C++ dla początkujących 4324 5

O temacie

Autor Golab

Zaczęty 15.02.2008 roku

Wyświetleń 4324

Odpowiedzi 5

Golab

Golab

Użytkownicy
posty1
  • Użytkownicy
Dziś znalazłem bardzo ciekawą stronę o programowaniu w C++.

http://www.ithelpdesk.pl

Wiele osób interesujących się programowaniem w tym języku pewnie już ją kiedyś odwiedziło, ale pomyślałem że warto ją tu zamieścić.
 

laelkrol

laelkrol

Użytkownicy
posty23
Propsy1
  • Użytkownicy
Masz jakis kurs C++ do dev-C++ 4 pod windows?
 
Jeśli masz pytanie na jakikolwiek temat to zapraszam na  MOJĄ(klik) stronę.

Znajdziesz tam odpowiedzi na większość pytań jakie potrafisz wymyślić, 

skorzystaj z prostej wyszukiwarki



I am who I am.. 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

C++ dla początkujących
#2 2008-03-23, 09:15(Ostatnia zmiana: 2008-03-23, 09:18)
Heh, ty chcesz kurs pisania programów, czy obsługi edytora? Obsługa jest na tyle banalna, że myślę, że pisania. C++ jest wszędzie taki sam raczej, tutoriale są na tej stronce :P
 

laelkrol

laelkrol

Użytkownicy
posty23
Propsy1
  • Użytkownicy
 
Jeśli masz pytanie na jakikolwiek temat to zapraszam na  MOJĄ(klik) stronę.

Znajdziesz tam odpowiedzi na większość pytań jakie potrafisz wymyślić, 

skorzystaj z prostej wyszukiwarki



I am who I am.. 

mentero

mentero

Użytkownicy
posty4
  • Użytkownicy
mysle ze dla poczatkujacych bardzo dobrymi lekturami sa

" Od zera do gier kodera " oraz ksiazka "Thinking in C++"
 

Qbaczek
  • Gość

Qbaczek
Gość

C++ dla początkujących
#5 2008-08-17, 19:15(Ostatnia zmiana: 2008-08-17, 19:16)
po pierwsze proponuje znaleźć jakąś bibliotekę I/O bo na standardowej daleko nie pojedziesz

proponuje allegro (niech złośliwcy nie piszą o serwisie aukcyjnym! dla nich link  http://allegro.cc )
jest to prosta w obsłudze biblioteka, nie uzależniona od jakichśtam formantów, ma całe spektrum I/O (mysz, klawiaturura, joysick/gamepad, grafika, dźwięk, pliki skompresowane, etc), jej przeznaczeniem jest pisanie gier, działa pod większość popularnych kompilatorów (instalka jest w postaci kodu, oraz pseudo-kodu z skryptem do dopasowania fragmentów kodu do danego środowiska (machina/system/kompilator) tzn nie jest przenośna ale ma wiele implementacji), poza tym ma wiele modułów niestandardowych do rozszerzenia jej funkcjonalności (np. support dla mp3, jpeg2000, gif-ów, obsługi io tekstowego w stylu c++ na fragmencie ekranu, etc), jest też skromna obsługa klasycznego interfejsu (ekran podzielony na przyciski, suwaki, inputboxy etc. oraz obszary do kontrolowania samodzielnie)

WAŻNE: OBSŁUGUJE pseudosterowniki DAJĄCE DOSTĘP m.in. do AKCELERACJI DIRECTX (oczywiście w wersji na windowsa)

PS: piszę to z konta braciszka na tym forum, więc nie zasypujcie go pytaniami o programowaniu bo wam nie odpowie

PS2: najnowszą wersję allegro można znaleźć w serwisie sf.net (alias od sourceforge.net - sf.net łatwiej zapamiętać), jest też wersja dev-pak'owa (dla dev-c++)
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry