprawdę zasłużyliśmy sobie na takie traktowanie? Czy możemy pozwolić na taki los forum? Zapewne przyjdzie dzień, kiedy będziemy musieli odejść, ale to nie jest ten dzień!!!

Nie domagam się kary ani nagany dla tych użytkowników, jednakże uważam, że są pewne lekcje, których musimy im udzielić, zanim pozwolimy im odziedziczyć forum po nas! Drodzy weterani i stare wilki, kto jest ze mną, a kto przeciwko mnie?!?!

20
Siemka,

Leci nowy temacik co by zaczerpnąć trochę wiedzy forumowiczów i wymienić się doświadczeniami :D Od jakiegoś czasu zacząłem się bardziej interesować tym co jem, w sumie od dawna się tym interesowałem, ale ostatnio zacząłem przykładać do tego większą uwagę. Staram się działać wbrew takiej hiper-pragmatycznej logice, która rządziła moją dietą przez ostatnie lata (w szczególności lata studiów), czyli: aby nawpierdalać się tego, co łatwo zapewni mi dużo energii i składników odżywczych. Problem polegał na tym, że za "składniki odżywcze" uznawałem węglowodany, białko i tłuszcze, a zupełnie zapominałem o krytycznej roli mikro- i makroelementów dla prawidłowego funkcjonowaniu organizmu, w tym dla samopoczucia, uczucia wypoczęcia, stanu cery i włosów, metabolizmu i tak dalej. Jak wszyscy wiemy przejechało się na tym rozumowaniu wielu, zapychając się byle czym i teraz wszystkim brakuje tego, co w życiu najważniejsze - magnezu :D

Chciałbym zapytać Was o to, jakie Wy znacie pełnowartościowe źródła energii w pożywieniu, w tym także konkretne produkty, które kupujecie i jecie. Możemy zrobić listę i wzajemnie korzystać z doświadczenia :D

Moja lista zajebistych rzeczy:

1. Seler - w grudniu zrobiłem sobie dwutygodniowy eksperyment, kiedy to dzień w dzień przerabiałem około kilograma selera na sok. Co prawda nie zauważyłem żadnych rezultatów, a ogólnie czułem się chujowo (głównie ze względu na krótkie dni, zimową chandrę i ogólnie chujowatość mojego życia w tamtym okresie), ale podejrzewam, że rezultaty są bardziej długoterminowe i należy spożywać selera regularnie ze względu na to, co może nam dostarczyć. Seler posiada najwyższy wśród dostępnych pokarmów przelicznik zajebistych rzeczy na 1 kcal - jest to najmniej kaloryczny pokarm jaki istnieje, korzeń ma zaledwie 7 kcal/100 g, a jednocześnie posiada mnóstwo witamin, mikro- i makroelementów oraz wielu rzeczy wspomagających nasze ciało, np. przeciwdziałających powstawaniu wrzodów. Do tego sok bardzo dobrze gasi pragnienie - co prawda sok z korzenia jest niezbyt smaczny i trzeba go mieszać np. z sokiem z jabłek i/lub marchwi, natomiast sok z naci jest naprawdę fajny w smaku, jednakże nać jest około trzykrotnie droższa :/
Współczynnik zajebistości: Bardzo wysoki

2. Grejpfrut - reżim grejpfrutowy rozpocząłem wczoraj, zobaczymy co z tego wyjdzie, chociaż odczuwalne skutki chyba raczej też będą długoterminowe. Również niewiele kalorii (około 40 kcal/100 g), a jednocześnie mnóstwo witamin, mikro- i makroelementów, antyoksydantów oraz wszelkich innych źródeł zajebistości. Wspomaga metabolizm tłuszczów, więc często wykorzystywany jest w dietach odchudzających, ale przy robieniu masy, kiedy chce się pozbyć tłuszczu na rzecz białeczka, chyba też będzie dobry. Niektóre osoby może uczulać (mnie mam nadzieję nie, zobaczymy). Niepolecany przy zażywaniu leków - blokuje niektóre enzymy w wątrobie, przez co może prowadzić do nagromadzania się leku w organizmie i spowalniać jego usuwanie. Pozytywny wpływ na cerę, metabolizm, zwiększa wydzielanie insuliny, usuwa cholesterol i oczyszcza układ krążenia.
Współczynnik zajebistości: Bardzo wysoki

3. Szpinak - dawno nie jadłem (parę razy w ciągu ostatnich paru miesięcy), ale zamierzam sobie z nim w najbliższym czasie poeksperymentować. Jak wszystkie ciemnozielone warzywa (razem z brokułami itd.) dostarcza mnóstwo wszystkiego, co zajebiste. Fajnie można go sobie połączyć z serem lub jajkiem (np. spaghetti ze szpinakiem i rozpuszczonym serem, zajebioza).
Współczynnik zajebistości: Bardzo wysoki

4. Zielona herbata - ale taka porządna i mocna, a nie jakieś podrabiane gówno. Antyoksydanty i wiele innych zajebistości, wspomaga wiele procesów. Działa uspokajająco, chociaż z drugiej strony może skutecznie zastępować kawę - dużo lepsza do nauki, bo nie daje krótkiego kopa, ale pozwala na długie ślęczenie przy nauce (dobra na sesję).
Współczynnik zajebistości: Bardzo wysoki

5. Pestki dyni - najlepsze naturalne źródło magnezu (540 mg/100 g), nic nie zawiera go więcej - problem tylko, jak wpierdolić pestki w dużej ilości :D Poza tym cynk, żelazo i wiele innych. Będę musiał sobie poeksperymentować, czy da się pestki z czymś mieszać, np. dodawać do sałatek lub dań smażonych. Z drugiej strony chyba mogą uczulać podobnie jak różne orzechy, ale nie wiem.
Współczynnik zajebistości: Wysoki

6. Migdały - również dużo magnezu (ok. 268 mg/100 g) i innych składników, plus jest taki że migdały można opierdolić w dużo większej ilości niż pestki dyni :D
Współczynnik zajebistości: Wysoki

7. Serek wiejski - nie zawiera zbyt wiele wartościowych składników odżywczych, ma za to sporo białka, więc jest idealny na robienie masy :D Jako produkt mleczny może uczulać.
Współczynnik zajebistości: Wysoki

No i moja czarna lista, czyli to, czego staram się unikać:

1. Makaron
2. Ryż
3. Pizza
4. Tłuste turaskie kebaby
5. Białe buły z ulepszaczami
6. Mięso mielone garmażeryjne

Bo wszystkie zawierają tyle gówna, że można by nim nakarmić całą Afrykę.
Współczynnik zajebistości: Dno i trzy metry chuja

A co Wy byście polecili i dodali do tej listy? :D

Strony: [1] 2 3 ... 5
Do góry