Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - hegemonista

Strony: [1]
1
Gry / Poszukiwana gra
« dnia: 2011-05-19, 21:39 »
dzisiaj w szkole, nudząc się na lekcji, przypomniała mi się pewna zajebista gra. Problem w tym, że za cholerę nie mogę przypomnieć sobie tytułu. Platformówka związana z pancernikiem (zwierzę). Pancernik był bodajże jednym z bossem. Wiem, że mało informacji podałem, ale nie mogę sobie więcej przypomnieć (pomijając to że była zajebista  :lol:  ). Bodajże głównym bohaterem był człowiek, albowiem dało się zmieniać broń. Choć nie jestem pewien.

2
Pytania i problemy / Efekt światła..
« dnia: 2011-05-16, 22:38 »
Hej, hej, hello,
chodzą pogłoski, że na tym forum znajduje się kilku domorosłych i (zawsze) chętnych do pomocy grafików. Tak więc, nie przedłużając dalej pustosłownego wstępu, a przejdę do sedna sprawy:
mam taką grafikę jak w załączniku. Jak osiągnąć taki efekt światła? mam zainstalowany Photoshop i Gimp. Będę niezmiernie wdzięczny  :D

3
Pytania i problemy / Projekt wymodelowania wsi
« dnia: 2011-04-29, 17:35 »
wraz z kumplem wpadliśmy na pomysł, aby wymodelować naszą wieś. Ma to od razu wprowadzić nas w świat modelowania, a poza tym zapewnić gorę pieniędzy, sławę i mnóstwo kobiet  :lol2:  Oboje jesteśmy zieloni, jeżeli chodzi o te klocki. Trochę modelowaliśmy do niektórych gier (modding), ale nasze prace nie są jakieś zajebiste. Pochwaliłbym się, ale nie chce mi się szukać. Ale wracając: pomyśleliśmy, że wymodelowanie naszej miejscowości będzie doskonałym bodźcem motywującym. Tym bardziej w formie wspólnego projektu. Jak mówi pewien tekst z demotywatorów: "samemu szybciej, we dwóch dalej". Czy jakoś tak. Penis z tym. No więc, na samym początku chcielibyśmy zapytać was o jakieś rady dot. modelowania.

  • Jaki wybrać program? Oboje próbowaliśmy, gdzieś z rok temu, pracować w Blenderze, ale szło nam niemiłosiernie cięźko. Ja przerzuciłem się na Wings 3D, a kolega na jakiś inny shit. Jako że żaden nie chce przerzucić się na program drugiej osoby, to musimy pójść na kompromis i coś wybrać innego. I tu dylemat: Blender, czy ten Google Sketch? Niby Blender bardziej "profesjonalny", lecz Sketch (podobno) o wiele prostszy w obsłudze.
  • Jakiego silnika renderującego powinniśmy wybrać? Może za bardzo wyprzedam fakty, ale niechaj będzie, zapytam teraz. Rozchodzi się o to, że po wymodelowania tych całych chat, chlewów, kamieni, drzew, pól i płotów, chcielibyśmy, aby to jakoś wyglądało. Może UDK? Czy jakieś lepsze propozycje?
  • Jakieś rady co do organizacji? Myślałem nad założeniem bloga na wordpress i zainstalowanie wtyczki RSS na pulpit. No.. do tego dochodzi komunikator IM i spotkania face to face.
  • Od czego w ogóle powinniśmy zacząć? Siatka terenu? Od brzegu wsi czy od środka? Wpierw bryły postawić a później detale dorabiać?

4
Dyskusje i problemy / Full motion video
« dnia: 2011-04-12, 21:35 »
Hello World,
zna ktoś jakiś silnik, na którym można byłoby stworzyć w dość prosty sposób grę FMV? Nie znam żadnego języka programowania (oprócz skryptowymi do niektórych gier). Potrzebuję czegoś do projektu promocji miejscowości w ramach pewnego projektu unijnego. Nie muszę chyba mówić, że musi być darmowy, prawda?
Ściągnąłem i obeznałem się z Adventure Game Studio, ale obawiam się, że nie spełnia pełnych moich wymagań (prezentacja będzie odbywać się prawdopodobnie na dużym ekranie, a tutaj maksymalna rozdzielczość to 1024x768).
Profilaktycznie, dam trochę szczegółów dot. projektu - może łatwiej będzie mi coś doradzić. No więc tak: będzie to zlepka zdjęć, ścieżek audio i wideo. Silnik FMV jest mi potrzeby tylko po to, aby jakoś to zlepić. Przykład: dajmy, że będzie mapa miejscowości z zaznaczonymi ważniejszymi punktami. Po kliknięciu w dane miejsce, pojawia się nam zdjęcie, na którym mamy kolejne możliwości interakcji. I tu właśnie jakiś nagrany wcześniej dialog, czy wyświetli się filmik czy jeszcze jakiś inny wymysł. Zależy mi na aby miało to działać na niezależnie jakim ekranie (wielkość), bez żadnych przykrych wpadek podczas prezentacji. I niezależnie od sprzętu, na którym będzie to wyświetlane.
No to byłoby na tyle.

5
Brnę właśnie przez lekturę Prata. To będzie Symfonia C "jakieś-tam-wydanie". Autor kładzie nacisk na określenie z góry celów oraz sposobu działania programu. Rzecz w tym, że nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. I czy w ogóle za to się zabierać. Przeczytałem na innym forum, że to jest zbędne i wystarczy napisać co i jak ma być.
Tu pytanie moje: wy szczegółowo planowaliście podczas swojego pierwszego projeku, co i gdzie ma być? I jak to będzie zrobione? Wspomnę, że dopiero zaczynam.

6
Twórczość modderska / Fallout New Vegas G.E.C.K
« dnia: 2011-01-27, 14:40 »
Hail! przybywam z pytaniem, czy ktoś miał styczność z G.E.C.K w wersji 1.1? Zastanawia mnie, czy możliwości modowania są porównywalne z tymi z Gothica.

Strony: [1]
Do góry