Poszukuje grafika 2D 18745 52

O temacie

Autor popgniezno

Zaczęty 24.10.2009 roku

Wyświetleń 18745

Odpowiedzi 52

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
przecież napisałem abyś w razie czego pisał

Napisałem ;)

Cytat: Dark link=topic=7594.msg69369#msg69337 date=Oct 27 2009, 07:53 PM\'
Po twojej zmianie nicku chyba cię nie kojarzy ;)

O mnie mówisz? :lol2:


Cytat: jono link=topic=7594.msg69371#msg69337 date=Oct 27 2009, 08:03 PM\'
na jakim serwerze chcesz ta grę postawić?

O serwer nie ma co się martwić. Teraz ja utrzymuje go za własne pieniądze, a gdy gra się rozrośnie pogadam z moimi pracodawcami, którzy mają dostęp do odpowiednich maszyn, które potrafią utrzymać olbrzymie obciążenie (przykład: patrz.pl - kilka milionów użytkowników, dobre bazy danych oraz wielki transfer :) )
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

jono

jono

Użytkownicy
posty525
Propsy155
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

jono

Poszukuje grafika 2D
#41 2009-10-27, 20:10(Ostatnia zmiana: 2009-10-27, 20:13)
ale mam namyśli: dedyk czy inny jakiś?
 

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy

popgniezno

Poszukuje grafika 2D
#42 2009-10-27, 20:24(Ostatnia zmiana: 2009-10-27, 20:38)
Zależy co masz na myśli pisząc dedyk. Wiele osób za dedyka uważa stacjonarnego 24/7. To nie będzie żaden stacjonarny komputer, tylko potężny serwer przystosowany do tego typu zadań. Możliwe że ten sam na którym stoi wymienione wyżej patrz.pl.
Konkretnie Ci nie powiem jaką będzie miał specyfikację itd bo tego po prostu jeszcze nie wiem ;)
To wszystko okaże się dopiero jak już pojawią się testy gry, sprawdzi się obciążenie jakie generuje N graczy itd :lol2:

//down:
Napisałem na PW :)
Dzięki ;)
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

jono

jono

Użytkownicy
posty525
Propsy155
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

jono

Poszukuje grafika 2D
#43 2009-10-27, 20:30(Ostatnia zmiana: 2009-10-30, 19:29)
zgłaszam się na testera! xD
 

Kudlik

Kudlik

Użytkownicy
Les Paul
posty364
Propsy55
  • Użytkownicy
  • Les Paul
O mnie mówisz? :D

Miał na myśli chyba Władysława II Jagiełło vel Thoro
 

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy
No ta nie trzeba się męczyć z malowaniem itp ale to odniesie się do kilku rzeczy inne trzeba będzie namalować więc lepiej już namalować wszystko i poświęcić te kilka minut nic się nikomu nie stanie a i tak wszyscy będą szczęśliwi.

Ja z chęcią pomogę jak kupie sobie piórko albo nowy tablet.
 

FFX

FFX

Użytkownicy
posty11
  • Użytkownicy
Mógłbyś sprecyzować, o jaką dokładnie grafikę Ci chodzi? Chodzi mi o to, co dokładnie trzeba zrobić. Znam się na stylu graficznym Margonem, mógłbym w sumie pomóc. Dzisiaj postaram się coś zrobić, i pokazać Ci na pw :D .
 
Jeśli by mi się chciało robić, tutaj znajdowałby się podpis...

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
No ta nie trzeba się męczyć z malowaniem itp ale to odniesie się do kilku rzeczy inne trzeba będzie namalować więc lepiej już namalować wszystko i poświęcić te kilka minut nic się nikomu nie stanie a i tak wszyscy będą szczęśliwi.

Ja z chęcią pomogę jak kupie sobie piórko albo nowy tablet.

Super:)
No to czekam aż kupisz tablet już pióro :(


Cytat: FFX link=topic=7594.msg69531#msg69512 date=Oct 31 2009, 11:30 AM\'
Mógłbyś sprecyzować, o jaką dokładnie grafikę Ci chodzi? Chodzi mi o to, co dokładnie trzeba zrobić. Znam się na stylu graficznym Margonem, mógłbym w sumie pomóc. Dzisiaj postaram się coś zrobić, i pokazać Ci na pw ;p .

O jaką grafikę? Czy bajkową czy bardziej realną? No najlepiej, gdyby to był taki Gothic widziany z góry ;)
Oba rodzaje (bajkowa i "realna") mają swoje wady i zalety.
Bajkowa:
(plusy)
 - jest przejrzysta
 - ładna
 - i wszystko łatwiej zrobić
(minusy)
 - wygląda wtedy "dziecinnie"

"Realna"
(plusy)
 - oczywiście większa realność, starym wyjadaczom będzie się pewnie bardziej podobać
 - czuć większy klimat w grze
(minusy)
 - trudność wykonania
 - czasami może pojawiać się problem z przejrzystością

Wszystko chyba świadczy o tym że grafika powinna "realna" czyli tak jak napisałem tutaj (wraz ze screenami):
http://forum.trelis.pl/viewtopic.php?f=3&t=8
(w tym drugim screenie, ludziki są do zmiany ;) )

Oczywiście jak ktoś robi grafikę al#msgote author=Mr.Square link=topic=7594.msg69512#msg69512 date=1256988952]No ta nie trzeba się męczyć z malowaniem itp ale to odniesie się do kilku rzeczy inne trzeba będzie namalować więc lepiej już namalować wszystko i poświęcić te kilka minut nic się nikomu nie stanie a i tak wszyscy będą szczęśliwi.

Ja z chęcią pomogę jak kupie sobie piórko albo nowy tablet.[/quote]

Super:)
No to czekam aż kupisz tablet już pióro :(


Cytat: FFX link=topic=7594.msg69531#msg69512 date=Oct 31 2009, 11:30 AM\'
Mógłbyś sprecyzować, o jaką dokładnie grafikę Ci chodzi? Chodzi mi o to, co dokładnie trzeba zrobić. Znam się na stylu graficznym Margonem, mógłbym w sumie pomóc. Dzisiaj postaram się coś zrobić, i pokazać Ci na pw ;p .

O jaką grafikę? Czy bajkową czy bardziej realną? No najlepiej, gdyby to był taki Gothic widziany z góry ;)
Oba rodzaje (bajkowa i "realna") mają swoje wady i zalety.
Bajkowa:
(plusy)
 - jest przejrzysta
 - ładna
 - i wszystko łatwiej zrobić
(minusy)
 - wygląda wtedy "dziecinnie"

"Realna"
(plusy)
 - oczywiście większa realność, starym wyjadaczom będzie się pewnie bardziej podobać
 - czuć większy klimat w grze
(minusy)
 - trudność wykonania
 - czasami może pojawiać się problem z przejrzystością

Wszystko chyba świadczy o tym że grafika powinna "realna" czyli tak jak napisałem tutaj (wraz ze screenami):
http://forum.trelis.pl/viewtopic.php?f=3&t=8
(w tym drugim screenie, ludziki są do zmiany ;) )

Oczywiście jak ktoś robi grafikę ala margonem to też może śmiało pisać. Zawsze znajdą się jakieś elementy, które można zrobić ;)

Z góry dzięki i czekam na PW! :D
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

FFX

FFX

Użytkownicy
posty11
  • Użytkownicy
Dzięki. Ok, mógłbyś jeszcze napisać, co należy przygotować? :D  Oprócz tego, że zrobię, to jeszcze z jakimkolwiek pożytkiem.
 
Jeśli by mi się chciało robić, tutaj znajdowałby się podpis...

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Napisałem na PW :D
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy

popgniezno

Poszukuje grafika 2D
#50 2009-11-11, 21:58(Ostatnia zmiana: 2009-11-11, 22:11)
AKTUALIZACJA! :)
[/color][/size]

Cześć :)
Dużo osób zdeklarowało chęć "śledzenia postępów nad grą". Przygotowałem dzisiaj filmik z edytora map:
http://www.youtube.com/watch?v=-mz81AgfqEw
Trwa on ponad 4 minuty, ale za to pokazałem jego wszystkie aktualne możliwości.
Końcowy efekt wygląda mniej więcej tak:

(przez zmniejszenie obrazka psuje się niestety jakość, wiec najlepiej go oglądać w oryginalnym rozmiarze ;) )

Postępy można też śledzić na blipie:
http://trelis.blip.pl

Bardzo dużo jest już zrobione! FFX zajmuje się grafiką, a ja przebudowałem całkowicie kod. Moim priorytetem teraz jest przygotowanie wersji do testów na ten piątek w godzinach wieczornych. Na razie samo chodzenie i czat :)

Ps. Poszukiwana osoba, która chciałaby się zając tworzeniem mapek do gry :)
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Proponowałbym zrobić skrypt, który przy robieniu np. drogi sprawdzałby, czy dane pole nie graniczy przypadkiem z innym obiektem tego samego typu i w zależności od tego, czy, w jaki sposób i z iloma obiektami graniczy, dopasowywałby odpowiedni kształt obiektu (koniec drogi, prosta droga, zakręt, skrzyżowanie, plac). Skrypt musiałby także na bieżąco sprawdzać stan czterech lub ośmiu graniczących pól. Wtedy wystarczyłby jeden przycisk do robienia całej drogi. Dodatkowo można by zrobić te fragmenty drogi w różnych wersjach, na przykład z jakimś tam kamieniem, kępą trawy czy kałużą, a program dobierałby losowo odpowiedni fragment (przy czym przydałby się tutaj jakiś wskaźnik częstości/prawdopodobieństwo wystąpienia, żeby przypadkiem takich samych kałuż nie było co chwilę). Podobnie można zrobić w przypadku wody oraz w przypadku drzew - jeśli zakryty nimi byłby jakiś większy obszar, skrypt mógłby pojedyncze drzewa zamieniać na gęsty las.

Druga sprawa to kursor - fakt, że jest on przesunięty względem umieszczanego obiektu może irytować i męczyć leveldesignera, a więc radzę to naprędce poprawić.

Jeśli chodzi o gęstość rozstawiania, to radziłbym tam po lewej dodać przyciski 16x16 i 32x32, które automatycznie zmieniałyby tryb - będzie szybciej i łatwiej.

No, ale widzę, że robisz postępy. Może nawet sam bym Ci z czymś pomógł :)  Chociaż wolę się nie deklarować.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Dzięki za odpowiedź :)
To tym dopasowaniem będzie zrobione ale trochę później :)
Edytor jest na razie zrobiony, teraz muszę zrobić inne rzeczy.. np. ekwipunek itd :)
Z tym kursorem: właśnie zastanawiam się co z tym zrobić ;)
Co do tego: "16x16 i 32x32" - dzięki! tak też zrobię! :)

A jeśli chodzi o pomoc to bardzo chętnie ;)
Teraz aktualnie jest potrzebny właśnie ktoś do mapek ;)
Później jak zrobię więcej rzeczy, będą potrzebne pewnie osoby do dodatkowych spraw ;)

Dzięki za opinie i wskazówki ;)
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry