Poszukuje grafika 2D 18746 52

O temacie

Autor popgniezno

Zaczęty 24.10.2009 roku

Wyświetleń 18746

Odpowiedzi 52

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Cześć ;)
Z tej strony PoP_Gniezno, dawny administrator plemiona.pl, autor kilku NPC do Czasu Zapłaty itd ;p
Starzy wyjadacze pewnie mnie jeszcze pamiętają ;)

Przejdę od razu do rzeczy:
Tworzę grę przez przeglądarkę z nawigacją w stylu margonem.pl (czyli widok 2D, z góry - w późniejszych czasach będzie: rzut izometryczny/lub przejście na wersje 3D)
Chciałbym aby gra była w klimacie Gothic'a. Chodzi mi o świat, misje itd.

Moja wizja gry:
Będzie to MMO (gra nastawiona na multiplayer), z możliwością dorzucenia własnej cegiełki do tworzenia świata, misjami od NPC. Dużą rolę odgrywać też będzie gospodarka w grze.

Czyli przykładowo: Mamy ludzika i trochę kasy. Możemy kupić w grze jakiś teren. Na tym terenie możemy postawić jakiś budynek z kreatorem w stylu simsów (czyli mamy np. łózko i ustawiamy je w odpowiednim miejscu). Budujemy farmę. Aby farma była opłacalna, trzeba najpierw zasiać tam zboże. Gdy już to zrobimy po jakimś czasie otrzymamy plony. Następnie plony możemy sprzedać młynarzowi, który zrobi z tego chleb możemy oraz wykorzystać część do następnego zasiewu.
Na jakość plonów wpływałaby np. jakość zboża użytego do zasiewu + poziom umiejętności rolnika.
Im lepsze zboże tym, lepsza mąka z niego powstaje, a z mąki chleb.
Jakoś wpływa też na cenę produktu.

Oczywiście jeśli ktoś ma w nosie gospodarkę może zostać wojownikiem, magiem itd.

To wszystko to tylko malutki zalążek tego co mi chodzi po głowie ;)
Gra będzie wrzucona na serwer i każdy będzie mógł śledzić zmiany na bieżąco. Główny silnik nawigacji, dynamicznego wczytywania obiektów oraz podglądu ruchów innych osób jest już niemal skończony. Reszta już pójdzie z górki ;p

Kogo poszukuje?
Poszukuje kogoś kto zrobi na razie podstawową grafikę pod grę (proporcje takie jak w margonem.pl). Grafika nie musi być na razie taka ładna jak tam, bo do czasu wydania gry wprowadzimy jeszcze pewnie wiele zmian.

Chce pomóc, ale nie jestem grafikiem
Nie ma sprawy. Dla każdego coś się znajdzie :)

Kontakt
GG: 5974646
Skype: pop_gniezno

Chcecie wiedzieć coś więcej o grze? Śmiało pytajcie ;)
Pozdrawiam ;)
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Kazzmir
  • Gość
Cytat: popgniezno link=topic=7594.msg69056#msg69056 date=Oct 24 2009, 02:29 AM\'
Czyli przykładowo: Mamy ludzika i trochę kasy. Możemy kupić w grze jakiś teren. Na tym terenie możemy postawić jakiś budynek z kreatorem w stylu simsów (czyli mamy np. łózko i ustawiamy je w odpowiednim miejscu). Budujemy farmę. Aby farma była opłacalna, trzeba najpierw zasiać tam zboże. Gdy już to zrobimy po jakimś czasie otrzymamy plony. Następnie plony możemy sprzedać młynarzowi, który zrobi z tego chleb możemy oraz wykorzystać część do następnego zasiewu.
Na jakość plonów wpływałaby np. jakość zboża użytego do zasiewu + poziom umiejętności rolnika.
Im lepsze zboże tym, lepsza mąka z niego powstaje, a z mąki chleb.

można by znacznie urozmaicić symulator rolnika, młynarza i piekarza. a co z modyfikacjami genetycznymi?
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Pop, byłeś adminem Plemion? Nie wiedziałem ;p

Kiedyś twórcy Traviana próbowali coś takiego zrobić - Travianer, ale ogólnie było to zbyt symboliczne by mogło wciągnąć kogokolwiek na dłuższy czas. Jedyna zabawa była z organizowaniem domówek z winem.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
Kogo poszukuje?
Poszukuje kogoś kto zrobi na razie podstawową grafikę pod grę (proporcje takie jak w margonem.pl). Grafika nie musi być na razie taka ładna jak tam, bo do czasu wydania gry wprowadzimy jeszcze pewnie wiele zmian.

Czyli mianowicie design i layout pod GUI gry? Co jeszcze do tego dochodzi?
 

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Cytat: kazzmir link=topic=7594.msg69061#msg69061 date=Oct 24 2009, 10:00 AM\'
można by znacznie urozmaicić symulator rolnika, młynarza i piekarza. a co z modyfikacjami genetycznymi?

Domyślam się że to ironiczne, co napisałeś.
Więc: nie chce tworzyć następnego metina, tibii czy kolejnego bezmyślnego japońskiego MMO, w którym nie robisz nic więcej niż tylko zabijasz stworki.
Oczywiście "symulator rolnika" będzie o wiele bardziej rozbudowany. Dojdzie też masa innych zawodów: kowal, cieśla, płatnerz i wiele innych.


Cytat: Żadna Głupia Spółgłoska link=topic=7594.msg69064#msg69061 date=Oct 24 2009, 10:36 AM\'
Pop, byłeś adminem Plemion? Nie wiedziałem ;p

Kiedyś twórcy Traviana próbowali coś takiego zrobić - Travianer, ale ogólnie było to zbyt symboliczne by mogło wciągnąć kogokolwiek na dłuższy czas. Jedyna zabawa była z organizowaniem domówek z winem.

No byłem :)
Dzięki za info o Travianerze. Nie wiedziałem o nim.
Z tego co widzę jest tam statyczna mapa, a ja robię dynamiczną, czyli:
jeśli nie wchodzisz np. przez tydzień do gry dużo się może zmienić w Twojej okolicy (od tego jak mapa zależy decydują inny gracze budując budynki, modyfikując tereny itd ;)

Cytat: Władysław II Jagiełło link=topic=7594.msg69066#msg69061 date=Oct 24 2009, 10:44 AM\'
Czyli mianowicie design i layout pod GUI gry? Co jeszcze do tego dochodzi?

Na razie tylko elementy gry w postaci jakiś tekstur, ludzików, np. jabłek (które oskryptuje i będzie można zbierać), no ale jeśli ktoś będzie na tyle ambitny by robić GUI to nie będę mu w tym przeszkadzał ;p
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
Na razie tylko elementy gry w postaci jakiś tekstur, ludzików, np. jabłek

w jakiej technice ma to być wykonane? 3d, izometria?
 

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Cytat: Władysław II Jagiełło link=topic=7594.msg69068#msg69068 date=Oct 24 2009, 10:56 AM\'
w jakiej technice ma to być wykonane? 3d, izometria?

3D oznaczałoby przejście na klienta i oprogramowanie całej nawigacji i wszystkiego, co by strasznie wydłużyło i skomplikowało datę premiery gry.
Niestety, gra nie była by wtedy przez przeglądarkę ponieważ obecne silniki 3D flasha#msgote author=Władysław II Jagiełło link=topic=7594.msg69068#msg69068 date=Oct 24 2009, 10:56 AM\']w jakiej technice ma to być wykonane? 3d, izometria?[/quote]

3D oznaczałoby przejście na klienta i oprogramowanie całej nawigacji i wszystkiego, co by strasznie wydłużyło i skomplikowało datę premiery gry.
Niestety, gra nie była by wtedy przez przeglądarkę ponieważ obecne silniki 3D flashaa po prostu są za wolne.

Izometria będzie wprowadzana później najprawdopodobniej. Z izometrią też jest problem bo JS nie był tworzony pod tworzenie gier, nie ma żadnych gotowych silników z izometrią w JS (a te co znalazłem mają pełno wad, więc gdy gra się przyjmie stworze swój własny silnik izometryczny)

Więc odpowiadając na Twoje pytanie:
Na razie gra będzie robiona z widokiem od góry, tak jak to jest w margonem.pl
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
czyli jednak pixelart
 

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
No byłoby najlepiej zrobić to w pixelart, bo jest wtedy bardzo przejrzyste. No ale jeśli ktoś umie tworzyć taką miniaturową grafikę w innym stylu to też jestem otwarty na propozycje ;p
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Znam ;p
Tamto wygląda super, ale z animacji wychodzi jakby było robione we flashu, a ja chce zrobić coś co będzie chodzić niemal każdemu (nie zawsze np. w szkołach jest włączony flash.
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Po pierwszym opisie bardziej mi się skojarzyło z Harvest Moon niż z Gothicem ;p  
Nie bawię się w takie gierki, ale przyjrzę się temu projektowi ;p
 

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy

popgniezno

Poszukuje grafika 2D
#12 2009-10-24, 19:25(Ostatnia zmiana: 2009-10-24, 19:26)
Przygotowałem krótkie (1 minutowe) wideo prezentujące kilka dni pracy:
http://patrz.pl/filmy/id/723439

Dużo tam nie ma. Chodzi przede wszystkim o zbudowanie głównego silnika. Później wyda się wersję gry w której będzie można chodzić, coś robić a zmiany w grze będą wprowadzane na żywo ^_^

W multiplayerze są lagi niestety ale ten problem będzie rozwiązany :lol2:

//Edit: Oczywiście nie chce takich japońskich postaci. Ta grafika jest tylko chwilowa (do testów).
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Dobrze pamiętam Twój nick ale nie jestem w stu procentach pewien co on mi mówi, robiłeś przypadkiem hurtem sygny na jakimś forum ? Bo jak tak to w moim boxie w sygnaturce jedna strona to ta sygna ^_^  

Z doświadczenia wiem że gry przeglądarkowe mają marne szanse, a temu że właściwie w dwóch tego typu projektach siedziałem, jednego nazwy w ogóle nie pamiętam a drugi miał ddonline, albo jakoś tak, mieli niezłą ekipę, sporo zrobione a i tak nie wyszło(a i grafiki super) robili na zasadzie renderowane w 3d ale wyświetlane w 2d, świetny efekt(zbliżony do diablo 2, ale rozdziałka większa)  i byli na wysokim zaawansowaniu prac...
lecz projekt upadł, niestety
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Ja Ciebie też dobrze pamiętam :lol2:
Ale co do sygnaturek to nie ja :lol2:

No ja zdaję sobie sprawę że projekt może upaść. Ale ja też uczestniczyłem w różnych projektach. Wiem dlaczego większość projektów upadała i staram się nie popełniać tych błędów.
W ostatnich latach zdobyłem moim zdaniem duże doświadczenie w takich sprawach, więc zwiększają się szanse na to że projekt będzie kontynuowany.

Co do szans gry: dla mnie gra odniesie sukces jeśli znajdzie kilku stałych graczy/fanów, którzy będą czerpać radość z grania ^_^

Ps. A tamte projekty dlaczego nie wypaliły? Miały zbliżony schemat do większości gier na rynku, brak reklamy czy w ogóle nie ukończyli?
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
Co do szans gry: dla mnie gra odniesie sukces jeśli znajdzie kilku stałych graczy/fanów, którzy będą czerpać radość z grania 4.gif

z kilku stałych graczy i fanów nie opłacisz nawet domeny
 

popgniezno

popgniezno

Użytkownicy
posty43
Propsy12
  • Użytkownicy
Spokojnie ^_^
Pracuje w firmie, która ma odpowiednie serwery i bazę. O reklamę pewnie też zadbają. Nie problem się z nimi dogadać jak już się będzie miało gotowy produkt :lol2:
Oczywiście na razie wszystko wykładam z własnej kieszeni i jak będzie trzeba to będę tę grę sponsorował.
Gra będzie darmowa, pojawią się konta premium pewnie potem lub reklamy. Moim celem nie jest zarobienie jak największej kwoty, tylko stworzenie dobrej gry :lol2:
 
Mój nick to: PoP_Gniezno :P

Tak też proszę się do mnie zwracać :D:D

Trelis.pl blog: http://trelis.pl/blog/

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy
Zrobienie pixelartu to kwestia dobrego normalnego artu.
Taki art (wymiary Tibijskie 32x32 xd) jest kwestią góra 5 minut a jeśli nie wymagasz dla siebie cudów to spokojnie kogoś znajdziesz. Większość zalezy od tego jaki chcesz mieć rozmiar 32x32 czy może 64x64 czy jakie tam są. Ogółem powodzenia.
 

muttley

muttley

Użytkownicy
posty567
Propsy381
  • Użytkownicy
Grafikiem co prawda nie jestem, ale mógłbym pomóc od strony fabularnej i skryptowej (oczywiście musiałbym się poduczyć ^_^ )
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Teraz mi się przypomniało, że kiedyś Ifrici mieli robić grę RPG w 2D, mieli już nawet silnik i parę grafik ściągniętych z neta ^_^  Zagadaj do nich to może kogoś zwerbujesz, chociaż to może nie być najlepszy pomysł, jeśli zależy Ci na wydajnej pracy.

BTW - pamiętam jakiś projekt, w którym był rzut izometryczny, a obiekty to były prerenderowane modele ze SketchUp 3D. Wyglądało to w miarę ładnie, a więc w sumie jakbyś miał się rzucać na izo (chociaż i do top down się to nada) to byłby to w miarę efektywny i wydajny sposób.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry